• شرایط ثبت برند در لرستان

پس از پیشرفت علم و صنعتی شدن دنیا و تبدیل آن به دهکده ای کوچک و به وجود آمدن غول های صنعتی و تولیدی بسیار در جهان امروزی سازمان ها و نهادهای بین المللی بر آن شدند تا کالاها و محصولات جدیدی که در حال تولید بود و روز به روز بر آنها نیز افزوده می شد را از هم تفکیک کنند به همین دلیل قرار را بر این گذاشتند که سازمانی واحد به نام ثبت برند مادرید که ثبت سیستمی بین المللی است را تعریف کنند و جهانی سازی و تجاری سازی را با هم ادغام کنند و نام اختصاری آن را برند گذاشتند و کشورهای بسیاری عضو ان شدند ولی به دلیل اینکه خیلی از برندها مقطعی بود و برای مصارف خاصی در نظر گرفته می شد کشورها خود نیز دست به کار شدند و سازمان هایی را برای ثبت برند در نظر گرفتند من جمله ایران که اداره مالکیت صنعتی را متولی ثبت برند خود نامید و برای ثبت یک برند چند حرف مرتبط و با معنی و یا یک کلمه معنی دار و یا علامت خاص و مرتبط با موضوع فعالیت شرکت را به عنوان برند نامگذاری نمود. به منظور برخورداری از مشاوره ثبت برندو علامت تجاری در لرستان و نیز کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با کارشناسان ثبت ایلیا در تماس باشید.

مراحل ثبت برند در لرستان

اقدام کننده ثبت برند در لرستان باید این نکته را در نظر داشته باشد که اسانترین راه ثبت برند تشکیل یک شرکت قانونی از طریق اداره ثبت شرکت هاست و پس از ان می تواند با تکمیل اظهارنامه و در دست داشتن مدارک هویتی خود جهت ثبت برندمبادرت ورزد و مدارک را تحویل اداره مالکیت صنعتی نماید.بعد منتظر نوبت دهی و تاریخ رسیدگی از سوی کارشناس پرونده خود بماند و پس از بررسی دقیق کارشناس مربوطه در صورت نقص پرونده جهت رفع ان اقدام نماید و در صورت بلامانع بودن ادامه پرونده مراحل بعدی را از دبیرخانه اداره مالکیت صنعتی جهت ثبت نهایی برند خود جویا شود . چنانچه قبل از ثبت برند خود استعلام برند را از سامانه استعلام برند و علامت تجاری به انجام رسانید ، می توانید با حصول اطمینان بیشتر جهت ثبت برند در لرستان اقدام کنید .

مدارک لازم جهت ثبت برند در لرستان

یکی از مدارک لازم برای ثبت برند در لرستان مجوز فعالیت است و در این خصوص اولین راهی که اسانترین راه نیز به نظر می رسد این است که یک شرکت ثبت نماییدو پس از ان جواز تاسیس شرکت که به مهر و امضا اداره ثبت شرکت ها رسیده باشد را تقدیم اداره مالکیت صنعتی نمایید و در وهله دوم از جواز کسب قانونی که از اتحادیه خود گرفته اید جهت ثبت برند خود استفاده کنید و در اخرین مرحله اگر هیچ کدام از موارد بالا را نداشتید می توانید نامه ای مبنی بر موافقت اصولی جهت ثبت برند را به اداره مالکیت صنعتی و با تایید وزارت صنایع و معادن تحویل نمایید و در کنار ان مدارک هویتی خود به همراه یک عکس 4*3 و نمونه ای از علامت درخواستی را نیز اماده و تحویل اداره مالکیت صنعتی بدهید.در واقع ثبت برند به دوشکل حقیقی و حقوقی انجام می پذیرد که ثبت برند حقوقی همان ثبت برند شرکت است.

زمان و هزینه ثبت برند در لرستان

پس از تایید نهایی کارشناس 45 روز کاری فرصت لازم دارد تا پرونده را نهایی کند و بعد از ان برند متقاضی را ثبت نماید و بعد از ثبت ان نوبت تصدیق برند متقاضی است که ان هم 60 روز کاری زمان می برد تا ثبت شود و در اخر تحویل متقاضی می شود . شما متقاضیان گرامی می توانید در خصوص مشاوره رایگان و در نهایت ثبت برند و ثبت شرکت در لرستان همین حالا با کارشناسان مجرب و وکلای به نام ثبت شرکت ایلیا در ارتباط باشید تا در این خصوص شما را راهنمایی کنیم و در صورت صلاحدید شما ثبت نهایی ان را نیز عهده دار شویم ، که در این صورت وکیل ثبت برند و علامت تجاری صفر تا صد کار را برای شما به انجام می رساند. هزینه ثبت برند هم بر حسب نوع محصولات درخواستی و طبقه بندی آن متفاوت است و ابتدا به ساکن نمی توان هزینه مشخصی را اعلام نمود.

ثبت اضافه کالا و طبقه در لرستان

ورود به سامانه ثبت نشان تجاری و فشردن گزینه ثبت اظهارنامه افزایش کالا و طبقه شروع به کامل نمودن و تدوین این اظهارنامه نمایید. همه ی مراحل ثبت افزایش کالای یک برند تجاری همانند ثبت آن برند می باشد با این تفاوت که اظهارنامه سابق شما در اداره مالکیت صنعتی موجود می باشد. با ارسال این اظهارنامه کارشناس اداره مالکیت صنعتی اقدام به بررسی پرونده می نماید و چنانچه مورد تایید قرار بگیرد با پرداخت هزینه های اضافه طبقات، آگهی آن انتشار می یابد.

طبقه بندی های علامت تجاری چگونه است؟

مصنوعات نساجی

فلزات و مصنوعات فلزی

اسباب بازی و لوازم ورزش

صنایع و محصولات شیمیایی

مواد غذایی و محصولات کشاورزی

دستگاه و لوازم و آلات فنی و علمی و صنعتی

مصنوعات و اشیاء ساخته شده از مواد مختلف

سایر موارد

ثبت برند مادرید و ثبت برند بین المللی

اگر بخواهیم که علامت تجاری ما در یک یا چند کشور غیر از کشور خودمان نیز مورد حمایت باشد و از سوء استفاده از آن جلوگیری کنیم می‌بایست علامت خود را به صورت بین المللی ثبت نماییم. برای اقدام نسبت به ثبت بین المللی و دریافت حمایت سایر کشورها از علامت تجاری، لازم نیست که به طور جداگانه در هر یک از کشورهای مورد نظر اقدام به ثبت نماییم و ثبت در یکی از کشورهای تحت موافقتنامه و پروتکل مادرید برای دریافت حمایت بقیه کشورهای مورد نظر یا همه کشورهای تحت پروتکل کفایت می کند. هر شخص می تواند در هر کدام از کشورهای تحت این پروتکل که به نحوی با آن کشور مرتبط باشد ( از نظر ملیت، اقامت در آن کشور، اقامت شرکت یا بنگاه صنعتی یا تجاری در آن کشور) متقاضی ثبت علامت تجاری خود به صورت بین المللی در آن کشور گردد بدین معنی که ابتدا برند خود را به صورت داخلی به ثبت رسانده و سپس برای ثبت برند به صورت بین المللی تحت سیستم مادرید در کشورهای مورد نظر خود میتواند اقدام نماید.

خرید و فروش برند یا علامت تجاری

همانطور که تا اینجا گفته شد ، ثبت برند و علامت تجاری مستلزم فراهم آوردن شرایط و رعایت مقررات و طی کردن مراحلی است که برخی از متقاضیان ثبت برند با توجه به آنها ترجیح می دهند به جای فرآیند ثبت نسبت به خرید برند آماده مبادرت کنند چرا که برخی از افراد یا مجموعه‌ها برای تبلیغ و استفاده از برند تعجیل دارند و این در حالی است که پروسه اداری ثبت برند زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد در صورتی که خرید و انتقال برند آماده به سرعت و تنها با حضور طرفین معامله یعنی فروشنده و خریدار در دفترخانه ثبت اسناد رسمی امکان‌پذیر است. مجتمع ثبت ایلیا در زمینه خرید و فروش برند و علامت تجاری نیز می تواند راهنمای شما باشد. مجتمع ثبت ایلیا همچنین خدماتی مانند نمونه اسم برند و علامت تجاری ، پیشنهاد نام برند و علامت تجاری و طراحی برند و علامت تجاری ( لوگو) را نیز براساس آخرین قوانین ثبت برند و علامت تجاری در لرستان ارائه می دهد.

واژگان مرتبط با ثبت برند در لرستان

ثبت علامت تجاری در لرستان

ثبت برند در لرستان

ثبت لوگو و نام تجاری در لرستان

ثبت اسم تجاری در لرستان

ثبت نام تجاری در لرستان