مزایای استعلام شماره ثبت شرکت

اطلاع از نوع کار شرکت
با خبر شدن از محل شرکت
مطلع شدن از قانونی بودن شرکت

نام شرکت :

نام یک شرکت مانند نام یک فرد می باشد که در حال حاضر از سه سیلاب یا بیشتر تشکیل می شود.

نوع شرکت ثبتی :

انواع شرکت را می توان به نام فامیلی اشخاص تشبیه کرد، که میتوان از انواع شرکت به:شرکت با مسئولیت محدود، سهامی خاص، موسسات غیر تجاری، تضامنی... اشاره نمود.

تاریخ تاسیس شرکت :

تاریخ تاسیس یک شرکت با تاریخ تولد یک شخص مشابه و قابل مقایسه می‌باشد .

تاریخ ثبت شرکت :

همچون شناسنامه که دارای تاریخ تولد متعلق به یک شخص می باشد تاریخ ثبت هم به همین شکل می باشد.

چند نکته در مورد سامانه مخصوص شناسه ملی شرکت:

  • در این سامانه کلیه اطلاعات در مورد شرکت ها و موسسه های غیر تجاری موجود است
  • با ذکر سه مورد اسم شرکت، شمره ثبت و شناسه ملی میتوانید در مورد شرکت مورد نظر اطلاعات کسب نمایید.
    برای جستجوی یک شرکت انتخاب محل و تاریخ ثبت لازم نمی باشد. .
  • برای گرفتن شناسه ملی باید شماره ثبت یا نامشخص حقوقی را بزنید تا علاوه بر شناسه ملی نام شخص حقوقی و سازمان ثبت کننده آن نشان داده میشود
  • با کلیک روی شناسه ملی شخصیت های حقوقی با تفکیک سازمان ثبت کننده آن قابل جستجو می باشد
  • واحد ثبتی :

واحدی که یک شرکت در آن ثبت گردیده مانند محل صدور شخص حقیقی است. در بالا به برخی شناسه های مربوطه برای استعلام اشاره شد، برای شخص حقیقی شناسنامه و کارت ملی و برای شخص حقوقی رو نوشتی که از سامانه استعلام اشخاص حقوقی گرفته می شود تعیین کننده مشخصات کلی اشخاص است.

در حال حاضر سامانه استعلام اشخاص حقوقی تنها برای افراد و ارگان های خصوصی و دولتی است و فقط شرکت های معتبر در آن موجود می باشد، استعلام اطلاعات کلی در مورد هر شرکت را می توان با یکی از سه مواد زیر به دست آورد: 1)اسم شرکت، 2)شماره ثبت شرکت، 3) شناسه ملی شرکت

از دیگر راههای گرفتن استعلام :

با ورود به سامانه اداره ثبت شرکت ها و وارد نمودن اطلاعات مربوطه مانند نام و مشخصات، شماره ثبت و یا شناسه ملی میتوانید اطلاعات شرکت خود را استعلام نمایید و از روند پرونده خود مطلع گردید.این نکته را هم در نظر داشته باشید که برای استعلام هایی چون صحت شرکت و اطلاعات مدیران و موسسان نیز میتوان از استعلام شماره ثبت و شناسه ملی شرکت استعلامات را انجام داد.

توصیه میشود برای استعلام از مراجعه حضوری به ثبت خودداری نموده و کلیه استعلام ها را از طریق سامانه اینترنتی اداره ثبت انجام دهید تمامی سوال های متداول در این سامان همراه با پاسخ آن قید شده است.برای اموری همانند ثبت اینترنتی شرکت و یا صورتجلسه های شرکت از طریق سامانه http://irsherkat.ssaa.ir / اقدام نمایید.کلیه امور ثبت موسسات و شرکت ها و ثبت صورتجلسه ها همچنین پیگیری و یا نصراف از درخواستتان از همین سامانه اقدام فرمایید.

اگر به اطلاعات کامل تری همچون سرمایه یک شرکت، نام اعضاء هیئت مدیره و سهام داران آن و.... احتیاج داشتید میتوانید از سایت روزنامه رسمی با آدرس www.ssaa.ir اقدام نمایید به این صورت که به قسمت آگهی قانونی که در ستون راست قرار گرفته رفته و نام و شناسه ملی و شماره ثبت شرکت را درج می کنید تا روزنامه تاسیس و یا تغییرات شرکت را مشاهده نمایید که به استعلام در موارد زیادی به شما کمک میکند.

برای استعلام کلیه اطلاعات مربوط به شرکت در داخل و یا خارج از ایران کافی است با مشاورین و کارشناسان مجرب مجتمع ثبتی و حقوقی ایلیا تماس حاصل فرمایید تا در کمترین زمان اطلاعات مربطه را در اختیار شما عزیزان قرار دهند