جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

سایت روزنامه رسمی شرکت

روزنامه رسمی شرکت ها

در این مقاله برای شما در رابطه با روزنامه رسمی علت چاپ روزنامه رسمی و سایت ثبت روزنامه رسمی توضیحات مختصر و مفیدی را ارائه خواهیم داد.

روزنامه رسمی برای درج اطلاعات شرکت در روزنامه می باشد در واقع سند است که ثابت می کند. چه تعداد افراد، با درصد سهام و اسامی آنها موضوع فعالیت شرکت، سرمایه کلی شرکت ، اسم شرکت در روزنامه رسمی درج و به اطلاع عموم می رسد.

تمام آن موارد بعد از ثبت شرکت و تایید آنها توسط اداره ی ثبت شرکتها صورت می گیرد. یعنی بعد از ثبت شرکت و تایید تمام موارد گفته شده توسط توسط اداره ثبت شرکت ها باید به سایت روزنامه رسمی بروید. در خواست روزنامه رسمی نمایید.

روزنامه رسمی شرکت ها

 در قانون تجارت که مطابق قوانین جمهوری اسلامی تدوین گردیده است پیش بینی شده کلیه مندرجات دفاتر تجاری باید به اطلاع عموم برسد. به همین خاطر کلیه اشخاص که اقدام به فعالیت در حوزه های ثبت شرکت و موسسات غیرتجاری می نمایند.

برابر نص صریح قانون تجارت موظفند تنعا یک ماه پس از ثبت شرکت یا موسسه خود نسبت به انتشار آگهی ثبتی خود در روزنامه رسمی یا روزنامه های کثیرالانتشار اقدام نمایند. 

 به همین خاطر برای سرعت بخشی و راحت تر بودن انتشار آگهی های قانونی در یک اقدام مشترک ما بین سازمان ثبت اسناد و املاک و روزنامه رسمی کشور کلیه مراجع ثبت  شرکت ها بر این اساس به محض ثبت و تایید نهایی از سوی اداره ثبت شرکت ها این سند به صورت خودکار به روزنامه رسمی ارسال می گردد.

موسسین می توانند بدون مراجعه حضوری  از طریق درگاههای اینترنتی نتایج را به صورت اینترنتی مشاهده و دریافت نمایند.

روزنامه رسمی به عنوان یکی از ارکان قانونی برای اطلاع رسانی قانونی و حقوقی می باشد. کلیه علاقه می توانند تمامی تغییرات و جدیدترین اطلاعات را از طریق این سامانه پیگیری کنند.

روزنامه رسمی شرکت ها

راهنمای روزنامه رسمی ثبت شرکت ها

روزنامه رسمی ثبت شرکت ها یا همان روزنامه رسمی جمهوری اسلامی  ایران برای اطلاع رسانی در خصوص قوانین و مقررات وضع شده در شرکتها، سازمانها، بورس و مسائل و موضوعات متعدد برای اطلاع عموم از قوانین وضع شده است.

این روزنامه یک نوع مدرک است که نشان دهنده تغییرات و ثبت هر شرکتی و قوانین هر نهاد محسوب می شود. تمام این قوانین وضع شده زیرنظر قوه قضاییه می باشد.

قوانین و مصوباتی که در مجلس تصویب می شود ، رای های دولت برای تصویب یک قانون میدهند تعداد آرا ، قوانین مصوب در دیوان عالی کشور و دیوان عدالت اداری ، قوانین وضع شده در شرکتها ، تغییرات در آن ها تاسیس شرکتها ، همه و همه باید در روزنامه رسمی یا همان روزنامه جمهوری اسلامی چاپ شود.

اما در خصوص قوانینی که به تصویب می رسد و در روزنامه رسمی چاپ می شود باید در شرایط اضطرار یک سری قوانین وضع می شود که با حضور شورای نگهبان و 10 نماینده و به تقاضای رئیس جمهور غیرعلنی برگزار می شود و دیگر به درج در روزنامه رسمی نیازی نیست.

اما بعد از تمام شدن شرایط اضطرار به اطلاع عموم می رسد و در روزنامه رسمی به چاپ می رسد.

یکی از مراحل ثبت شرکت و در واقع آخرین مرحله ثبت شرکت ها چاپ آگهی در روزنامه رسمی می باشد. این روزنامه مربوط به قوه قضاییه می باشد و کلیه آگهی های قانونی اشخاص حقوقی در آن منتشر می شود.

جهت چاپ آگهی تاسیس پیش آگهی و یا آگهی تاسیس اداره ثبت شرکت ها لازم می باشد بدین معنی که ثبت شرکت ها نزد اداره ثبت شرکت ها پس از اتمام باید در روزنامه رسمی کرج آگهی شود.

حجمم این آگهی بسته به تعداد نفرات شرکا و موضوع فعالیت متفاوت می باشد. آگهی ثبت شرکت روزنامه رسمی در حقیقت خلاصه ای از مدارک ثبتی شرکت طی یک آگهی می باشد.

در روزنامه رسمی ثبت شرکت ها در استان البرز آگهی تغییرات و انحلال شرکت و نیز سایر آگهی های ثبتی قابل رویت و چاپ می باشد. ثبت شرکت ایلیا چاپ روزنامه رسمی ثبت شرکت ها را در اسرع وقت برای شما به انجام می رساند.

روزنامه رسمی ثبت شرکت

وظایف و اختیارات روزنامه رسمی

  • تمامی تاسیسات و یا انحلال های شرکت ها که با استناد به قوانین اداره ثبت شرکتها به ثبت رسیده باشد.
  • تمامی آگهی های قانونی قضایی و آگهی های مرتبط با ثبت شرکت و ثبت علامت تجاری
  • انتشار آگهی های دعوت هیئت بستانکاران به استناد قانون اداره امور تصفیه ورشکستگی
  • شرکتنامه و نشر خلاصه نامه شرکت خارجی یا شعبه های آن بعد از ثبت .

طریقه ثبت آگهی در روزنامه رسمی ثبت شرکت

ثبت آگهی و پرداخت آن تنها از طریق سامانه روزنامه رسمی شرکت امکان پذیر می باشد به همین خاطر کارشناسان ثبتی ایلیا با دریافت کلیه مدارک به سامانه روزنامه رسمی کشور مراجعه کرده و با تکمیل اطلاعات درخواستی اقدام به ثبت آگهی شما در روزنامه رسمی می نمایند.

با دریافت فایل pdf از قسمت پیگیری آگهی آن را تقدیم شما متقاضیان می نمایند. به این نکته توجه نمایید که ثبت و ارسال آگهی در روزنامه رسمی تنها یکبار امکان پذیر می باشد و امکان اصلاح آن وجود ندارد.

اقدامات پس از ثبت روزنامه رسمی

بعد از ثبت اطلاعات در روزنامه رسمی ( سامانه روزنامه رسمی باید منتظر به چاپ رسیدن اطلاعت در روزنامه رسمی بود معمولاً 7 روزکاری زمان می برد تا پرسه تایید و چاپ روزنامه رسمی. ثبت روزنامه رسمی در سایت روزنامه جمهوری اسلامی ایران انجام می شود.

برای ثبت نام به سایت اینترنتی www.rooznamehrasmi.ir بروید و روزنامه رسمی خود را چاپ نمایید .

برای درج اطلاعات خود و اطلاع دادن به دیگران در رابطه با قوانین وضع شده باید نحوه ثبت آن را بدانید و اگر نمی دانید چگونه این اطلاعات درج می شود باید آن را به یک کاردان بسپارید تا پروسه ثبت و چاپ روزنامه رسمی شما دچار مشکل نشود.

کارفرمایان و کارآفرینان در استان البرز و کرج نیز می توانند برای اینکه فعالیت خود را قانونی کنند و نیز برای بهره مندی از همکاری یکدیگر قراردادی برای ثبت شرکت تنظیم می کنند. تا مالشان مشاع شده و در مسیر فعالیت شان استفاده شود.

از سود حاصل این سرمایه مشاع شده برخوردار شوند. به علاوه با ثبت شرکت ها از مزایای دولتی مثل وام های شرکتی برخوردار می شوند.

جهت ثبت شرکت ، می بایست به پایگاه اینترنتی اداره کل ثبت شرکت ها مراجعه کنید در این قسمت فرمی پیش روی شما ظاهر می شود که باید مرحله به مرحله آن را تکمیل کنید و مدارک مورد نیاز را در آن بارگذاری نمایید.

پس از ثبت سامانه باید منتظر تایید ثبت نام الکترونیک یا تایید اسم شرکت بمانید. سپس در صورت تایید مدارک لازم شامل مدارک شناسایی موسسین و دو نسخه از مدارک ثبت شرکت را که در سامانه وجود دارد. با امضا موسسین برای اداره ثبت شرکت های استان البرز ارسال نمایید.

چنانچه تایید مدارک در سایت به شما ابلاغ شد باید مرحله آخر ثبت یعنی روزنامه رسمی ثبت شرکت ها را به انجام رسانید. که با مراجعه به سایت روزنامه رسمی و پرداخت حق الچاپ آگهی انجام می شود.

مشاورین ثبتی ایلیا آماده اند تا تمامی اطلاعات لازم را در زمینه سامانه ثبت روزنامه رسمی به صورت رایگان در اختیار شما عزیزان بگذارند. تنها کافی است با شماره های مجتمع تماس بگیرید و با مشاوره بخش روابط عمومی این مجتمع اطلاعات را به صورت تخصصی اخذ کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
اسماعیل حاجی شمسائی
اسماعیل حاجی شمسائی
3 ماه قبل

باسلام نطر بنده هرزمان ما مشاوره استعلام شرکت راخواستیم گفتین استعلام نداریم فقط ثبت شرکت انجام میدیم??

شماره تماس:
9156841324