جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

انتخاب اعضای هیئت مدیره شرکت برای فعالیت

انتخاب اعضای هیئت مدیره شرکت

پس از ثبت شرکت تجاری در صورت تمایل به انتخاب اعضای هیئت مدیره شرکت و تصمیم گیرنده در شرکت ها باید به نکات مهمی در این راستا توجه کنید. ما در این متن سعی کرده ایم شما را با این نکات آشنا ساخته تا در آینده با مشکل مواجه نشوید.

همچنین در این مقاله به توضیحاتی درباره نحوه ارائه صورتجلسه انتخاب اعضای هیئت مدیره پرداخته شده است. در ادامه متن زیر همراه ما باشید و در صورت پیش آمدن هر سوالی با ما تماس بگیرید.

انتخاب اعضای هیئت مدیره شرکت

در شرکت ها زمانی که می خواهیم اعضای هیئت مدیره را تغییر دهیم. باید این تغییر را به صورت کاملاً قانونی انجام دهیم. بدین صورت که با تنظیم صورتجلسه ای مبنی بر تغییر اعضای هیئت مدیره و امضای کلیه صاحبان امضاء و ارسال این صورتجلسه به اداره ثبت شرکتها انجام می شود.

لازم است بدانید در شرکت های سهامی خاص هر 2 سال یک بار باید صورتجلسه اعضای هیات مدیره تنظیم گردد یا اعضای هیئت مدیره به طور کلی تغییر می کنند و یا تمدید می گردند

مدارک مورد نیاز تغییر اعضای هیات مدیره

مدارک هویتی شرکت مانند: روزنامه تاسیس و آگهی آخرین تغییرات، کپی مدارک شناسایی اعضای هیئت مدیره و صورتجلسه انتخاب بازرسین و صورتجلسه تصویب ترازنامه سهام

انتخاب اعضای هیئت مدیره شرکت

تعدادی از اعضای حقوقی هیئت مدیره یک نفر را به عنوان نماینده معرفی می نمایند به طور مثال تعداد اعضای هیئت مدیره سه نفر می باشد و هر سه منتخب مجمع اشخاص حقوقی هستند. در برخی موارد مشاهده می گردد، نماینده هر سه عضو هیئت مدیره یک نفر معرفی شده است.

در این خصوص به نظر خواهد رسید با توجه به این که در این هیئت مدیره، سمت های مختلفی از جمله رئیس و نایب رئیس و مدیر عامل و سایر سمت ها وجود دارد، لذا نمی توان یک نفر هم رئیس هیئت مدیره قرار گیرد و نایب رئیس.

روش ثبت صورتجلسه تغییر اعضای هیئت مدیره شرکت

برای انتخاب اعضای هیئت مدیره و تغییر در اعضا نیاز به تنظیم یک صورتجلسه مبنی تغییر اعضای هیئت مدیره است در این صورتجلسه باید تمامی قوانین صورتجلسه تغییرات در آن لحاظ شود.

انتخاب اعضای هیئت مدیره شرکت

تعیین اعضای هیئت مدیره شرکت

هیئت مدیره اداره کننده شرکت سهامی بوده و دارای اعضای اصلی و علی البدل می باشد و تعداد آن ها را اساسنامه تعیین می کند.

هیئت مدیره که عالی ترین رکن اجرایی شرکت است اتخاذ تصمیم در خصوص مسائل جاری و نمایندگی رسمی و قانونی شرکت در چارچوب اختیارات اساسنامه و موضوع قوانین را برعهده دارد.

طبق آیین نامه 107 اعضای هیئت مدیره در بین سهام داران انتخاب می شوند در شرکت های مسئولیت محدود حداقل 2 نفر اعضای هیئت مدیره باید انتخاب شوند. در شرکت های سهامی خاص حداقل 3 نفر اعضای هیئت مدیره طبق قانون 08 و 109 در شرکت های سهامی خاص اعضای هیئت مدیره بعد از 2 سال مجدد باید تمدید شوند و یا تغییر سمت دهند.

برای انتخاب مدیر شرکت در بین اعضای هیئت مدیره شما می توانید از بین اعضا یک نفر را به عنوان مدیر انتخاب کنید و یا تمام اعضا (سهامداران) در قالب شخصیت حقوقی به عنوان مدیر انتخاب شوند اما تنها یک نفر به عنوان نماینده وظایف فردی مدیر را انجام می دهد.

تغییر اعضای هیئت مدیره

براساس ماده 111 افرادی که نمی توانند به عنوان مدیر شرکت انتخاب شوند عبارتند از:

  • ورشکستگانی که طبق قانون ورشکستگی آن محرز شده است.
  • افرادی که به دلیل ارتکاب به جرم به منع حقوق اجتماعی و محرومیت از حقوق اجتماعی است.
  • سارقان، کلاهبرداران، اختلاس گران و کسانی که اموال عمومی را تصرف کرده اند.
  • کسانی که در دولت یک سمتی دارند از رئیس جمهور تا تمام افراد دارای استخدام رسمی هیچ یک نمی توانند مدیر یک شرکت یا موسسه باشند.

اگر بدون توجه به این موارد مدیر را انتخاب نمایید طبق قانون پیگرد قانونی خواهد داشت و دادگاه به راحتی می تواند مدیر را از سمتش عزل کند.

برای انتخاب اعضای هیئت مدیره شرکت های تجاری تنها کافی است با شماره های مندرج در همین صفحه تماس بگیرید و یا با مراجعه حضوری به مجتمع ثبتی و حقوقی ایلیا در کم ترین زمان امور مربوط به ثبت امور اداری را در شرکت به سرانجام رسانید. این را نیز در نظر داشته باشید که مشاوره حقوقی کارشناسان ثبتی ایلیا برای شما عزیزان کاملاً رایگان می باشد.

5/5 - (2 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
احمدی
احمدی
2 سال قبل

برای ننظیم صورتجلسه هیت مدریه په کار باید بکنم

ثبت شرکت ایلیا
ثبت شرکت ایلیا
پاسخ به  احمدی
2 سال قبل

برای این امر ابتدا باید یه مجمع عمومی به طور فوق العاده تنظیم کنین