جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

راهنمای تنظیم اظهارنامه مالیاتی عملکرد و عدم عملکرد 1401

اظهارنامه مالیاتی

روش های اخذ مالیات در هر کشوری بسته به شرایطی  که دارد انجام می شود و همه کشور ها مبلغی را تحت عنوان مالیات همه ساله از  اشخاص مشمول دریافت می کنند. ایران نیز برای دریافت مالیات مستقیم از روش خود اظهاری مالیاتی استفاده می کند. برای خود اظهاری مالیاتی باید از طریق تکمیل اظهارنامه مالیاتی الکترونیکی اقدام کنید. این اظهارنامه را می توان از سایت اداره مالیات دریافت کرد.

در گذشته برای ثبت اظهارنامه مالیاتی باید روند طولانی و هزینه بری را طی می کردیم اما امروزه شما در خانه خود می توانید نسبت به تکمیل و تنظیم آن اقدام کنید. شاید در ابتدا روند سختی را در پیش داشته باشید اما این موضوع تنها قبل از مطالعه این مقاله صدق می کند با ما در ادامه همراه باشید.

اظهارنامه مالیاتی 1401

هر ساله اشخاص حقیقی و حقوقی موظف هستند اظهارنامه مالیاتی سال مالی که گذشت را تکمیل کنند. یا به صورت خود اظهاری مالیاتی توسط اشخاص در سامانه مالیات است یا توسط خود اداره مالیات صورت می گیرد.

سازمان امور مالیاتی بر اساس اظهارنامه ای که اشخاص تکمیل می کنند میزان درآمد سالانه و میزان خالص و نا خالص بخش خصوصی را محاسبه می کند. شرکت ها و سازمان های حصوصی می توانند در کمترین زمان برای ثبت آن اقدام کنند.

با خود اظهاری مالیاتی روند محاسبه مالیات مستقیم بخش خصوصی به صورت متمرکز انجام می شود. بنابراین می توان گفت اظهارنامه فرمی است که اشخاص حقیقی و حقوقی در آن میزان درآمد سال مالی را اعلام می کنند. اشخاص حقوقی باید بر اساس ترازنامه تصویب شده در مجمع عمومی عادی نسبت به تکمیل این اظهارنامه اقدام کنند.

اظهارنامه مالیاتی چیست ؟

پیش ثبت نام در سامانه اظهارنامه مالیاتی

پیش ثبت نام مالیاتی از مراحل مهم قبل از اظهارنامه می باشد. اگر پیش ثبت نام مالیاتی را انجام نداده باشید امکان ثبت اظهارنامه در سامانه مالیاتی وجود ندارد. مشمولین مالیات بر درآمد به سامانه مالیاتی وارد شوند و برای ایجاد حساب کاربری مرحله پیش ثبت نام مالیاتی را انجام دهند.

بعد از پیش ثبت نام مالیاتی و با طی کردن مراحل خاصی باید مدارک به اداره مالیات حوزه مربوطه ارسال کنید تا ثبت نام نهایی انجام شود. سپس نام کاربری و رمز عبور برای شما فعال خواهد شد که می توانید از آن برای دریافت خدمات مالیاتی غیر حضوری استفاده کنید.

حساب کاربری که برای مودی مالیاتی ایجاد می شود کلیه اطلاعات وی را نمایش می دهد، بنابراین می توانید با وارد شدن به حساب کاربری و دریافت اظهارنامه الکترونیکی برای تنظیم و ثبت آن اقدام کنید.

چه اشخاصی مشمول ثبت اظهارنامه مالیاتی هستند ؟

خیلی از مراجعین به دفتر ثبتی ایلیا این سوال را از ما می پرسند، بنابراین تصمیم گرفتیم در این مطلب موارد مشمولین ثبت اظهارنامه مالیاتی را عنوان کنیم تا اگر شما هم به چنین چالشی برخوردید که آیا مشمول ثبت اظهارنامه هستید پاسخ خود را دریافت کنید.

 • هر شخص حقیقی که در ایران فعالیت تجاری یا اقتصادی داشته باشد و صاحبان بنگاه های اقتصادی کوچک موظف به پرداخت مالیات و در نتیجه ثبت اظهارنامه مالیاتی هستند.
 • هر شخصیت حقوقی که بر اساس قانون تجارت روند ثبتی آنها انجام شده است و مشغول فعالیت اقتصادی و تجارت هستند مشمول خود اظهاری مالیاتی هستند.
 • هر شخص حقیقی و حقوقی که خارج از ایران مشغول فعالیت باشند اما تبعه ایرانی باشند باید مالیات خود را پرداخت کنند.
 • هر شخص حقیقی و حقوقی ایرانی که خارج از ایران در سایر کشور ها مشغول کار هستند.
 • کلیه اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی که خارج از ایران فعالیت دارند اما درآمد آنها از ایران باشد باید اظهارنامه مالیاتی سالانه تنظیم کنند.
 • کلیه اتباع خارجی که در ایران درآمد دارند مشمول پرداخت مالیات هستند.

اشخاص معاف از ثبت اظهارنامه مالیاتی

لازم به ذکر است بدانید در بخش خصوصی حتی اگر از جمله اشخاصی باشید که معاف از پرداخت مالیات هستید یا هیچ گونه فعالیتی مبنی بر پرداخت مالیات نداشته اید باز هم باید اظهارنامه تنظیم و ثبت کنید.

اشخاص فعال در بخش خصوصی که معاف از پرداخت مالیات برای اعلام درآمد جهت جمع بندی در سرانه درآمد سالانه باید اظهارنامه ثبت کنند و اشخاصی که هیچ گونه فعالیتی نداشته اند باید اظهارنامه عدم عملکرد سالانه رد کنند.

اما در این بین سازمان ها و نهاد هایی هستند که نیاز به ثبت ندارند که این موارد به شرح زیر می باشد.

 • کلیه شهرداری ها و سازمان های مرتبط با شهرداری که در 31 استان کشور فعال هستند.
 • هر سازمان و نهادی که از بودجه عمومی استفاده می کند معاف از پرداخت مالیات می باشد.
 • همه وزارتخانه ها و موسسات دولتی
 • کلیه کارگران، صیادان، عشایر و همه شرکت های تعاونی دانش آموزی و دانشجویی معاف از ثبت اظهارنامه مالیاتی هستند.

ورود به سامانه اظهارنامه مالیاتی 1401 – 1402

برای وارد شدن به سامانه ابتدا باید به سایت اداره مالیات وارد شوید. اگر از قبل پیش ثبت نام مالیاتی را انجام داده باشید می توانید وارد حساب کاربری خود شوید در غیر این صورت باید ابتدا پیش ثبت نام مالیاتی را انجام دهید. سامانه اظهارنامه مالیاتی همان سامانه اصلی اداره مالیات است که یکی از خدماتی که ارائه می دهد اظهارنامه های مالیاتی است.

لازم است بدانید کلیه فرآیند های مالیاتی الکترونیکی است و لازم نیست برای هر موضوعی به اداره مالیات مراجعه کنید سوالات مالیاتی خود را از وکلاء مالیاتی مجتمع حقوقی ایلیا بپرسید.

مشاهده اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی و حقوقی

اظهارنامه اشخاص حقیقی و حقوقی را می توان در سامانه مالیاتی مشاهده کنید. اشخاص حقیقی برای اصلاح و تغییر در اظهارنامه تنها تا پایان تیر ماه مهلت دارند و اشخاص حقیقی نیز تا تیر ماه می توانند برای تکمیل اظهارنامه اقدام کنند.

اظهارنامه ها بعد از ثبت نهایی برای بررسی به ماموران مالیاتی ارسال می شوند. اظهارنامه مالیاتی باید بر اساس صورت مالی واقعی یک سال شما تکمیل شود و در صورت وجود مقایرت تخلف به عنوان فرار مالیاتی لحاظ خواهد شد.

متقاضیان بر حسب نوع مالیاتی که مشمول آن می شوند می توانند اظهارنامه مالیاتی خود را تکمیل کنند. لازم است بدانید اظهارنامه های مالیاتی تنها مربوط به مالیات بر در آمد نیست و یکی از این اظهارنامه ها اظهارنامه مالیات بر درآمد محسوب می شود که مربوط به اشخاص حقیقی و حقوقی است.

اظهارنامه مالیات بر درآمد اشخاص حقیقی

اشخاص حقیقی که دارای بنگاه های کوچک و مشاغل آزادی هستند که به واسطه آن دارای کد اقتصادی در اداره مالیات tax.gov.ir می باشند باید عملکرد سالانه خود را به اداره مالیات اعلام نمایند. مهلت ثبت اظهارنامه اشخاص حقیقی از اول خرداد تا پایین خرداد می باشد که در برخی از سال های مالی ممکن است این مدت زمان تمدید شود.

اشخاص حقیقی که دارای مشاغل آنلاین هستند یا کسب و کار های آنها غیر حضوری است به واسطه ورود و خروج هایی که در حساب تجاری آنها صورت می گیرد باید مالیات پرداخت کنند. تمامی دارندگان درگاه های بانکی و صاحبان دستگاه پست بر اساس قانون جدید مالیات اشخاص حقیقی موظف به خود اظهاری مالیاتی هستند.

اظهارنامه مالیات بر درآمد اشخاص حقوقی

شرکت ها و موسسات غیر تجاری که بر اساس قانون تجارت یا سایر قوانین دارای شناسه ملی هستند باید پیش از آغاز سال مالی دفاتر پلمپ تجاری را دریافت کنند. بر اساس دفاتر تجاری که در طول سال مالی تکمیل می شود مالیات بر درآمد شرکت ها و موسسات با توجه به خود اظهاری و برآورد این دفاتر محاسبه خواهد شد.

شرکت ها و موسسات غیر تجاری از زمان ثبت طی دو ماه باید ثبت نام مالیاتی خود را انجام دهند بعد از اتمام سال مالی حداکثر تا سه ماه از تاریخ پایان سال مالی شرکت باید مجمع عمومی را برای ترازنامه سال مالی دعوت نماید بر اساس تصمیم مجمع و صورت دارایی و امور مالی شرکت، از اول تیر ماه تا پایان تیر ماه ثبت اظهارنامه اشخاص حقوقی انجام می شود.

نحوه تنظیم و ثبت اظهارنامه مالیاتی

تنظیم و ثبت اظهارنامه اشخاص حقوقی بر اساس نوع خود اظهاری که دارند متفاوت است. مثلاً اشخاصی که در طول سال مالی فعالیت تجاری نداشته اند باید اظهارنامه عدم عملکرد تنظیم کنند و آن دسته از شرکت ها و اشخاصی که فعالیت تجاری داشته اند باید اظهارنامه عملکرد رد کنند.

برای ثبت اظهارنامه عدم عملکرد این اظهارنامه را دریافت کنید و بعد از ثبت اطلاعات مودی مالیاتی ثبت آن را انجام دهید. اظهارنامه عملکرد باید بر اساس مراحل مربوطه تکمیل شود و در نهایت ثبت آن را انجام دهید.

مدارک و ملزومات مورد نیاز برای ثبت اظهارنامه مالیاتی

برای اینکه اسناد مالی شرکت را تهیه کنید نیاز به جمع آوری مدارکی دارید. در ادامه به مدارکی که جهت تکمیل اظهارنامه نیاز هست خواهیم پرداخت ابتدا این مدارک را تهیه کنید و سپس اظهارنامه را تکمیل نمایید.

 • مجوز هایی که از مراجع معتبر برای فعالیت دارید.
 • اشخاص حقوقی باید اساسنامه و شرکت نامه و نیز آخرین تغییراتی که در اداره ثبت شرکت ها ثبت کرده اند را داشته باشند.
 • لازم است اجاره نامه هولگرام دار یا سند ثبتی محل فعالیت تجاری را داشته باشید.
 • گواهی ترازنامه سالانه برای اشخاص حقوقی و اشخاص حقیقی که باید برای سال مالی که اظهارنامه مالی آن قرار است رد شود تهیه کنید.
 • کلیه صورت مالی ضرر و زیان در سال مالی گذشته
 • کلیه مبالغ فروش داخلی و خارجی باید ثبت شده با فاکتور رسمی مشخص باشند.
 • اگر شرکت دارای موسسه یا شعبه ای نیز باشد باید گواهی گردش مالی یک سال آن با مهر موسسه یا شعبه تهیه شود.
 • بهای تمام شده کالای تولید شده و میزان فروش سالانه آن را باید مشخص کنید.
 • گردش حساب تعدیلات سنوانی و میزان سود و زیان مانده دوره قبل باید مشخص باشد.
 • ارائه کارت بازرگانی در صورت داشتن این کارت
 • شماره دفاتر پلمپ را باید با کد رهگیری مشخصاً وارد کنید.
 • باید در سایت اداره مالیات حساب کاربری داشته باشید بدین رو وجود شماره کاربری و رمز عبور از الزامات است.
 • اسنادی که مبنی بر تسویه حساب مالیات سال های گذشته است این سند باید به تایید اداره مالیات رسیده باشد تا کسر مالیاتی آن صورت گرفته باشد.
 • سند مربوط به پرداختی های بیمه
 • گواهی حساب مودی در سال های گذشته جهت بررسی باید به ممیز مالیاتی اعلام شود.

مراحلی که برای ثبت اظهارنامه مالیاتی باید انجام دهید ؟

 1. پیش ثبت نام مالیاتی را باید در سامانه مالیات انجام دهید و شماره اقتصادی و کد رهگیری مالیاتی دریافت کنید.
 2. اطلاعات پیش ثبت نام را باید تایید کنید و با ارائه مدارک و تشکیل پرونده فیزیکی پاکتی با نام کاربری و رمز سامانه دریافت کنید.
 3. ثبت نام کد اقتصادی
 4. اظهارنامه الکترونیکی را دریافت کنید و اطلاعات خواسته شده را وارد کنید.
 5. اظهارنامه الکترونیکی مالیاتی را پس از تکمیل ثبت کنید و کد رهگیری مربوط به آن را دریافت کنید.
 6. در نهایت قبوض مالیاتی را به صورت الکترونیکی دریافت و برای پرداخت به آن اقدام کنید.

نکات اصلی در تکمیل و اصلاح اظهارنامه مالیاتی الکترونیکی

در زمان تکمیل اظهارنامه باید به مبالغی که وارد می کنید بسیار توجه داشته باشید. همچنین اسنادی جهت بررسی در اظهارنامه بارگذاری می کنید باید واقعی باشند. در وارد کردن اطلاعات موردی و اطلاعات حساب به نوع عملکرد و اعلام هزینه ها و درآمد و نهایتاً سود دقت داشته باشید.

برای ویرایش اظهارنامه نهایتاً تا یک ماه بعد از ثبت اظهارنامه عملکرد زمان دارید. برای اصلاح اطلاعات باید به سازمان مالیاتی استان یا شهرستان خود مراجعه کنید. بر اساس قانون مالیات مستقیم دز مواد 26 و 200 این قانون تنها در بازده اعلام شده می توانید برای رفع نقص اقدام کنید و بعد از اتمام مهلت قانونی چنین اجازه ای داده نمی شود. مودیان برای تسلیم خود اظهاری مالیاتی باید در بازده تعیین شده اقدام کنند و عدم خود اظهاری به منزله فرار مالیاتی تلقی خواهد شد.

نکته حائز اهمیت در خصوص شرکت ها و اشخاصی که عملکرد سالانه نداشته اند ثبت اظهارنامه عدم عملکرد است. حتی این اشخاص نیز باید خود اظهاری مالیاتی را نسبت به عدم عملکرد در سال مالی گذشته اعلام نمایند.

زمان تکمیل اظهارنامه مالیاتی برای اشخاص حقیقی و حقوقی

با توجه به قانون مالیات مستقیم زمان ثبت اظهارنامه برای اشخاص حقیقی و حقوقی یکی نیست. اشخاص حقوقی از اول تیر ماه تا 31 تیر ماه زمان برای ثبت اظهارنامه مالیاتی دارند که گاهاً بر اساس آخرین روز مالیاتی و در صورت درخواست های زیاد ممکن است این زمان تمدید شود. اشخاص حقوقی نیز از تاریخ اول خرداد تا 31 خرداد برای ثبت اظهارنامه مالیاتی زمان دارند اطلاعات بیشتر در این زمینه را از کارشناسان و متخصصان ما دریافت کنید.

جمع بندی نهایی: اگر تا کنون اظهارنامه مالیاتی تکمیل نکرده اید یا در تکمیل اطلاعات به مشکل برخورده اید لازم نیست نگران چیزی باشید. مجتمع ثبتی ایلیا با همکاری برترین وکلاء مالیاتی ایران راهنمای شما در ثبت اظهارنامه مالیاتی عملکرد و عدم عملکرد خواهد بود. از طریق صفحه تماس با ما ایلیا از کارشناسان و وکلاء ما مشاوره دریافت کنید.

4.7/5 - (14 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
28 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
زها هاشمی
زها هاشمی
1 سال قبل

سلام شرکت تازه تاسیس داریم و هنوز 6ماه نیست فعالیت داریم و هنوز حسابدار رسمی هم نداریم برای رد کردن اظهارنامه مالیاتی حتما باید قسمت اطلاعات حسابدار رو وارد کنم ایا کارفرما خودش میتونه اطلاعات خودش رو وارد کنه به طور کا خود کارفرما اظهارنامه رو پر کنه وقسمت اطلاعات حسابدار چیزی ننویسه اشکال داره؟ لطفا راهنمایی کنید.

شماره تماس:
9036959818
کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
ویرایشگر
پاسخ به  زها هاشمی
1 سال قبل

درود بر شما بله می توانید در فرم نام و مشخصات مدیر عامل را درج کنید.

هانیه سلگی
هانیه سلگی
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر
حدود سه ساله که شرکتم رو تاسیس کردم فعالیتی هم نداشتم تا حالا هم اظهارنامه عدم فعالیت رد نکردم برای اینکه مشکلی پیش نیاد باید چیکار کنم؟

کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
ویرایشگر
پاسخ به  هانیه سلگی
1 سال قبل

با سلام هر ساله باید اظهارنامه را ارائه کنید حتی در صورت عدم فعالیت که در این صورت باید گزارش مالی صفر را به اداره مالیات ارائه کنید در غیر این صورت مشمول جریمه می شوید. در صورت رسیدگی به امور حقوقی و ثبتی می توانید از طریق کارشناسان ایلیا پیگیری کنید.

فرهاد رفیعی
فرهاد رفیعی
1 سال قبل

سلام وقت بخیر عذر میخوام من هر سال در تهران اظهارنامه پر میکنم از پارسال یعنی برج ۸ سال ۱۴۰۰ پروانه کارشناسی دادگستری از مشهد دریافت کردم و فعالیت در آنجا هم داشتم حالا سوالم اینه اظهارنامه ای که هر سال در تهران با پروانه نظام مهندسی انجام می‌دادم همان را دوباره پر کنم و کارشناسی را هم اضافه کنم درسته ؟ یا باید در مشهد اقدامی کنم محل سکونت من تهران است و برخی موارد برای انجام کارشناسی به مشهد میروم ممنونم اگر پاسخ بدهید

شماره تماس:
9127611693
کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
ویرایشگر
پاسخ به  فرهاد رفیعی
1 سال قبل

درودبر شما. پروانه نظام مهندسی که دارید در استان تهران دارای تشکیل پرونده مالیاتی است برای تکمیل اظهارنامه تنها صورتحساب های مالی فعالیتی که به واسطه پروانه نظام مهندسی داشتید در اظهارنامه مالیاتی عنوان کنید. اصولاً تمام کارشناسان دادگستری مشمول مالیات غیر مستقیم می باشند.

محمد نوروزی
محمد نوروزی
1 سال قبل

سلام
من اظهارنامه پر کردم طبق روال هرسال و از تبصره ماده صد استفاده کردم ولی مثل سالای قبل تایید نشده و شناسه و کدی نداده ک بتونم پرداخت کنم!
مشکل چیه؟

کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
ویرایشگر
پاسخ به  محمد نوروزی
1 سال قبل

با سلام. امکان ایراد در اظهارنامه تنظیم شده شما وجوددارد . در این خصوص می توانید از مشاوره تخصصی موسسه ایلیا بهره مند شوید و با شماره 02632137تماس بگیرید.

ربابه کلاهی
ربابه کلاهی
1 سال قبل

اظهار شدن مالیاتی

شماره تماس:
9146531130
نسیم حیات
نسیم حیات
1 سال قبل

با سلام.
1- آیا اشخاص حقیقی غیر تجاری میتوانند اظهار نامه مالیاتی یا تبصره ماده 100 الکترونیکی از طریق سایت my.tax.gov.ir پر کنند؟
2- برای درامدهای زیر 30 میلیون تومان هم باید اظهار نامه داد یا فرم تبصره 100 را پر کرد? البته برای دریافت دستگاه پوز در سامانه مالیاتی ثبت نام کرده ام.

کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
ویرایشگر
پاسخ به  نسیم حیات
1 سال قبل

درود بر شما دوست عزیز. بر طبق قانون مصوب ماده 100 افراد حقیقی یا مشاغل ملزم به شرایط زیر برای تسلیم اظهارنامه مالیاتی حقیقی نیستند.
افرادی که فروششان در سال گذشته کمتر از 4.8 میلیارد تومن باشد.
افرادی که سال اول فعالیتشان باشد.
افرادی که سال اول فعالیت در محل جدید باشد.

فرجاد
فرجاد
1 سال قبل

سلام
آیا این خبر درسته که مشاغلی که زیر 4 میلیارد و 800 میلیون تومان درآمد دارند نیازی نیست اظهارنامه مالیاتی پر کنند؟

کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
ویرایشگر
پاسخ به  فرجاد
1 سال قبل

با سلام با مصوبه ارائه اظهارنامه افراد حقیقی که فروششان در سال گذشته کمتر از 4.8 میلیارد تومن باشد یا افرادی که سال اول فعالیتشان باشد می توانند اظهارنامه ارائه ندهند. البته قوانین در حال اصلاح است . برای اطلاع از آخرین اطلاعیه ها با کارشناسان ایلیا در ارتباط باشید.

محمدی
محمدی
1 سال قبل

سلام
من از دی ماه 1400 فعالیتم رو آغاز کردم
الان باید از دی ماه تا آخر اسفندماه1400 اظهارنامه مالیاتی تکمیل کنم؟
صورت حساب موجودی اول دوره و حسا بدهکار و بستانکار هم برای این سه ماه باید از بانک دریافت کنم؟

کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
ویرایشگر
پاسخ به  محمدی
1 سال قبل

با سلام . در صورتی که از دی ماه تا پایان سال فعالیتی نداشتید باید اظهارنامه مالیاتی کارکرد صفر را تا اخر تیرماه ارائه کنید . در غیر این صورت در صورت فعال بودن باید اظهارنامه را پر کرده و تحویل اداره مالیات کنید. جهت دریافت مشاوره حقوقی رایگان ایلیا راهنمای شماست.

مریم ولی
مریم ولی
1 سال قبل

ایا هر سال باید اظهار نامه افرادپیش ثبت نام شود

شماره تماس:
9128485983
کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
ویرایشگر
پاسخ به  مریم ولی
1 سال قبل

با سلام هر ساله باید در زمان مقرر اظهارنامه مالیاتی شرکت را به اداره مالیات ارائه دهید. ما می توانیم در مسیر ثبت اظهارنامه با مشاوره رایگان راهنمای شما باشیم.

زینعلی
زینعلی
1 سال قبل

سلام وقت بخیر اظهارنامه سال ۱۴۰۰ بخوام رد کنم دفاتر پلمپ هم باید ببرم دارایی یا منتظر باشم تا دارایی خبر بده؟

کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
ویرایشگر
پاسخ به  زینعلی
1 سال قبل

درود دوست عزیز اظهارنامه مالیاتی درباره اشخاص حقیقی باید حداکثر تا 31 تیرماه هر سال به سازمان امور مالیاتی کشور ارائه گردد از سویی دفاتر پلمپ کارنامه مالی است که در طول سال باید پرو در پایان سال تحویل اداره مالیات شود

نسیم بختیاری
نسیم بختیاری
1 سال قبل

روزبخیر، موعد ارسال اظهارنامه عدم فعالیت چه زمانیه ؟ و برای انجامش چه مدارکی ازمون میخواید؟

کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
ویرایشگر
پاسخ به  نسیم بختیاری
1 سال قبل

با سلام . اظهارنامه های مالیاتی باید تا حداکثر 31 تیر ماه هر سال به اداره امور مالیات ارائه گردد. لیست تمامی مدارک را می توانید در مقاله https://eliya.ir/tax-return/ مشاهده کنید.

احمد
احمد
2 سال قبل

با سلام ابتدای سال 1399 مغازه سنگ فروشی در حار امیر پاکدشت باز کردم برای جواز کسب هم ثبت نام و کارهای مربوط به جواز کسب را انجام دادم مدت 2 ماه فعالیت کردم هیچگونه درآمدی نداشتم تعطیل کردم الآن همان کار را میخواهم در شهر ری انجام دهم گفتند اظهار نامه مالیاتی تکمیل کنم تکلیف چیست

ثبت شرکت ایلیا
ثبت شرکت ایلیا
پاسخ به  احمد
2 سال قبل

سلام ، وقت بخیر . طی صحبت هایی که داشتید گویا هیچگونه فعالیتی نداشتید به این ترتیب باید جهت تنظیم اظهارنامه ی عدم فعالیت اقدام فرمائید تا مشمول مالیاتی نباشید. اما نکته ایی که هست موعد تنظیم اظهارنامه ی عدم فعالیت اشخاص حقیقیبه اتمام رسیده .

ثبت شرکت ایلیا
ثبت شرکت ایلیا
پاسخ به  احمد
2 سال قبل
sudn phjldhk
sudn phjldhk
2 سال قبل

با سلام بنده پزشک هستم که در سامانه برایم دو پیش ثبت نام درج شده بود که با مراجعه به اداره مالیاتی یکی از آنها را حذف نمودم . حال در ارسال اظهارنامه ارور می دهد که در کد پستی دو ثبت نامه دارید و یکی از انها را حذف کنید . امروز رفتم اداره دارایی و کدپستی را هم تغییر دادیم ولی باز امکان ارسال اظهارنامه نیست . لطفا راهنمایی بفرمایید .

ثبت شرکت ایلیا
ثبت شرکت ایلیا
پاسخ به  sudn phjldhk
2 سال قبل

سلام متاسفانه این موارد مربوط به خود اداره دارایی هستش و باید تتوسط خودشون انجام بشه

آلان تیموری
آلان تیموری
2 سال قبل

سلام خسته نباشید من برای یه نام برای شرکتی مثل شرکت دی جی کالا اسم میخواستم

ثبت شرکت ایلیا
ثبت شرکت ایلیا
پاسخ به  آلان تیموری
2 سال قبل

سلام شما برای ثبت چنین اسامی باید حتما کارت عضویت یا کارت بازرگانی داشته باشید . و از اسامی مثل میتو پک استفاده کنین