درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکتثبت تغییرات شرکتثبت برندخدمات اداری مشاوره

ثبت برند در زنجان

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     پنج شنبه، 7 مرداد 1400


در این مقاله به ارائه مراحل و مدارک مربوط به ثبت برند در زنجان خواهیم پرداخت تا شما متقاضیان ثبت برند در کم ترین زمان به اهداف خود برای ثبت برند دست یابید . در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

ثبت برند در زنجان

امروزه به دلیل الکترونیکی شدن امور و نیز بوجود آمدن محصولات متنوع و سودآور باید اقدامات لازم برای ثبت برند و علامت تجاری از سوی ارائه دهندگان خدمات و محصولات انجام پذیرد . در این بین انجام پروسه ثبت برند در کشور دارای مراحل پیچیده ای می باشد که باید با همراهی کارشناسان ثبتی مجرب در این عرصه انجام گیرد . متخصصان ایلیا می توانند بهترین گزینه برای ثبت علائم شما در زنجان بوده و از این راه کسب و کار شما را رونق بخشند . این را باید بدانید که در صورتی که سال ها با یک برند و نشان تجاری ثبت نشده فعالیت می کردید ولی آن را به صورت قانونی ثبت نکردید باید هرچه زودتر در اداره مالکیت صنعتی آن را ثبت کرده تا دیگر اشخاصی نتوانند از شهرت شما سواستفاده کنند . با ثبت برند در زنجان از مزایای دولتی و اخذ تسهیلات بانکی برخوردار خواهید شد . ثبت برند در زنجان امری اختیاری است ولی داشتن آن باعث پیشرفت دارنده آن می شود . پس اهمیت آن در سودآوری ملموس است.

شروط ثبت برند در زنجان

ثبت برند یک محصول باعث می شود تولید کننده تلاش بیشتری در بالا بردن کیفیت محصول یا خدمات خود داشته باشند و همین باعث فروش بیشتر و سود بیشتر خواهد شد .

شرکت هایی که دارای برند ثبت شده هستند در دریافت وام و تسهیلات مالی با دشواری های کمتری روبه رو می شوند .

اکثر شرکت ها اهمیت داشتن یک نام یا علامت تجاری را به خوبی می دانند و از حساسیت آن آگاه هستند اما از حساسیت به ثبت رساندن قانونی آن اگاه نیستند و نمی دانند که به ثبت رساندن یک علامت چه تاثیری در وضعیت برند خواهد داشت . جهت کسب اطلاعات بیشتر و اخذ مشاوره در خصوص ثبت برند و علامت تجاری در زنجان می توانید با کارشناسان مجتمع ثبت ایلیا تماس حاصل نمایید. 

مدارک ثبت برند و علامت تجاری در زنجان

همانطور که گفته شد ثبت برند در زنجان به دو صورت حقیقی و حقوقی به ثبت می رسند که مدارک هرکدام از آنها جداگانه می باشد که به شرح ذیل است :

 • مدارک لازم برای اشخاص حقیقی :

برابر اصل شده مدارک شناسایی مالک برند ، اصل جواز تاسیس ، اخذ جواز کسب ویا موافقت نامه ثبت برند تجاری و طرحی از برند یا لوگو طراحی شده .

 • مدارک لازم برای اشخاص حقوقی :

کلیه مدارک ثبتی شرکت روزنامه رسمی ثبت شرکت چنانچه شرکت دارای تغییرات باشد ارائه آخرین تغییرات شرکت در زنجان ، برابر اصل مدارک شناسایی آخرین مدیرعامل شرکت، طرحی از برند یا لوگو طراحی شده از مدارک لازم برای ثبت برند در شرکت می باشد.

 

ثبت برند در زنجان

 

مراحل ثبت برند در زنجان

 • ثبت برند توسط متقاضی

علامت تجاری به دو صورت شخصی و حقوقی به ثبت می رسند که متقاضیان با توجه به نیاز خودشان میتوانند نوع آن را انتخاب نمایند. گام بعد برای ثبت برند انتخاب نام مناسب و پسندیده می باشد. نام انتخابی شما میتواند لاتین باشد که در این صورت نیازمند کارت بازرگانی می باشید .در صورتی که برند شما به فارسی باشد مستند معنایی آن را باید از لغت نامه دهخدا اخذ نمایید. مدت زمان ثبت برند تجاری تقریبا در بازه ی زمانی 40 تا 45 روز کاری انجام می شود اما هزینه ثبت برند را نمیتوان به صورت دقیق اعلام کرد. هزینه ثبت برند با توجه به نوع محصول و طبقات محصول می تواند متفاوت باشد

ثبت شرکت ایلیا با دارا بودن کادری مجرب و متخصص در زمینه ی ثبت برندو برندینگ آماده ی ارائه ی خدمات مشاوره ای رایگان از طریق کارشناسان خود به شما عزیزان می باشد.چنانچه کار ثبت برند توسط متقاضی انجام شود بهتر است که در ابتدای امر نسبت به استعلام برند از سامانه استعلام برند و علامت تجاری اقدام نمایید.

 • ثبت برند توسط مجتمع ثبتی ایلیا

در ابتدای اظهارنامه ثبت اسم تجاری به صورت حرفه ای و توسط کارشناسانی که در این زمینه مهارت دارند ، تدوین و تنظیم می گردد این امر تجربه و دانش خاصی در امور حقوقی و ثبت برند را می طلبد. بنابراین توصیه می کنیم با کارشناسان با تجربه ثبت شرکت ایلیا در این زمینه مشورت نمایید زیرا هرگونه اشتباهی در تنظیم اظهارنامه منجر به عدم پذیرش آن می گردد. با ارسال اظهارنامه ثبت برند به اداره مالکیت صنعتی برند شما در لیست انتظار کارشناسی قرار می گیرد و در صورت تایید کارشناس اداره مالکیت صنعتی تاییدیه اولیه برند صادر می شود.

این مدت زمان حدودا " بین 40 الی 45 روز کاری می باشدپس از آن آگهی اول ثبت برند صادر می گردد و پس از اقدامات لازم جهت اخذگواهی انحصارعلامت تجاری تصدیق برند با اعتبار 10 ساله صادر می گردد. اما در خصوص هزینه ثبت برند با توجه به موضوع و طبقه یا طبقات مورد نیاز نمی توان اعلام هزینه دقیقی انجام داد . لذا به منظوربرآورد دقیق هزینه ثبت علامت تجاری از مشاوره حضوری کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا بهره مند گردید تا شما را در این زمینه آگاه سازند.چنانچه کار خود را به مجتمع ثبتی ایلیا بسپارید وکیل ثبت برند و علامت تجاری کلیه مراحل ثبت برند در زنجان را برای شما به انجام می رساند.

حوزه های ثبت برند در زنجان و شهرستان های آن
 • ثبت برند در زنجان
 • ثبت برند در ابهر
 • ثبت برند در خرمدره
 • ثبت برند در قیدر
 • ثبت برند در قروه
 • ثبت برند در ماه نشان
 • ثبت برند در زرین آباد
ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید