جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

تجارت در دوره قرون وسطی

تجارت در دوره قرون وسطی نیز انجام میشده و برای انجام امور بازرگانی انجام می گرفته. برای انجام امور مربوط به تجارت در قرون وسطی اقدامات بسیار ابتدایی انجام می شده .

تجارت در دوره قرون وسطی

از حدود قرن دهم میلادی، ایتالیا مرکز مهم تجارت آسیا و اروپا می شود و جمهوری های «فلورانس»، «ونیز»، «ژن» و «بیزانس» شهرت فراوانی پیدا می کنند، در این زمان اتحادیه صنفی مرکانزیا» که از حقوق صنفی خود دفاع نموده و دارای محاكم اختصاصی خاصی بودند، شکل می گیرد.

به همراه رشد و توسعه مراکز تجاری (یعنی بازارها)، که مرکز اجتماع و رفت و آمد بانکداران و تجار میباشد، «بانکداری» شکل می گیرد و به تدریج عرف و عادت تجاری، مقبولیت عامه یافته و بعدها به صورت مقررات مدون در آمده و با توجه به دو اصل مهم «سرعت» و «اعتباره، بعضی از اسناد تجاری مانند «برات» رایج می گردد.

جنگ های صلیبی و روابط بین شرق و غرب باعث توسعه عملیات بانکی و مالی می گردد، در قرون وسطی نفوذ مذهب و منع اخذ ربا باعث گردید که امور بانکی و صرافی در دست یهودیان متمرکز گردد.

پل ارتباطی مجتمع ثبتی و حقوقی ایلیا

( به لبخندتان برترینیم )

شماره تماس مجتمع ایلیا

  • شعبه کرج: 137 32 – 026
  • شعبه تهران :119 55 266 – 021
  • سامانه ی پیامکی: 32 52 52 32
  • سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی WWW.ELIYA.IR
  • پست الکترونیکی به نشانی [email protected] ELIYA.IR

فرایند و خدمات قابل ارائه مجتمع ثبتی ، اداری و حقوقی ) ثبت شرکت ایلیا ( در کلیه واحد های ثبتی اداره ثبت شرکتها در چهار چوب قانون تجارت ایران شامل ( ثبت شرکت، ( ثبت شرکت سهامی خاص ، ثبت شرکت با مسئولیت محدود ، ثبت موسسه و تنظیم صورتجلسات شرکتها و ثبت تغییرات شرکت ) خدمات نام تجاری و نمونه اسم برند و شرکت و انتخاب نام و اسم شرکت در اداره مالکیت صنعتی شامل ( ثبت برند ، ثبت علامت تجاری و ثبت برند بین المللی ( مادرید ) – ثبت طرح صنعتی – ثبت اختراع

به این مقاله امتیاز دهید
ادامه مطلب
نمونه قرارداد مشاوره بازرگانی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها