جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

اسم خاص برای شرکت

اسم خاص برای شرکت

ما در این مقاله تلاش بر آن داریم تا درباره ی انتخاب اسم خاص و اینکه اسم خاص یعنی چه مطالبی را ارائه نماییم مقاله را مطالعه نمایید و در صورت روبرو شدن با هر سوال و مسله ای می توانید با مشاوران و کارشناسان خبره و کاردان ما تماس بگیرید و از تجربیات آن ها بهره مند شوید.

انتخاب اسم خاص برای شرکت

اسم خاص اسمی است که از میان اشخاص یک دسته یا یک گروه فقط به یک مورد از آن ها اشاره می کند. به بیان دیگر اسم خاص اسمی می باشد که تنها به یک فرد یا شی اشاره دارد و همه را شامل نمی‌شود.

اسم عام و خاص در ادبیات فارسی

اسم عام و خاص درادبیات فارسی یعنی اسمی که به یک چیز تعلق دارد و منحصر به فرد می باشد.به عبارت دیگر منظور از اسم خاص اسمی است که به یک فرد یا یک شخص تعلق دارد و شامل همه نمی شود.

برای انتخاب اسم خاص باید نهایت دقت و تلاش را به کار بگیرید تا بعدها از اسم انتخابی خود پشیمان نشوید و مجبور به انتخاب مجدد اسم نشوید.ثبت شرکت ایلیا آماده ارائه خدمات در جهت انتخاب اسم خاص می باشد.

اسم عام یعنی :

اسم عام، اسمی است که بر همه افراد و اشیاء و مفاهیم دلالت می کند و بین همه آنها مشترک می باشد.

ادامه مطلب
آدرس اداره ثبت شرکت های خرم‌آباد

اسامی خاص یعنی :

در پاسخ به سوال خاص به چه معناست باید بگوییم که اسم خاص، اسمی است که تنها به یک فرد یا شی اشاره دارد و همه را شامل نمی‌شود.

اسم خاص برای شرکت

خصوصیات اسم خاص

  • اسم خاص به یک شی و یا شخص ویژه اشاره می کند.
  • اسم خاص قابلیت جمع بسته شدن را ندارد.

اسم خاص به چهار دسته تقسیم می شود:

  • اسم هایی که فقط مختص انسانها می باشد مانند:شیدا،علیرضا،محمد،حسین.
  • اسم هایی که فقط مختص حیوانات می باشد مانند:مرغ،خروس،طوطی،مار.
  • اسم هایی مه مختص اشیا می باشد و فقط یکی از آن ها در دنیا وجود دارد مانند:انجیل،تورات،دماوند،اورست.
  • اسم هایی که مختص مکان های جغرافیایی می باشد مانند:دریای عمان،اقیانوس آرام،آمریکا،آسیا.

انتخاب اسم خاص شرکت

اسم خاص بخشی از دستور زبان فارسی است که دلالت بر شخص ، شی یا حیوانی دارد و اگر دلالت بر مفهومی کلی داشته باشد اسم عام خواهد بود .

اسم خاص از آنجا که به یک نفر تعلق دارد هرگز جمع بسته نمیشود ، مگر در ادبیات و با اهداف شاعرانه.

اسم خاص بر 4 قسم است : اسم مخصوص انسان مانند : الهام ، پرهام ، اسم مخصوص حیوان مانند : رخش ، ققنوس

اسم مخصوص اشیا مانند : قرآن ، کتیبه کورش ( اشیایی که بیش از یکی از آنها در دنیا وجود ندارد ) و در نهایت اسم مخصوص اماکن جغرافیایی مانند البرز ، سهند ، آفریقا ، خزر و…

اسم خاص در مقابل اسم عام معنی می یابد یعنی که اسم عام بر همه اشیا یا مفاهیم دلالت دارد و در مقابل آن اسم خاص فقط بر یک شی یا حیوان یا انسان یا مکان دلالت می کند.

ادامه مطلب
ثبت شرکت در شمیرانات

اسم عام مانند : کشتزار ، کیف ، صنعت ، مهندس … که اشاره به همه کشتزارها یا کیفهاو… دارد .

اسم خاص شرکت چیست؟

به اسمی که مختص یک شخص یا یک شی در یک گروه و یک دسته باشد اسم خاص گفه می شود.به اسم خاص اسم علم نیز می گویند . اسم دارای تقسیم بندیهای دیگری نیز هست مانند اسم نکره و معرفه ( شناس و ناشناس ) و یا اسم ساده ، مرکب و اسم مشتق مرکب و نیز اسم مفرد یا جمع و اسم امد و مشتق که هر کدام از لحاظ خاصی اسم را تقسیم بندی کرده اند . اما در بین همه این تقسیم بندیها در ثبت شرکت و تعیین نام شرکت اسم عام و خاص اهمیت دارد.

شرایط استفاده از اسم خاص در نام شرکت

نام شرکت باید حداقل سه سیلاب یا سه اسم خاص داشته باشد و دارای مستند معنایی در فرهنگهای معتبر زبان فارسی باشد . پس گاها” ممکن است نامی ریشه قومیتی داشته باشد و نام ایرانی باشد اما لزوما” فارسی نباشد و در نتیجه قابل ثبت نیز نباشد. راهنمای انتخاب نام شرکت به ما می گوید که اسم شرکت باید فارسی باشد و نه ایرانی . از قوانین دیگر مربوط به انتخاب نام شرکت این است که اسم مناطق را نمی توانیم استفاده کنیم مگر در شرایطی که شرکت هم به آدرسی در همان منطقه به ثبت برسد .

همچنین باید گفت که استفاده از واژه ایران یا واژه هایی مانند « ملی ، میهنی ، ایرانی » در اسم شرکت امکانپذیر نیست و قوانین تجارت ما را از انتخاب چنین کلماتی در اسم شرکت منع می کند. لازم به تکرار است که کلمات استفاده شده در اسم شرکت نباید کلمه عام باشند مثل کلماتی که به شغل اشاره دارند ( تجاری ، مهندسی ، بازرگانی و…) و باید از اسم خاص که مالکیتش را می توان به یک نفر یا یک شخصیت حقوقی منسوب کرد، استفاده نمود. در آخر باید بدانید که عین یا مشابه اسمی که برای شرکت انتخاب می کنید نباید پیش از این برای شرکت دیگری به ثبت رسیده باشد.

به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ملینا قاسمی
ملینا قاسمی
4 ماه قبل

سلام

ثبت شرکت ایلیا
ثبت شرکت ایلیا
پاسخ به  ملینا قاسمی
4 ماه قبل

سلام هستم در خدمتتون

2
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x