• ثبت برند در آذربایجان غربی

زمانی که یک کالا یا محصول صادر،تولید،پخش و.... می شود نیاز دارد که نام آن در سازمان ثبت نام و علائم تجاری به ثبت برسد. یک برند در صورتی به ثبت می رسد که دارای تشابه آوایی و نوشتاری در طبقه و ریز اقلام مورد نظر نباشد .در واقع این یکی از مزیت های ثبت برند می باشد که مالکیت انحصاری کلمه یا برند به ثبت رسیده به مدت 10 سال در کل کشورر به صاحب برند تعلق می گیرد. اسامی عام به صورت تنها قابل ثبت نمی باشند و حتما به همراه یک کلمه خاص باید باشند . برند دارای طبقات متفاوت می باشد که هر طبقه شامل ریزز اقلام مربوط به خود است و برای ثبت برند در هر طبقه باید جواز مربوط به همان طبقه و اقلام مورد نظر موجود باشد. در غیر این صورت اجازه ثبت در طبقاتی که با جواز ارائه شده مطابقت ندارد مجاز نمی باشد. شما متقاضیان محترم میتوانند جهت کسب اطلاعات در خصوص ثبت شرکت در آذربایجان غربی و ثبت تغییرات شرکت در آذربایجان غربی و یا مشاوره ثبت برند و علامت تجاری با کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا در ارتباط باشید.

مدارک لازم جهت ثبت برند در آذربایجان غربی

مدارک لازم برای اشخاص حقیقی :

- کپی مدارک شناسایی

- جواز

- کارت بازرگانی (درصورت لاتین بودن)

- نمونه برند در ابعاد 12*12 cm

مدارک لازم برای اشخاص حقوقی و یا ثبت برند شرکت :

آگهی تاسیس

روزنامه رسمی

مدارک ثبتی شرکت (اساسنامه و...

کپی مدارک شناسایی مدیر عامل

جواز

کارت بازرگانی

نمونه برند در ابعاد 12*12 cm

مراحل ثبت برند توسط متقاضیان و توسط مجتمع ثبتی ایلیا

  • ثبت برند توسط متقاضی

برند به صورت حقیقی و حقوقی ثبت میشود در یک سری موارد امتیاز مالکیت برند بین اشخاص حقیقی و یا حقوقی تقسیم می شود در هر صورت شخصی که جواز یا کارت بازرگانی به نام او می باشد چه حقیقی و یا حقوقی باید جز مالکین برند باشد . کلمه ی مورد نظری که به صورت برند می خواهد به ثبت برسد اگر ریشه ی فارسی نداشته باشد و یا کلمه به صورت لاتین نوشته شود شخص مالک علاوه بر جواز نیاز به کارت بازرگانی دارد.مراحل ثبت برند و ثبت شرکت خود را میتوانید از طریق کارشناسان ثبت شرکت ایلیا پیگیری نمایید.لازم به ذکر است که پیش از هر اقدامی برای ثبت برند خود ابتدا برای استعلام برند از سامانه ثبت برند و علامت تجاری مبادرت نماییدهزینه ثبت برند و علامت تجاری برحسب نوع محصول و طبقه ای که در آن جای می گیرد می تواند متفاوت باشد.

  • ثبت برند توسط مجتمع ثبتی ایلیا

در ابتدا می بایست اظهارنامه ثبت علامت تجاری به صورت کاملا تخصصی تدوین و تنظیم گردد. این امر نیازمند تخصص و تجربه می باشد به شما پیشنهاد میگردد با کارشناسان با تجربه ثبت شرکت ایلیا در این زمینه مشورت نمایید زیرا هرگونه اشتباهی در تنظیم اظهارنامه منجر به رد آن می گردد. با ارسال اظهارنامه ثبت برند به اداره مالکیت صنعتی برند شما در نوبت کارشناسی قرار می گیرد و در صورت تایید کارشناس اداره مالکیت صنعتی تاییدیه آن صادر می شود.

مدت زمانی که ثبت یک علامت تجاری نیاز دارد تقریبا بین 40 الی 45 روز کاری می باشد که آگهی اول ثبت برند صادر می گردد .بعد از اتمام این مدت اقدامات لازم جهت اخذ انحصار 10ساله و تصدیق آن صورت می گیرد اما در خصوص هزینه ها نمی توان مبلغ دقیقی را اعلام نمود. بررسی های کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا در جلسات مشاوره شما را در این زمینه آگاه می سازد.چنانچه کار خود را به مجتمع ثبت ایلیا بسپارید وکیل ثبت برند و علامت تجاری کلیه مراحل ثبت برند در آذربایجان غربی را برای شما به انجام می رساند .

ثبت برند در آدربایجان غربی

ثبت اضافه کالا و طبقه برند در آذربایجان غربی

پس از ثبت یک برند ممکن است به این نتیجه برسید کالا و یا طبقه خاصی را به برند خود اضافه نمایید. این امر نیاز به ثبت اظهارنامه ی ویژه افزایش کالا و خدمات در سامانه اداره مالکیت صنعتی است. بدیهی است بررسی توسط کارشناس این اداره مشمول پرداخت وجوهی دولتی خواهدبود.

طبقه بندی های علامت تجاری چگونه است؟

مصنوعات نساجی

فلزات و مصنوعات فلزی

اسباب بازی و لوازم ورزش

صنایع و محصولات شیمیایی

مواد غذایی و محصولات کشاورزی

دستگاه و لوازم و آلات فنی و علمی و صنعتی

مصنوعات و اشیاء ساخته شده از مواد مختلف

سایر موارد

ثبت علامت تجاری در آذربایجان غربی

علامت تجاری یا برند عبارت است از طرح یا آرمی که معرف کالاهای تولیدی و یا خدمات ارائه شده توسط اشخاص یا شرکتها و یا موسسات می باشد . امروزه این کار از طریق سیستم ثبت علامت تجاری انجام می گردد . با استفاده از این سیستم مصرف کنندگان از حق انتخاب خدمات و یا اجناس با کیفیت مشخص و با یک علامت تجاری خاص , بهره مند می شوند. پروسه ی اداری ثبت برند در بازه ی زمانی 40 تا 45 روز کاری انجام می شود.

ثبت شرکت ایلیا با دارا بودن کادری مجرب و متخصص در زمینه ی ثبت برنددر آذربایجان غربی آماده ی ارائه ی خدمات کاملا تخصصی به شما عزیزان می باشد.

ثبت لوگو و آرم و علائم تجاری در آذربایجان غربی

هر چیزی که باعث تشخیص یک کالا از کالای مشابه خود شود مانند رنگ ،تصویر شکل ،عدد و... اگر در اداره مالکیت صنعتی به ثبت رسیده باشد علامت تجاری گفته می شود.امروزه ثبت برند از گستردگی بیشتری برخودار شده طوری که برخی از کشورها علامت هایی را که تاکنون اجازه ی ثبت نمی دادند را ثبت می کنند. مانند بو (بوی گل)که قابل استشمام است و یا صداها و بسته بندی کالا، ولی در برخی کشورها هم برای ثبت علامت تجاری محدودیت هایی را متذکر شده اند که از همان قوانین گذشته پیروی می کند. ماننداینکه علائمی که قابل رویت باشند اجازه ی ثبت دارند.دفتر ثبت برند و علامت تجاری همان اداره مالکیت صنعتی در تهران است که کار ثبت برند و علامت تجاری را برای کلیه نقاط ایران به انجام می رساند

ثبت برند مادرید و ثبت برند بین المللی

اگر بخواهیم که علامت تجاری ما در یک یا چند کشور غیر از کشور خودمان نیز مورد حمایت باشد و از سوء استفاده از آن جلوگیری کنیم می‌بایست علامت خود را به صورت بین المللی ثبت نماییم. برای اقدام نسبت به ثبت بین المللی و دریافت حمایت سایر کشورها از علامت تجاری، لازم نیست که به طور جداگانه در هر یک از کشورهای مورد نظر اقدام به ثبت نماییم و ثبت در یکی از کشورهای تحت موافقتنامه و پروتکل مادرید برای دریافت حمایت بقیه کشورهای مورد نظر یا همه کشورهای تحت پروتکل کفایت می کند. هر شخص می تواند در هر کدام از کشورهای تحت این پروتکل که به نحوی با آن کشور مرتبط باشد ( از نظر ملیت، اقامت در آن کشور، اقامت شرکت یا بنگاه صنعتی یا تجاری در آن کشور) متقاضی ثبت علامت تجاری خود به صورت بین المللی در آن کشور گردد بدین معنی که ابتدا برند خود را به صورت داخلی به ثبت رسانده و سپس برای ثبت برند به صورت بین المللی تحت سیستم مادرید در کشورهای مورد نظر خود میتواند اقدام نماید.

خرید و فروش برند یا علامت تجاری

همانطور که تا اینجا گفته شد ، ثبت برند و علامت تجاری مستلزم فراهم آوردن شرایط و رعایت مقررات و طی کردن مراحلی است که برخی از متقاضیان ثبت برند با توجه به آنها ترجیح می دهند به جای فرآیند ثبت نسبت به خرید برند آماده مبادرت کنند چرا که برخی از افراد یا مجموعه‌ها برای تبلیغ و استفاده از برند تعجیل دارند و این در حالی است که پروسه اداری ثبت برند زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد در صورتی که خرید و ��نتقال برند آماده به سرعت و تنها با حضور طرفین معامله یعنی فروشنده و خریدار در دفترخانه ثبت اسناد رسمی امکان‌پذیر است. مجتمع ثبت ایلیا در زمینه خرید و فروش برند و علامت تجاری نیز می تواند راهنمای شما باشد. مجتمع ثبت ایلیا همچنین خدماتی مانند نمونه اسم برند و علامت تجاری ، پیشنهاد نام برند و علامت تجاری و طراحی برند و علامت تجاری ( لوگو) را نیز براساس آخرین قوانین ثبت برند و علامت تجاری در آذربایجان غربی ارائه می دهد.

واژگان مرتبط با ثبت برند در آذربایجان غربی
  • ثبت علامت تجاری در آذربایجان غربی
  • ثبت برند در آذربایجان غربی
  • ثبت نام تجاری در آذربایجان غربی
  • ثبت آرم و لوگو در آذربایجان غربی