درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکتثبت تغییرات شرکتثبت برندخدمات اداری مشاوره

ثبت اختراع در خرم‌آباد

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     سه شنبه، 12 مرداد 1400


در این متن به بحث در مورد ثبت اختراع در خرم آباد پرداختیم تا در راه ثبت اختراعات خود در این شهر با مشکل مواجه نشده و در صورت پیش آمدن هر نوع سوال در این زمینه با کارشناسان مجرب ایلیا تماس بگیرید. در ادامه بهتر است همراه ما باشید.

ثبت اختراع در خرم آباد

ثبت اختراع در خرم آباد دارای دو بعد است : بعد علمی ( متکی بر علم و دانش مخترع ) و بعد حقوقی ( مبتنی بر پروسه ثبت ) مجتمع ثبت ایلیا با بهره جستن از دپارتمانهای تخصصی در زمینه مالکیت معنوی ( اختراع – برند- طرح صنعتی ) و ثبت آن و برخورداری از همکاری متخصصین علوم مهندسی و وکلای مجرب در زمینه ثبت تخصصی و علمی اختراع و طرح صنعتی با توجه به جدیدترین قوانین مربوط به ثبت اختراعات می تواند در این خصوص شما را به بهترین شکل ممکن راهنمایی کند. تنظیم پرونده ثبت اختراع در اداره مالکیت معنوی باید توسط  متخصصان و کارشناسان حقوقی انجام پذیرد تا به موفقیت رسد .این را در نظر داشته باشید که با ثبت اختراع دیگر دست سودجویان را برای استفاده از اختراع و ایده شما کوتاه میشود. می توانید برای انجام امور خود به صورت حرفه ای بر روی تجارب کارشناسان ایلیا حساب کنید.

ثبت اختراع در خرم آباد

با ثبت اختراع گواهی ثبت آن که به آن Patent نیز گفته می شود به مالک اختراع داده می شود و این گواهی حقوقی را اختصاصا" در اختیار مخترع می گذارد .بدین معنی که حق استفاده از اختراع ، تقلید و سایر موارد از دیگران صلب می گردد و قانون در برابر این افراد از صاحب اختراع حمایت می کند . لازم به ذکر است که در صورتی که اختراع دارای کارکرد صنعتی بوده و مفیدفایده واقع شود این گواهی صادر شده و ثبت اختراع در خرم آباد انجام می شود.

شرایط ثبت اختراع در خرم آباد

اختراع نشات گرفته از افکار یک شخص و حاصل خلاقیت ذهنی او هنگامی که به شکل یک محصول جدید یا فرآیند صنعتی جدید تجلی پیدا می کند . این محصول یا فرآیند باید راه حلی تکنیکی برای مسئله ای که قبلا" وجود داشته ارائه کند یا شیوه جدیدی در صنعت را بنیان گذارد. اختراع علاوه بر مبتکرانه بودن در صورت یمورد حمایت قانونی قرار می گیرد که دارای کاربرد مرفی در صنعت باشد به عبارت دیگر جهت ثبت اختراع در خرم آباد علاوه بر داشتن کاربرد صنعتی، اختراع

باید برای فردی با مهارت معمول در صنعت مربوطه نا شناخته باشد. پس از ثبت اختراع در خرم آباد گواهی نامه ثبت اختراع توسط اداره مالکیت صنعتی صادر می گردد و از مخترع و محصول وی را انحصاراً تحت حمایت قرار می دهد.

مدارک مورد نیاز ثبت اختراع در خرم آباد

  1. ارائه برگه اظهارنامه ثبت اختراع 
  2. توصیف نامه اختراع به تحریر مخترع
  3. ارائه نقشه های اختراع 
  4. ادعانامه اختراع تسلیم گردد
  5. ارائه مدارک هویتی مخترع یا مخترعین
  6. تسلیم گواهی واریز بانکی حق الثبت اختراع

مدت اعتبار ورقه ثبت اختراع

ثبت اختراع هنگامی که به مخترع اعطا می گردد حقوقی را برای وی به همراه دارد و در حقیقت چترحمایتی برای وی ایجاد می کند . مدت زمان پابرجا ماندن این حقوق در کشور ایران برابر با 20 سال است . این میزان ممکن است در کشورهای دیگر متفاوت باشد. برای حفظ حقوق حاصل از ثبت اختراع در 20 سال باید با پرداخت اقساط سالیانه از جانب متقاضی ثبت اختراع ااین امر انجام گیرد در صورتی که هزینه حق الثبت به صورت اقساطی باشد امکان پذیر است و درصورتی که پرداخت هزینه سالانه اظهارنامه مربوط انجام نگیرد ،گواهینامه ثبت اختراع بی اعتبار خواهد بود.

برای کسب اطاعات بیشتر می توانید با کارشناسان مجرب ایلیا در خصوص ثبت اختراع خود در کم ترین زمان در تماس باشید . 

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید