جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

ثبت برند در اردبیل سریع و ارزان

مراحل ثبت برند در اردبیل

اگر شما در شهر اردبیل فعالیت می کنید و یا می خواهید یک برند را در این شهر به ثبت برسانید و تمایل به ثبت برند در اردبیل سریع و ارزان دارید خوب است که این متن را تا انتها مطالعه کنید زیرا تمام موضوعات و مواردی که امکان دارد برای شما سوال بزرگی باشد تا ثبت برند را در اردبیل انجام دهید را می توانید در متن پیش رو مطالعه کنید و دیگر برای ثبت برند و علامت تجاری خود با مشکل برخورد نکنید. در ادامه با ما همراه باشید.

ثبت برند در اردبیل

آنچه که بیشتر از پیش برای دارندگان کسب و کار های کوچک و بزرگ به منظور معرفی خودشان به مخاطبان کاربرد دارد داشتن یک اسم و لوگو برای معرفی اختصاصی آنهاست که تحت عنوان ثبت برند در اردبیل در این مقاله به آن می پردازیم.

ما دانش و تخصص و تجربه را در هم آمیختیم تا بتوانیم بهترین خدمات را در تمام عرصه های مربوط به ثبت مالکیت معنوی و حقوقی به شما بزرگواران ارائه نماییم. در خصوص ثبت برند در اردبیل شاید قانون برای ثبت اجباری را تحمیل نکرده باشد اما افرادی که از نامی بدون ثبت آن استفاده می کنند باید از تبعات قانونی آن در صورت ثبت همان اسم به نام شخص دیگری واهمه داشته باشند.

ثبت برند در اردبیل

شرایط ثبت برند در اردبیل

ثبت برند نمایانگر ثبت نشانی می باشد که از طرح ، تصویر ، رقم ودیگر موارد تشکیل گردیده است. این نشان ها در راستای ایجاد تمایز و تشخیص فرآورده ها و خدمات به کار گرفته میشود.

بهره برداری از نشان به دوران های گذشته برمی گردد منتها طی سالهای گذشته این طرح و نشان تجاری به شکل امروزی برای به ثبت رساندن و نگهداری، مبدل گشته است.

چنین فرآیند ثبتی ای به کلیه استفاده کنندگان کمک می کند که از اجناس و خدمات مورد درخواستشان که با آرم یا نشان معینی جدا و متمایز گردیده استفاده نمایند. یکی از مهمترین پارامترهای به ثبت رساندن علامت تجاری استفاده از حقوق مختص آرم تجاری برای معین نمودن تفاوت های کالا یا خدمات و انحصاری نمودن آنها می باشد.

درخواست کنندگان ثبت برند بایستی به این مسئله دقت داشته باشند که مدت استفاده منحصر بفرد از یک علامت تجاری به بازه ی زمانی 10 ساله محدود می باشد و بعد از اتمام این بازه ی زمانی امکان تمدید وجود دارد.

شما بعنوان یکی از دارندگان علامت تجاری در اردبیل توان این را دارید که با حفاظت صحیح از تلاش رقبا و دیگر اشخاص ثالث در راستای استعمال از نام و نشان تجاری خود جلوگیری و اقدامات پیشگیرانه ی لازم را بعمل آورید.

شما متقاضیان ثبت برند در اردبیل استحضار داشته باشید که کلیه ی واژگان آرم تجاری ، نشان تجاری ، علامت تجاری و علائم تجاری هم معنا و هم سو با برند بوده و چنانچه قصد به ثبت رساندن هرکدام از این واژه های مذکور را داشته باشید می بایست مراحل ذیل را پشت سر بگذارید.

همچنین می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و اخذ مشاوره ثبت برند و علامت تجاری با کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا تماس حاصل نمایید.

مدارک لازم جهت ثبت برند در اردبیل

برند به دو شیوه حقیقی و حقوقی توان ثبت در اداره مالکیت را دارد که مدارک مورد نیاز برای هر گونه از این ها متفاوت از دیگری است.

مدارک اشخاص حقیقی

 • کپی مدارک هویتی متقاضی ( کپی کارت ملی و شناسنامه)
 • کپی پروانه کسب متقاضی
 • ارائه یک نمونه از برند مورد تقاضا در اندازه 6در6
 • چنانچه قصد دارید برند خود را به زبان لاتین به ثبت برسانید دارا بودن کارت بازرگانی الزامی می باشد.

مدارک اشخاص حقوقی یا ثبت برند شرکت 

 • کپی همه مدارک اشخاص حقوقی اعم از ( آگهی تاسیس ، روزنامه تاسیس و تمامی تغییرات مربوط به شرکت)
 • مجوزهای مورد نیاز همچون جواز تاسیس، جواز صنایع یا بهره برداری و مدارکی مبنی بر اینکه مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره به کار مشغول می باشند.
 • چنانچه می خواهید برند خود را به زبان دیگری به غیر از فارسی به ثبت برسانید دارا بودن کارت بازرگانی الزامی قانونی به همراه دارد.
 • مدارک شناسایی مدیرعامل ( کپی کارت ملی و شناسنامه)
 • ارائه یک نمونه از برند درخواستی در اندازه 6در6

مراحل ثبت برند در اردبیل

نحوه ثبت برند در اردبیل

برند در واقع اسم یا طرح یا نماد یا واژه ای است که در جهت معرفی کالا یا خدمات به مشتریان برای جلب اعتماد مشتری و معرفی محصول برای تولیدات یا خدمات مختلف در نظر گرفته می شود و به ثبت می رسد.

اما در مورد نحوه ثبت برند به واقع باید گفت که برای ثبت هر نوع علامت تجاری یا برند شرایط مخصوصی با توجه به تقاضای ثبت وجود دارد اما ممکن است متقاضیان ثبت علامت گاهاً اشخاص حقیقی و یا اشخاص حقوقی باشند، این دو  متقاضی باید یک سری مدارک ارائه دهند که تنها تفاوت در نحوه ثبت این دو یعنی ثبت برند حقیقی و ثبت برند حقوقی، تفاوت در مدارک می باشد که در ادامه این مقاله به آن می پردازیم.

ثبت برند و یا علامت تجاری در حقیقت رکن اصلی کسب و کار محسوب شده و به منظور مداومت در تجارت بسیار مهم است. با ثبت علامت تجاری محصولات و یا خدمات شما در بازار هدف شناخته شده و این امر مانع از استفاده رقبا از نام و نشان تجاری شما می گردد.

باید بدانید تنها به ثبت رسیدن علامت تجاری مورد اهمیت نمی باشد بلکه قوانین استفاده و نگهداری از آن نیز بسیار مهم می باشد. باتوجه به موارد فوق الذکر مجتمع ثبتی ایلیا در تلاش است که با در اختیار گذاشتن تازه ترین اطلاعات و ارائه ی مطلوب ترین نوع خدمت به شما موکلین گرامی در این مسیر کمک ویاری برساند.

ثبت آرم و نشان تجاری یکی از بهترین راه های کامیابی در رقابت سالم می باشد واز مهمترین راهکارهای متمایز کردن کالا و خدمات یک بنگاه اقتصادی از دیگر بنگاه ها می باشد.

برای ثبت برند در اردبیل چه پروسه ای را باید سپری کنیم؟

 1. تنظیم مدارک مورد نظر جهت ثبت برند اردبیل
 2. استعلامات قبل از ثبت جهت ثبت برند در اردبیل
 3. ورود به سایت اداره ثبت علامت تجاری
 4. تکمیل فرم اظهارنامه ثبت برند در اردبیل
 5. دریافت ابلاغیه تأیید ثبت برند در اردبیل
 6. مراجعه به اداره ثبت علامت تجاری و ارائه اصل مدارک
 7. پرداخت و چاپ روزنامه نوبت اول
 8. پرداخت هزینه ثبت و دریافت شماره ثبت
 9. پرداخت و چاپ روزنامه نوبت دوم
 10. دریافت تصدیق ده ساله برند

مراحل ثبت برند در اردبیل توسط متقاضی

در وهله ی اول می بایست به سایت اداره مالکیت صنعتی رجوع نموده و گزینه ثبت اظهارنامه الکترونیکی را انتخاب نموده و شروع به تکمیل اظهارنامه بنمایید. این نکته را مدنظر داشته باشید که تنظیم، تدوین و ثبت اظهارنامه علامت از امور تخصصی می باشد و مستلزم داشتن تجربه در این حیطه است.

در وهله ی بعدی اطلاعات شخصیت حقوقی و یا حقیقی را به شکل کامل وارد می نمایید عنایت داشته باشید کالاهای منتخب شما بایستی با عنایت به مجوزی که قصد دارید ارائه دهید انتخاب شود در صورتی که از طبقات کالاها مطلع نمی باشد بایستی از اطلاعات اشخاص متخصص در این زمینه بهره مند شوید.

در مرحله بعدی مدارک مورد نیاز برای ثبت برند را از طریق همین سامانه بارگذاری کرده و بفرستید. حال نوبت به آن می رسد که هزینه های مورد احتیاج ثبت علامت تجاری را از راه درگاه اینترنتی ارسال نمایید.

هزینه ثبت برند و علامت تجاری ثابت نبوده و بسته به محصولات و خدمات موردنظر متغیر است. پس از کامل نمودن همه مراحل فوق الذکر پرونده شما از راه سامانه اداره ثبت مالکیت صنعتی به کارتابل کارشناس این اداره ارجاع داده می شود و در مرحله وارسی قرار میگیرد. پس از بررسی های کارشناس اداره طی مدت زمانی دو الی سه ماه کاری نتیجه ثبت برند شما و یا نقص آن صادر میگردد.

چنانچه پرونده شما نقصی داشته باشد بایستی اقدام به برطرف نمودن نقص نمایید. پس از منتشر نمودن آگهی تقاضای ثبت نشان تجاری بایستی روزنامه ثبت تقاضای علامت را ثبت نام کنید. البته پیش از همه اینها لازم است نسبت به استعلام برند از سامانه استعلام برند و علامت تجاری اقدام نمایید.

مراحل ثبت برند توسط مجتمع ثبتی ایلیا

نخست می بایست کارشناسان و مشاوران متخصص مجتمع ثبتی ایلیا کلیه اطلاعاتی را که شما در زمینه ثبت برند و ثبت شرکت در اردبیل را در ذهن شما قرار بدهند و در وهله بعد می باید مدارک اعلامی که کارشناسان ما به شما اعلام میکنند را تهیه نموده و در اختیارشان قرار دهید.

کارشناسان با توجه به مدارک تهیه شده مبادرت به ثبت و تنظیم اظهارنامه به شکل کاملا تخصصی می نمایند با عنایت به درخواست متقاضیان و مجوز آنها تعداد طبقات محصول را معین کرده و در سامانه ثبت علامت تجاری به ثبت می رسانند.

درصورتی که پرونده ثبتی شما مشمول نقص و یا نقص در مدارک باشد مبادرت به رفع نقص به شکل کاملا تخصصی می نمایند و سپس پس از منتشر شدن آگهی تقاضای ثبت نشان مبادرت به ثبت نام در روزنامه رسمی می نمایند و با منتشر نمودن روزنامه رسمی مراحل تشکیل پرونده ثبت علامت تجاری در اردبیل توسط کارشناسان حقوقی و ثبتی مجتمع ثبتی ایلیا پیگیری می گردد و در پایان آگهی مالکیت 10 ساله شخص حقیقی و یا حقوقی به نام شما صادر میگردد.

چنانچه از این روش جهت ثبت برند در اردبیل اقدام کنید وکیل ثبت برند وعلامت تجاری کلیه مراحل امر ثبت برند در اردبیل را برای شما به انجام می رساند.

نکات ثبت برند در اردبیل

 • اسامی که قبل از تاریخ درخواست شما به ثبت رسیده اند شما مجاز به ثبت مجدد آن نمی باشید.
 • اسامی عام و صفت ها به تنهایی قابل ثبت نیستند و اسم محصول برای همان محصول قابل ثبت نمی باشد.
 • اسامی مقدسه قابل ثبت نیستند.
 • اسامی که خلاف نظم عمومی و اخلاق حسنه می باشند به طور کلی قابل ثبت نیستند.
 • اسامی مشابهی که قبل از تاریخ اظهارنامه ثبت شده اند یا تقاضای ثبت داده اند، قابل ثبت نیستند.

مدارک لازم جهت ثبت برند در اردبیل

نقش جواز در ثبت برند در اردبیل

برای ثبت هر نوع برندی توسط هر شخصی باید جواز ارائه شود ، جواز هر نوع مجوزی که از ارگان های دولتی که به شخص اجازه فعالیت را داده باشد، است. حتی اینماد های سایت ها هم مجوز محسوب می شود و می توان برای ثبت برند در اردبیل از آن ها هم استفاده نمود.

جواز هایی که برای ثبت برند در اردبیل کاربرد دارند شامل : جواز کسب ، تاسیس ،پروانه بهره برداری ، اینماد، موافقت اصولی و جواز هایی که توسط سایر ارگان ها صادر می شود.

آیا برند های به زبان آذری در اردبیل نیز نیاز به کارت بازرگانی دارند؟

هر واژه غیر فارسی که برای ثبت برند در اردبیل مورد استفاده قرار گیرد حتی اگر به گویش آن منطقه مرتبط باشد و در صحبت های عامیانه از آن استفاده شود برای ثبت برند نیاز به اخذ کارت بازرگانی دارند فرقی ندارد از زبان و گویش داخل ایران باشد و یا خارج ایران، هر واژه غیر فارسی که در فرهنگ لغت فارسی ایران معنا نداشته باشد یعنی در فرهنگ معتبر ریشه آن کلمه فارسی نباشد باید برای ثبت آن کارت بازرگانی ارائه شود.

همان طور که مشاهده کردید اهمیت ثبت برند بسیار زیاد است. علاوه براین موضوع باید بدانید برای ثبت برند مراحلی باید طی شود که عدم اطلاع از سازو کار این مراحل باعث می شود به چالش های ثبت برند در اردبیل بر بخورید که ماه ها و یا حتی سال ها پروسه ثبت برند شما را به تعویق می اندازد، ما در مجتمع ثبتی ایلیا با نوزده سال سابقه فعالیت موثر در ده ها هزار پرونده موفق وکیل شما در ثبت برند در اردبیل هستیم فقط کافی است با ما تماس بگیرید تا هر آنچه که لازم است برای ثبت برند در اردبیل بدانید را از زبان کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا به صورت کاملاً رایگان دریافت نمایید.

ثبت اضافه کالا و طبقه در استان اردبیل

با ورود به سامانه ثبت علامت تجاری و فشردن گزینه ثبت اظهارنامه افزایش کالا و طبقه آغاز به تکمیل نمودن و تدوین این اظهارنامه می نمایید کلیه ی پروسه ی به ثبت رساندن افزایش کالای یک برند تجاری همانند ثبت آن می باشد با این تفاوت که اظهارنامه قبلی شما در اداره مالکیت صنعتی موجود می باشد.

با ارسال این اظهارنامه کارشناس اداره مالکیت صنعتی اقدام به بررسی پرونده می نماید و در صورتی که مورد تایید قرار بگیرد با پرداخت هزینه های اضافه طبقات، آگهی آن منتشر می شود.

ثبت علامت تجاری در اردبیل

علامت تجاری به دو شکل علایم جمعی و نام تجاری نیز اطلاق میشود در ادبیات حقوقی به هر نشانی که منجر به تمایز کالا و خدمات تولیدکنندگان از یکدیگر شود نشان تجاری می گویند.

نشان تجاری طرحی ست فیزیکی که ثبت آن در سند اظهارنامه الزام قانونی دارد و خصوصیات شاخص آن کالا را معین مینماید و نام تجاری مشخص کننده شخص حقیقی یا حقوقی مالک علامت را معرفی می نماید.

ثبت لوگو و آرم و علائم تجاری در اردبیل

به شکل گرافیکی که در برگیرنده طرح های هندسی، شکل ها، حروف و یا دست نوشته ها باشد لوگو اطلاق میگردد. این طرحها به گونه ی ویژه ای در کنار هم قرار گرفته شده اند و می بایست با بقیه نشان های تجاری متفاوت باشند.

شما این امکان را دارا هستید که به جهت کسب اطلاعات تکمیلی در راستای به ثبت رساندن نشان و لوگو در اردبیل با کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا تماس برقرار نمایید. دفتر ثبت برند و علامت تجاری همان اداره مالکیت صنعتی واقع در تهران است که مرجع ثبت برند در تمامی شهرهای ایران می باشد.

ثبت برند مادرید و ثبت برند بین المللی در اردبیل

اگر بخواهیم که علامت تجاری ما در یک یا چند کشور غیر از کشور خودمان نیز مورد حمایت باشد و از سوء استفاده از آن جلوگیری کنیم می‌بایست علامت خود را به صورت بین المللی ثبت نماییم.

برای اقدام نسبت به ثبت بین المللی و دریافت حمایت سایر کشورها از علامت تجاری، لازم نیست که به طور جداگانه در هر یک از کشورهای مورد نظر اقدام به ثبت نماییم و ثبت در یکی از کشورهای تحت موافقتنامه و پروتکل مادرید برای دریافت حمایت بقیه کشورهای مورد نظر یا همه کشورهای تحت پروتکل کفایت می کند.

هر شخص می تواند در هر کدام از کشورهای تحت این پروتکل که به نحوی با آن کشور مرتبط باشد ( از نظر ملیت، اقامت در آن کشور، اقامت شرکت یا بنگاه صنعتی یا تجاری در آن کشور) متقاضی ثبت علامت تجاری خود به صورت بین المللی در آن کشور گردد بدین معنی که ابتدا برند خود را به صورت داخلی به ثبت رسانده و سپس برای ثبت برند به صورت بین المللی تحت سیستم مادرید در کشورهای مورد نظر خود میتواند اقدام نماید.

خرید و فروش برند یا علامت تجاری در اردبیل

همانطور که تا اینجا گفته شد ، ثبت برند و علامت تجاری مستلزم فراهم آوردن شرایط و رعایت مقررات و طی کردن مراحلی است که برخی از متقاضیان ثبت برند با توجه به آنها ترجیح می دهند به جای فرآیند ثبت نسبت به خرید برند آماده مبادرت کنند چرا که برخی از افراد یا مجموعه‌ها برای تبلیغ و استفاده از برند تعجیل دارند و این در حالی است که پروسه اداری ثبت برند زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد در صورتی که خرید و انتقال برند آماده به سرعت و تنها با حضور طرفین معامله یعنی فروشنده و خریدار در دفترخانه ثبت اسناد رسمی امکان‌پذیر است.

مجتمع ثبتی ایلیا در زمینه خرید و فروش برند و علامت تجاری نیز می تواند راهنمای شما باشد. مجتمع ثبتی ایلیا همچنین خدماتی مانند نمونه اسم برند و علامت تجاری ، پیشنهاد نام برند و علامت تجاری و طراحی برند و علامت تجاری ( لوگو) را نیز براساس آخرین قوانین ثبت برند و علامت تجاری در اردبیل ارائه می دهد.

خدمات مالکیت صنعتی در اردبیل

ادارات مربوط به ثبت برند، ثبت اختراع، ثبت طرح صنعتی از نمونه کارهایی است که در اداره مالکیت صنعتی می باشد که باید با رعایت قوانین حقوقی آن ثبت را انجام داده و تمامی امور را پیش ببرید. در ادامه نکات حقوقی و ثبتی در زمینه طرح صنعتی و اختراع را برای تسهیل اقدامات حقوقی ارائه می کنیم.

ثبت اختراع در اردبیل

یک اختراع تنها در صورت ثبت در اداره مالکیت صنعتی می تواند اعتبار بگیرد. از این رو هرچه تراوشات ذهنی افراد مخترع که لازمه ایجاد ابزار و کالایی نوظهور شود که به خدمت رسانی یاری بخشد در حیطه اختراع قرار می گیرد. برای ثبت اختراع باید ادعانامه از اختراع توسط مخترع یا نماینده قانونی وی به اداره تسلیم گردد.

ثبت طرح صنعتی در اردبیل

ارائه یک طرح صنعتی تنها دسترسی به نتیجه فنی بدون تغییر دراشکال ظاهری یک کالا نمی باشد، به عبارتی طرح صنعتی معمولاً به شکل و ظاهریک محصول اشاره خواهد داشت و ویژگی های عملکردی آن بدون در نظر گرفتن ماهیت زیبایی آن که می تواند تحت حمایت قانونگزار باشد خواهد بود.

برای ثبت طرح صنعتی با ارائه مدارک مربوط به آن و استعلام قبل از ثبت در اداره مالکیت صنعتی می توانید آن را به نام خود ثبت و از تولید و عرضه محصول سود ببرد.

حوزه های ثبت برند در اردبیل و شهرستان های آن

 • ثبت برند در اردبیل
 • ثبت برند در مشکین شهر
 • ثبت برند در سرعین
 • ثبت برند در خلخال
 • ثبت برند در پارس آباد
 • ثبت برند در بیله سوار
 • ثبت برند در نیر
 • ثبت برند در نمین
 • ثبت برند در انباران
 • ثبت برند در انگوت
 • ثبت برند در کوثر

ثبت برند در شهر اردبیل

ثبت برند در اردبیل به دلیل داشتن شهرک های صنعتی تولیدی در این استان از موارد الزام و یاری رسان به کسب و کار به حساب می اید . در صورتی که می خواهید برند خود را بدون دغدغه در این استان به ثبت رسانید می توانید این امر را تنها با صرف چند دقیقه با مشاوره تخصصی کارشناسان ثبتی پیش ببرید.

لازم به ذکر است شهرک صنعتی گرمی، شهرک صنعتی کوثر، شهرک صنعتی خلخال، شهرک صنعتی مشکین شهر، شهرک صنعتی ساوالان، شهرک صنعتی پارس آباد، شهرک صنعتی نوجه ده در شهرستان نمین و دیگر شهرک ها که در بخش صنعتی و تولیدی فعال هستند که نیاز ثبت علامت تجاری در آن ها احساس می شود. از این رو بهتر است هرچه بیشتر در شهر اردبیل به بحث ثبت علامت تجاری توجه کنید تا اعتبار خود را چند برابر کنید.

ما تمامی موارد مرتبط با ثبت برند در اردبیل را برای شما پیگیر خواهیم بود و می توانیم مشاور و وکیلی مجرب در مسیر ثبتی شما باشیم. تنها کافی است که بخواهید خاص باشید ما با تیم حقوقی ایلیا همراه شماییم.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها