درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکتثبت تغییرات شرکتثبت برندخدمات اداری مشاوره

تدوین و تنظیم طرح توجیهی در سمنان

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     یکشنبه، 4 مرداد 1400


توضیحات تکمیلی در خصوص تنظیم و تدوین طرح توجیهی درسمنان

تدوین طرح توجیهی نمای کلی پروژه یا فعالیت اقتصادی یا کسب و کار است که طی آن عوامل و شرایط موثر بر اجرای آن پروژه یا فعالیت جدید التاسیس سنجیده شده و میزان تاثیر این عوامل و شرایط بر احتمال موفقیت پروژه یا کسب و کار تجزیه و تحلیل می شود . تنظیم طرح توجیهی ، توجیه پذیری طرح از لحاظ فنی ، بازار، مالی و اقتصادی را ارزیابی می کند و در حقیقت سنجش امکان اجرای یک پروژه یا فعالیت اقتصادی جدید است . نکته مهمی که در طرح توجیهی در کنار خصوصیات فنی کار مورد بررسی قرار می گیرد بازده مالی کار می باشد که برای صاحبان پروژه ، سرمایه گذاران و مراجع صدور مجوز یا موسسات تسهیلات دهنده بسیار حائز اهمیت است ، به علاوه نحوه اجرای پروژه، نیروی انسانی مورد نیاز و جزییات مدیریت پروژه یا کسب و کار نیز بررسی می شود.

باید خاطر نشان کرد که بهتر است از شخص ثالث ( مثلا" مشاوران مجتمع ثبت ایلیا ) در تنظیم طرح توجیهی در سمنان استفاده کرد زیرا دید بی طرفانه بسیار مهم است تا تمام واقعیات و نقاط قوت و ضعف یک پروژه با هم دیده شده و مورد بررسی و تحلیل قرار گیرد.

تنظیم طرح توجیهی در سمنان در 5 فصل به شرح زیر صورت می پذیرد :

  • شناخت محصول یا کار
  • شرح روند تولید /کار
  • سنجش امکان بازار و بررسی اقتصادی
  • محاسبه مالی
  • محاسبات کامفار

تدوین طرح توجیهی در سمنان

یک طرح توجیهی، با توجه به نام آن ، برای توجیه نمودن سرمایه گذار یا مرجع صدور پروانه ساخت یا بهره برداری یا بانک وام دهنده نوشته می شود تا جهت جذب سرمایه، اخذ مجوز یا دریافت وام آنها را متقاعد سازد . لذا هرچه طرح توجیهی با دقت بیشتر نوشته شود؛ وضعیت بازار و وضعیت موجود یک پروژه یا کسب و کار را بهتر توصیف می کند و در تصمیم گیری به سرمایه گذارو مراجع نام برده کمک بیشتری می کند .

تنظیم یک طرح توجیهی نیاز به آشنایی کامل به کلیه جوانب کار و اصول درست نوشتن طرح دارد یکی از این اصول :پرداختن به واقعیات با استفاده از منابع موثق و مراجع قابل اعتماد و اجتناب از فرضیات نادرست است. مجتمع ثبت ایلیا در زمینه تدوین طرح توجیهی در سمنان در کنار شما خواهد بود.

طرح توجیهی قابل عرضه توسط مجتمع ایلیا به دو صورت ارایه می گردد:

  • طرح ایجاد منظور از «طرح ایجاد» طرحی است که برای یک واحد تولیدی که هنوز تاسیس نشده، تنظیم می شود.یعنی در جهت ایجاد یک کسب و کار نوشته می شود. در تنظیم این نوع طرح تعابیر «موجود» و «مورد نیاز» به کار می رود.
  • طرح توسعه «طرح توسعه» به طرحی گفته می شود که برای یک واحد تولیدی دارای پروانه بهره برداری، که پیش از این تاسیس شده است و هم اکنون می خواهد کار خود را توسعه بخشد ، تدوین می شود. به عنوان مثال تنظیم این طرح برای گسترش یک واحد تولیدی شامل افزایش ظرفیت تولید یا افزودن خط تولید جدید، مورد نیاز است. معمولا" طرح های توسعه درهنگام اخذ تسهیلات در اولویت قرار می گیرند زیرا بانکها و موسسات اعتباری به واحدهایی که پیش از این تاسیس شده و اصطلاحا" امتحان خود را پس داده اند در قیاس با یک کسب و کار نوپا اطمینان پیشتری خواهند داشت . در طرح توسعه از تعابیر «موجود» و «پس از توسعه» استفاده می گردد.
دیگر خدمات مجتمعثبت شرکت ایلیا

ثبت شرکت: ( انجام کلیه مراحل تخصصی ثبت شرکت )

ثبت برند: ( طراحی لوگو و برند و انجام امور ثبت علامت تجاری و ثبت برند ، علائم و لوگوی تجاری ( برند ) در اداره مالکیت صنعتی )

ثبت طرح صنعتی:( انجام کلیه امور ثبت طرح صنعتی در ادره مالکیت صنعتی )

ثبت تغییرات شرکت: ( تدوین و تنظیم کلیه امور صورتجلسات و تغییرات شرکتها در اداره ثبت شرکت ها )

خدمات اداری و حقوقی: ( انجام تخصصی کلیه امور مربوط به اخذ جواز تاسیس صنایع ، تدوین طرح توجیهی ، اخذ رتبه بندی شرکتها ،اخذ کارت بازرگانی و کلیه امور حقوقی و وکالت اشخاص حقیقی و حقوقی )

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید