• شرایط ثبت برند در زنجان

ثبت برند یک محصول باعث می شود تولید کننده تلاش بیشتری در بالا بردن کیفیت محصول یا خدمات خود داشته باشند و همین باعث فروش بیشتر و سود بیشتر خواهد شد .

شرکت هایی که دارای برند ثبت شده هستند در دریافت وام و تسهیلات مالی با دشواری های کمتری روبه رو می شوند .

اکثر شرکت ها اهمیت داشتن یک نام یا علامت تجاری را به خوبی می دانند و از حساسیت آن آگاه هستند اما از حساسیت به ثبت رساندن قانونی آن اگاه نیستند و نمی دانند که به ثبت رساندن یک علامت چه تاثیری در وضعیت برند خواهد داشت . جهت کسب اطلاعات بیشتر و اخذ مشاوره در خصوص ثبت برند و علامت تجاری در زنجان می توانید باکارشناسان مجتمع ثبت ایلیا تماس حاصل نمایید

مدارک لازم جهت ثبت برند در زنجان

همانطور که گفته شدثبت برند در زنجان به دو صورت حقیقی و حقوقی به ثبت می رسند که مدارک هرکدام از آنها جداگانه می باشد که به شرح ذیل است:

  • مدارک لازم برای اشخاص حقیقی :

برابر اصل شده مدارک شناسایی مالک برند ، اصل جواز تاسیس ، اخذ جواز کسب ویا موافقت نامه ثبت برند تجاری و طرحی از برند یا لوگو طراحی شده.

  • مدارک لازم برای اشخاص حقوقی :

کلیه مدارک ثبتی شرکت روزنامه رسمی ثبت شرکت چنانچه شرکت دارای تغییرات باشد ارائه آخرین تغییرات شرکت در زنجان ، برابر اصل مدارک شناسایی آخرین مدیرعامل شرکت، طرحی از برند یا لوگو طراحی شده از مدارک لازم برای ثبت برند در شرکت می باشد.

مقایسه مراحل ثبت برند توسط متقاضیان و توسط مجتمع ثبتی ایلیا

  • ثبت برند توسط متقاضی

علامت تجاری به دو صورت شخصی و حقوقی به ثبت می رسند که متقاضیان با توجه به نیاز خودشان میتوانند نوع آن را انتخاب نمایند. گام بعد برای ثبت برند انتخاب نام مناسب و پسندیده می باشد. نام انتخابی شما میتواند لاتین باشد که در این صورت نیازمند کارت بازرگانی می باشید .در صورتی که برند شما به فارسی باشد مستند معنایی آن را باید از لغت نامه دهخدا اخذ نمایید. مدت زمان ثبت برند تجاری تقریبا در بازه ی زمانی 40 تا 45 روز کاری انجام می شود اما هزینه ثبت برند را نمیتوان به صورت دقیق اعلام کرد. هزینه ثبت برند با توجه به نوع محصول و طبقات محصول می تواند متفاوت باشد

ثبت شرکت ایلیا با دارا بودن کادری مجرب و متخصص در زمینه ی ثبت برندو برندینگ آماده ی ارائه ی خدمات مشاوره ای رایگان از طریق کارشناسان خود به شما عزیزان می باشد.چنانچه کار ثبت برند توسط متقاضی انجام شود بهتر است که در ابتدای امر نسبت به استعلام برند از سامانه استعلام برند و علامت تجاری اقدام نمایید.

  • ثبت برند توسط مجتمع ثبتی ایلیا

در ابتدای اظهارنامه ثبت اسم تجاری به صورت حرفه ای و توسط کارشناسانی که در این زمینه مهارت دارند ، تدوین و تنظیم می گردد این امر تجربه و دانش خاصی در امور حقوقی و ثبت برند را می طلبد. بنابراین توصیه می کنیم با کارشناسان با تجربه ثبت شرکت ایلیا در این زمینه مشورت نمایید زیرا هرگونه اشتباهی در تنظیم اظهارنامه منجر به عدم پذیرش آن می گردد. با ارسال اظهارنامه ثبت برند به اداره مالکیت صنعتی برند شما در لیست انتظار کارشناسی قرار می گیرد و در صورت تایید کارشناس اداره مالکیت صنعتی تاییدیه اولیه برند صادر می شود.

این مدت زمان حدودا " بین 40 الی 45 روز کاری می باشدپس از آن آگهی اول ثبت برند صادر می گردد و پس از اقدامات لازم جهت اخذگواهی انحصارعلامت تجاری تصدیق برند با اعتبار 10 ساله صادر می گردد. اما در خصوص هزینه ثبت برند با توجه به موضوع و طبقه یا طبقات مورد نیاز نمی توان اعلام هزینه دقیقی انجام داد . لذا به منظوربرآورد دقیق هزینه ثبت علامت تجاری از مشاوره حضوری کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا بهره مند گردید تا شما را در این زمینه آگاه سازند.چنانچه کار خود را به مجتمع ثبتی ایلیا بسپارید وکیل ثبت برند و علامت تجاری کلیه مراحل ثبت برند در زنجان را برای شما به انجام می رساند.

ثبت برند در زنجان

ثبت اضافه کالا و طبقه برند در زنجان

با اتمام پروسه ثبت برند خود امکان دارد نیاز داشته باشید که نام تجاری خود را در طبقات دیگری نیز به ثبت برسانید این امر نیاز به کارشناسی مجدد و پرداخت هرینه جداگانه ای دارد . کارشناسان مجتمع ثبت شرکت ایلیا آماده ارائه خدمات تخصصی به شما متقاضیان محترم می باشد.

طبقه بندی های علامت تجاری چگونه است؟

مصنوعات نساجی

فلزات و مصنوعات فلزی

اسباب بازی و لوازم ورزش

صنایع و محصولات شیمیایی

مواد غذایی و محصولات کشاورزی

دستگاه و لوازم و آلات فنی و علمی و صنعتی

مصنوعات و اشیاء ساخته شده از مواد مختلف

سایر موارد

ثبت علامت تجاری در زنجان

در بازار رقابت امروز برای مشخص کردن و تمایز بین کالاها و خدمات از یکدیگر، تولیدکنندگان میتوانند از یک علامت ، حرف ، شکل و... استفاده نمایند که به عنوان علامت تجاری شناخته می شود. این امر منجر به منحصر به فرد شدن محصولات شما از دیگر محصولات سایر رقبا می گردد.

ثبت لوگو و آرم و علائم تجاری در زنجان

آرم ، نشان و یا لوگو از مهم ترین راههای شناخت و معرفی تولیدات شما در بازار تجارت می باشد این امر از زمان باستان تا به امروز رواج داشته است.ثبت این نشان ها این اختیار را به صاحبین برند می دهد که تنها آنها بتوانند به صورت انحصاری از آن استفاده نمایند و بتوانند از استفاده اشخاص سودجو جلوگیری نمایند.

ثبت برند مادرید و ثبت برند بین المللی

اگر بخواهیم که علامت تجاری ما در یک یا چند کشور غیر از کشور خودمان نیز مورد حمایت باشد و از سوء استفاده از آن جلوگیری کنیم می‌بایست علامت خود را به صورت بین المللی ثبت نماییم. برای اقدام نسبت به ثبت بین المللی و دریافت حمایت سایر کشورها از علامت تجاری، لازم نیست که به طور جداگانه در هر یک از کشورهای مورد نظر اقدام به ثبت نماییم و ثبت در یکی از کشورهای تحت موافقتنامه و پروتکل مادرید برای دریافت حمایت بقیه کشورهای مورد نظر یا همه کشورهای تحت پروتکل کفایت می کند. هر شخص می تواند در هر کدام از کشورهای تحت این پروتکل که به نحوی با آن کشور مرتبط باشد ( از نظر ملیت، اقامت در آن کشور، اقامت شرکت یا بنگاه صنعتی یا تجاری در آن کشور) متقاضی ثبت علامت تجاری خود به صورت بین المللی در آن کشور گردد بدین معنی که ابتدا برند خود را به صورت داخلی به ثبت رسانده و سپس برای ثبت برند به صورت بین المللی تحت سیستم مادرید در کشورهای مورد نظر خود میتواند اقدام نماید.

خرید و فروش برند یا علامت تجاری

همانطور که تا اینجا گفته شد ، ثبت برند و علامت تجاری مستلزم فراهم آوردن شرایط و رعایت مقررات و طی کردن مراحلی است که برخی از متقاضیان ثبت برند با توجه به آنها ترجیح می دهند به جای فرآیند ثبت نسبت به خرید برند آماده مبادرت کنند چرا که برخی از افراد یا مجموعه‌ها برای تبلیغ و استفاده از برند تعجیل دارند و این در حالی است که پروسه اداری ثبت برند زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد در صورتی که خرید و انتقال برند آماده به سرعت و تنها با حضور طرفین معامله یعنی فروشنده و خریدار در دفترخانه ثبت اسناد رسمی امکان‌پذیر است. مجتمع ثبت ایلیا در زمینه خرید و فروش برند و علامت تجاری نیز می تواند راهنمای شما باشد. مجتمع ثبت ایلیا همچنین خدماتی مانند نمونه اسم برند و علامت تجاری ، پیشنهاد نام برند و علامت تجاری و طراحی برند و علامت تجاری ( لوگو) را نیز براساس آخرین قوانین ثبت برند و علامت تجاری در زاهدان ارائه می دهد.

واژگان مرتبط با ثبت برند در زنجان
  • ثبت علامت تجاری در زنجان
  • ثبت برند در زنجان
  • ثبت نام تجاری در زنجان
  • ثبت آرم و لوگو در زنجان
  • ثبت نام تجاری در زنجان