شرایط ثبت برند در بوشهر

ثبت برند در بوشهر به عنوان یکی از اعمال حقوقی رو به فزونی در جامعه ایران ، یکی از دغدغه های اصلی اقشار مختلف محسوب می شود این در حالی است که تا دیروز تنها گروه خاصی از مردم و تنها با توجه به نوع فعالیتی که داشتند مایل به ثبت برند بودند ، اما در چند سال اخیر به دلیل افزایش آگاهی های عمومی نسبت به حوزه برندینگ و همچنین تاثیر برند های شناخته شده در انتخاب اشخاص ، بسیاری از کسبه جز ء و حتی شرکت های کوچک را با این حوزه کاری تخصصی آشنا نموده است . یکی از معضل های اصلی که در این حوزه مطرح می شود آن است که اشخاصی که مالک برند ها می شوند بدون اطلاع کافی از کابردهای مختلف برند از آن تنها برای تبلیغات و یا ایجاد حس مالکیت استفاده می کنند ، این در شرایطی است که اگر به آنها یک مشاوره مناسب ارائه شود می توانند سودی کلان را از این حوزه به دست آورند . ثبت شرکت ایلیا یکی از معدود موسساتی می باشد که تنها اقدامات ثبت برند ، ثبت شرکت در بوشهر و ثبت تغییرات شرکت در بوشهر شما را انجام نمی دهد بلکه تا انتهای مسیر موفقیت در کنار شما خواهد بود و هر نوع مشاوره ای را که مایل باشید در اختیارتان قرار می دهد . پیش از اقدام برای ثبت برند از مشاوره ثبت برند و علامت تجاری در بوشهر برخوردار شوید

مدارک لازم جهت ثبت برند در بوشهر

مدارک لازم برای اشخاص حقیقی :

جواز کسب یا جواز تاسیس یا پروانه بهره برداری ، کارت بازرگانی ( لاتین بودن برند) ، مدارک شناسایی شخصی که مجوز به نامش صادر شده

مدارک لازم برای اشخاص حقوقی :

ارائه کلیه مدارک ثبتی شرکت شامل اساسنامه، شرکتنامه ، تقاضانامه و.... روزنامه رسمی ثبت شرکت چنانچه شرکت دارای تغییرات باشد ارائه آخرین تغییرات شرکت ، برابر اصل مدارک شناسایی آخرین مدیرعامل شرکت، طرحی از برند یا لوگو طراحی شده.در حقیقت این نوع ثبت برند همان ثبت برند شرکت است.

ثبت برند در بوشهر

مراحل ثبت برند توسط متقاضیان و توسط مجتمع ثبتی ایلیا

  • ثبت برند توسط متقاضی

امکان ثبت علامت تجاری به صورت حقیقی و حقوقی وجود دارد که انتخاب هر نوع از آنها با توجه به نیاز متقاضی می باشد بعداز مشخص کردن حقیقی یا حقوقی بودن نوبت به انتخاب نامی ماندگار و پسندیده می رسد برند شما هم میتواند به فارسی باشد و هم به صورت لاتین ، در صورتی که به فارسی باشد باید مستند معنایی آن در لغت نامه دهخدا موجود باشدو در صورتی که برند به صورت لاتین باشد اخذ کارت بازرگانی الزامی می باشد.پیش از هرنوع اقدام در مورد ثبت علامت تجاری بهتر است با مجتمع ثبت ایلیا تماس بگیرید تا از آخرین قوانین ثبت برند و علامت تجاری اطلاع حاصل نمایید.

  • ثبت برند توسط مجتمع ثبتی ایلیا

در گام نخست کارشناسان و مشاوران ثبت شرکت ایلیا تمامی اطلاعاتی که احتیاج دارید را در اختیارتان میگذارند. در مرحله بعد باید مدارک اعلامی که کارشناسان ایلیا به شما اعلام میدارند را تهیه کنید و در اختیار آنها بگذارید. با توجه به نیاز متقاضیان و مجوز آن ها طبقات کالا مشخص شده و در سامانه ثبت علامت تجاری ثبت مینمایند . در صورتی که پرونده ثبتی شما دچار نقص یا کمبود مدارک باشد اقدام به رفع نقص به صورت کاملا تخصصی می نمایند .

در اخرین گام و پس از تایید نهایی کارشناس و ارجاع پرونده به دبیرخانه اداره مالکیت صنعتی شخص متقاضی باید 45 روز کاری را منتظر بماند تا تاییدیه برند خود را دریافت نماید و پس از آن جهت تصدیق نامه برند خود اقدام کند و با در دست داشتن مدارک لازم و تحویل آنها به کارشناس 60 روز کاری دیگر را نیز منتظر بماند تا تصدیق نامه برندش اماده شود و پس از ان رسما برند خود را بر روی محصولاتش درج کند. و در این بین شما متقاضیان گرامی می توانید جهت ثبت برند خود همین حالا با کارشناسان ارشد ایلیا ارتباط برقرار کنید تا در این زمینه شما را یاری دهیم . در صورتی که کار خود را به موسسه ایلیا بسپارید کلیه مراحل فوق توسط وکیل ثبت برند و علامت تجاری انجام میشود. هزینه ثبت برند هم می تواند براساس نوع محصولات و طبقات مورد نظر متفاوت باشد.مجتمع ثبت ایلیا همچنین نمونه اسم برند و علامت تجاری ، پیشنهاد نام برند و علامت تجاری و نیز طراحی برند و علامت تجاری ( لوگو)را نیز برای شما انجام می دهد.

ثبت اضافه کالا و طبقه برند در بوشهر

ممکن است بعد از اتمام ثبت برند خود قصد داشته باشید کالا و یا طبقه خاص دیگری را به آن اضافه نمایید که در این صورت با ثبت اظهارنامه افزایش کالا و خدمات در سامانه اداره مالکیت صنعتی و بررسی کارشناسان این اداره و پرداخت میزان مبلغ اعلامی، آگهی آن انتشار می یابد.

طبقه بندی های علامت تجاری چگونه است؟

مصنوعات نساجی

فلزات و مصنوعات فلزی

اسباب بازی و لوازم ورزش

صنایع و محصولات شیمیایی

مواد غذایی و محصولات کشاورزی

دستگاه و لوازم و آلات فنی و علمی و صنعتی

مصنوعات و اشیاء ساخته شده از مواد مختلف

سایر موارد

ثبت علامت تجاری در بوشهر

علامت تجاری به طرح و یا نشانی گفته می شود که برای تمایز کالا و خدمات بنگاهای اقتصادی نسبت به دیگر بنگاهها استفاده می گردد.امروزه این کار از طریق سیستم ثبت علامت تجاری انجام می گردد . با استفاده از این سیستم مصرف کنندگان از حق انتخاب خدمات و یا اجناس با کیفیت مشخص و با یک علامت تجاری خاص , بهره مند می شوند.

ثبت لوگو و آرم و علائم تجاری در بوشهر

به اشکال هندسی ، حروف و یادست نوشته هایی که به صورت خاص کنار هم قرار گرفته اند و تفاوت را در بین محصولات اعمال می نمایند لوگو یا آرم می گویند.

طرح گرافیکی که متشکل از اشکال هندسی ، حروف و یا دست نوشته هامی باشد را لوگو می نامند. این اشکال به صورت خاصی کنار هم قرار گرفته شده اند و می بایست با دیگر علائم تجاری متفاوت باشد. شما میتوانید به منظور کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت آرم و لوگو و ثبت شرکت در بوشهر با کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا در تماس باشید . دفتر ثبت برند اداره مالکیت صنعتی واقع در تهران است که برند و علامت تجاری مربوط به همه نقاط ایران توسط کارشناسان این اداره به ثبت می رسد

ثبت برند مادرید و ثبت برند بین المللی

اگر بخواهیم که علامت تجاری ما در یک یا چند کشور غیر از کشور خودمان نیز مورد حمایت باشد و از سوء استفاده از آن جلوگیری کنیم می‌بایست علامت خود را به صورت بین المللی ثبت نماییم. برای اقدام نسبت به ثبت بین المللی و دریافت حمایت سایر کشورها از علامت تجاری، لازم نیست که به طور جداگانه در هر یک از کشورهای مورد نظر اقدام به ثبت نماییم و ثبت در یکی از کشورهای تحت موافقتنامه و پروتکل مادرید برای دریافت حمایت بقیه کشورهای مورد نظر یا همه کشورهای تحت پروتکل کفایت می کند. هر شخص می تواند در هر کدام از کشورهای تحت این پروتکل که به نحوی با آن کشور مرتبط باشد ( از نظر ملیت، اقامت در آن کشور، اقامت شرکت یا بنگاه صنعتی یا تجاری در آن کشور) متقاضی ثبت علامت تجاری خود به صورت بین المللی در آن کشور گردد بدین معنی که ابتدا برند خود را به صورت داخلی به ثبت رسانده و سپس برای ثبت برند به صورت بین المللی تحت سیستم مادرید در کشورهای مورد نظر خود میتواند اقدام نماید.

خرید و فروش برند یا علامت تجاری

همانطور که تا اینجا گفته شد ، ثبت برند و علامت تجاری مستلزم فراهم آوردن شرایط ورعایت مقررات و طی کردن مراحلی است که برخی از متقاضیان ثبت برند با توجه به آنها ترجیح می دهند به جای فرآیند ثبت نسبت به خرید برند آماده مبادرت کنند چرا که برخی از افراد یا مجموعه‌ها برای تبلیغ و استفاده از برند تعجیل دارند و این در حالی است که پروسه اداری ثبت برند زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد در صورتی که خرید و انتقال برند آماده به سرعت و تنها با حضور ��رفین معامله یعنی فروشنده و خریدار در دفترخانه ثبت اسناد رسمی امکان‌پذیر است. مجتمع ثبت ایلیا در زمینه خرید و فروش برند و علامت تجاری نیز می تواند راهنمای خوبی برای شما باشد.

حوزه های ثبت برند در بوشهر و شهرستان های آن

  • ثبت برند در بوشهر
  • ثبت برند در برازجان
  • ثبت برند در جم
  • ثبت برند در عسلویه
  • ثبت برند در بندرگناوه
  • ثبت برند در بندرکنگان
  • ثبت برند در خورموج
  • ثبت برند در دیلم