مراحل ثبت برند در شهرکرد توسط متقاضی

در ابتدای امر باید اظهارنامه مربوط به ثبت علائم تجاری و بارگزاری آن در سایت اداره مالکیت صنعتی را ارائه دهید . سپس با درج اطلاعات شخصیت متقاضی ثبت برند در سایت اداره ثبت علائم تجاری که می تواند به صورت حقیقی و یا حقوقی تقاضا شود ارائه گردد.

در صورتی که امور ثبتی توسط فرد حقیقی انجام گیرد باید مدارک اشخاص حقیقی که ذکر شده ارائه شود و برای ثبت توسط افراد حقوقی باید از مدارک اشخاص حقوقی برای ثبت علائم استفاده شود.

در صورتی که بخواهید برند را به ثبت برسانید باید حتما مجوزهای لازم را از مراجع دریافت و آن را ارائه دهید.

هم چنین باید قبل از اقدام به ثبت طبقه برندی را که می خواهید ثبت کنید را مشخص کنید تا بر اساس آن برند را ثبت کنید. این نکته را باید در نظر داشته باشید که قبل از ثبت علامت تجاری که مدنظر دارید باید استعلامات را انجام دهید تا در انجام امور زمان کمتری را صرف کنید بدین صورت که اگر یک برند از قبل به ثبت رسیده و شما از آن اطلاع ندارید با اطلاع شوید.

ثبت برند توسط مجتمع ثبتی ایلیا

در این روش در کم ترین زمان می توانید برندتان را ثبت کنید . ثبت برند در مجتمع ایلیا جزو تخصص های اصلی این مجتمع حقوقی بوده که در زمان 18 ساله فعالیت خود انجام داده و در این راه جزو مجرب ترین موسسات ثبتی در کشور می باشد و بسیار سریع شما را تا رسیدن به اهدافتان راهنمایی خواهند کرد و حتی تا بعد از انجام مراحل ثبت برندتان همراه شما خواهد بود.

شما متقاضیان با در دست داشت مدارک و مجوزهای لازم برای ثبت علامت تجاری و مراجعه حضوری و یا ارسال از طریق فضای مجازی و به صورت کاملاً آنلاین می توانید ثبت برند را انجام دهید . با اتخاذ وکیل برای انجام امور حقوقی خود از رخدادن اشتباه در انجام امور جلوگیری خواهید کرد.

ثبت برند تقریبا مدت زمانی 30 تا 40 روزه را برای ثبت خواهد پیمود تا برای اشخاص ثبت گردد. پس از اخذ برند تا 10 سال اعتبار داشته و دارنده آن می تواند از حق و حمایت ها در زمان حیات برند استفاده کند.

طبقه بندی های علامت تجاری چگونه است؟

  • مصنوعات نساجی.
  • فلزات و مصنوعات فلزی.
  • اسباب بازی و لوازم ورزش.
  • صنایع و محصولات شیمیایی.
  • مواد غذایی و محصولات کشاورزی.
  • دستگاه و لوازم و آلات فنی و علمی و صنعتی.
  • مصنوعات و اشیاء ساخته شده از مواد مختلف.
  • سایر موارد.
ادامه مطلب
سریع ترین روش برای ثبت برند در تهران

ثبت اضافه کالا و طبقه برند درشهرکرد

پس از ثبت یک برند ممکن است به این نتیجه برسید کالا و یا طبقه خاصی را به برند خود اضافه نمایید. این امر نیاز به ثبت اظهارنامه ی ویژه افزایش کالا و خدمات در سامانه اداره مالکیت صنعتی دارد .پس از آن با پرداخت هزینه، صدور آگهی اضافه کالا و طبقات انجام می شود.

ثبت علامت تجاری در شهرکرد

نام یا عنوانی که تولیدکنندگان از طریق آن بتوانند وجه تمایزی بین کالا و خدمات خود و دیگر تولیدکنندگان ایجاد کنند را برند یا علامت تجاری می نامند. گذشت زمان برای فعالان اقتصادی بسیار مهم بوده زیرا با ثبت برند خود می توانند جایگاه خود را در بین دیگر رقبا به صورت سالم و قانونی اخذ کنند و همین موضوع باعث ماندگاری محصول و خدمات گردد.

با ثبت برند ، مصرف کنندگان خواهند توانست مصرف کنندگان را ترغیب به خرید و استفاده از کالای خود کنند. باید این مورد را مد نظر قرار داد که یک برند بهترین و مهم ترین وسیله برای بازاریابی محصولات خواهد بود.

ثبت لوگو و آرم و علائم تجاری در شهرکرد

لوگو نمود بیرونی و تجلی ظاهری هر برند است ، به همین دلیل طراحی آن نیازمند تخصص گرافیکی و در کنار آن اشنایی کامل با کسب و کار مورد نظر است ، در صورتی که طرحی را به صورت تخصصی طراحی کرده باشید و نیاز ثبت آن را برای جلوگیری از سواستفاده دیگر افراد و رقبا از طرح طراحی شده در شهرکرد را احساس کردید باید مدارک و مجوزهای لازم را به اداره ثبت علائم تجاری ارائه دهید تا ابا بررسی های لازم امور ثبت برندتان انجام گبرد .

این نکته را در نظر داشته باشید که برای ثبت برند در شهرکرد باید در مرحله آخر به اداره مالکیت صنعتی در مکز تهران مراجعه کنید . می توانید برای انجام سریع و به موقع و برای عدم مراجعه به تهران با کارشناسان مجتمع ایلیا تماس گرفته و امور حقوقی خود را به آن ها بسپارید و خیال خود را راحت کنید.

ثبت برند مادرید و ثبت برند بین المللی در شهرکرد

اگر بخواهیم که علامت تجاری ما در یک یا چند کشور غیر از کشور خودمان نیز مورد حمایت باشد و از سوء استفاده از آن جلوگیری کنیم می‌بایست علامت خود را به صورت بین المللی ثبت نماییم.

برای اقدام نسبت به ثبت بین المللی و دریافت حمایت سایر کشورها از علامت تجاری، لازم نیست که به طور جداگانه در هر یک از کشورهای مورد نظر ثبت کنید و این برند را در کشورهای عضو سیستم مادرید ثبت کنید.

با ثبت برند شهرکرد می توانید از مزایا و حمایت دولت بهره مند شوید. هم چنین با ثبت برند در سیستم مادرید می تواند باعث ایجاد نظم و بهره مندی کشورهای عضو در این سیستم شود.

هر کشوری که عضو در سیستم ثبت بین المللی باشد باید از با شرایط کشور متقاضی ثبت همگام باشد .

برای ثبت برند مادرید باید ابتدا آن علامت را در کشور مبدا به ثبت رساند و بعد با رعایت شرایط و گذراندن مراحل ثبت برند در کشور عضو سیستم آن را به ثبت رساند.