جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

تفاوت جرم و تخلف در مالیات

تفاوت جرم و تخلف در مالیات چیست؟ جرم در قانون مجازات نسبت به آن پیش بینی شده است و در خصوص تخلف قوانین مالیاتی تعیف شده است.

تفاوت جرم و تخلف در مالیات

جرم عبارت است از: انجام هر فعل یا ترک فعلی که در قانون برای آن مجازات تعیین شده باشد.

(ماده ۲ قانون مجازات اسلامی)

تخلف اداری: عبارت است از ارتکاب اعمال و رفتار نادرست توسط شخص استخدام شده (کارمند و … ) و عدم رعایت نظم و انضباط أداری که منحصر به موارد مذکور در قانون رسیدگی به تخلفات اداری می باشد، و به دو حالت قصور و تقصیر تقسیم می شود. قصور : عبارت است از کوتاهی غیر عمدی در انجام وظایف تقصیر: عبارت است از نقض عمدی قوانین و مقررات مربوطه.

۲۷- ” نکته حقوقی” ماده ۸ قانون رسیدگی به تخلفات اداری:

ایجاد نارضایتی در ارباب رجوع یا انجام ندادن یا تاخیر در انجام امور قانونی آنها بدون دلیل، تخلف اداری شناخته شده و دارای مسولیت انتظامی می باشد و به یکی از مجازاتهای ماده ۹ این قانون محکوم میشوند.

خدمات قابل ارائه مجتمع ثبتی ، اداری و حقوقی ایلیا ( ثبت شرکت ایلیا )شامل تنطیم قراردادهای حقوقی و مشاوره حقوقی و امور مالیاتی شامل تشکیل پرونده مالیاتی ، تشکیل پرونده ارزش افزوده و اخذ گواهی ارزش افزوده ، اخذ کد اقتصادی و اقدامات بعد از ثبت شرکت ، اخذ پلمپ دفاتر مالیاتی و همچنین خدمات ثبتی شرکت و برند در کلیه واحد های ثبتی اداره ثبت شرکتها در چهار چوب قانون تجارت ایران شامل ( ثبت شرکت و ثبت تغییرات شرکت ) خدمات نام تجاری در اداره مالکیت صنعتی شامل ( ثبت برند و ثبت علامت تجاری ، ثبت طرح صنعتی و ثبت اختراع ) همچنین اموراخذ کارت بازرگانی در اتاق بازرگانی استانها ی کشور ) و کلیه خدمات اداری و اخذ انواع مجوزها در کل مراجع ذیصلاح ، همچنین امور حقوقی ( دعاوی کیفری ، خانواده و حقوقی کلیه دادگاه ها ) و تهیه و تدوین و تنظیم انواع قرارداد های تخصصی درسراسر ایران .

ادامه مطلب
مالیات در قراردادهای مضاربه

)به لبخندتان برترینیم (

به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها