• شرایط ثبت برند در قزوین

در ابتدا به تعریفی از ثبت برند می پردازیم عامیانه ترین تعریفی که از این واژه موجود می باشد این است که اسمی است که به طور مستقیم بر روی کالا و خدمات درج شده و مورد استفاده قرار میگیرد. اما باید بدانید برند تنها یک نام نمی باشد بلکه نشان علامت و یا طرحی خاص و منحصر به فرد می باشد که برای تمایز کالا و خدمات استعمال می شود.اگر بیشتر دقت نمایید متوجه خواهید شد هدف ثبت برند در قزوین چیزی فراتر از فروش کالا و خدمات است .یک برند تجاری موفق میتواند بازار رقابت را در اختیار خود بگیرد و برای رشد کسب و کار و جذب و حفظ ارزش کالا و خدمات در میان مصرف کنندگان موثر باشد . شما متقاضیان ثبت برند تجاری در قزوین اطلاع داشته باشید که کلیه واژگان آرم تجاری ، علامت تجاری ، نشان تجاری و علائم تجاری هم معنی با برند می باشد و چنانچه قصد به ثبت رساندن هریک از این موارد را دارید می بایست مراحل ذیل را انجام دهید.جهت مشاوره ثبت برند و علامت تجاری درسمنان و کسب اطلاعات بیشتر شما می توانید با کارشناسان مجتمع ثبت ایلیا تماس حاصل نمایید

مدارک لازم جهت ثبت برند در قزوین

تهیه مدارک ثبت برند تجاری با توجه به نوع ثبت آن که در حقیقت همان حقیقی یا حقوقی بودن آن می باشد، متفاوت است .مدارک لازم جهت ثبت برند به صورت حقیقی شامل کپی برابر اصل کارت ملی و شناسنامه شخص متقاضی ، جواز کسب و یا پروانه کار .و چنانچه علامت شما به لاتین باشد ارائه کارت بازگانی الزامی باشد. مدارک لازم جهت ثبت برند به صورت حقوقی یا ثبت برند شرکت عبارت است از برابر اصل شده مدارک ثبت شرکت و کلیه تغییرات ، برابر اصل شده کارت ملی و شناسنامه مدیر عامل شخصیت حقوقی ، چنانچه علامت شما به لاتین باشد ارائه کارت بازگانی الزامی باشد.

مراحل ثبت برند توسط متقاضیان و توسط مجتمع ثبتی ایلیا

ثبت یک برند مراحلی را به همراه که دارد که نیازمند تجربه و تخصص می باشد در اینجا سعی شده این مراحل به اختصار برای شما توضیح داده شود:

  • ثبت برند توسط متقاضی

در ابتدا متقاضیان ثبت برند می بایست مدارک مورد نیاز را جمع آوری نمایند و به سایت اداره مالکیت صنعتی مراجعه و با انتخاب ثبت علامت تجاری شروع به تکمیل اظهارنامه نمایند. در هنگام تنظیم و تدوین اظهارنامه کلیه اطلاعات در خواستی از جمله نام و نام خانوادگی ،شماره تلفن و... را به دقت و کامل تکمیل نمایید. حال نوبت به آن میرسد که مدارک جمع آوری شده را از طریق همین سامانه بارگذاری نمایید. با تایید اطلاعات امکان هیچگونه تغییراتی بر روی پرونده امکان پذیر نمی باشد در انتها می بایست هزینه های مقرر را واریز نمایید و شماره اظهارنامه را دریافت نمایید .هزینه ثبت برند مشخص نمی باشد و بستگی به محصول مورد تقاضا و طبق بندی آن دارد.حال پرونده شما وارد کارتابل کارشناس این اداره قرار می گیرد و منتظر می مانیدبرروی پرونده اعمال نظر نمایند. شما میتوانید برای کسب اطلاعات تکمیلی در این خصوص با کارشناسان ثبت شرکت ایلیا در تماس باشید.پیش از هر اقدامی نسبت به ثبت برند خود استعلام برندرا جهت اطمینان بیشتر از سامانه استعلام برند و علامت تجاری انجام دهید

  • ثبت برند توسط مجتمع ثبتی ایلیا

کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا کلیه مدارک لازم برای ثبت برند تجاری را به اطلاع شما می رسانند چنانچه کلیه این مدارک کامل باشد ثبت نام سامانه ای شما انجام میشود و اظهارنامه ثبت برند شما به صورت کاملا تخصصی تنظیم و تدوین می گردد با پرداخت هزینه های ثبت علامت تجاری از طریق کارشناسان پرونده شما دراختیار کارشناس این اداره قرار میگرد و در صورتی که نسبت به علامت در خواستی شما هیچگونه سابقه ای وجود نداشته باشد آگهی تقاضای ثبت برند تجاری برای شما صادر میگردد و جهت ثبت نام در روزنامه رسمی به صورت خودکار از طریق کارشناسان اقدام میگردد.در صورتی که ثبت برند را به موسسه ایلیا واگذار نمایید ، وکیل ثبت برند و علامت تجاری کلیه مراحل ثبت برند در ایلام را برای شما به انجام می رساند

ثبت برند در قزوین

ثبت اضافه کالا و طبقه برند در استان قزوین

چنانچه برند شما در یک طبقه خاص ثبت گردیده است و شما قصد دارید کالای دیگری را در یک طبقه دیگر به علامت خود اضافه نمایید می بایست کلیه مراحل ثبت علامت تجاری را اعمال نمایید به منظور کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت اضافه کالا و طبقه با کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا در تماس باشید.

طبقه بندی های علامت تجاری چگونه است؟

مصنوعات نساجی

فلزات و مصنوعات فلزی

اسباب بازی و لوازم ورزش

صنایع و محصولات شیمیایی

مواد غذایی و محصولات کشاورزی

دستگاه و لوازم و آلات فنی و علمی و صنعتی

مصنوعات و اشیاء ساخته شده از مواد مختلف

سایر موارد

ثبت علامت تجاری در قزوین

ثبت یک علامت تجاری به دو شکل جمعی و نام تجاری نیز به انجام می رسد که در قانون ثبت علائم تجاری به هر نام و نشانی که کالا و خدمات را از یکدیگر متمایز نماید نشان تجاری گویند و اسم تجاری در حقیقت مشخص کننده اشخاص حقیقی و حقوقی مالک علامت است .تصویر علامت تجاری میبایست در سند اظهارنامه درج گردد .به منظور کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت لوگو ، برند و علامت تجاری و ثبت شرکت در قزوین با کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا در تماس باشید.

ثبت لوگو و آرم تجاری در قزوین

به صور گرافیکی که شامل اشکال هندسی ، حرفها ، شکل ها و...می باشد آرم یا لوگو می گویند. این اشکال می بایست به صورت خاصی طراحی گردند تا بتوانند تمایز را در کالا وخدمات بنگاهای تولیدی ایجاد نمایند . شما این امکان را دارید که به منظور بدست آوردن اطلاعات تکمیلی در خصوص به ثبت رساندن آرم و لوگو و ثبت تغییرات شرکت در قزوین با کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا ارتباط برقرار نمایید.

ثبت برند مادرید و ثبت برند بین المللی

اگر بخواهیم که علامت تجاری ما در یک یا چند کشور غیر از کشور خودمان نیز مورد حمایت باشد و از سوء استفاده از آن جلوگیری کنیم می‌بایست علامت خود را به صورت بین المللی ثبت نماییم. برای اقدام نسبت به ثبت بین المللی و دریافت حمایت سایر کشورها از علامت تجاری، لازم نیست که به طور جداگانه در هر یک از کشورهای مورد نظر اقدام به ثبت نماییم و ثبت در یکی از کشورهای تحت موافقتنامه و پروتکل مادرید برای دریافت حمایت بقیه کشورهای مورد نظر یا همه کشورهای تحت پروتکل کفایت می کند. هر شخص می تواند در هر کدام از کشورهای تحت این پروتکل که به نحوی با آن کشور مرتبط باشد ( از نظر ملیت، اقامت در آن کشور، اقامت شرکت یا بنگاه صنعتی یا تجاری در آن کشور) متقاضی ثبت علامت تجاری خود به صورت بین المللی در آن کشور گردد بدین معنی که ابتدا برند خود را به صورت داخلی به ثبت رسانده و سپس برای ثبت برند به صورت بین المللی تحت سیستم مادرید در کشورهای مورد نظر خود میتواند اقدام نماید.

خرید و فروش برند یا علامت تجاری

همانطور که تا اینجا گفته شد ، ثبت برند و علامت تجاری مستلزم فراهم آوردن شرایط و رعایت مقررات و طی کردن مراحلی است که برخی از متقاضیان ثبت برند با توجه به آنها ترجیح می دهند به جای فرآیند ثبت نسبت به خرید برند آماده مبادرت کنند چرا که برخی از افراد یا مجموعه‌ها برای تبلیغ و استفاده از برند تعجیل دارند و این در حالی است که پروسه اداری ثبت برند زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد در صورتی که خرید و انتقال برند آماده به سرعت و تنها با حضور طرفین معامله یعنی فروشنده و خریدار در دفترخانه ثبت اسناد رسمی امکان‌پذیر است. مجتمع ثبت ایلیا در زمینه خرید و فروش برند و علامت تجاری نیز می تواند راهنمای شما باشد. مجتمع ثبت ایلیا همچنین خدماتی مانند نمونه اسم برند و علامت تجاری ، پیشنهاد نام برند و علامت تجاری و طراحی برند و علامت تجاری ( لوگو) را نیز براساس آخرین قوانین ثبت برند و علامت تجاری در سمنان ارائه می دهد.

واژگان مرتبط با ثبت برند در قزوین
  • ثبت علامت تجاری در قزوین
  • ثبت برند در قزوین
  • ثبت لوگو و نام تجاری در قزوین
  • ثبت اسم تجاری در قزوین