لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما تور مجازی ایلیا

ثبت اختراع در بوشهر


توضیحات تکمیلی در خصوص ثبت اختراع در بوشهر

مرحله ها و فرایند کار ثبت اختراع در بوشهر از جهات مختلف فرایند علمی- حقوقی می باشد. مجتمع حقوقی ثبتی ایلیا از طریق هیئت رسیدگی تخصصی در زمینه تملک فکری و معنوی و با سنجش آزمون و خطا و معلومات کارآزموده گان علوم مهندسی و وکلای مجرب در زمینه ثبت اختراع در بوشهر و نیز طرح صنعتی به شکل تخصصی و علمی و با در نظر داشتن آخرین قوانین سازمان ثبت اختراعات کشور مبادرت به ثبت اختراع در بوشهر میکند . سروسامان دهی به پرونده ثبت اختراع در بوشهر به نوعی که تمامی خصوصیات فنی و نوآورانه اختراع را پشتیبانی نموده و قابل حمایت نماید و در برابر هر گونه تقلید یا کپی برداری از طرح بایستد .یکی از ریشه ای ترین تخصص های بخش اداری ثبتی ایلیا می باشد.

دیگر خدمات گروه ثبت اختراع بدینگونه است:

 • رایزنی در زمینه رسم گرافیکی نقشه های فنی محصولات و همانند سازی سه بُعدی کامپیوتری
 • تدوین مندرجات فنی – حقوقی کامل پرونده اختراع شامل شرح و توصیف ،ادعانامه ، و خلاصه اختراع
 • رفع نقص و عیوب پرونده های ثبت اختراع
 • دفاع فنی از راندمان دستگاه و رفع اخطار تشابه در صورت ابلاغ آن
 • مشاوره برای کسب تاییدیه علمی از مراجع مسئول اختراع

توضیحات بیشتر در خصوص ثبت اختراع

مدرک ثبت اختراع در بوشهر ، حق امتیاز یا (Patent) که نوعی امتیاز انحصاری است می باشد که در مقابل اختراع به ثبت رسیده به مخترع یا وکیل قانونی او همچون صاحب اختراع تعلق میگیرد . پس از ثبت اختراع در بوشهر فرد اختراع کننده از حقوق ویژه ای که از طرف قانون گذار و سازمانهای دارای قابلیت برای مدتی مشخص که در مقابل ایده یا محصول یا فرآیند نوآورانه (اختراع) داده میشود برخوردار میگردد. تنها اگر که نوآوری، اختراعی نو، سوددار یا منفعت دار در صنعت دانسته شود.

شرایط ثبت اختراع در بوشهر

ثبت اختراع حاصل نوآوری ذهنی افراد است که در حقیقت موجب ایجاد راهی جدید برای پیچیدگی های فنی جامعه می گردد و یا شبیه یک محصول صنعتی یا پروسه صنعتی جدید بروز میکند .

ثبت اختراع در بوشهر بدین شکل است که محل نمو و پرورش اختراع ، نوآوری فکری و حاصل آن نو و تازه باشد و دارای کارآیی صنعتی باشد. شرح ابتکار بصورتیست که آن اختراع در فکر یا صنعت پیشین نباشد و برای فردی با توانایی فنی متوسط واضح و راحت نباشد و از منظرصنعتی هم اختراعی کاربردی شمرده شود که در شعبه ای از صنعت امکان ساختن و استفاده کردن از آن وجود داشته باشد.

گواهی نامه ثبت اختراع در بوشهر بوسیله اداره مـالکیت صنعتی برای حمایت از اختراع و مالک آن بعد از اینکه کارشناسان اداره ثبت اختراع در بوشهر تاییدیه را صادر کردند ، به صدور می رسد و امکان استفاده مخترع از مزایای انحصاری ثبت اختراع وجود دارد.

مدارک مورد نیاز ثبت اختراع در بوشهر

 • اظهارنامه ثبت اختراع که سه نسخه از این فرم بصورت خام باید از اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی تهران تهیه و تکمیل گردد
 • شرح اختراع که توسط مخترع در برگه A4 و در سه نسخه مجزا تهیه می شود.
 • نقشه های اختراع در برگه های A4 و در سه نسخه مجزا
 • ادعانامه اختراع در برگه های A4 و در سه نسخه مجزا
 • رونوشت از مدارک شناسایی مخترع یا مخترعین
 • قبض رسید بانکی حق الثبت اختراع
 • مدت اعتبار ورقه ثبت اختراع

ثبت اختراع حقوقی است که به فرد ابداع کننده برای ابداعی تازه تقدیم میگردد و در کل در کشورهای متفاوت مدت زمان اعتبار مجوز اختراع برای دوره ی زمانی محدود به 20 سال بالغ میگردد. بر اساس ماده 16 قانون ثبت اختراعات ،طرحهای صنعتی و علامت های تجاری پذیرفته شده در 1386 ،اعتبار گواهینامه ثبت اختراع بعد ازگذشت بیست سال از تاریخ تحویل اظهارنامه ثبت اختراع تاریخ پایان اعتبارش منقضی میگردد. مسلماً دریافت گواهینامه ثبت اختراع در بوشهر در این 20 سال منوط به پرداخت اقساط سالانه از طرف مخترع است ( اگر هزینه حق الثبت را به نحوه ی قسطی پرداخت نماید ) و اگر که هزینه سالانه اظهارنامه مربوط گواهینامه ثبت اختراع را نپردازند اعتبار آن منقضی میگردد.

دیگر خدمات مجتمع ثبت شرکت ایلیا

ثبت شرکت: ( انجام کلیه مراحل تخصصی ثبت شرکت )

ثبت برند: ( طراحی لوگو و برند و انجام امور ثبت علامت تجاری و ثبت برند ، علائم و لوگوی تجاری ( برند ) در اداره مالکیت صنعتی )

ثبت طرح صنعتی:( انجام کلیه امور ثبت طرح صنعتی در ادره مالکیت صنعتی )

ثبت تغییرات شرکت: ( تدوین و تنظیم کلیه امور صورتجلسات و تغییرات شرکتها در اداره ثبت شرکت ها )

خدمات اداری و حقوقی: ( انجام تخصصی کلیه امور مربوط به اخذ جواز تاسیس صنایع ، تدوین طرح توجیهی ، اخذ رتبه بندی شرکتها ، کارت بازرگانی و کلیه امور حقوقی و وکالت اشخاص حقیقی و حقوقی )

مشاوره آنی
مجتمع ایلیا ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی در راستا ارائه خدمات با حداقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

نمونه ادعانامه اختراع

اختراع باید به شکلی جامع از جنبه های علمی، روند شکل گیری آن، مصارف صنعتی و هدف اختراع توضیح داده شود. چنانچه هدف اختراع، رفع مسئله تکنیکی باشد باید در کنار توضیحات جامع درباره اختراع، به راه حل مسئله نیز پرداخته شود.

حقوق مادی ناشی از ثبت اختراع

حقوق مادی ناشی از ثبت اختراع - حقوق مادی ناشی از اختراع عبارت است از حق بهره برداری انحصاری به وسیله دارنده گواهی نامه اختراع از موضوع آن با انتقال حق مزبور به شخص دیگر به موجب قرارداد یا انتقال قهری آن به ورثه صاحب حق.

ثبت ایده

ایده از تفکر و تراوش ذهنی بدست می آید . ثبت ایده زمانی که برای راه حل یک مشکل نیاز به تفکر بر روی آن مسأله می باشد و در ذهن یک راه حل و یا ایده برای حل آن به فکر می رسد و از این ایده می توان به درستی برای حل مسأله استفاده کرد .

گام ابتکاری در حقوق اختراع

گام ابتکاری بدین معنا است که اختراع با توجه به معلومات قبلی عموم برای شخص با مهارت معمولی در فن مربوطه بدیهی و آشکار نباشد و در خلق آن یک نحوهی خلاقیت و ابتکار محسوسی اعمال شده باشد

ثبت اختراع آنلاین

ثبت اختراع آنلاین-کلیه امور ثبتی خود ازجمله ثبت اختراع به صورت آنلاین را به مجتمع حقوقی و ثبتی موسسه ایلیا واگذار نمایید.با ثبت اختراع به کسب و کار خود

طرق حمایت حق ثبت اختراع در فرانسه

طرق حمایت حق ثبت اختراع در فرانسه - در نظام حقوقی فرانسه برای حمایت حقوق ناشی از اختراع دو نوع ضمانت اجراء پیش بینی شده است:الف – ضمانت اجرای مدن ب- ضمانت اجرای کیفری - تجاوز به حقوق مالک اختراع،تحت عنوان تقلب و تزویر و جعل، یک اقدام غیرقانونی است و این اقدام که به حقوق ناشی

مزایای ثبت اختراع به همراه گواهی ثبت اختراع

توضیحات کامل در خصوص مزایای ثبت اختراع،گواهی ثبت اختراع،مزایای داشتن گواهی ثبت اختراع،گواهینامه ثبت اختراع.

هزینه و تعرفه ثبت اختراع در امسال

ثبت اختراع اصولا" یک پروسه علمی و حقوقی همراه با هم است که با کمک موکلینی که درحقیقت با قوه خلاقه خود محصولی نوین را آفریدند باید به انجام برسد . هزینه و تعرفه ثبت اختراع شامل چه موارد متعددی می گردد، در این خصوص می توانید با ثبت شرکتهای ایلیا تماس بگیرید.

حمایت حقوق ثبت اختراع، در نظام حقوقی ایران

حمایت حقوق ثبت اختراع، در نظام حقوقی ایران - حقوق مادی اختراع همان طور که اشاره شد عبارتند از تولید و تکثیر فراورده ها یا تولید کالاهای اختراع، عرضه محصولات اختراعی برای فروش، فروش محصولات، ذخیره سازی و نگاهداری تولید به قصد عرضه برای فروش یا فروش، صادرات و واردات فراورده

مدارک و زمان لازم برای ثبت اختراع

برای ثبت اختراع اولین مواردی که باید در نظر گرفت مدارک لازم برای ثبت اختراع می باشد. برای بسیاری سوال است مدت زمان ثبت اختراع چقدر است. در این مقاله به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید