• شرایط ثبت برند در مرکزی

داشتن کسب و کاری موفق مستلزم رعایت نکات بسیاری است که یکی از اساسی ترین نکاتی که شما را در این راه موفق نشان می دهد و شما می توانید در سایه ان راحت تر در بازار برای شرکت خود دست و پایی کسب کنید و اعتباری به دست اورید ثبت برند مرتبط و قوی با موضوع فعالیت شرکتی است که ان را راه اندازی نموده اید و برایثبت برند قوی فقط لازم استت که مدارک شرکت و نامی که برای برند خود را انتخاب نموده اید به اداره مالکیت صنعتی که متولی این امر است تحویل نمایید تا انها در مورد نام برند شما تصمیم نهایی را توسطط کارشناس زبده خود اعلام نمایند و برای انتخاب نام برند می توانید پند حرف یا یک کلمه و حتی شکل خوانا و مرتبط با موضوع خود را انتخاب نمایید و به اداره مالکیت صنعتی تحویل نمایید .جهت برخورداری از مشاوره ثبت برند و علامت تجاری و اطلاع از آخرین قوانین ثبت برند و علامت تجاری با مشاورین مجتمع ایلیا تماس بگیرید.

مدارک لازم جهت ثبت برند در مرکزی

در این مرحله موسس می تواند از سه منظر مختلف موضوعثبت برند در مرکزی خود را پیگیری نماید اول انکه جواز تاسیس شرکتی را که قبلا ثبت نموده و مورد تایید اداره ثبت شرکت ها می باشد را جهت ثبت برند شرکت ( حقوقی) ارائه نماید و در دومین گام خود می تواند از جواز کسب معتبر خود که به تایید اتحادیه رسیده باشد برای ثبت برند حقیقی خود استفادهه نماید و در اخر اگر هیچ کدام از این موارد را اماده ندارد نامه ای مبنی بر موافقت اصولی از سوی هر کدام از این نهادها که ذکر شد با تایید مهر و امضا وزارت صنایع و معادن تقدیم اداره مالکیت صنعتی نماید و پس از ان یک عکس 4*3 نیز اماده کند و به همراه اوراق کامل خود انها را تحویل اداره مالکیت صنعتی که متولی اصلی ثبت برند است نماید .

مراحل ثبت برند توسط متقاضیان با توسط مجتمع ثبتی ایلیا

  • ثبت برند توسط متقاضی

موسس باید این را در نظر داشته باشد که یکی از راههای اسانی که می تواند برند موفقی را ثبت نماید ثبت شرکت است و پس از ان جهت ثبت برند خود اقدام نماید و پس از تکمیل اظهارنامه بدون خط خوردگی و تکمیل کلیه مدارک قانونی و مدارکی که از سوی اداره برای او در نظر گرفته می شود انها را به دبیرخانه اداره مالکیت صنعتی تحویل نماید و پس از ان منتظر بماند تا از سوی کارشناسی که رییس اداره ان را انتخاب می کندو در نوبه کار قرار می گیرد بررسی شود و اگر کارشناس تایید نمود که جهت ادامه کار به موسس تحویل شود و در غیر اینصورت جهت رفع نقص تحویل موسس شود تا از سوی او دوباره کامل و به اداره ارجاع شود.توصیه ما این است که جهت حصول اطمینان از ثبت برند خود ابتدا جهت استعلام برند اقدام نمایید.

  • ثبت برند توسط مجتمع ثبتی ایلیا

در گام نخست کارشناسان و مشاوران ثبت شرکت ایلیا تمامی اطلاعاتی که احتیاج دارید را در اختیارتان میگذارند در مرحله بعد باید مدارک اعلامی که کارشناسان ایلیا به شما اعلام میدارند را تهیه کنید و در اختیار آنها بگذارید. با توجه به نیاز متقاضیان و مجوز آن ها طبقات کالا مشخص شده و در سامانه ثبت علامت تجاری ثبت مینمایند. اخرین پلی که شما بایدد پشت سر بگذارید این است که مدارک تکمیل شده را دوباره به همان کارشناس ارجاع نمایید و او پس از 45 روز کاری انها را بررسی و برند تایید شده شما متقاضی گرامی را تحویل نماید تاا شما بتوانید پس از ان جهت تصدیق نامه برند نیز اقدام کنید و بعد از تکمیل مدارکی که کارشناس برای شما در نظر می گیرد انها را دوباره به کارشناس ارجاع دهید و او نیز پس از 60 روز کاری مجدد تصدیق نامه نهایی برند شما را تحویل شما بدهد .در ضمن در این خصوص می توانید تمامی این مراحل از اول تا به اخر ثبت برند خود را به کارشناسان ارشد ثبت شرکت ایلیا واگذار نمایید تا در کمترین زمان ممکن و با اندک هزینه ای که از سوی شما صرف می شود این کار به نحو احسنت از سوی انها برای شما متقاضی گرامی انجام شود.در صورتی که کار خود را به مجتمع ایلیا بسپارید، وکیل ثبت برند و علامت تجاری کلیه مراحل ثبت برند در مرکزی را برایتان به انجام می رساند.

ثبت برند درمرکزی

ثبت اضافه کالا و طبقه برند در مرکزی

با اتمام ثبت برند در مرکزی امکان دارد این نیاز را داشته یاشید که کالا و یا طبقه خاصی را به برند خود اضافه نمایید.در این صورت با ثبت اظهارنامه افزایش کالا و خدمات در سامانه اداره مالکیت صنعتی و بررسی کارشناسان این اداره و پرداخت میزان مبلغ اعلامی آگهی آن انتشار می یابد.

طبقه بندی های علامت تجاری چگونه است؟

مصنوعات نساجی

فلزات و مصنوعات فلزی

اسباب بازی و لوازم ورزش

صنایع و محصولات شیمیایی

مواد غذایی و محصولات کشاورزی

دستگاه و لوازم و آلات فنی و علمی و صنعتی

مصنوعات و اشیاء ساخته شده از مواد مختلف

سایر موارد

ثبت علامت تجاری در مرکزی

علامت تجاری به طرح و یا نشانی گفته می شود که برای تمایز کالا و خدمات بنگاهای اقتصادی نسبت به دیگر بنگاهها استفاده می گردد.امروزه این کار از طریق سیستم ثبت علامت تجاری انجام می گردد . با استفاده از این سیستم مصرف کنندگان از حق انتخاب خدمات و یا اجناس با کیفیت مشخص و با یک علامت تجاری خاص , بهره مند می شوند.

ثبت لوگو و آرم و علائم تجاری در مرکزی

اشکال هندسی ، حروف و یادست نوشته هایی که به صورت خاص کنار هم قرار گرفته اند و تفاوت را در بین محصولات اعمال می نمایند لوگو یا آرم می گویند.

به طرح گرافیکی که متشکل از اشکال هندسی ، حروف و یا دست نوشته های باشد را لوگو می گویند. این اشکال به صورت خاصی کنار هم قرار گرفته شده اند و می بایست با دیگر علائم تجاری متفاوت باشد. شما میتوانید به منظور کسب اطلاعات تکمیلی در این خصوص ثبت آرم و لوگو و ثبت شرکت در مرکزی با کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا در تماس باشید. دفتر ثبت برند و علامت تجاری اداره مالکیت صنعتی واقع در تهران است که امور ثبت برند و نام تجاری کلیه شهرها و استانهای ایران را عهده دار می باشد

ثبت برند مادرید و ثبت برند بین المللی

اگر بخواهیم که علامت تجاری ما در یک یا چند کشور غیر از کشور خودمان نیز مورد حمایت باشد و از سوء استفاده از آن جلوگیری کنیم می‌بایست علامت خود را به صورت بین المللی ثبت نماییم. برای اقدام نسبت به ثبت بین المللی و دریافت حمایت سایر کشورها از علامت تجاری، لازم نیست که به طور جداگانه در هر یک از کشورهای مورد نظر اقدام به ثبت نماییم و ثبت در یکی از کشورهای تحت موافقتنامه و پروتکل مادرید برای دریافت حمایت بقیه کشورهای مورد نظر یا همه کشورهای تحت پروتکل کفایت می کند. هر شخص می تواند در هر کدام از کشورهای تحت این پروتکل که به نحوی با آن کشور مرتبط باشد ( از نظر ملیت، اقامت در آن کشور، اقامت شرکت یا بنگاه صنعتی یا تجاری در آن کشور) متقاضی ثبت علامت تجاری خود به صورت بین المللی در آن کشور گردد بدین معنی که ابتدا برند خود را به صورت داخلی به ثبت رسانده و سپس برای ثبت برند به صورت بین المللی تحت سیستم مادرید در کشورهای مورد نظر خود میتواند اقدام نماید.

خرید و فروش برند یا علامت تجاری

همانطور که تا اینجا گفته شد ، ثبت برند و علامت تجاری مستلزم فراهم آوردن شرایط و رعایت مقررات و طی کردن مراحلی است که برخی از متقاضیان ثبت برند با توجه به آنها ترجیح می دهند به جای فرآیند ثبت نسبت به خرید برند آماده مبادرت کنند چرا که برخی از افراد یا مجموعه‌ها برای تبلیغ و استفاده از برند تعجیل دارند و این در حالی است که پروسه اداری ثبت برند زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد در صورتی که خرید و انتقال برند آماده به سرعت و تنها با حضور طرفین معامله یعنی فروشنده و خریدار در دفترخانه ثبت اسناد رسمی امکان‌پذیر است. مجتمع ثبت ایلیا در زمینه خرید و فروش برند و علامت تجاری نیز می تواند راهنمای شما باشد. مجتمع ثبت ایلیا همچنین خدماتی مانند نمونه اسم برند و علامت تجاری ، پیشنهاد نام برند و علامت تجاری و طراحی برند و علامت تجاری ( لوگو) در مرکزی و نیز استعلام برند از سامانه استعلام برند و علامت تجاری را ارائه می دهد.

.

واژگان مرتبط با ثبت برند در مرکزی
  • ثبت علامت تجاری در مرکزی
  • ثبت برند در مرکزی
  • ثبت لوگو و نام تجاری در مرکزی
  • ثبت اسم تجاری در مرکزی
  • ثبت آرم تجاری در مرکزی