درخواست مشاوره رایگان

(( استعلام ثبت شرکت 🥇))【 لیست اسامی شرکتهای ثبت شده ✔️】

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     جمعه، 7 آذر 1399


ثبت شرکت ایلیا در این مقاله تلاش برآن دارد تا درباره ی استعلام ثبت شرکت مطالبی را به اشخاصی که در صدد ثبت شرکت می باشند ارائه نماییم مقاله را بخوانید و چنانچه با هر سوال و موردی مواجه شدید می توانید با مشاوران و کارشناسان ما در ارتباط باشید.

استعلام ثبت شرکت - لیست اسامی شرکتهای ثبت شده

در حال حاضر تنها ترین منبع قابل استناد برای همه اشخاص ، ارگانها ، سازمانهای دولتی و خصوصی سامانه استعلام اشخاص حقوقی کشور می باشد و تنها شرکت هایی معتبر می باشند که نام آنها در این سامانه موجود باشد.انواع مختلف شرکت ها ، شماره ثبتی دارند که یکی از موارد اصلی جهت استعلام شرکت می باشد. شماره ثبت برای یک شرکت شبیه به شماره شناسنامه برای یک فرد است. استعلام کلی شرکت را می توان از طریق اداره ی ثبت شرکت ها و یا اینکه از کارشناسان مجرب مجتمع ثبت شرکت ایلیا در این خصوص به صورت کاملا رایگان اطلاعات لازم را کسب نمایید. نام شرکت ، شناسه ملی شرکت و شماره ثبت شرکت سه رکن اصلی جهت استعلام شرکت توسط سامانه اداره ثبت شرکتها به شرح فوقwww.irsherkat.ssaa.ir می باشد.

استعلام روزنامه رسمی شرکت

همین طور جهت ثبت تغییرات شرکت یا ثبت اینترنتی نیز می توان از این سامانه که زیر شاخه ی سازمان ثبت اسناد کشور می باشد ، استفاده کرد.و اگر فراتر از استعلام شرکت اطلاعات بیش تری در خصوص نام اعضای هئیت مدیره و میزان سرمایه ی یک شرکت می خواهید ، داخل سامانه ی روزنامه رسمی کشور به آدرس ذیل شوید https://www.rrk.ir با وارد کردن نام شرکت ، یا شماره ثبت شرکت ، در قسمت آگهی های قانونی ؛ روزنامه رسمی شرکت قابل مشاهده می شود. در صفحه آگهی های قانونی می توان یکی از فیلدهای خالی مانند نام شخصیت حقوقی و یا شماره ثبت شرکت و یا شناسه ملی شرکت را درج نمود تا روزنامه های تاسیس و تغییرات شرکت مورد نظر را مشاهده نمایید. در روزنامه تاسیس علاوه بر ده مورد اطلاعاتی که در بالا اشاره شده می توان اطلاعات بیشتری نظیر موضوع فعالیت ، اشخاص شرکت ، سرمایه شرکت و سایر اطلاعات موجود در آگهی تاسیس را مشاهده نمود. چنان چه در این سایت اطلاعاتی از شرکت مورد نظر یافت نشد ، نشان دهنده ی این است که آن شرکت به طور قانونی به ثبت نرسیده است.

استعلام شرکت و نام شرکت ثبت شده

روش استعلام نام شرکت

هر شرکت باید نام مخصوص به خود داشته باشد،نام شرکت مشخصه ای است که هویت او را معلوم و موجب شناسایی وی شده و تمیز آن را از دیگر شرکت ها،امکان پذیر می سازد.پس از ثبت ،قانون شرکت را به این نام به عنوان یک شخص حقوقی شناخته و تحت حمایت قرار می دهد. از آن جا که شخصیت حقیقی شرکاء از شخصیت حقوقی و تجاری آن ها منفک می باشد ،بطور معمول اسم شرکت غیر از اسم حقیقی یا تجاری شرکاء انتخاب می گردد و قانون تجارت نیز در این خصوص صراحت دارد که شرکت تحت اسم مخصوصی تشکیل خواهد شد.

برای تعیین نام شرکت،موسسین باید بدواَ نظر مساعد اداره ثبت شرکت ها را کسب نمایند. در انتخاب نام شرکت می بایست به نکات ذیل توجه داشت:
نام انتخابی،دارای سابقه ثبت نباشد؛دارای معنا و مطابق با فرهنگ اسلامی باشد؛حداقل سه سیلاب باشد؛لاتین نباشد،واژه ی بیگانه نباشد و فارسی باشد.
امروزه انتخاب نام شرکت بسیار سخت تر از گذشته شده است،چرا که حجم اسامی ثبت شده ی شرکت در دهه های اخیر به طور چشمگیری افزایش یافته است.چنانچه نامی قبلاَ در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رسیده باشد دیگر قابلیت ثبت در آن اداره ی محترم را ندارد.بدین منظور،جهت پیشگیری از رد نام در سامانه ی اداره ی ثبت شرکت ها،قبل از ثبت نام شرکت در سامانه ی ثبت شرکت ها،از نام انتخابی خود استعلام بگیرید.

روش استعلام نام شرکت

به منظور حصول اطمینان از عدم ثبت نام انتخابی شرکت می توانید به پایگاه های اینترنتی ذیل مراجعه فرمایید.

1.پایگاه اینترنتی استعلام اشخاص حقوقی کشور به نشانی https://www.ilenc.ir

این سامانه از معتبرترین روش ها جهت استعلام نام شرکت می باشد که زیر نظر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور است و علاوه بر شرکت ها تمامی اشخاص حقوقی کشور نظیر ارگان های دولتی و شهرداری ها را در بر می گیرد.
پس از وارد شدن در سامانه،درج نمودن حداقل یکی از سه قلم اطلاعاتی ذیل الزامی است.

 1. شماره ثبت.
 2. شناسه ملی.
 3. نام شخصیت حقوقی.

در حال حاضر مهم ترین منبع قابل قبول برای همه اشخاص ، ارگانها ، سازمانهای دولتی و خصوصی سامانه استعلام اشخاص حقوقی کشور(https://www.ilenc.ir/ ) است . استعلام نام شرکت بدین صورت برای بررسی امکان ثبت نام مد نظر برای شرکت مورد استفاده قرار می گیرد ،طبق قانون تجرات اسامی که قبلا در سامانه ثبت شرکت ها به ثبت رسمی رسیده باشند ، مجوز ثبت نخواهند داشت و نمی توان از آن نام برای شرکت خود استفاده نمود.

 1. نام شرکت.
 2. شماره ثبت شرکت.
 3. شناسه ملی شرکت.

یکی دیگر از راه های گرفتن استعلام اداره ثبت شرکتها میباشد.به این صورت که باید به سامانه اینترنتی این اداره مراجعه نمود، و از مراجعه حضوری پرهیز نمود زیرا از پاسخ به هرگونه مراجعه حضوری به این اداره خودداری می گردد.

بسیاری از شرکت های غیر مجاز به دلیل عدم وجود شماره ثبت غیر مجاز هستند و البته به راحتی به شما اجازه ثبت یک شرکت را نخواهند داد ، میتوان در این صورت از مشاوره حقوقی ثبت شرکت ایلیا یا وکیل متخصص مجتمع حقوقی و ثبتی ایلیا استفاده کرد.

برای اشخاص حقیقی شناسنامه ، کارت ملی و برای اشخاص حقوقی برگه ای که از سامانه استعلام اشخاص حقوقی صادر می گردد نشان دهنده مشخصات کلی اشخاص می باشد.

برای استعلام شرکت های ثبت شده چگونه می توان اقدام کرد ؟

ماده 20 باب سوم ( فصل اول ) قانون تجارت شرکت های تجاری را مشتمل بر 7 قسم ذیل تقسیم می کند:

 1. شرکت سهامی.
 2. شرکت با مسئولیت محدود.
 3. شرکت تضامنی.
 4. شرکت مختلط غیر سهامی.
 5. شرکت مختلط سهامی.
 6. شرکت نسبی.
 7. شرکت تعاونی تولید و مصرف.

همه ی انواع شرکت ها پس از تکمیل مراحل ثبت و دریافت شماره ثبت برای متقاضیان قابل پیگیری و استعلام می باشند ، چنانچه اطلاعات مجموعه ای در این استعلام یافت نشد حاکی از آن است که این مجموعه به عنوان شرکت به طور قانونی ثبت نشده است.


چگونه می توان قانونی بودن شرکت ها را استعلام نمود؟

در حال حاضر تنها منبع قابل استناد برای همه اشخاص،ارگانها،سازمانهای دولتی و خصوصی سامانه استعلام اشخاص حقوقی کشور می باشد و تنها شرکتهایی معتبر می باشند که نام آنها در این سامانه موجود باشد ، در این سامانه داشتن یکی از 3 مورد :

 1. نام شرکت.
 2. شماره ثبت شرکت.
 3. شناسه ملی شرکت.

برای استعلام شرکت مورد نیاز و ضروری است ، با داشتن یکی از این 3 مورد می توان در صورت وجود داشتن آن شرکت اطلاعات کلی که در ابتدا توضیح داده شد را بدست آورد و به بیان بهتر می توان شناسنامه شرکت را مطالعه نمود.

برای گرفتن هرگونه استعلام از اداره ثبت شرکتها فقط و فقط می توان به سامانه اینترنتی این اداره مراجعه نمود، زیرا از پاسخ به هرگونه مراجعه حضوری به این اداره خودداری می گردد، تمامی سوالات متداول در زمینه ثبت شرکتها و موسسات در سایت اداره ثبت اسناد و املاک کل کشور به آدرس www.ssaa.ir تشریح گردیده است.

استعلام شماره ثبت شرکت

پس از اتمام کارهای مربوط به ثبت شرکت،اداره ثبت شرکتها یک شماره ثبت به شرکت تخصیص می دهد.این شماره دارای اهمیت بسیاری است. شرکت از این پس با این شماره شناخته می شود. لیکن،ممکن است نمونه ای شبیه به این شماره در کشور وجود داشته باشد. به همین دلیل،سازمان املاک و اسناد کشور شماره ی دیگری به نام شناسه ملی به افرادحقوقی اختصاص می دهد.این شناسه یازده رقمی است که تنها منحصر به یک شرکت است.لذا،از مهم ترین موارد در شناسایی و استعلام وجود یا عدم وجود یک شرکت محسوب می شود.

مشخصات کلی شماره ثبت شرکت

 1. هم چون شناسنامه از راههای شناسایی هویت شرکت یا مؤسسه می باشد.
 2. ثابت و بدون تغییر است.
 3. شرکتهایی که شماره ثبت ندارند غیر مجاز محسوب می شوند.
 4. راهی برای مطالعه شناسنامه شرکتهاست.
 5. مادامی که شرکت دایر باشد با این شماره قابل شناسایی است.
 6. مهمترین پارامتر یا مهمترین مشخصه در استعلام ثبت شرکتهاست.
 7. به وسیله این شناسه، هویت اشخاص حقوقی ثبت شده در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، وزارت کشور، سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، اتاق بازرگانی، سازمان اوقاف وامور خیریه و حوزه های علمیه قابل شناسایی خواهد بود.

مزایای استعلام شماره ثبت شرکت عبارت است از:

 1. بررسی نوع شرکت.
 2. بررسی محل کار آن.
 3. بررسی قانونی بودن شرکت.


سیستم استعلام ثبت شرکت ها چیست؟

امروزه با ازدیاد جمعیت و بزرگتر شدن شهر ها بسیاری از مفاهیم و ارزش ها از قبل متفاوت گردیده است چناچه شاید در گذشته فردی با اتکاء به نامی که در بازار تجارت داشت و با توجه به اعتبار این نام قادر به حضور در عرصه های اقتصادی می بود و بسیاری از همین گونه فعالیت ها و داد و ستد ها بر پایه اطمینان و کلامی که بر لب رانده می شد شکل می گرفت، اما امروزه با توجه به رشد سر سام آور جمعیت و اصول زندگی شهر نشینی و به ویژه زندگی در ابر شهرهایی مانند تهران افراد را به سمت انواع دیگری از کسب و کار و جلب اعتبار در بازار کار سوق می دهد و نکاتی بیش از شناخت و اعتماد فردی انسان ها نسبت به یکدیگر حائز اهمیت می شود به طوری که قوانینی به همین منظور تدوین گردیده است، که شامل مواردی از حقوق یک مجوعه اقتصادی ،حقوق مشتریان آنها و در مواردی روابط شرکاء در آن مجموعه می باشد. شاید احساس نیاز به همین قوانین بوده است که امروزه منجر به تدوین قوانین تجاری و ثبت شرکت ها شده است تا به هم به شراکت افراد وجه قانونی بدهد و تمامی حقوق و وظایف شرکا از ابتدا مشخص شده باشد و هم به مشتری و مراجع این مجموعه ها کمک نماید تا مجموعه ایی را انتخاب نمایند که از لحاظ قانونی شناخته شده و قابل پیگیری باشند که در غیر این صورت عواقب این انتخاب نادرست به عهده خود فرد می باشد چرا که به سراغ مجموعه ایی نامعتبر رفته است این سری قوانین که به قانون تجارت معروف است و علم وتسلط شما به این قوانین به عنوان مشتری یا صاحب یک مجموعه اقتصادی باعث موفقیت هر چه بیشتر شما خواهد شد.


روش و مراحل استعلام شماره ثبت شرکتها

در صورتی که شماره ثبت شرکت مورد نظر را دارید و می خواهید سایر مشخصات شرکت نظیر موارد زیر را بدست آورید می تواندی با مراجعه به آدرس https://www.ilenc.ir و وارد نمودن شماره ثبت شرکت مورد نظر مطابق شکل زیر به سایر مشخصات شرکت دسترسی پیدا کنید.

از اینکه ما را تا انتهای مقاله همراهی نمودید صمیمانه سپاسگزاریم.

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید
(( استعلام ثبت شرکت 🥇))【 لیست اسامی شرکتهای ثبت شده ✔️】

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
آتیلا
سلام ،آیا شرکت افشان که اجناس برای بسته بندی در منزل میفرستن معتبر هست ،چون قبلش ازمون پول میگیرن؟
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا
ثبت شرکت ایلیا
سلام ، وقتتون بخیر باشه . برای کسب اطلاعات در این حوزه میتوانید به آدرس سایت https://irsherkat.ssaa.ir/Design/FollowUp.aspx مراجعه کنید حاصل فرمایید .
پاسخ
خدایار
سهام خریدم چندسال پیش برای سودمراجعه میکنم میگن برشکست شدن میخوام ببینم ثبت شرکت شده است یانه
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
سلام ، وقتتون بخیر باشه . برای کسب اطلاعات در این حوزه میتوانید به آدرس سایت https://irsherkat.ssaa.ir/Design/FollowUp.aspx مراجعه کنید حاصل فرمایید .
پاسخ
ضرغام رضایی روشن 09111113472
استعلام شرکت جهان گستر
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
استعلام شرکت ها از طریق سامانه های شناسه ملی و سایت روزنامه رسمی انجام میشود
پاسخ
مینا نجارپور
سلام ببخشید چطور میشه معتبر بودن یه شرکت اینترنتی رو چک کنم
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
سلام برای استعلام ثبت شدن یا نشدن یک شرکت باید از طریق سامانه های اداره ثبت شرکت ها ، روزنامه رسمی ، شناسه ملی اقدام فرمایید
پاسخ
مهرداد هاشمی
شرکت انبوه سازان افق بهارستان فعال می باشد اگر فعال میباشد آدرس میخوام یا شماره تماس
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
سلام فعال یا عدم فعال بودن شرکت در سامانه شناسه ملی مشخص میشود منتهی این فعال بودن یا نبودن نمیتواند دقیق و قطعی باشد ، برای دریافت آدرس شرکت میتوانین از همان سامانه شناسه ملی اقدام فرمایید ولی شماره تماس شرکت ها در سامانه خاصی نمایش داده نمیشود
پاسخ
شیرمحمدشیخی نژاد
سلام آیا شرکت پیشگامان یدک قطعه پارسیان باآدرس نبش چهارراه سرسبزپلاک۶۶۲ واحد۴معتبراست
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
سلام عرض کردم ، روزتون بخیر باشه . از طریق این سایت میتونید به موجود بودن شرکت پی ببرید ، ilenc.ir مراجعه کنید . اما نکته ایی که حائز اهمیت هست اینه که موجود بودن یک شرکت دال بر قانونی کار کردن اون شرکت نیست .
پاسخ
هومن
با سلاممی خواستم بدونم آیا این امکان وجود داره که بفهمیم کسی بدون هماهنگی با ما شرکتی ثبت کنه در صورتی که کپی شناسنامه و کارت ملی ما رو داشته باشه ؟و آیا امکان استعلام وجود داره؟سپاس گزارم
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
سلام ، وقتتون بخیر . برای کسب اطلاعات بیشتر در این حوزه با شماره تماس های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید .
پاسخ
10320345169009
استعلام سناسه ملی
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
برای استعلام با این شماره از تلفن ثابت بدون کد شهرتماس بگیرید : 9099072870
پاسخ
مصطفی باوفا
با سلام من پژو اقساطی میخواهم رفتم دیوار اقساطی شرایط گفتن شما ۲۶ میلیون واریز کنید بعد ۲۰ روز کاری ما پژو را تحویل میدهیم شماره ثبت را هم فرستادن من میتوانم اعتماد کنم مبلغ را واریز کنم یا نه چگونه باید بدانم
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
سلام عرض کردم ، .قتتون بخیر . جهت کسب اطلاعات با شماره تماس های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید .
پاسخ
الهه
سلام میخواستم بدونم شرکت تلفیق و هنر تا چه اندازه صحت داره وقانونی میباشد
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
سلام عرض کردم ، وقتتون بخیر . برای کسب اطلاعات بیشتر در این حوزه با شماره تماس های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید .
پاسخ
شهرام رحیمی
سلام . ما شرکت حمل و نقل داریم الان مدیر عامل ک باشه پدرم زتدات میخواد برام ی وکالت تنطیم انتقال سهام بده تا برم از شاکیش رضایت بگیرم اما دفترخونه ازم اساسنامه یاوهپ استعلام سهام میخواد چیکا کنم
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
سلام این مدارک ها در زمان ثبت شرکت از طرف اداره به شما تحویل داده شده، در صورتی که الان این مدارک ها رو نداشته باشید باید نسبت به دریافت کپی برابر اصل مدارک ها براتون اقدام بشه
پاسخ
علی
سلام خسته نباشید من معتبر بودن شرکت رو چک کردم چطور میتونم لیست اسامی هیئت مدیره شرکت رو ببینم؟
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
سلام عرض کردم ، وقتتون بخیر . برای کسب اطلاعات بیشتر در این حوزه با شماره تماس های موجود در داخل سایت تماس حاصل فرمایید .
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
سلام عرض کردم ، وقتتون بخیر . برای کسب اطلاعات بیشتر در این حوزه با شماره تماس های موجود در داخل سایت تماس حاصل فرمایید .
پاسخ
رزگل شفیعی
سلام میخواستم ببینم شرکت پویان درمان ایرانیان با برند هزار خدمات ثبت اصناف شده یا نه معتبر هست یا نه?
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
لطفا با شماره 9099072870 تماس حاصل فرمایید
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
لطفا با شماره 9099072870 تماس حاصل فرمایید
پاسخ
امیر پیرایش
با سلامایا کلمه vip را میشود ثبت کرد
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
سلام به عنوان برند در کنار کلمه ای دیگر بله امکان ثبت دارد
پاسخ
اکبرمحمدی
استعلام شرکت مرکزتعین هویت وصدورشناسنامه ملی وبین المللی کالا وخدمات
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
برای استعلام میتونین با این شماره ساعت 3 به بعد ازتلفن ثابت تماس بگیرید 9099072870
پاسخ
محمد دینداری
با سلام میخواستم شرکت بازرگانی سهامی خاص ثبت نام کردم که بعد از 15اسم انتخاب انها را رد کردندلطفا راهنمایی فرمایید
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا®
ثبت شرکت ایلیا®
با سلام برای انتخاب نام شرکت میتوانین با شماره تلفن 9099072870 تماس بگیرید
پاسخ
امیر
با سلام شرکتی دارم با مسولیت محدود . درخواست تغییر به سهامی عام دارم امکانش هست 09131089800
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا®
ثبت شرکت ایلیا®
با سلام الان متاسفانه نمی تونین برای تغییر شرکت ها به هم اقدام کنین.
پاسخ
زمانی
سپاس از مجموعه وزبن ثبت شرکت ایلیا مطالب سایت شما بسیار کاربردی و مفید هستس. من از مطالب سایت شما جهت استعلام نام شرکت خودم بسیار بهره بردم. امیدوار هستم که همیشه موفق و پیروز باشید در کارهایتان.
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا
ثبت شرکت ایلیا
با سلام موسسه ایلیا از شما برای قدردانی بی نظیرتان سپاس گذار است. امید است تا بتوانیم با قرار دادن مطلب ارزنده بر روی سایت جهت سهولت و تسریع امور شما عزیزان گام های موثری را برداریم.
پاسخ
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید