درخواست مشاوره رایگان

ثبت برند در خرم ‌آباد چگونه صورت می گیرد؟

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     یکشنبه، 28 دی 1399


ثبت برند در خرم آباد

برند ها در دنیای جدید ، غول کسب و کار های بزرگ هستند که اگر برند نداشته باشند ، در تجارت شکست خورده و هیچ می شوند ، حال فکر می کنید چه چیزی باعث می شود کسی نتواند از آنها برندشان را بگیرد؟ بله، مالکیت معنوی که با ثبت برند و ثبت علامت تجاری احراز می شود که ما هم به همین سبب در این مقاله به ثبت برند در خرم آباد به صورت اختصاصی می پردازیم. مالکیت معنوی یک حق قانونی است که در اجتماع امروزه بیشتر به چشم می خورد ثبت علامت تجاری یک نوع از مالکیت معنوی است که انحصار استفاده از برند را در چهارچوب قانونی به مدت ده سال  به اشخاص متقاضی ثبت برند خرم آباد می دهد. ما در مجموعه ثبتی حقوقی ایلیا برای سهولت ثبت علامت تجاری در خرم آباد و هم چنین رعایت موارد قانونی با به کارگیری تیم وکلای پایه یک دادگستری ارائه دهنده انواع خدمات ثبتی به شما بزرگواران می باشیم.

دلایل ثبت برند در خرم آباد

 • برند  شما ممکن است توسط هر شخصی در هر زمان به ثبت برسد یا شاید شبیه به برند شما برای محصول مشابه که مشکل آفرین است.

 •  استفاده از برندی که قبلاً ثبت شده ممکن است تبعات قانونی برای شخص به دنبال داشته باشد.
 • برند هویت یک محصول است و برای اینکه با سایر محصولات تفاوت داشته باشد این هویت باید انحصاری باشد و از طریق ثبت برند انحصاری بودن آن ممکن می شود.
 • برند یک نوع مالکیت معنوی است که بعد از ثبت ارزش آن بالا می رود و قابل واگذاری می باشد.

 

ثبت برند در خرم آباد

 

انواع ثبت برند در خرم آباد

انواع ثبت برند از لحاظ متقاضی ثبت:

دو نوع متقاضی ثبت برند وجود دارد 1) اشخاص حقیقی 2) اشخاص حقوقی( شرکت ها) تنها تفاوت در این نوع ثبت مدارک مربوطه می باشد که برای ثبت برند خرم آباد هر کدام از این اشخاص می توانند تقاضای ثبت برند در خرم آباد را نمایند.

انواع ثبت برند از لحاظ نوع علامت

بعضی اشخاص تقاضای ثبت برند نوشتاری می دهند که همان نام تجاری یا اسم تجاری و به شکل واژه می باشد. نوعی دیگر از علامت تجاری وجود دارد که تصویری است که علی الاصول با نام نماد، لوگو، آرم تجاری، نشان تجاری و علامت تجاری شناخته می شود ، نوع دیگری از برند برند ترکیبی است که از ترکیب علامت تجاری نوشتاری و تصویری می باشدو نمانام، لوگوتایپ، لوگوگرام و ... انواع آن هستند. این موارد تنها در ظاهر با یکدیگر تفاوت دارند و همه انواع برند هستند که با روند یکسان ، نزد یک مرجع یکسان به ثبت می رسند و نقش مشابه هم برای صاحب کسب و کار ایفا می کنند.

نام تجاری نوعی برند یا هر نوشتاری است که برای تفکیک یک محصول از سایر محصولات مشابه در بازار ثبت و استفاده می شود. علامت تجاری برند یا آیکونی است که یک محصول را از سایر  محصولات متمایز می کند اینکه بهتر  است کدام یک از این ها به ثبت برسد یک عملکرد سلیقه ای می باشد، بعضی از کسب و کار ها می خواهند با آرم خاص خود یا لوگو شناخته شوند و برخی دیگر می خواهند با برند خاص خود یا نام تجاری شناخته شوند. خیلی از کسب و کار ها هم هر دو را با هم برای منحصول و خدماتشان انتخاب می کنند.

برای برقراری ارتباط با ثبت شرکت ایلیا و بهره مندی از مشاوره رایگان مشاوران و کارشناسان می توانید فرم فرم مشاوره آنی رایگان را کامل کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند هم چنین می توانید با شماره تلفن های 32137-026 و 26655119 تماس حاصل نمایید.

مزایای ثبت برند در خرم آباد

 • ثبت برند، شرکتها را توانمند می نماید تا محصولاتشان را از هم متفاوت کنند.
 • ثبت برند، ضمانت کننده این است که مشتریان قادرند محصولات را از هم تشخیص و تفکیک کنند.
 • ثبت برند، وسیله بازاریابی و پایه و اساس مشهوریت و معروفیت شرکت ها می باشند.
 • با ثبت برند اجازه استفاده از آن ها به اشخاص ثالث داده می شود و می توانند منشا مستقیم درآمد از مکان حق امتیازها باشند.
 • ثبت برند،جزء الزامی موافقت نامه های اعطای نمایندگی به شمار می رود.
 • این امکان وجود دارد که ثبت برند سرمایه و دارایی کسب و کار و فعالیت باشند.
 • ثبت برند،مشوق شرکتهاست تا بتوانند در حفظ و بهتر شدن کیفیت محصولات سرمایه گذاری نمایند.
 • این امکان وجود دارد که ثبت برند برای اخذ وام سودمند باشند.

مدارک ثبت برند در خرم آباد

الف- شخص حقیقی

 • ارائه رونوشت شناسنامه.
 • ارائه کارت ملی.
 • ارائه رونوشت کارت بازرگانی چنانچه در برند از حروف لاتین استفاده شده باشد.
 • ارائه رونوشت مجوز فعالیت اعم از:جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادر شده از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی.

ب- شخص حقوقی

 • ارائه رونوشت شناسنامه.
 • ارائه رونوشت کارت ملی.
 • ارائه رونوشت روزنامه ی تاسیس و آخرین تغییرات شرکت توجه داشته باشید که از آخرین تغییرات شرکت نباید بیشتر از دو سال گذشته باشد.
 • ارائه رونوشت مجوز فعالیت از قبیل جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیتی که از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی صادر شده است.
 • ارائه کارت بازرگانی چنانچه در برند از حروف لاتین استفاده شده باشد.

نکته: در صورتی که در تصویر برند یا نام مورد نظر شما جهت ثبت، کلمه یا حروف لاتین استفاده نشده باشد، ارائه ی کارت بازرگانی الزامی نخواهد بود.

 

ثبت برند خرم آباد

 

مراحل ثبت برند در خرم آباد توسط متقاضی

در گام اول باید اظهارنامه ثبت علامت را از طریق تارنمای اداره مالکیت صنعتی به صورت فایل الکترونیکی ارسال کنید. مدارک شخصی که قرار است ثبت به نام او انجام شود میتواند به نام شخص حقیقی و یا حقوقی باشد که در صورتی که به نام شخص حقیقی باشد مدارک شناسایی اعم از کارت ملی و شناسنامه آن شخص باید ارسال شود و در صورتی که به نام شخص حقوقی باشد یعنی اینکه قرار باشد ثبت علامت تجاری را به نام شرکت خود ثبت کنید مدارک ثبت شرکت( آگهی تاسیس و شرکتنامه و ... ) احتیاج است . چنانچه ثبت برند به شکل لاتین باشد باید کارت بازرگانی هم داشته باشید.و در هر زمینه ای که قرار است ثبت علامت صورت گیرد باید مجوز ی دال بر فعالیت در آن رشته را اخذ کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با ثبت شرکت ایلیا در تماس باشید. هزینه ثبت برند مشخص نمی باشد و بستگی به محصول مورد تقاضا و طبق بندی آن دارد. پیش از هر اقدامی نسبت به ثبت برند خود استعلام برند را جهت اطمینان بیشتر از سامانه استعلام برند و علامت تجاری انجام دهید.

ثبت برند در خرم آباد توسط ثبت شرکت ایلیا

پس از در اختیار گذاشتن اطلاعات شامل مشخصات مالک حقیقی یا حقوقی برند و طراحی علامت یا انتخاب نام تجاری توسط وکلای مجتمع ثبت ایلیا نسبت به ثبت برند مورد نظر شما امکان سنجی و استعلام می گردد و در صورت ارزیابی مثبت اقدامات لازم جهت ثبت سامانه ای برند در پایگاه اداره مالکیت صنعتی انجام می گردد و اظهارنامه مربوطه به صورت تخصصی برای متقاضی تدوین می گردد تا در صف بررسی کارشناسی قرار گیرد. این بررسی حدود 35- 40 روز کاری زمان می برد پس از آن مرحله ارجاع مدارک و نوبت آگهی اول است . کلیه مراحل فوق تا صدور گواهی ثبت برند ده ساله در ایلام توسط کارشناسان مجتمع حقوقی ایلیا انجام می گیرد.در صورتی که ثبت برند را به موسسه ایلیا واگذار نمایید ، وکیل ثبت برند و علامت تجاری کلیه مراحل ثبت برند در خرم آباد را برای شما به انجام می رساند.

شرایط ثبت برند در خرم آباد

 • متقاضیان ثبت برند باید حداقل سن قانونی یعنی 18 سال تمام را داشته باشند.
 • برند شما باید فارسی باشد و در فرهنگ نامه های فارسی دارای معنی باشد. در غیر این صورت باید با کارت بازرگانی به ثبت برسد.
 • تکراری نبودن برند یکی دیکر از شرایطی است که با استعلام برند قابل رفع است.
 • وجود مجوز مرتبط با طبقه برند یکی از الزامی ترین موارد در ثبت برند می باشد. 

نکته: داشتن شرکت به معنای داشتن مجوز برای ثبت برند نمی باشد، شما حتی اگر شرکت ثبت شده دارید و می خواهید برند حقوقی به نام شرکت به ثبت برسانید باید برای فعالیت شرکت خود از نهاد ذی صلاح مجوز فعالیت مرتبط را اخذ نمایید و جهت ثبت برند به اداره مالکیت صنعتی ارائه کنید.

مراحل ثبت برند در خرم آباد

 • تماس با ثبت شرکت ایلیا و بهره مندی از مشاوره مشاوران و کارشناسان 
 •  
 • ورود به سامانه ثبت علامت تجاری
 • تکمیل اظهارنامه الکترونیک در سایت اداره ثبت علامت تجاری
 • دریافت ابلاغیه تأیید ثبت برند در خرم آباد
 • ارائه اصل مدارک به اداره ثبت علائم تجاری تهران
 • پرداخت روزنامه نوبت اول
 • پرداخت هزینه ثبت و صدور شماره ثبت علامت
 • پرداخت روزنامه نوبت دوم
 • صدور تصدیق ده ساله برند
 • دریافت تصدیق از اداره ثبت علامت تجاری تهران

هزینه ثبت برند خرم آباد

ثبت برند دارای هزینه های جزئی می باشد که مجموعاً هزینه ها بر اساس تعدد طبقات برند و تعدد محصولات وحجم آگهی محاسبه می شود. هزینه های جزئی مثل هزینه اظهارنامه ، هزینه روزنامه های برند  ،هزینه ثبت که با توجه به طبقات متفاوت است و هزینه پست. به طور کلی برند دارای چندین طبقه است که شما می توانید برند تان را در یک یا چند طبقه به ثبت برسانید. برای اطلاع از هزینه های تمام شده ثبت برند هم اکنون با کارشناسان ما در ثبت ایلیا تماس بگیرید.

سخن نهایی

اکنون که این مقاله را خواندید متوجه شدید چرا باید برند به ثبت برسد و از کجا باید ثبت برند در خرم آباد را شروع کنید. یکی از مسائلی که برای اشخاصی که در سایر شهرستان ها زندگی می کنند و قصد ثبت برند را دارندمطرح است، عدم دسترسی راحت به اداره ثبت علائم تجاری است. این اداره در شهر تهران واقع است تنها اداره ثبت مالکیت معنوی و علائم تجاری در ایران می باشد ما در مجتمع ثبت ایلیا در کنار شما هستیم تا به راحتی نوشیدن یک چای ثبت برند  خرم آباد را تجربه کنید. آنچه که لازم دارید تماس با کارشناسان متخصص ثبت برند و شرکت ایلیا است،تماس با ما از طریق شما و ثبت برند خرم آباد با ما ، کارشناسان ما همواره پاسخگوی شما می باشند.

 

مجتمع حقوقی ایلیا

 

پل ارتباطی ما:

( به لبخندتان برترینیم )

شماره تماس مجتمع ثبتی ، اداری و حقوقی ایلیا

شعبه کرج: 137 32 – 026
شعبه تهران :119 55 266 – 021
سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی : WWW.ELIYA.IR
پست الکترونیکی به نشانی INFO@ ELIYA.IR

خدمات قابل ارائه مجموعه مجتمع ثبتی ایلیا در کلیه واحد های ثبتی ( اداره ثبت شرکتها وثبت تغییرات شرکت ها و ثبت برند و ثبت علامت تجاری استانها ) و خدمات اداری در کل مراجع ذیصلاح ، همچنین امور حقوقی ( دعاوی کیفری ، خانواده و حقوقی کلیه دادگاه های ) و تهیه و تدوین و تنظیم انواع قرارداد های تخصصی سراسر ایران.

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید
ثبت برند در خرم ‌آباد چگونه صورت می گیرد؟

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید