درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکتثبت تغییرات شرکتثبت برندخدمات اداری مشاوره

ثبت اختراع در زنجان

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     پنج شنبه، 7 مرداد 1400


در این مقاله به نکات مهمی برای ثبت اختراع در زنجان پرداختیم تا شما مخترعین را در راه ثبت اختراع خود در کم ترین زمان یاری فرماییم . در ادامه همراه ما باشید.

ثبت اختراع در زنجان

ثبت اختراع به نام هر فرد و یا هرشرکتی به معنی دادن تمامی اختیارات مربوط به ان به صورت انحصاری به فرد ویا گروه مدعی ایجاد آن است . البته این ثبت در صورت مفید بودن و موثر بودن برای کشور و نیازمندی کشور به ان میتواند به ثبت یا به تولید انبوه برسد و ثبت ان توسط هرکس و هرگروه به معنای داشتن امتیاز انحصاری آن اختراع خواهد بود. یکی دیگر از خدمات ایلیا کمک به ثبت اختراع و مالکیت معنوی و فکریست که باتوجه به اختراعات به ثبت رسیده توسط دپارتمان ثبت اختراع و طرح صنعتی ایلیا برای پیش بردن اهداف مخترعان میتوان گفت مجتمع ثبت ایلیا کاملا" در تمام طول مسیر در کنار شما بوده و بهترین نحوی تمامی جنبه های علمی و حقوقی اختراع را در پرونده ثبت آن گنجانده و آن را قابل دفاع می نماید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با مجتمع ثبت ایلیا تماس بگیرید.

 

ثبت اختراع زنجان

 

شرایط ثبت اختراع در زنجان

اختراع به معنی نو اوری و ثبت چیزی است که در جامعه کمبود ان احساس میشود و یا اختراع یک محصول صنعتی که علم و صنعت نیاز مند ان است و ساخت ان توسط شخص در صورت مناسب بودن و تایید توسط مراجع ذیصلاح به تولید میرسد بطوری که بتوان از ان در جامعه استفاده کرد .

مدارک مورد نیاز برای ثبت اختراع در زنجان

احضار نامه ی ثبت اختراع که 3 نسخه از این فرم باید به صورت خام از ادارهی ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی تهران تهیه و تکمیل گردد.

 • شرح اختراع توسط مخترع و در 3 صفحه ی مجزا
 • نقشه های اختراع در3 صفحه ی مجزا
 • 3کپی مدارک شناسای مخترع یا مخترعین
 • قبض رسید بانکی حق الاختراع
 • مدت اعتبار برگه اختراع

برگه ی ثبت اختراع که به افرادی داده میشود که ثبت اختراع خود را انجام داده اند و یا ططرح صنعتی به ثبت رسنده اند مهلت اعتبار برگه ثبت اختراع 20 سال است و اگر در این 20 سال اختراع هزینه حق الثبت پرداخت نشود برگه ثبت اختراع یا گواهی باطل می شود.

مراحل ثبت اختراع در زنجان

 1. ورود به سایت اداره مالکیت صنعتی 
 2. درج اظهارنامه اختراع
 3. درج مشخصات مخترع 
 4. درج طرح و مشخصات فنی یک اختراع
 5. ارائه مشخصات هویت متقاضی ثبت اختراع 
 6. مشخص کردن شخصیت حقیقی و یا حقوقی برای ثبت اختراع مورد نظر
 7. در صورتی که اشخاص غیر ایرانی اختراع خود را در خارج کشور به ثبت رسانده و اکنون تمایل به ثبت و بهره مندی از مزایای 6 ماهه اختراع در ایران هستند باید مدارک را در قسمت حق تقدم درج کنند .
 8. در انتها نیز با پرداخت هزینه های ثبتاختراع و ارائه فیش های پرداختی به اداره مالکیت معنوی، اختراع ارائه شده توسط بازرسین اداره بررسی و در صورت نبود ایرادات در پرونده گواهی ثبت آن صادر می گردد. 

شما متقاضیان و مخترعین گرامی در صورت پیش آمدن هرنوع سوال در زمینه ثبت اختراع خود می توانید با کارشناسان مجرب ایلیا در تماس بوده و در ک ترین زمان و هم چنین با کم ترین هزینه اختراع خود در زنجان را به ثبت برسانید.

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید