• شرایط ثبت برند در اراک

ثبت علائم تجاری مشخصه یک علامت است که تشکیل شده از اسم ، عکس ، عدد و.... که برای منحصر نشان داده شدن کالا یا خدمات به کار می رود . استفاده از علامت تجاری به زمان های خیلی قدیم بر میگردد که به مرور زمان این علامت ها به شکل امروزی در آمده و برای حفاظت از محصول و خدمات ثبت میگردد.ثبت علامت به متقاضیان این امکان را می دهد که از محصول و فعالیت خود که با علامت تجاری مشخص شده حفاظت کنند.از مشخص ترین اهداف ثبت علامت تجاری انحصاری بودن آن برای محصولات و فعالیت های متقاضی میباشد که آن را از محصولات رقبای دیگرمتمایز میکند.

مالکیت ثبت علامت تجاری برای متقاضیان 10سال میباشد و اگر این مدت به پایان رسید متقاضی میتواند برند خود را تمدید کند. شما اشخاصی که تقاضای ثبت علامت تجاری در اراک را دارید میتوانید با نگهداری صحیح برند و علامت خود از فعالیت رقبا و دیگر اشخاص در راستای استفاده غیر مجاز از علامت تجاری خود ممانعت کنید.بهتر است شما اشخاصی که متقاضی ثبت برند در اراک هستید بدانید که تمام کلمات علامت تجاری ، آرم ،برند،نشان ،علائم، نام تجاری و ...هم معنی برند هستند و اگر میخواهید این موارد را به ثبت برسانید بایدد مراحلی را بگذرانید که در متن زیر توضیح داده شده است.همچنین شما می توانید جهت برخورداری از مشاوره ثبت برند و علامت تجاری در اراک با مجتمع ثبت ایلیا تماس بگیرید.

مدارک لازم جهت ثبت برند در اراک

علامت تجاری یا حقیقی به ثبت میرسد و یا حقوقی که مدارک برای ثبت هر یک از اینها فرق دارد :

مدارک اشخاص حقیقی برای ثبت برند:

*تصویر مدارک شناسایی اشخاص که شامل کپی شناسنامه و کارت ملی میشود.

*تصویر پروانه و یا جواز کسب

* نمونه علامت در سایز 6*6

*متقاضیان ثبت علامت لاتین باید کارت بازرگانی دریافت نمایند.

مدارک اشخاص حقوقی برای ثبت برند یا همان ثبت برند شرکت:

*تصویر تمام مدارک شرکت (روزنامه و آگهی ثبت و آگهی تمام تغییرات)

*موافقت اصولی لازم از ارگان مربوطه

*برای ثبت علامت لاتین کارت بازرگانی الزامی میباشد.

*تصویر مدارک هویتی مدیرعامل

*نشان یک نمونه از علامت در اندازه 6*6

مراحل ثبت برند توسط متقاضیان و توسط مجتمع ثبتی ایلیا

ثبت شرکت ایلیا سعی بر آن دارد که ثبت علامت تجاری را آسان کرده و به 2 صورت برای موکلان خود توضیح بدهد:

  • ثبت برند توسط متقاضی

در ابتدا متقاضی با رفتن به سامانه اداره مالکیت صنعتی و با زدن گزینه خدمات الکترونیکی باید اظهارنامه ثبت علامت خود را ثبت نام کند . البته لازم به ذکر است که ثبت علامت تجاری و تنظیم اظهار نامه آن احتیاج به تخصص و تجربه دارد .

در قسمت دوم اطلاعات اشخاص وارد میشود (حقیقی یا حقوقی) اشخاص باید توجه داشته باشند محصولاتی که در طبقه شغلی انتخاب میکنند باید در مجوز آنها ذکر شده باشد.اگر که از طبقه های شغلی هیچ اطلاعی ندارید باید از یک شخص متخصص در این زمینه استفاده نمایید .در قسمت بعد مدارک مورد نیاز ثبت علامت در سایت وارد میشود البته باید توجه داشت که قبلا مدارک اسکن شده باشد.در مرحله آخر هم هزینه اظهارنامه وارد میشود و شماره پیگیری به متقاضی داده میشود.پس از به اتمام رسیدن مراحل، اداره مالکیت پرونده را به یک کارشناس ارجاع میدهد و با داشتن شماره پیگیری میتوان مراحل روند پرونده را پیگیری کرد.کارشناس پس از بررسی پرونده هر نظری راجع به پرونده داشته باشد را به متقاضی اعلام میدارد و اگر پرونده ناقص باشد باید برای رفع نقص اقدام کرد.هزینه ثبت برند و علامت تجاری بسته به موارد مختلف متفاوت می باشد ، از جمله این موارد نوع محصولات یا خدمات مورد نظر و طبقات صنفی مربوط به آنها می باشد.پیشنهاد ما به شما این است که پیش از هر اقدامی نسبت به امر استعلام برند از سامانه استعلام برند و علامت تجاری اقدام نمایید.

  • ثبت برند توسط مجتمع ثبتی ایلیا

کارشناسان ثبت برند موسسه حقوقی ایلیا تلاش بر این دارند که اطلاعات جامعی را در این زمینه در اختیارتان بگذارند پس از مشاوره با کارشناس باید مدارک مورد نیاز را به کارشناس ارائه داد تا بتواند روند اجرایی را شروع کند .پس از تکمیل مدارک برای ثبت اظهارنامه از سمت موسسه اقدام میشود با در نظر گرفتن نیاز موکل و مجوز او طبقات برند معین میشود.اگر کهه پرونده ثبت برند تکمیل مدارک نشده باشد موکل موظف به ارائه مدارک میباشد.البته لازم به ذکر است که ثبت برند در اراک در موسسه حقوقی ایلیا انجام میشودو آگهی 10 ساله به متقاضی داده میشود.همچنین در صورتی که کار خود را به مجتمع ایلیا بسپارید وکیل ثبت برند و علامت تجاری کلیه مراحل ثبت برند و علامت تجاری در اراک را برای شما به انجام می رساند.

ثبت برند در اراک

ثبت اضافه کالا و طبقه در استان اراک

پس از وارد شدن به سایت و زدن گزینه ثبت اظهار نامه افزایش کالا میتوان افزایش کالا انجام داد. دقیقا ثبت افزایش کالا شبیه به ثبت اولیه برند میباشد . تنها تفاوت آن این میباشد که برای ثبت برند اظهار نامه جدید به اداره ارائه میشود. ولی در افزایش کالا اظهار نامه در اداره موجود میباشد و روی همان اظهار نامه بررسی های لازم انجام میشود.و اگر تایید شود هزینه اضافه طبقات پرداخت میشود و آگهی انتشار میابد.

طبقه بندی های علامت تجاری چگونه است؟

مصنوعات نساجی

فلزات و مصنوعات فلزی

اسباب بازی و لوازم ورزش

صنایع و محصولات شیمیایی

مواد غذایی و محصولات کشاورزی

دستگاه و لوازم و آلات فنی و علمی و صنعتی

مصنوعات و اشیاء ساخته شده از مواد مختلف

سایر موارد

ثبت علامت تجاری در اراک

برند و یا علامت تجاری به شکلهای گوناگون مانند علامت جمعی و نام تجاری به ثبت می رسد. در ادبیات حقوقی به هر اسم و علامتی که محصول و فعالیت را از رقبا متمایز میکند ا علامت تجاری با برند میگویند.برای ثبت برند، نشان و علامت باید در زمان ثبت نام اظهار نامه در سامانه علامت مد نظر درج شود و مشخصات برند به طور کامل نوشته شود.

ثبت لوگو و آرم و علائم تجاری در اراک

لوگو یک طرحی میباشد که به شکل حروف ویا عدد و یا... درج میشود.لوگو برای به ثبت رسیدن باید با دیگر لوگو هاو اشکال دیگر تفاوت داشته باشد. اگر که تمایل به کسب اطلاعات جامع در زمینه ثبت آرم و لوگو و ثبت شرکت در اراک دارید میتوانید با موسسه حقوقی ایلیا تماس داشته باشید.دفتر ثبت برند و علامت تجاری همان اداره مالکیت صنعتی می باشدد که در تهران واقع شده و امور ثبت برند و علامت تجاری همه نقاط ایران من جمله اراک را به انجام می رساند.

ثبت برند مادرید و ثبت برند بین المللی

اگر بخواهیم که علامت تجاری ما در یک یا چند کشور غیر از کشور خودمان نیز مورد حمایت باشد و از سوء استفاده از آن جلوگیری کنیم می‌بایست علامت خود را به صورت بین المللی ثبت نماییم. برای اقدام نسبت به ثبت بین المللی و دریافت حمایت سایر کشورها از علامت تجاری، لازم نیست که به طور جداگانه در هر یک از کشورهای مورد نظر اقدام به ثبت نماییم و ثبت در یکی از کشورهای تحت موافقتنامه و پروتکل مادرید برای دریافت حمایت بقیه کشورهای مورد نظر یا همه کشورهای تحت پروتکل کفایت می کند. هر شخص می تواند در هر کدام از کشورهای تحت این پروتکل که به نحوی با آن کشور مرتبط باشد ( از نظر ملیت، اقامت در آن کشور، اقامت شرکت یا بنگاه صنعتی یا تجاری در آن کشور) متقاضی ثبت علامت تجاری خود به صورت بین المللی در آن کشور گردد بدین معنی که ابتدا برند خود را به صورت داخلی به ثبت رسانده و سپس برای ثبت برند به صورت بین المللی تحت سیستم مادرید در کشورهای مورد نظر خود میتواند اقدام نماید.

خرید و فروش برند یا علامت تجاری

همانطور که تا اینجا گفته شد ، ثبت برند و علامت تجاری مستلزم فراهم آوردن شرایط و رعایت مقررات و طی کردن مراحلی است که برخی از متقاضیان ثبت برند با توجه به آنها ترجیح می دهند به جای فرآیند ثبت نسبت به خرید برند آماده مبادرت کنند چرا که برخی از افراد یا مجموعه‌ها برای تبلیغ و استفاده از برند تعجیل دارند و این در حالی است که پروسه اداری ثبت برند زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد در صورتی که خرید و انتقال برند آماده به سرعت و تنها با حضور طرفین معامله یعنی فروشنده و خریدار در دفترخانه ثبت اسناد رسمی امکان‌پذیر است. مجتمع ثبت ایلیا در زمینه خرید و فروش برند و علامت تجاری نیز می تواند راهنمای شما باشد. مجتمع ثبت ایلیا همچنین خدماتی مانند نمونه اسم برند و علامت تجاری ، پیشنهاد نام برند و علامت تجاری و طراحی برند و علامت تجاری ( لوگو) را نیز براساس آخرین قوانین ثبت برند و علامت تجاری دراراک ارائه می دهد.

واژگان مرتبط با ثبت برنددر اراک
  • ثبت علامت تجاری در اراک
  • ثبت برند در اراک
  • ثبت لوگو و نام تجاری در اراک
  • ثبت اسم تجاری در اراک
  • ثبت آرم تجاری در اراک