جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

ثبت برند در مشهد فوری و به صرفه

ثبت برند در مشهد فوری

در صورت تمایل به ثبت برند باید از شرایط آن اطلاع داشته باشید، ما در مقاله زیر به تشریح مواردی برای ارائه اطلاعات در مورد ثبت برند در مشهد خواهیم پرداخت و نکات مهمی را نیز در این زمینه به متقاضیان ارائه دهیم پس پیشنهاد می کنیم در ادامه متن همراه ما باشید.

ثبت برند در مشهد

ثبت برند و یا علامت تجاری در حقیقت رکن اصلی کسب و کار محسوب شده و به منظور مداومت در تجارت بسیار مهم است. با ثبت برند در مشهد محصولات و یا خدمات شما در بازار هدف شناخته شده و این امر مانع از استفاده رقبا از نام و نشان تجاری شما می گردد.

باید بدانید تنها به ثبت رسیدن علامت تجاری و نشان تجاری مورد اهمیت نمی باشد بلکه قوانین استفاده و نگهداری از آن نیز بسیار مهم می باشد.

ثبت آرم و نشان تجاری یکی از بهترین راه های کامیابی در رقابت سالم می باشد و از مهم ترین راهکارهای متمایز کردن کالا و خدمات یک بنگاه اقتصادی از دیگر بنگاه ها می باشد.

به منظور تکمیل اطلاعات خود در این زمینه به کادر مشخص شده در این صفحه با عنوان توضیحات تکمیلی مراجعه فرمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران و وکلای مجتمع ثبتی ایلیا تماس بگیرید و از تخفیفات ویژه این مجتمع حقوقی ایلیا بهره مند شوید.

علامت تجاری و برند در مشهد

علائم تجاری به سه دسته تقسیم می شوند و شما می توانید هر کدام یک از آن ها را انتخاب کنید.

علامت تجاری تصویری: این نوع علامت تحت عنوان لوگو ، آرم تجاری یا نشان تجاری طراحی می شود و نباید مشابه آرم های دولتی و یا پرچم های رسمی کشورها و یا مشابه لوگو سازمان های رسمی داخلی و بین المللی باشد.

برند یا علامت تجاری نوشتاری: لوگو تایپ که با کلمات فارسی و خارجی می باشد که دارای معنی است و به آن نام تجاری هم می گویند و برای ثبت کلمه هم شرایطی وجود دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

علائم و علامت تجارت ترکیبی: علاوه بر این که شما می توانید برند و لوگو را به طور جداگانه به ثبت برسانید مجاز به ثبت هر دو در اظهارنامه می باشید که در این صورت به این امر علامت تجاری ترکیبی می گویند.

انواع ثبت برند در مشهد

به طور کلی ثبت برند مشهد از دو طریق انجام می شود.

 •  ثبت برند به نام شخص حقیقی: تک تک افراد شخصاً می توانند ثبت برند در ایران داشته باشند به شرطی که مدارک آن ها برای ثبت برند در مشهد تکمیل باشد.
 •  ثبت برند به نام شخص حقوقی شخص حقوقی در واقع سازمان ها و شرکت هایی هستند که در ایران به ثبت رسیده باشند. در صورت تکمیل بودن مدارکشان می توانند مبادرت به ثبت برند در ایران کنند.

نکته :هر دو حالت فوق ممکن است به وسیله شخص متقاضی یا موسسات ثبتی حقوقی با ارائه وکالت نامه انجام شود.

ثبت برند در مشهد فوری

شرایط ثبت برند در مشهد

به منظور ثبت برند در ابتدا با چگونگی ثبت برند در مشهد آشنا شوید به این خاطر که برای انجام هر فعالیتی اطلاع داشتن در این زمینه لازم و ضروری می باشد. گام اول این است که بدانید هدف شما از ثبت برند چیست؟

بیشتر اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی هدف خود را اینگونه معرف می کنند: ماندگاری در خاطر مشتریان و بازار رقابت. اما باید این را بدانید در هر صنفی که فعالیت دارید باید به این نکته توجه فرمایید که می بایست مجوزی دال بر انجام فعالیت خود را ارائه دهید.

مجری ثبت برند اداره مالکیت صنعتی می باشد این اداره تنها در تهران است و در هیچ شهر دیگری شعبه ندارد و کلیه متقاضیان ثبت برند می بایست از طریق این اداره اقدام نمایند.

شما متقاضیان ثبت برند تجاری در مشهد اطلاع داشته باشید که کلیه واژگان آرم تجاری، علامت تجاری، نشان تجاری و علائم تجاری هم معنی با برند می باشد و چنانچه قصد به ثبت رساندن هریک از این موارد را دارید می بایست مراحل ذیل را انجام دهید.

به علاوه متقاضیان ثبت برند در مشهد در صورت تماس با مجتمع ثبتی ایلیا می توانند از مشاوره ثبت برند و علامت تجاری در مشهد استفاده نمایند.

نحوه ثبت برند در مشهد

 1. تعیین نام برند و استعلام آن یا طراحی علامت تجاری
 2. تعیین انتخاب طبقات ثبت برند در مشهد
 3. ورود به سامانه اداره مالکیت صنعتی
 4. تکمیل فرم اظهارنامه مبنی بر درخواست ثبت برند مورد نظر و بارگذاری مدارک
 5. اخذ کد پذیرش
 6. پرداخت روزنامه رسمی نوبت اول مبنی بر اطلاع درخواست ثبت علامت تجاری
 7. بعد از سی روز پرداخت هزینه ثبت علامت تجاری و صدور شماره ثبت علامت تجاری
 8. پرداخت روزنامه رسمی نوبت دوم مبنی بر اطلاع ثبت علامت تجاری
 9. صدور تصدیق ده ساله برند بعد از یک هفته از انتشار آگهی نوبت دوم

برای ثبت برند در مشهد از کجا شروع کنیم؟

باید بدانید که علامت تجاری خود را می توانید در شکل های مختلف به ثبت برسانید. به عنوان مثال: لوگو، لوگو تایپ، طرح، آرم یا نام تجاری.

مجتمع حقوقی ثبتی ایلیا با دارا بودن دپارتمان تخصصی ثبت شرکت و ثبت برند و حضور مشاوران حقوقی و ثبتی کارآزموده یکی از بهترین راهنمایان شما در انتخاب و نیز طراحی علائم و برند تجاری از ابتدا با یاری طراحان برند تجاری و متخصص در انجام امور ثبتی متقاضیان خواهد بود.

شما می توانید برای رسیدن به اهداف خود در کم ترین زمان می توانید وکیلی مجرب را برای انجام امور ثبتی خود برگزینید. انتخاب یک وکیل مجرب برای انجام امور حقوقی بهترین و مناسب ترین راه برای دسترسی به اهدافتان می باشد.

مراحل ثبت برند توسط متقاضیان و توسط مجتمع ثبتی ایلیا

 • ثبت برند توسط متقاضی

با ورود به سامانه اداره مالکیت صنعتی و انتخاب گزینه ثبت اظهارنامه الکترونیکی شروع به ثبت سامانه ای برند می نمایید. چنانچه اطلاعات شما در خصوص اظهارنامه تکمیل نباشد .

می توانید از تجربیات اشخاص متخصص در این زمینه بهره مند گردید. شما باید در ابتدا روند ثبتی خود را مشخص نمایید به این معنا که قصد دارید برند خود را به صورت حقیقی و یا حقوقی به ثبت برسانید.

انتخاب کالاهای در خواستی شما برای به ثبت رسیدن با استناد به مجوز شما انجام می شود. بعد از تکمیل اظهارنامه دریافت شده مدارک تکمیل شده را در سامانه بارگذاری می نمایید و منتظر اعمال نظر کارشناس پرونده میمانید.

هزینه ثبت برند و علامت تجاری می تواند بر حسب نوع محصولات و طبقه مرتبط به آنها متغییر باشد. چنانچه خود برای ثبت برند در مشهد اقدام نمایید ابتدا بهتر است نسبت به استعلام برند از سامانه استعلام برند و علامت تجاری جهت حصول اطمینان اقدام نمایید.

 • ثبت برند توسط مجتمع ثبتی ایلیا

در ابتدا شما باید مشاوره ای راهبردی در این زمینه با مشاوران مجتمع ثبتی ایلیا داشته باشید تا بتوانید کلیه اطلاعاتی را که نیازمند می باشید دریافت نمایید. در جلسه مشاوره کلیه مدارک لازم برای انجام ثبت برند به شما گفته می شود.

شما مکلف هستید این مدارک را در اختیار کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا قرار داده تا آنها بتوانند روند ثبتی شما را به بهترین نحو انجام دهند. کارشناسان اظهارنامه شمارا به صورت تخصصی تدوین و تنظیم مینماید و مدارک ثبتی شما را از طریق سامانه اداره مالکیت صنعتی ارسال می نمایند.

حال نوبت به آن می رسد که پیگیری های ثبت برند شما در مشهد توسط وکلا پیگیری و به صورت مرتب گزارش شود. با دریافت آگهی ثبت تقاضا علامت تجاری روزنامه رسمی آن ثبت نام می گردد. بعد از دریافت روزنامه آگهی 10 ساله برند شما صادر می گردد.

توجه داشته باشید که در صورتی که کار خود را به مجتمع ثبت ایلیا بسپارید. وکیل ثبت برند و علامت تجاری با در نظر گرفتن پروسه کاری شما کد تخفیفی را ارائه می کند که در هزینه های شما تاثیرگزار می باشد و کلیه مراحل کار را تا زمان اخذ گواهی ده ساله برند در خراسان رضوی برای شما به انجام می رساند.

 

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند در مشهد

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند در مشهد

الف- مدارک اشخاص حقوقی

 • روزنامه رسمی تاسیس یا آگهی تاسیس
 • روزنامه رسمی آخرین تغییرات
 • کپی مدارک شناسایی مدیر عامل
 • طرح علامت تجاری و نمونه آن و نام تجاری استعلام شده.
 • کپی برابر اصل جواز فعالیت
 • کارت بزرگانی برای علامت های تجاری لاتین

ب- مدارک اشخاص حقیقی

 • کپی برابر اصل جواز کسب یا موافقت اصولی
 • کپی مدارک شناسایی متقاضی
 • ارائه طرح علامت تجاری و نمونه نام برند
 • کارت بازرگانی در خصوص برند های لاتین

ممنوعیت موارد در ثبت برند مشهد

ممنوعیت هایی که در خصوص ثبت برند وجود دارد به شرح ذیل می باشد.

 • علائم تجاری که تا کنون به ثبت رسیده اند مجدد قابل ثبت در همان طبقه یا طبقات مشابه نیستند.
 • اسامی عام به تنهایی قابل ثبت نیستند.
 • علامت تجاری نباید خلاف نظم عمومی و اخلاق حسنه و شرع باشد.
 • کلمات توصیفی و نام محصولات برای همان محصول قابل ثبت نیستند.
 • اسامی مقدسه قابل ثبت نیستند.
 • اسامی مشاهیر قابل ثبت نیستند.
 • پرچم کشور ها، آرم های نظامی و سازمان های دولتی و غیردولتی و بین المللی قابل ثبت نمی باشند.
 • صفات برتر مانند بهترین، برترین، تک، خوبترین و از این دست کلمات قابل ثبت نمی باشند.

مدت زمان ثبت برند در مشهد

پس از ثبت و درج مدارک در سایت اینترنتی اداره مالکیت صنعتی و پس از بازرسی کارشناسان ثبتی در این اداره در صورت عدم نقص در پرونده ها و مدارک ارسالی توسط متقاضیان آگهی درج در روزنامه برای آن صادر می شود.

این فرآیند با توجه به طبقه انتخابی برند و نیز موضوع فعالیت متقاضی تقریبا 45 روز تا 3 ماه زمان خواهد برد. اگر بخواهید در کم ترین زمان به اهدافتان دست پیدا کنید. انتخاب یک کارشناس مجرب کمک کننده شماست.

هزینه ثبت برند در مشهد

برای برآورد هزینه های ثبت برند باید با در نظر داشتن طبقات علامت تجاری و نیز ارائه مدارک برای ثبت علامت بستگی دارد که باید تمامی موارد را در زمان ثبت برند و برآورد هزینه های ثبتی در نظر داشت.

می توانید قبل از اقدام برای ثبت برند و علامت تجاری خود به جهت برآورد قیمت ها و هزینه ها با کارشناسان مجرب مجتمع ثبتی ایلیا در تماس بوده تا آن ها تمامی شروط و هزینه ها را برای شما لیست کرده و در اختیارتان قرار دهند.

ثبت علامت تجاری در مشهد

علامت یک اسم، نشان و یا نوعی علامت و سمبل می باشد که با طراحی خاصی در راستا هدف تولیدکنندگان شکل گرفته است تا بتواند کالا و خدمات بنگاه های اقتصادی را از یکدیگر مشخص نماید. ثبت علامت تجاری هم برا ی مصرف کنندگان و هم برای تولید کنندگان مزایای بسیاری دارد.

تولیدکننده ای که اقدام به ثبت علامت تجاری خود می کند. می تواند خود را در بازار رقابت معرفی نماید. این امر باعث میگردد مشتریان اعتماد بیشتری به کالا و خدمات شما نمایند. به منظور کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت لوگو، برند و علامت تجاری در مشهد با کارشناسان ثبتی ایلیا در تماس باشید.

ثبت لوگو و آرم تجاری در مشهد

لوگو در حقیت آرم و نشانی می باشد که نمایی از یک سازمان را معرفی می نماید و از اشکال گرافیکی و هندسی به صورت کاملا متمایز تشکیل می گردد. شما میتوانید به منظور کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت لوگو ، برند و علامت تجاری و ثبت شرکت در مشهد با کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا در تماس باشید.

دفتر ثبت برند و علامت تجاری همان اداره مالکیت صنعتی واقع در تهران است که مرجع ثبت برند و علامت تجاری در سراسر ایران می باشد.

آیا افراد دارای تابعیت خارجی مجاز به ثبت برند در ایران هستند؟

اشخاص غیر ایرانی برای ثبت برند در ایران در ابتدا باید ترجمه پاسپورت شخص متقاضی به فارسی را در کشور متبوع خود انجام دهند و پس از ترجمه پاسپورت باید به کنسولگری ایران در همان کشور مراجعه نمایند.

بعد از تحویل مدارک به کنسولگری ایران این مدارک به وازرت خارجه ایران ارسال می شود. بعد از بررسی وزارت خانه به اداره کل قوه قضاییه ارجاع می شود.

پس از بررسی صحت و سقم هویتی متقاضی مهر قوه قضاییه در پاسپورت ترجمه شده شخص خارجی می خورد. با دریافت کد فراگیر اتباع خارجی می توانند همانند یک ایرانی درخواست ثبت برند در ایران را دهند و محصولات خود را در بازار ایران به فروش برسانند.

طبقه بندی های علامت تجاری در مشهد

 • مصنوعات نساجی
 • فلزات و مصنوعات فلزی
 • اسباب بازی و لوازم ورزش
 • صنایع و محصولات شیمیایی
 • مواد غذایی و محصولات کشاورزی
 • دستگاه و لوازم و آلات فنی و علمی و صنعتی
 • مصنوعات و اشیاء ساخته شده از مواد مختلف
 • سایر موارد

خرید و فروش برند یا علامت تجاری در مشهد

یک برند تنها با رعایت کردن شروط و قوانین مندرج در اداره ثبت علائم تجاری قابلیت ثبت خواهد داشت. برند های به ثبت رسیده این قابلیت را دارا بوده که به دیگری واگذار شود و یا به فروش برسد.

در این میان بعضی از افراد به دلیل عجله داشتن و یا تمایل به ثبت و اتخاذ برندی دیگر اقدام به خرید و یا واگذاری برندی مطرح می کنند.

برای واگذاری و خرید و فروش برند تنها کافی است اشخاص دارنده برند و خریدار در یک دفتر اسناد رسمی معتبر حضور یافته و با اعطای امتیازات معامله فروش و خرید برند را توافقی انجام دهند.

البته این امور باید در اداره ثبت علائم تجاری نیز با گذراندن مراحل مربوط به انتفال برند انجام شود. برای انجام این امور و انتقال قانونی و سریع برند تنها کافی است با کارشناسان مجتمع تخصصی ثبت برند و شرکت ایلیا در ارتباط باشید.

خدمات ثبتی مالکیت صنعتی در مشهد

هر اقدام به ثبت اختراع، طرح صنعتی و برند باید به صورت تخصصی باید در ادارات تعبیه شده انجام شود. هر کدام از گام های تخصصی را می توانید با مشاوره تخصصی کارشناسان حقوقی پیش ببرید و با ایجاد تفکری نوین و نوظهور مالک اختراع، طرح و برند را مشخص می کند.

ثبت اختراع در مشهد

اختراع حاصل تفکر اشخاص در ایجاد یک وسیله نوظهور می باشد که با ثبت اختراع آن می توان را به تولید انبوه رسانده و یا اقدام به تجارت آن در بازار بین المللی آن کرد.

ثبت طرح صنعتی در مشهد

طرح صنعتی با ارزش دهی به یک محصول باعث خواهد شد تا یک محصول جذابیت خود را برای مشتریان حفظ کند که امکان دارد دارای ویژگی منحصر بفرد فروش محصولات باشد. از این رو باید برای ثبت طرح صنعتی در اداره مالکیت صنعتی در اسرع وقت اقدام کنید.

حوزه های ثبت برند در خراسان رضوی و شهرستان های استان

 • ثبت برند در مشهد
 • ثبت برند در نیشابور
 • ثبت برند در قوچان
 • ثبت برند در سبزوار
 • ثبت برند در تربت جام
 • ثبت برند در کاشمر
 • ثبت برند در سرخس
 • ثبت برند در گناباد
 • ثبت برند در چناران
 • ثبت برند در طرقبه
 • ثبت برند در بینالود
 • ثبت برند در خوشاب
 • ثبت برند در درگز
 • ثبت برند در تایباد
 • ثبت برند در زاوه
 • ثبت برند در داورزن
 • ثبت برند در فریمان

ثبت برند در سبزوار

ثبت برند در سبزوار

سبزوار را همه با کاروانسراها و محل های اقامتی بین راهی می شناسند و سفر مسافران به دلیل قرارگیری این شهرستان در مسیر تهران به مشهد باعث شده بستری برای تجارت فراهم شود که می توان با بهره گیری از این موضوع برند خود را به ثبت رسانده و خود را به مشتریان معرفی کنید. در این مسیر تنها نیستید و با مشاوره کارشناسان حقوقی می توانید ثبت برند در سبزوار را در کم ترین زمان به حقیقت برسانید. خالی از لطف نیست که این موضوع را بدانید که ثبت برند می تواند باعث پیشرفت اقتصادی شما شود.

ثبت برند در مشهد به دلیل صنعتی بود این شهر امری مهم به حساب می آید که نداشتن تخصص در زمینه ثبت برند می تواند شما را با مشکلات زیادی روبرو سازد. اگر می خواهید صفرتا صد ثبت برند در استان خراسان رضوی را از بر شوید تنها کافی است با کارشناسان حقوقی ما در بخش ثبتی تماس بگیرید و از راهنمایی های آن ها نهایت بهره مندی را ببرید. ما همیشه پشتیبان شما خواهیم بود تا اهدافتان را محقق سازید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
16 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مهناز تاجی فر
مهناز تاجی فر
9 ماه قبل

سلام. یک لوگو میخواستم ثبت کنم اول نیاز به مشاوره دارم

شماره تماس:
9397148932
احسان فکر
احسان فکر
1 سال قبل

مشاوره میخام
۰۹۱۵۰۸۰۰۳۷۴

شماره تماس:
9150800374
آخرین ویرایش 1 سال قبل توسط احسان فکر
ابراهیم عمارلو
ابراهیم عمارلو
3 سال قبل

سلام می خواهم نام تجاری بگیرم

ثبت شرکت ایلیا
ثبت شرکت ایلیا
پاسخ به  ابراهیم عمارلو
3 سال قبل

سلام عرض کردم ، روزتون بخیر باشه . برای انتخاب نام در حیطه ی کاری مورد نظرتان میتوانید از اسامی موجود در سایت ایلیا استفاده نمایید . https://www.eliya.ir

مرتضی درخشان
مرتضی درخشان
4 سال قبل

سلام لطفا تماس بگیرید 09155187155

ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
پاسخ به  مرتضی درخشان
4 سال قبل

سلام عرض کردم ، وقتتون بخیر . کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت .

مرتضی درخشان
مرتضی درخشان
4 سال قبل

سلام لطفا تماس بگیرید

ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
پاسخ به  مرتضی درخشان
4 سال قبل

سلام عرض کردم ، وقتتون بخیر . برای ارتباط با کارشناسان ما با شماره تماس های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید .

محبوبه
محبوبه
4 سال قبل

سلام وقت بخیر میخاستم برام یه برند والگو ثبت کنید در مشهد همه مدارک هم تهیه شده کامل

ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
پاسخ به  محبوبه
4 سال قبل

سلام عرض کردم ، وقت شماهم بخیر . برای ارائه ی اطلاعات در این حوزه در اسرع وقت با شما تماس خواهیم گرفت

مریم
مریم
4 سال قبل

سلام من مشهد هستم واسه ثبت محصول کجا باید برم درواقع برای ثبت یه مدل اسباب بازی

ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
پاسخ به  مریم
4 سال قبل

سلام عرض کردم ، وقتتون بخیر . برای ارائه ی اطلاعات بیشتر در این مورد در اسرع وقت با شما تماس خواهیم گرفت .

رفتاری
رفتاری
5 سال قبل

سلام هزینه ثبت لگوی تجاری در شهرستانها ی استان خراسان رضوی چقر است وچند مدت طول میکشد

ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
پاسخ به  رفتاری
5 سال قبل

هزینه لازم برای ثبت برند بستگی به نوع برند و طبقات و کالاها داره