جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

تسهیلات مالی دریافتی و روشهای ثبت تسهیلات دریافتی

تسهیلات مالی دریافتی
تسهیلات مالی دریافتی و روشهای ثبت تسهیلات دریافتی پس از ثبت شرکت ها امری مهم به حساب می آید که خود شامل بخش های مختلفی است که در ادامه می خواهیم به شرح آن بپردازیم.

تسهیلات مالی دریافتی و روشهای ثبت تسهیلات دریافتی آن

دو تا روش برای ثبت وام دریافتی و تسهیلات مالی آن داریم که دانستن آن ها نقش به سزایی در تجارت خواهد داشت. در ادامه نکات تخصصی در این زمینه را ارائه می کنیم. این دو روش شامل ناخالص و خالص است که دانستن آن ها یاری رسان بازرگانان خواهد بود.

ا-روش خالص: موقع دریافت وام میزنیم بانک بدهکار و تسهیلات مالی بستانکار زمان پرداخت قسط وام میزنیم تسهیلات مالی بدهکار و هزینه بهره بدهکار و بانک بستانکار.

۲- روش ناخالص: موقع دریافت وام میزنیم بانک بدهکار و بهره تحقق نیافته (یا بهره سنوات آتی) بدهکار و تسهیلات مالی بستانکار، موقع پرداخت قسط وام میزنیم تسهیلات مالی بدهکار و هزینه بهره بدهکار و بهره تحقق نیافته بستانکار و بانک بستانکار، طبق اصول حسابداری بدهی ها باید به ارزش فعلی ثبت و گزارش شوند و هر دو روش درسته، در روش ناخالص بهره تحقق نیافته کاهنده تسهیلات مالی است و در معین تسهیلات مالی با ماهیت بدهکار تعریف میشه تا از تسهیلات مالی کسر بشه و تسهیلات به ارزش فعلی ثبت و گزارش بشه، بهترین روش هم روش خالص است برای ثبت تسهیلات دریافتی.

اگر تسهیلات دریافتی بلند مدت باشه آن قسمت از اقساطی که مربوط به دوره جاری و سال آتی باشه به حساب حصه جاری تسهیلات مالی بلند مدت در گروه بدهی های جاری و در معین تسهیلات مالی) انتقال میدیم و همچنین اگر روشمون ناخالص باشه بهره تحقق نیافته رو هم از معین تسهیلات مالی بلند مدت به تسهیلات مالی انتقال می دیم: تسهیلات مالی بلند مدت (معینش وام پرداختنی بدهکار و بهره تحقق نیافته (در معین تسهیلات مالی در گروه بدهی های جاری) بدهکار و حصه جاری تسهیلات بلند مدت در معین تسهیلات مالی) بستانکار و بهره تحقق نیافته(در معین تسهیلات مالی بلند مدت بستانکار، سرفصل وام دریافتی

تسهیلات مالی دریافتی

تسهیلات مالی چیست

بلند مدت :

بدهی های غیرجاری: تسهیلات مالی بلند مدت و وام های پرداختنی بلند مدت با وام بانک

کوتاه مدت :

بدهی های جاری: تسهیلات مالی و وام های پرداختنی کوتاه مدت با وام بانک

(ماهیت : بستانکار)

سرفصل بهره تحقق نیافته یا بهره سنوات آتی:

بلند مدت :

بدهی های غیرجاری : تسهیلات مالی بلند مدت و بهره تحقق نیافته با بهره تحقق نیافته وام بانک

کوتاه مدت : (بدهی های جاری و تسهیلات مالی بهره تحقق نیافته) بهره تحقق نیافته وام بانک

(ماهیت : بدهکار)

سرفصل حصه جاری تسهیلات مالی بلند مدت:

بدهی های جاری ( تسهیلات مالی و حصه جاری تسهیلات مالی بلند مدت ) حصه جاری وام بانک

(ماهیت : بستانکار)

سرفصل هزینه بهره :

درآمد ها و هزینه ها غیر عملیاتی هزینه های مالی و هزینه بهره با هزینه بهره وام بانک (البته تفصیلی نیاز نیست) (ماهیت : بدهکار)

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
نسرین شریفی
نسرین شریفی
9 ماه قبل

بسیار مفید بود تشکر