درخواست مشاوره رایگان

ثبت اختراع در بوشهر

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     یکشنبه، 29 دی 1399


توضیحات تکمیلی در خصوص ثبت اختراع در بوشهر

مرحله ها و فرایند کار ثبت اختراع در بوشهر از جهات مختلف فرایند علمی- حقوقی می باشد. مجتمع حقوقی ثبتی ایلیا از طریق هیئت رسیدگی تخصصی در زمینه تملک فکری و معنوی و با سنجش آزمون و خطا و معلومات کارآزموده گان علوم مهندسی و وکلای مجرب در زمینه ثبت اختراع در بوشهر و نیز طرح صنعتی به شکل تخصصی و علمی و با در نظر داشتن آخرین قوانین سازمان ثبت اختراعات کشور مبادرت به ثبت اختراع در بوشهر میکند . سروسامان دهی به پرونده ثبت اختراع در بوشهر به نوعی که تمامی خصوصیات فنی و نوآورانه اختراع را پشتیبانی نموده و قابل حمایت نماید و در برابر هر گونه تقلید یا کپی برداری از طرح بایستد .یکی از ریشه ای ترین تخصص های بخش اداری ثبتی ایلیا می باشد.

دیگر خدمات گروه ثبت اختراع بدینگونه است:

 • رایزنی در زمینه رسم گرافیکی نقشه های فنی محصولات و همانند سازی سه بُعدی کامپیوتری
 • تدوین مندرجات فنی – حقوقی کامل پرونده اختراع شامل شرح و توصیف ،ادعانامه ، و خلاصه اختراع
 • رفع نقص و عیوب پرونده های ثبت اختراع
 • دفاع فنی از راندمان دستگاه و رفع اخطار تشابه در صورت ابلاغ آن
 • مشاوره برای کسب تاییدیه علمی از مراجع مسئول اختراع

توضیحات بیشتر در خصوص ثبت اختراع

مدرک ثبت اختراع در بوشهر ، حق امتیاز یا (Patent) که نوعی امتیاز انحصاری است می باشد که در مقابل اختراع به ثبت رسیده به مخترع یا وکیل قانونی او همچون صاحب اختراع تعلق میگیرد . پس از ثبت اختراع در بوشهر فرد اختراع کننده از حقوق ویژه ای که از طرف قانون گذار و سازمانهای دارای قابلیت برای مدتی مشخص که در مقابل ایده یا محصول یا فرآیند نوآورانه (اختراع) داده میشود برخوردار میگردد. تنها اگر که نوآوری، اختراعی نو، سوددار یا منفعت دار در صنعت دانسته شود.

شرایط ثبت اختراع در بوشهر

ثبت اختراع حاصل نوآوری ذهنی افراد است که در حقیقت موجب ایجاد راهی جدید برای پیچیدگی های فنی جامعه می گردد و یا شبیه یک محصول صنعتی یا پروسه صنعتی جدید بروز میکند .

ثبت اختراع در بوشهر بدین شکل است که محل نمو و پرورش اختراع ، نوآوری فکری و حاصل آن نو و تازه باشد و دارای کارآیی صنعتی باشد. شرح ابتکار بصورتیست که آن اختراع در فکر یا صنعت پیشین نباشد و برای فردی با توانایی فنی متوسط واضح و راحت نباشد و از منظرصنعتی هم اختراعی کاربردی شمرده شود که در شعبه ای از صنعت امکان ساختن و استفاده کردن از آن وجود داشته باشد.

گواهی نامه ثبت اختراع در بوشهر بوسیله اداره مـالکیت صنعتی برای حمایت از اختراع و مالک آن بعد از اینکه کارشناسان اداره ثبت اختراع در بوشهر تاییدیه را صادر کردند ، به صدور می رسد و امکان استفاده مخترع از مزایای انحصاری ثبت اختراع وجود دارد.

مدارک مورد نیاز ثبت اختراع در بوشهر

 • اظهارنامه ثبت اختراع که سه نسخه از این فرم بصورت خام باید از اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی تهران تهیه و تکمیل گردد
 • شرح اختراع که توسط مخترع در برگه A4 و در سه نسخه مجزا تهیه می شود.
 • نقشه های اختراع در برگه های A4 و در سه نسخه مجزا
 • ادعانامه اختراع در برگه های A4 و در سه نسخه مجزا
 • رونوشت از مدارک شناسایی مخترع یا مخترعین
 • قبض رسید بانکی حق الثبت اختراع
 • مدت اعتبار ورقه ثبت اختراع

ثبت اختراع حقوقی است که به فرد ابداع کننده برای ابداعی تازه تقدیم میگردد و در کل در کشورهای متفاوت مدت زمان اعتبار مجوز اختراع برای دوره ی زمانی محدود به 20 سال بالغ میگردد. بر اساس ماده 16 قانون ثبت اختراعات ،طرحهای صنعتی و علامت های تجاری پذیرفته شده در 1386 ،اعتبار گواهینامه ثبت اختراع بعد ازگذشت بیست سال از تاریخ تحویل اظهارنامه ثبت اختراع تاریخ پایان اعتبارش منقضی میگردد. مسلماً دریافت گواهینامه ثبت اختراع در بوشهر در این 20 سال منوط به پرداخت اقساط سالانه از طرف مخترع است ( اگر هزینه حق الثبت را به نحوه ی قسطی پرداخت نماید ) و اگر که هزینه سالانه اظهارنامه مربوط گواهینامه ثبت اختراع را نپردازند اعتبار آن منقضی میگردد.

دیگر خدمات مجتمع ثبت شرکت ایلیا

ثبت شرکت: ( انجام کلیه مراحل تخصصی ثبت شرکت )

ثبت برند: ( طراحی لوگو و برند و انجام امور ثبت علامت تجاری و ثبت برند ، علائم و لوگوی تجاری ( برند ) در اداره مالکیت صنعتی )

ثبت طرح صنعتی:( انجام کلیه امور ثبت طرح صنعتی در ادره مالکیت صنعتی )

ثبت تغییرات شرکت: ( تدوین و تنظیم کلیه امور صورتجلسات و تغییرات شرکتها در اداره ثبت شرکت ها )

خدمات اداری و حقوقی: ( انجام تخصصی کلیه امور مربوط به اخذ جواز تاسیس صنایع ، تدوین طرح توجیهی ، اخذ رتبه بندی شرکتها ، کارت بازرگانی و کلیه امور حقوقی و وکالت اشخاص حقیقی و حقوقی )

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید
ثبت اختراع در  بوشهر

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
دهقانی
با سلام جهت ثبت اختراع ممنون میشم راهنمایی کنید سپاسگزارم
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا
ثبت شرکت ایلیا
سلام برای ثبت اختراع ابتدا باید ادعانامه و توصیف نامه رو تنظیم بفرمایید
پاسخ
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید