درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکتثبت تغییرات شرکتثبت برندخدمات اداری مشاوره

ثبت برند در شيراز

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     پنج شنبه، 14 مرداد 1400


ما در این متن به شرح نکات ضروری برای ثبت برند در شیراز پرداختیم . در ادامه همراه ما باشید . 

ثبت برند در شیراز تخصصی

همانطور که میدونید شیراز جزو شهرهای بزرک از لحاظ پیشرفت و فناوری مدرن می باشد که روزانه اشخاص زیادی برای تولید و عرضه محصولات خود دربازارهای هدف این شهر اقدام می کنند .

 

اگر شما نیز یک فعال اقتصادی باشید و در پی کسب سود در ارائه محصولات و خدمات هستید و یا چند سال است که با موفقیت یک کالا را عرضه می کنید ولی هنوز آن را ثبت نکردید باید بهتون بگیم که شما مالک آن محصول نیستید و تنها زمانی که آن را قانونی ثبت کنید مالک آن بوده و می توانید از مزایای آن بهره ببرید

ثبت برند و علامت تجاری از اساسی ترین موارد در رونق اقتصادی یک حرفه به حساب می آید که باید توسط متخصصان ثبت برند در اداره مالکیت صنعتی انجام گیرد. یک برند خوب و قابل ثبت باید ویژگی های خاص خود را داشته و با شرع و فرهنگ یک جامعه مغایرت نداشته باشد .

برای ثبت برند در شیراز باید مراحل ثبتی را به صورت آنلاین و از طریق سامانه اداره ثبت علائم تجاری پیگیری کنید . البته این نکته را در نظر داشته باشید که در گام انتهایی ثبت برند باید به صورت حضوری و با در دست داشتن مدارک مربوط به برند و هویت متقاضی ثبت به اداره مالکیت صنعتی در شهر تهران مراجعه کنید . برند ها را باید در طبقاتی که در اداره مالکیت صنعتی طبقه بندی شده بر طبق موضوع فعالیت ثبت کرد.

با در نظر داشتن موارد بازگو شده در حیطه قوانین ثبت برند در شیراز می توانید با مجتمع حقوقی و ثبتی ایلیا تماس حاصل فرموده تا مشاوران مجرب ایلیا شما را در راه ثبت علامت تجاری یاری فرمایند.

شرایط ثبت برند در شیراز

برند یا علامت تجاری هر نشان و حرف و یا شکل که باعث تمایز یک کالا از کالای دیگر میشود گفته می شود که امروزه باعث رقابت بسزایی در عرصه ی اقتصادی شده است. برای ثبت برند در شیراز ابتدا باید کلیه مدارکی که مورد نیاز است به طور کامل جمع آوری شود و سپس اقدامات لازم درخصوص آن انجام شود.

مراحل ثبت برند در شیراز

مرحله ی اولیه ثبت برند فرستادن اظهارنامه به اداره مالکیت صنعتی می باشد. اداره ی مالکیت متولی صادر کننده ی ثبت برند می باشد.حدودا 45 روز کاری زمان نیاز است که مشخص شود اسم موردنظر تایید خواهد شد و یا توسط کارشناسان اداره مالکیت به علت تشابه با اسامی دیگر رد می شود .

بعد از آن در صورت پذیرفته شدن اسم مورد نظر نوبت به آگهی ثبت روزنامه می شود و بعد از آن بعد از گذشت 30روز تقاضای آگهی روزنامه و سپس بعد از آن آگهی تقاضا ی ده ساله و در آخر اخذ تصدیق نامه ارائه گردد.

مدارک لازم جهت ثبت برند در شیراز

به صورت کلی مدارک مورد نیاز برای ثبت برند در شیراز شامل موارد زیر می باشد :

 • ارائه مجوزهای لازم اخذ شده شرکت از جمله مجوزهای فعالیت ، جواز تاسیس و ...
 • ارائه مدارک هویتی و شناسایی متقاضیان ثبت برند
 • درج اطلاعات هویتی مدیر عامل شرکت
 • ارائه کارت بازرگانی
 • تسلیم کارت بازرگانی در صورت وجود حروف لاتین در برند ارائه شده
 • تسلیم نمونه از برند طراحی شده و نهایی
 • در صورت انجام امور توسط وکیل ثبت برند و علامت تجاری ارائه مدارک وی الزامی است

 

ثبت برند شیراز

 

مزایای ثبت برند در شیراز

 • با ثبت برند می توانید خصوصیات محصول و خدمات خود را با طراحی طرحی خاص به مشتریان عرضه کنید 
 • از سواستفاده افراد سودجو جلوگیری می کنید 
 • می توانید از حمایت هاتی قانونی بهره مند شوید
 • از رقبای کاری چلو افتاده و می توانید خود را بین مشتریان مطرح سازید
 • یک برند 10 سال اعتبار دارد و شما می توانید در این 10 سال خود را به دیگران شناسانده و مطرح شوید 
زمان ثبت برند در شیراز

مدت زمان مورد نیاز حدود 3 ماه می باشد مجتمع ثبتی ایلیا با دارا بودن کادری مجرب و متخصص در زمینه ی ثبت برند و برندینگ آماده  ارائه ی خدمات به شما عزیزان می باشد . بهتر است برای دستیابی به اهداف ثبتی و حقوقی خود همین حالا با ما در ارتباط باشید.

خرید و فروش برند یا علامت تجاری

باید برای ثبت برند مراحل و قوانین مربوط به آن را طی کرد که این مراحل امکان دارد وقت گیر باشد و در این بین افرادی هستند که می خواهند در کم ترین زمان به کسب و کار خود رونق دهند و از سویی نیز افرادی از قبل برند خود را قانونی ثبت کرده اند و حال بنا به هر دلیلی دیگر تمایل به داشتن آن برند ندارند که می توانند در حیطه قانون برند خود را به دیگری واگذار کرده و حق مالکی را به دیگری اعطا کنند . برای انجام انتقال برند تنها حضور دو طرف خریدار و فروشنده در دفاتر اسناد رسمی و واگذاری در ازای مبلغ توافقی برند مورد نظر انجام می پذیرد . هم چنین حق انحصاری مالکیت برند را باید در اداره مالکیت صنعتی گزارش داده و آن را به نام خریدار برند ثبت کرد .

مجتمع ایلیا می تواند شما را در راه دسترسی به بهترین برند یاری نماید . با ما در ارتباط باشید و از مزایای مشاوره رایگان ما بهره ببرید . 

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید