درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکتثبت تغییرات شرکتثبت برندخدمات اداری مشاوره

تدوین و تنظیم طرح توجیهی در شهرکرد

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     پنج شنبه، 14 مرداد 1400


توضیحات تکمیلی در خصوص تنظیم طرح توجیهی درخراسان رضوی

طرح توجیهی مطالعه و بررسی امکان ایجاد یک کسب و کار تازه یا ارزیابی امکان انجام یک پروژه جدید است به همین دلیل طرح توجیهی طرح امکان سنجی نیز می گویند. طرح توجیهی باید شامل جزئیات مربوط به کار یا پروژه باشد ، از سابقه مجریان طرح و نیروی متخصص گرفته تا امکانات فنی و بازاریابی و سایر امور. می توان گفت طرح توجیهی امکان موفقیت یک طرح را مورد بررسی قرار می دهد و البته دو نکته محور اصلی آن است میزان هزینه و درآمد و به همین دلیل طرح توجیهی برای کسانی که قصد مشارکت در کار را دارند بسیار مهم می باشد .

نگارش طرح توجیهی در 5 فصل به شرح زیر صورت می پذیرد :

  • معرفی کالا
  • شرح پروسه تولید
  • امکان سنجی بازار و بررسی اقتصادی
  • محاسبات مالی
  • محاسبات کامفار

تدوین طرح های توجیهی در خراسان رضوی

طرح توجیهی پیش از اقدام جهت یک پروژه یا بعضا شروع یک کسب و کار جدید با هدف توجیه سرمایه گذاران و موسسات اعطا ی وام نگارش میشود. فلذا طرح توجیهی را باید شخص ثالث با دید واقع گرایانه و با ارائه مستندات بنویسد تا بتواند کلیه نقاط ضعف طرح یا کار را دیده و آنها را نیز پوشش دهد و تنها نگرش خوش بینانه به طرح نداشته باشد تا بتواند تصویری واقعی از آینده طرح ارائه کند و در تصمیم گیری و جلب سرمایه گذاران یا توجیه بانکها برای اعطای وام موثر باشد.

طرح توجیهی قابل عرضه توسط مجتمع ایلیا در دو قالب ارایه می گردد:

  • طرح ایجاد «طرح ایجاد» به طرحی گفته می شود که پیش از ایجاد و تشکیل یک واحد تولیدی ، تدوین می شود. در تنظیم این نوع طرح از اصطلاحات «موجود» و «مورد نیاز» استفاده می شود.
  • طرح توسعه «طرح توسعه» برای توسعه و گسترش یک کسب و کار تدوین می شود. طرح های توسعه معمولاً در پرداخت وام در اولویت بانکها قرار دارند. دلیل آن این است که کسب و کار با سابقه راحتتر قادر به بازپرداخت وام یا برگشت سرمایه است تا یک کسب و کار جدید التاسیس. در این نوع طرح ها از اصطلاحات «موجود» و «پس از توسعه» استفاده می گردد.
دیگر خدمات مجتمعثبت شرکت ایلیا

ثبت شرکت: ( انجام کلیه مراحل تخصصی ثبت شرکت )

ثبت برند: ( طراحی لوگو و برند و انجام امور ثبت علامت تجاری و ثبت برند ، علائم و لوگوی تجاری ( برند ) در اداره مالکیت صنعتی )

ثبت طرح صنعتی:( انجام کلیه امور ثبت طرح صنعتی در ادره مالکیت صنعتی )

ثبت تغییرات شرکت: ( تدوین و تنظیم کلیه امور صورتجلسات و تغییرات شرکتها در اداره ثبت شرکت ها )

خدمات اداری و حقوقی: ( انجام تخصصی کلیه امور مربوط به اخذ جواز تاسیس صنایع ، تدوین طرح توجیهی ، اخذ رتبه بندی شرکتها ، اخذ کارت بازرگانی و کلیه امور حقوقی و وکالت اشخاص حقیقی و حقوقی )

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید