درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکتثبت تغییرات شرکتثبت برندخدمات اداری مشاوره

نحوه استعلام شماره ثبت شرکت

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     سه شنبه، 12 مرداد 1400


بعد از آن که کارهایی که به ثبت شرکت مربوط می باشد به پایان رسید،اداره ثبت شرکتها یک شماره ثبت به شرکت اختصاص می دهد که این شماره اهمیت بسیاری دارد زیرا شرکت پس از آن با این شماره شناخته می شود.این امکان وجود دارد که نمونه ای مشابه این شماره در کشور باشد.به موجب همین امر،سازمان املاک و اسناد کشور شماره دیگری را به اسم شناسه ملی به اشخاص حقوقی اختصاص می دهد.این شناسه یازده رقمی می باشد و تنها به یک شرکت تعلق دارد به موجب همین امر از با اهمیت ترین موارد در شناسایی و استعلام وجود و یا عدم وجود یک شرکت شمرده می شود.

استعلام شماره ثبت شرکت

بر اساس موارد فوق الذکر،شماره ثبت عبارت است از یک کد یازده رقمی که مختص به یک شرکت بوده و نمونه تکراری ندارد، هر شرکت با شماره ثبت مختص به خود شناسایی می گردد. در نظر داشته باشید فراموشی و یا نداشتن این شماره ممکن است برای شما ایجاد مشکل کند زیرا به نوعی هویت شرکت محسوب می گردد.ممکن است این شماره ثبتی نمونه مشابه داشته باشد پس در مراحل ثبت شرکت نگرانی را ایجاد میکند که با ناتمام گذاشتن کار ثبتی و یا به تعویق انداختن آن که مشکلی ایجاد گردد به همین خاطر انجام ثبت از طریق اینترنت و همچنین حضوری انجام می گیرد و پس از تکمیل مدارک ثبت شماره ای صادر می شود که به آن شماره ثبت شرکت گفته می شود.شماره ثبت شرکت مانند شماره شناسنامه یک فرد می باشد.برای استعلام شرکت از طریق شماره ثبت می توانید فرم مشاوره آنی رایگان را کامل کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند هم چنین به سایت روزنامه رسمی با آدرس www.ssaa.ir مراجعه کنید و جهت استعلام کد ثبت شرکت خود اقدام کنید.

 

نحوع استعلام شماره ثبت شرکت

 

شماره ثبت شرکت ها

زمانی که شما یک شرکت ثبت می کنید بعد از ثبت شرکت یک شماره یک مختص به شرکت شما روی تمامی اوراق ها قرار میگیرید این شماره ثبت در واقع حکم شماره شناسنامه شرکت شما را دارد . و بر اساس شماره ثبت شما تمام اطلاعات شرکت تان در سامانه اداره ی ثبت شرکت ها به ثبت می رسد اما یک مورد بسیار مهم وجود دارد که شماره شناسنامه هر فرد فقط یک نمونه از آن وجود دارد اما شماره ثبت شرکت ممکن است چند نمونه دیگر از ان وجود داشته باشد.

به موجب همین امر سازمان املاک و اداره کشور شماره دیگری را به اسم شناسه ملی به اشخاص حقوقی اختصاص می دهد.این شناسه 11 رقمی می باشد که فقط به یک شرکت تعلق دارد.برای کسب اطلاعات بیشتر درباره بررسی شماره ثبت شرکت ها و استعلام شماره ثبت شرکتها می توانید فرم مشاوره آنی رایگان را کامل کنید تا مشاوران و کارشناسان ثبت شرکت ایلیا با شما تماس بگیرند.

استعلام شماره ثبت

یکی از راه های مهم و مطمئن به منظور استعلام شماره ثبت،رجوع نمودن به پایگاه شناسه ملی اشخاص حقوقی کشور به آدرس  http://www.ilenc.ir می باشد.با وارد شدن به پایگاه اینترنتی فوق و وارد نمودن یکی از اطلاعات ذیل می توانید جهت استعلام شماره ثبت مبادرت کنید.

 • شناسه ملی
 • شماره ثبت
 • نام شخصیت

استعلام شرکت با شماره ثبت

پایگاه اینترنتی فوق الذکر یکی از روش ها جهت استعلام شرکت با شماره ثبت شرکت می باشد.پس از آن که وارد سامانه شدید می توانید یکی از سه قلم اطلاعاتی اعم از شناسه ملی،شماره ثبت و نام شخصیت می توانید را انتخاب و جهت استعلام اقدام کنید.

پیگیری شماره ثبت شرکت

کسانی که میخواهند با یک شرکت معامله تجاری انجامم دهد و قرار داد منعقد کنند بهتر است ابتدا در سامانه پیگیری شماره ثبت شرکت با داشتن شماره ثبت آن شرکت و وارد نمودن اطلاعات در سامانه پیگیری های لازم را انجام دهند و از صحت رسمیت داشتن شرکت مورد نظر اطمینان حاصل نمایند.

مزایای استعلام شماره ثبت شرکت

 • اطلاع از نوع کار شرکت.
 • با خبر شدن از محل شرکت.
 • مطلع شدن از قانونی بودن شرکت.

چند نکته در مورد سامانه مخصوص شناسه ملی شرکت

 • در این سامانه کلیه اطلاعات در مورد شرکت ها و موسسه های غیر تجاری موجود است.
 • با ذکر سه مورد اسم شرکت، شمره ثبت و شناسه ملی میتوانید در مورد شرکت مورد نظر اطلاعات کسب نمایید.
 • برای جستجوی یک شرکت انتخاب محل و تاریخ ثبت لازم نمی باشد.
 • برای گرفتن شناسه ملی باید شماره ثبت یا نامشخص حقوقی را بزنید تا علاوه بر شناسه ملی نام شخص حقوقی و سازمان ثبت کننده آن نشان داده می شود.
 • با کلیک روی شناسه ملی شخصیت های حقوقی با تفکیک سازمان ثبت کننده آن قابل جستجو می باشد.

 

نحوه استعلام شماره ثبت شرکت

 

سامانه استعلام شماره ثبت شرکتها

با ورود به سامانه اداره ثبت شرکت ها و وارد نمودن اطلاعات مربوطه مانند نام و مشخصات، شماره ثبت و یا شناسه ملی میتوانید اطلاعات شرکت خود را استعلام نمایید و از روند پرونده خود مطلع گردید.این نکته را هم در نظر داشته باشید که برای استعلام هایی چون صحت شرکت و اطلاعات مدیران و موسسان نیز می توان از استعلام شماره ثبت و شناسه ملی شرکت استعلامات را انجام داد.توصیه می شود برای استعلام از مراجعه حضوری به ثبت خودداری نموده و کلیه استعلام ها را از طریق سامانه اینترنتی اداره ثبت انجام دهید تمامی سوال های متداول در این سامانه همراه با پاسخ آن قید شده است.برای اموری همانند ثبت اینترنتی شرکت و یا صورتجلسه های شرکت از طریق سامانه http://irsherkat.ssaa.ir / اقدام نمایید.اگر به اطلاعات کامل تری هم چون سرمایه یک شرکت، نام اعضاء هیئت مدیره و سهام داران آن و.... احتیاج داشتید می توانید با شماره تلفن 26655119-021 تماس بگیرید و یا از طریق سایت روزنامه رسمی با آدرس www.ssaa.ir اقدام نمایید به این صورت که به قسمت آگهی قانونی که در ستون راست قرار گرفته مراجعه کنید و نام و شناسه ملی و شماره ثبت شرکت را درج کنید تا روزنامه تاسیس و یا تغییرات شرکت را مشاهده نمایید که به استعلام در موارد زیادی به شما کمک می کند.

شماره ثبت

بعد از آنکه شرکتی به ثبت رسید،اداره ثبت شرکتها به شرکت تازه تاسیس یک شماره ثبت اختصاص می دهد.این شماره بسیار با اهمیت است زیرا از این به بعد شرکت با این شماره شناخته می شود.توجه داشته باشید این امکان وجود دارد که شبیه به این شماره در کشور وجود داشته باشد.برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شماره ثبت شرکت می توانید با ثبت شرکت ایلیا تماس بگیرید.

ثبت شرکت و برند ایلیا

 

 

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
سلام چطوری بدونم که کالاثبت هست یانه
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
سلام متاسفانه قابل استعلام نیست باید طرح ارسال بشه به اداره و بعد ببنیم ایا مورد تایید قرار میگیره یا نه
پاسخ
خیلی عالی
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
اگر سوالی دارید در خدمتتون هستیم
پاسخ
استعلام هامون مهرخودروباکدثبت۲۶۳۳۳۶
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
سلام عرض کردم ، وقتتون بخیر . برای کسب اطلاعات در این حوزه با شماره تماسهای موجود در سایت تماس حاصل فرمایید .
پاسخ
با سلام استعلام شرکت ارقام پردازان نوین سیستم باکد ۱۹۸۲۶ممنون
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
سلام عرض کردم ، وققتون بخیر . برای کسب اطلاعات بیشتر در این حوزه با شماره تماس های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید .
پاسخ
استعلام در مورد شرکت همراهان صنعت گرامیبه شماره ثبت ۵۳۷۶۶۳با سپلس
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
برای استعلام شرکت میتوینن با این شماره تماس بگیرید 9099072870
پاسخ
استعلام در مورد شماره ثبت ۵۳۶۳۶۹
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
سلام . باید زحمت بکشید با خط ثابت و شماره تماس 9099072870 تماس حاصل فرمایید .
پاسخ
ممون با مطالعه مطالب شما راحت تونستم استعلام شرکت مورد نظرم رو بگیرم.
پاسخ
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید