• شرایط ثبت برند در خرم‌آباد

علامت تجاری از جمله مسائلی است که ذهن تولیدکنندگان و صاحبین مشاغل بزرگ را به خود مشغول کرده است همانطور که اطلاع دارید یک نام تجاری می تواند برای مدت زمان طولانی نام و نشان کالا و کسب و کار را و یا حتی نام مالک را در ذهن مصرف کنندگام و بازار رقابتی ماندگار نگه دارد.

در مقابل بعضی از اشخاص اطلاعات کاملی در خصوص ثبت برند خود که ممکن است سالیان متمادی برای آن تلاش کرده و نام و نشانی ماندگار کسب کرده اند ندارند به همین خاطر ممکن است اشخاص سود جو نام تجاری شمارا به ثبت برسانند و از آن به عنوان مالک استفاده نمایند به همین خاطر قبل از هراقدامی بهتر آن است که برندتجاری خود را برای جلوگیری از سوءاستفاده های احتمالی به ثبت برسانید.

دفتر ثبت برند و علامت تجاری ومتولی ثبت آن اداره مالکیت صنعتی در تهران می باشد این موضوع به این معنی می باشد که در هر شهری که باشید در صورتی که قصد برندی به ثبت برسانید می بایست از طریق اداره نام برده شده در تهران اقدام نمایید. کارشناسان ثبت شرکت ایلیا شما ار در این زمینه راهنمایی می نمایند و با تماس با آنها از مشاوره ثبت برند و علامت تجاری در خرم آباد برخوردار شوید.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند در خرم‌آباد

مدارکی که جهت ثبت علامت تجاری لازم می باشد عبارت است از : مدارک شناسایی اشخاص حقیقی یا همان ثبت برند شرکت (کپی برابر اصل شناسنامه و کارت ملی ) ، مدارک شناسایی آخرین مدیر عامل شرکت و مدارک ثبت شرکت ، ارائه جواز و تصویری از لوگو و برند الزامی می باشد.

زمان و هزینه ثبت برند در خرم‌آباد

زمان اولیه که برای ثبت برند در خرم آباد صرف می شو تا آگهی تقاضا آن صادر گردد تقریبا بین 45 روز کاری می باشد هزینه ثبت برند و علامت تجاری نیز با توجه به کالاها و طبقات انتخابی و نوع مالکیت (حقیقی یا حقوقی)متفاوت است.در صورتی که کار خود را از طریق موسسات حقوقی مثل مجتمع ثبت ایلیا پیگیری نمایید علاوه بر اینکه وکیل ثبت برند و علامت تجاری تمامی مراحل ثبت برند در سنندج را برای شما به انجام می رساند جهت حصول اطمینان از ثبت برند پیش از اقدام نسبت به استعلام برند از سامانه استعلام برند و علامت تجاری نیز مبادرت می نماید.

ثبت برند در خرم آباد

ثبت اضافه کالا و طبقه در سنندج

ورود به سامانه ثبت نشان تجاری و فشردن گزینه ثبت اظهارنامه افزایش کالا و طبقه شروع به کامل نمودن و تدوین این اظهارنامه نمایید. همه ی مراحل ثبت افزایش کالای یک برند تجاری همانند ثبت آن برند می باشد با این تفاوت که اظهارنامه سابق شما در اداره مالکیت صنعتی موجود می باشد. با ارسال این اظهارنامه کارشناس اداره مالکیت صنعتی اقدام به بررسی پرونده می نماید و چنانچه مورد تایید قرار بگیرد با پرداخت هزینه های اضافه طبقات، آگهی آن انتشار می یابد.

طبقه بندی های علامت تجاری چگونه است؟

مصنوعات نساجی

فلزات و مصنوعات فلزی

اسباب بازی و لوازم ورزش

صنایع و محصولات شیمیایی

مواد غذایی و محصولات کشاورزی

دستگاه و لوازم و آلات فنی و علمی و صنعتی

مصنوعات و اشیاء ساخته شده از مواد مختلف

سایر موارد

ثبت برند مادرید و ثبت برند بین المللی

اگر بخواهیم که علامت تجاری ما در یک یا چند کشور غیر از کشور خودمان نیز مورد حمایت باشد و از سوء استفاده از آن جلوگیری کنیم می‌بایست علامت خود را به صورت بین المللی ثبت نماییم. برای اقدام نسبت به ثبت بین المللی و دریافت حمایت سایر کشورها از علامت تجاری، لازم نیست که به طور جداگانه در هر یک از کشورهای مورد نظر اقدام به ثبت نماییم و ثبت در یکی از کشورهای تحت موافقتنامه و پروتکل مادرید برای دریافت حمایت بقیه کشورهای مورد نظر یا همه کشورهای تحت پروتکل کفایت می کند. هر شخص می تواند در هر کدام از کشورهای تحت این پروتکل که به نحوی با آن کشور مرتبط باشد ( از نظر ملیت، اقامت در آن کشور، اقامت شرکت یا بنگاه صنعتی یا تجاری در آن کشور) متقاضی ثبت علامت تجاری خود به صورت بین المللی در آن کشور گردد بدین معنی که ابتدا برند خود را به صورت داخلی به ثبت رسانده و سپس برای ثبت برند به صورت بین المللی تحت سیستم مادرید در کشورهای مورد نظر خود میتواند اقدام نماید.

خرید و فروش برند یا علامت تجاری

همانطور که تا اینجا گفته شد ، ثبت برند و علامت تجاری مستلزم فراهم آوردن شرایط و رعایت مقررات و طی کردن مراحلی است که برخی از متقاضیان ثبت برند با توجه به آنها ترجیح می دهند به جای فرآیند ثبت نسبت به خرید برند آماده مبادرت کنند چرا که برخی از افراد یا مجموعه‌ها برای تبلیغ و استفاده از برند تعجیل دارند و این در حالی است که پروسه اداری ثبت برند زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد در صورتی که خرید و انتقال برند آماده به سرعت و تنها با حضور طرفین معامله یعنی فروشنده و خریدار در دفترخانه ثبت اسناد رسمی امکان‌پذیر است. مجتمع ثبت ایلیا در زمینه خرید و فروش برند و علامت تجاری نیز می تواند راهنمای شما باشد. مجتمع ثبت ایلیا همچنین خدماتی مانند نمونه اسم برند و علامت تجاری ، پیشنهاد نام برند و علامت تجاری و طراحی برند و علامت تجاری ( لوگو) را نیز براساس آخرین قوانین ثبت برند و علامت تجاری در سنندج ارائه می دهد.

حوزه های ثبت برند در لرستان و شهرستان های آن
  • ثبت برند در خرم آباد
  • ثبت برند در پل دختر
  • ثبت برند در کوهدشت
  • ثبت برند در درود
  • ثبت برند در الیگودرز
  • ثبت برند در ازنا
  • ثبت برند در بروجرد