لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما تور مجازی ایلیا

ثبت اختراع در بوشهر


توضیحات تکمیلی در خصوص ثبت اختراع در بوشهر

مرحله ها و فرایند کار ثبت اختراع در بوشهر از جهات مختلف فرایند علمی- حقوقی می باشد. مجتمع حقوقی ثبتی ایلیا از طریق هیئت رسیدگی تخصصی در زمینه تملک فکری و معنوی و با سنجش آزمون و خطا و معلومات کارآزموده گان علوم مهندسی و وکلای مجرب در زمینه ثبت اختراع در بوشهر و نیز طرح صنعتی به شکل تخصصی و علمی و با در نظر داشتن آخرین قوانین سازمان ثبت اختراعات کشور مبادرت به ثبت اختراع در بوشهر میکند . سروسامان دهی به پرونده ثبت اختراع در بوشهر به نوعی که تمامی خصوصیات فنی و نوآورانه اختراع را پشتیبانی نموده و قابل حمایت نماید و در برابر هر گونه تقلید یا کپی برداری از طرح بایستد .یکی از ریشه ای ترین تخصص های بخش اداری ثبتی ایلیا می باشد.

دیگر خدمات گروه ثبت اختراع بدینگونه است:

 • رایزنی در زمینه رسم گرافیکی نقشه های فنی محصولات و همانند سازی سه بُعدی کامپیوتری
 • تدوین مندرجات فنی – حقوقی کامل پرونده اختراع شامل شرح و توصیف ،ادعانامه ، و خلاصه اختراع
 • رفع نقص و عیوب پرونده های ثبت اختراع
 • دفاع فنی از راندمان دستگاه و رفع اخطار تشابه در صورت ابلاغ آن
 • مشاوره برای کسب تاییدیه علمی از مراجع مسئول اختراع

توضیحات بیشتر در خصوص ثبت اختراع

مدرک ثبت اختراع در بوشهر ، حق امتیاز یا (Patent) که نوعی امتیاز انحصاری است می باشد که در مقابل اختراع به ثبت رسیده به مخترع یا وکیل قانونی او همچون صاحب اختراع تعلق میگیرد . پس از ثبت اختراع در بوشهر فرد اختراع کننده از حقوق ویژه ای که از طرف قانون گذار و سازمانهای دارای قابلیت برای مدتی مشخص که در مقابل ایده یا محصول یا فرآیند نوآورانه (اختراع) داده میشود برخوردار میگردد. تنها اگر که نوآوری، اختراعی نو، سوددار یا منفعت دار در صنعت دانسته شود.

شرایط ثبت اختراع در بوشهر

ثبت اختراع حاصل نوآوری ذهنی افراد است که در حقیقت موجب ایجاد راهی جدید برای پیچیدگی های فنی جامعه می گردد و یا شبیه یک محصول صنعتی یا پروسه صنعتی جدید بروز میکند .

ثبت اختراع در بوشهر بدین شکل است که محل نمو و پرورش اختراع ، نوآوری فکری و حاصل آن نو و تازه باشد و دارای کارآیی صنعتی باشد. شرح ابتکار بصورتیست که آن اختراع در فکر یا صنعت پیشین نباشد و برای فردی با توانایی فنی متوسط واضح و راحت نباشد و از منظرصنعتی هم اختراعی کاربردی شمرده شود که در شعبه ای از صنعت امکان ساختن و استفاده کردن از آن وجود داشته باشد.

گواهی نامه ثبت اختراع در بوشهر بوسیله اداره مـالکیت صنعتی برای حمایت از اختراع و مالک آن بعد از اینکه کارشناسان اداره ثبت اختراع در بوشهر تاییدیه را صادر کردند ، به صدور می رسد و امکان استفاده مخترع از مزایای انحصاری ثبت اختراع وجود دارد.

مدارک مورد نیاز ثبت اختراع در بوشهر

 • اظهارنامه ثبت اختراع که سه نسخه از این فرم بصورت خام باید از اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی تهران تهیه و تکمیل گردد
 • شرح اختراع که توسط مخترع در برگه A4 و در سه نسخه مجزا تهیه می شود.
 • نقشه های اختراع در برگه های A4 و در سه نسخه مجزا
 • ادعانامه اختراع در برگه های A4 و در سه نسخه مجزا
 • رونوشت از مدارک شناسایی مخترع یا مخترعین
 • قبض رسید بانکی حق الثبت اختراع
 • مدت اعتبار ورقه ثبت اختراع

ثبت اختراع حقوقی است که به فرد ابداع کننده برای ابداعی تازه تقدیم میگردد و در کل در کشورهای متفاوت مدت زمان اعتبار مجوز اختراع برای دوره ی زمانی محدود به 20 سال بالغ میگردد. بر اساس ماده 16 قانون ثبت اختراعات ،طرحهای صنعتی و علامت های تجاری پذیرفته شده در 1386 ،اعتبار گواهینامه ثبت اختراع بعد ازگذشت بیست سال از تاریخ تحویل اظهارنامه ثبت اختراع تاریخ پایان اعتبارش منقضی میگردد. مسلماً دریافت گواهینامه ثبت اختراع در بوشهر در این 20 سال منوط به پرداخت اقساط سالانه از طرف مخترع است ( اگر هزینه حق الثبت را به نحوه ی قسطی پرداخت نماید ) و اگر که هزینه سالانه اظهارنامه مربوط گواهینامه ثبت اختراع را نپردازند اعتبار آن منقضی میگردد.

دیگر خدمات مجتمع ثبت شرکت ایلیا

ثبت شرکت: ( انجام کلیه مراحل تخصصی ثبت شرکت )

ثبت برند: ( طراحی لوگو و برند و انجام امور ثبت علامت تجاری و ثبت برند ، علائم و لوگوی تجاری ( برند ) در اداره مالکیت صنعتی )

ثبت طرح صنعتی:( انجام کلیه امور ثبت طرح صنعتی در ادره مالکیت صنعتی )

ثبت تغییرات شرکت: ( تدوین و تنظیم کلیه امور صورتجلسات و تغییرات شرکتها در اداره ثبت شرکت ها )

خدمات اداری و حقوقی: ( انجام تخصصی کلیه امور مربوط به اخذ جواز تاسیس صنایع ، تدوین طرح توجیهی ، اخذ رتبه بندی شرکتها ، کارت بازرگانی و کلیه امور حقوقی و وکالت اشخاص حقیقی و حقوقی )

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

صدور پروانه اجباری غیردولتی در ثبت اختراعات

صدور پروانه اجباری غیردولتی در ثبت اختراعات پیوسته - طبق بند ج ماده 17 قانون جدیدالتصویب ثبت اختراعات، در موارد زیر تحت شرایطی، صدور پروانه بهره برداری از یک اختراع، بدون موافقت مالک آن امکان پذیر است:1. درصورتی که در یک گواهی نامه اختراع عنوان شده باشد که بدون استفاده از یک اختراع ثبت شده قبلی

هزینه و تعرفه ثبت اختراع در امسال

ثبت اختراع اصولا" یک پروسه علمی و حقوقی همراه با هم است که با کمک موکلینی که درحقیقت با قوه خلاقه خود محصولی نوین را آفریدند باید به انجام برسد . هزینه و تعرفه ثبت اختراع شامل چه موارد متعددی می گردد، در این خصوص می توانید با ثبت شرکتهای ایلیا تماس بگیرید.

صدور پروانه بهره برداری اختراع ثبت شده

صدور پروانه بهره برداری اختراع ثبت شده - در نظام حقوقی ایران، طبق ماده19 قانون ثبت اختراعات مصوب 1386، بهره برداری از حقوق مادی اختراعی که ثبت شده است، نیاز به صدور پروانه خاص دارد ماده مزبور در این زمینه چنین مقرر داشته است.

ثبت اختراع آنلاین

ثبت اختراع آنلاین-کلیه امور ثبتی خود ازجمله ثبت اختراع به صورت آنلاین را به مجتمع حقوقی و ثبتی موسسه ایلیا واگذار نمایید.با ثبت اختراع به کسب و کار خود

مزایای داشتن گواهی ثبت اختراع

دارنده گواهی ثبت اختراع از مزایای ویژه مرتبط با اختراع بهره مند می گردد در این مقاله به توضیحات بیشتر در مورد مزایای داشتن ثبت اختراع می پردازیم

ثبت ایده

ایده از تفکر و تراوش ذهنی بدست می آید . ثبت ایده زمانی که برای راه حل یک مشکل نیاز به تفکر بر روی آن مسأله می باشد و در ذهن یک راه حل و یا ایده برای حل آن به فکر می رسد و از این ایده می توان به درستی برای حل مسأله استفاده کرد .

استعلام ثبت اختراع

روش های استعلام اختراعات ثبت شده - مراجعه به سایت روزنامه رسمی جهت استعلام آگهی های قانونی اختراع به آدرس irk.ir و یا به سایت sabt.gov.ir که مربوط به اداره

دعاوی قابل ارجاع در حوزه اختراع به داوری یا حاکمیت

دعاوی قابل ارجاع به داوری یا حاکمیت - در زمینه گواهی نامه اختراع و دعاوی ناشی از آن، در بسیاری از کشورهای جهان و اتحادیه اروپا، از جمله در کشور فرانسه، تحت ضوابط و شرایط قانونی ،قابلیت ارجاع به داوری و حکمیت دارد.

ضمانت اجرای کیفری حمایت از ثبت اختراع

ضمانت اجرای کیفری حمایت از ثبت اختراع - طبق بند ب ماده 14 قانون جدیدالتصویب ایران، مالک اختراع می تواند علیه هر شخصی که بدون اجازه او از موضوع اختراع وی بهره برداری کند و به حق مالک یا مخترع تعدی نماید و یا عملی انجام دهد که ممکن است منجر به تعدی به حق آنان شود، اقدام به شکایت کیفری نمایند.

تعریف اختراع

تعریف اختراع ، اختراع چیست ؟ - اختراع در اصطلاح حقوقی عبارت از پدیدآوردن ، ابداع محصول صنعتی بی سابقه، ساخت وسیله نو، کاربرد وسایل موجود به طریق نو،برای به دست آوردن یک نتیجه یا محصول صنعتی ویا کشاورزی تازه، ابداع یا انشاء و پدید آوردن چیزی نو است. در قوانین بسیاری از کشورهای جهان، به علت گستردگی

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید