درخواست مشاوره رایگان

ثبت علامت تجاری 【 مشاوره رایگان✔️】

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     سه شنبه، 4 آذر 1399


در این مقاله به بحث در مورد ثبت علائم تجاری با راه کاری سریع و به صرفه اشاره خواهیم کرد که در روند ثبت علامت تجاری ، شما را یاری خواهد کرد . در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی به جهت انجام اقدامات لازم ثبت علامت تجاری در ادامه این مقاله همراه ما باشید .

ثبت علامت تجاری

ثبت علامت تجاری از موارد مهم در هر کسب و کاری به حساب خواهد آمد . این کار به دلایل مختلفی از جمله پیچیدگی ها و اهمیت تبادلات تجاری بین افراد با اهمیت ترین موارد به حساب خواهد آمد . با ثبت علامت تجاری و برند  می توانید خود را در بازار هدف به دیگر افراد بشناسانید و انجام همین کار باعث خواهد شد از دیگر رقبا پیشی گرفته و خود را با طرح و علامتی منحصر به خود به متقاضیان و مشتریان ارائه دهید و دراین زمان با ثبت برند و علامت تجاری خود در اداره ثبت علائم تجاری به صورت قانونی مالک آن بوده و هیچ شخصی ادعایی بر مالکیت برند شما نخواهند داشت . باید به این نکته توجه شود که تنها به ثبت رسیدن یک علامت تجاری در دنیای تجارت دارای اهمیت نیست بلکه قوانین استفاده و نیز نگهداری از آن نیز از مسائل مهم به حساب خواهد آمد . مجتمع ثبتی ایلیا در تلاش است که با ارائه ی مطلوب ترین نوع خدمت به شما موکلین گرامی ، در این مسیر تا پایان شما را یاری خواهند کرد .

ثبت آرم و نشان تجاری یکی از بهترین راه های کامیابی در رقابت سالم می باشد و از مهم ترین راهکارهای متمایز و متفاوت کردن کالا و خدمات یک بنگاه اقتصادی از دیگر بنگاه ها می باشد . به منظور تکمیل اطلاعات خود در این زمینه به کادر مشخص شده در این صفحه با عنوان توضیحات تکمیلی مراجعه فرمایید.

 

ثبت علامت تجاری

 

مدارک ثبت علامت تجاری

قبل از پرداختن به موضوع مدارک لازم برای ثبت برند و علامت تجاری باید گفت که هر نوع علامت تجاری حقیقی به نام شخص و علامت تجاری حقوقی به نام شرکت ها انجام می پذیرد . بین علامت تجاری حقیقی و حقوقی در مدارک مورد نیازبه جهت ثبت نیز دارای تفاوت هایی می باشد که با توجه به طبقه محصول و برند قابل ثبت و رعایت تمامی شروط مربوط به ثبت برند می توان به جهت اخذ مجوزها و مدارک لازم برای ثبت علامت تجاری اقدام کرد . برای اطلاع از تمامی مندارک مربوط به ثبت برند می توانید به مقاله ثبت برند مراجعه کرده و به صورت کامل و با استفاده از تجارب مشاوران ما مدارک رادر کم ترین زمان تهیه و به ادارات ثبت علائم تجاری ارائه دهید .

  • ثبت برند یکی از الزامات تاسیس نمایندگی است.
  • ثبت برند باعث می شود تا افراد سودجو و سایر افراد از برند استفاده نکنند و اگر استفاده غیرقانونی داشته باشند با افراد برخورد خواهد شد.
  • ثبت برند ابزاری است که از آن به عنوان بازاریابی و شهرت شرکت ها استفاده می شود.
  • مصرف کنندگان محصولات را به راحتی شناسایی می کنند.
  • ثبت برند باعث می شود که محصولات شرکت ها از هم جدا شوند.
  • ثبت برند برای گرفتن وام موثر است.
  • ثبت برند باعث می شود که شرکت ها برای افزایش کارایی و بهبود محصولات تلاش نمایند.
  • با ثبت برند دارای شخصیت حقوقی می شوید.

 انواع علامت تجاری

باید بدانید که علامت تجاری خود را می توانید در شکل های مختلف به ثبت برسانید . به عنوان مثال : لوگو ، لوگو تایپ ، طرح ، آرم یا نام تجاری . کارشناسان حقوقی ما با دارا بودن دپارتمان های تخصصی ثبت شرکت و برند و با حضور مشاوران حقوقی و ثبتی کارآزموده خود بهترین راه در راستای انتخاب و طراحی انواع علائم تجاری متقاضیان محترم می باشند . پیشنهاد ما برای بهبود شرایط انتخاب برند مناسب و تکیه به وکیلی که می تواند با تجربه ی خود کارها را بهتر و سریع تر به انجام برساند همین حالا با مشاورین مجرب ما در تماس باشید .

مشاوره حضوری با مشاوران متخصص و مجرب کارگروه تخصصی ثبت برند ایلیا ، تنظیم اظهارنامه ثبت علامت تجاری در دونسخه و تکمیل آن ، جمع آوری مدارک شناسایی متقاضی ثبت برند یا مدیرعامل شرکت و کلیه اوراق شرکت ، درخواست اخذ استعلام از اداره مالکیت صنعتی در صورت نیاز، ارسال مدارک از طریق سامانه ثبت علامت تجاری .

در صورتی که قصد دارید علامت تجاری خود را به صورت حقیقی به ثبت برسانید می بایست مدارک شناسایی شخص حقیقی ( کپی کارت ملی و شناسنامه)، جواز کسب ، یک نمونه از طرح برند در اندازه 6*6 ، کارت بازرگانی خود را ارائه دهید و در صورتی که برند خود را به صورت حقوقی به ثبت می رسانید می بایست مدارک شناسایی مدیرعامل ( کپی کارت ملی و شناسنامه) ، آگهی تاسیس و چنانچه شرکت تغییرات داشته باشد آگهی تغییرات و مجوزهای لازم ، یک نمونه از طرح برند در اندازه 6*6 را ارائه می دهید .

بعد از ثبت نام و ارسال مدارک از طریق سامانه ثبت اینترنتی اداره ثبت علامت تجاری و بررسی کارشناس این اداره و چنانچه هیچ گونه نقص در پرونده موجود نباشد آگهی آن صادر میشود. این فرآیند تقریبا 45 روز کاری زمان می برد بدیهی است این بازه زمانی با توجه به درخواست متقاضیان و نوع برند در خواستی متغیر می باشد.

هزینه های ثبت علامت تجاری با توجه به نوع درخواست برند تجاری و طبقات درخواستی متغیر می باشد شما میتوانید به منظور کسب اطلاع بیشتر در خصوص هزینه های ثبت علامت تجاری ( برند) با کارشناسان متخصص مجتمع حقوقی ما با شماره تماس های 02632137 و 02126655119 تماس بگیرید .

 

ثبت شرکت ایلیا

 

ثبت علائم تجاری

برای اقدامات لازم در خصوص ثبت علامت تجاری قبل از هر اقدام مقاله ذیل را به دقت مطالعه نموده و در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی در این خصوص با مجتمع ثبت برند ایلیا تماس حاصل نمایید.

همچنین جهت امور ثبتی علامت خود می توانید با رجوع به مقاله و سامانه استعلام علامت تجاری کلیه فرآیند ثبتی خود را قبل از اینکه شامل هزینه و زمان مازاد گردید استعلام نمایید.

ثبت علامت تجاری به معنای علامتی می باشد که می تواند کالاهای تولیدی یا خدمات ارائه شده از جانب شخص یا بنگاهی را از کالاها یا خدمات سایر بنگاه‌ها یا اشخاص مجزا نماید .

آگهی تقاضای ثبت علامت تجاری

با استناد به ماده 118 قوانین ثبت اختراعات متقاضیان باید در زمان مشخص 30 روزه تمامی مدارک و اظهارنامه های ثبتی خود را با رعایت تمامی قوانین به صورت کامل با درج طبقه برند ، قانونی و بدون نقص به اداره تسلیم کنند تا از سوی آن ها قدامات لازم برای تشکیل پرونده و بررسی پرونده ثبتی انجام گیرد . متقاضیان ثبت علامت تجاری در زمان مشخص باید برای رفع نواقص پرونده خود بپردازند اگر در زمان مشخص نتوانند نقص های پرونده را تکمیل کنند از سمت مراجع مربوطه به صورت کتبی دلایل رد اظهارنامه بیان می شود . زمان لازم برای تکمیل پرونده برای اشخاص مقیم در ایران 30 روز و برای افراد مقیم در خارج کشور 60 روزه خواهد بود.

در صورتی که از سوی اداره مالکیت صنعتی علامت تجاری ارائه شده و تمامی مدارک کامل و هم راستا با قوانین وضع شده باشد آن را تایید کرده که شما به عنوان مالک آن باید علامت را ثبت کنید و آگهی مربوط به آن را انتشار دهید . انتشار آگهی مشمول پرداخت هزینه از سوی صاحب علامت می باشد.

آگهی درج شده باید دارای مواردی چون تاریخ اظهارنامه ،نمونه از علامت تجاری  ، مشخص کردن رنگ و اجزای علامت تجاری مورد نظر ، مشخص کردن کالاها و خدماتی که علامت تجاری مورد نظر برای آن ثبت می شود ، نام متقاضی ثبت علامت خواهد بود.

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید
ثبت علامت تجاری 【 مشاوره رایگان✔️】

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
علی عظیمی
برای ثبت برند اقدام کردم و متاسفانه مراحل ثبت برند بسیار مشکل بود و نتونستم برندم رو ثبت کنم. ایا امکانش هست در این خصوص راهنمایی های لازم رو برای ثبت برند من شما انجام بدید و برند من رو ثبت کنید.
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا
ثبت شرکت ایلیا
با سلام برای این امر میتونین با شماره تلفن 02632137 تماس بگیرید و شماره پیگیری برند خود را اعلام فرمایید تا نسبت به آن بررسی گردد و سعی کنیم در رفع مشکل ایجاد شده به کمک کنیم . با تشکر از پیام شما
پاسخ
سجاد
با سلام ادرس اداره ثبت نام تجاري در شيراز كجاست
پاسخ
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید