درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکتثبت تغییرات شرکتثبت برندخدمات اداری مشاوره

ثبت اختراع در یزد

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     شنبه، 27 شهریور 1400


در این متن به بحث درمورد ثبت اختراع در یزد پرداختیم . شما مخترعین و متقاضیان عزیز در صورت تمایل به ثبت اختراع در شهر یزد با مطالعه این متن می توانید در کم ترین زمان به اهداف خود دست پیدا کرده و در انتها بصورت حقیقی امور مربوط به ثبت اختراع را انجام دهید . در ادامه همراه ما باشید .

ثبت اختراع در یزد

فازها و پروسه ثبت اختراع در یزد با ابعاد و جوانب گوناگون علمی- حقوقی همراه می باشد. مجتمع حقوقی ثبتی ایلیا با ایجاد تیم رسیدگی تخصصی به امور تملک فکری ومعنوی و اطلاعات کارآزموده گان علوم مهندسی و وکلای با تجربه در عرصه ثبت طرح صنعتی و ثبت اختراع بصورت تخصصی و علمی و با در نظر گرفتن آخرین قوانین اداره ثبت اختراعات کشور اقدام می نماید. تنظیم و تحریر پرونده ثبت اختراع در یزد به شکلی که کلیه ویژگی های فنی و خلاقانه اختراع را حمایت کرده و قابل مشاهده نماید و مقابل هر نوع تقلید یا کپی برداری از طرح بایستد ،یکی از اصلی ترین تخصص های دپارتمان ثبتی ایلیا یعنی ثبت اختراع در یزد می باشد.

ثبت اختراع در یزد

مدرک ثبت اختراع در یزد ، حق امتیاز یا (Patent) است که نوعی امتیاز انحصاری می باشد که در قبال اختراع یا رایٔ به ثبت رسیده به اختراع کننده یا وکیل قانونی مخترع به منزله صاحب اختراع تعلق میگیرد . پس از ثبت اختراع در یزد مخترع از حقوق مخصوصی که از سوی مقنن و سازمانهای دارای شایستگی برای زمانی معین در برابر ایده یا محصول یا فرآیند نوآورانه (اختراع) اعطا می شود ، برخوردار میگردد. با این شرط که اختراع، اختراعی نو، پرفایده و منفعت دار برای صنعت دانسته شود.

شرایط ثبت اختراع در یزد

ثبت اختراع در یزد ثمره ی ابداع ذهنی افراد است که در واقع باعث بوجود آوردن شیوه ای نو جهت پیچیدگی های فنی جامعه می گردد و یا به صورت یک محصول صنعتی یا پروسه صنعتی نمایان می شود .

ثبت اختراع در یزد به گونه ای است که منشاء اختراع ابتکار فکری ، نو و تازه باشد و دارای کارآیی صنعتی باشد. نوآوری مستلزم آن است که اختراع ارائه شده از قبل در صنعت استفاده نشده باشد و برای فردی با توانایی فنی معمول دارای پیچیدگی نباشد و کاربرد در صنعت داشته باشد . اختراع ارائه شده باید قابل استفاده در صنعت نیز باشد .

گواهی نامه ثبت اختراع در یزد توسط اداره مـالکیت صنعتی به جهت پشتیبانی از آن اختراع ارائه شده و مالک اختراع پس از تاییدیه های کارشناسان حقوقی در این اداره صادر می گردد .

مدارک مورد نیاز ثبت اختراع دریزد

  1. تسلیم برگه اظهارنامه ثبت اختراع 
  2. تشریح طرح اختراع و شکل اختراع و ساختار آن
  3. رونوشت از مدارک شناسایی مخترع و متقاضی ثبت اختراع
  4. ارائه برگه هزینه های ثبتی در اداره مالکیت صنعتی

مدت اعتبار ورقه ثبت اختراع در یزد

ثبت اختراع حقوقی است که به دارنده ی آن برای ابدای اختراعی جدید اعطاء میشود و بطور کلی در کشور های مختلف طول عمر اعتبار مجوز اختراع متفاوت است اما در ایران دوره ی زمانی این مورد محدود به 20 سال تنظیم میگردد. بر اساس ماده 16 قانون ثبت اختراعات ،طرحهای صنعتی و ثبت علامت تجاری پذیرفته شده در سال 1386 ،اعتبار گواهینامه ثبت اختراع پس ازگذشت بیست سال از تاریخ تسلیم اظهارنامه ثبت اختراع به پایان می رسد. البته حفظ گواهینامه ثبت اختراع در یزد در این 20 سال مشروط به پرداخت قسط های سالیانه از طرف مخترع است ( در صورتی که هزینه حق الثبت را به صورت اقساط بپردازد ) و در صورت عدم پرداخت هزینه سالانه اظهارنامه مربوط گواهینامه ثبت اختراع خارج از اعتبار می شود.

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
سلامچطور میتوانم اختراعم رو بنام خودم ثبت کنم
پاسخ
سلام میخوام اگه سازه من تابحال ثبت نشده ثبتش کنم و به تولید برسونم
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
سلام طرح های صنعتی قابل استعلام نیستن ولی میتونین برای ثبتش اقدام کنین
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
برای ثبت اختراع در گام اول باید اقدام به تهیه توصیف نامه و ادعانامه نمایید
پاسخ
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید