روش قدم به قدم ثبت برند تجاری
فرایند ثبت برند ازابتدا تا انتها
مهم ترین قدم شما برای معرفی محصول و یا خدمات خود به مشتریان و بازار کسب و کار ثبت برند می باشد، برند شما با دیده و شنیده شدن در ذهن مشتری نقش بسته و باعث می شود با دیدن برندتان از اصل بودن کالا یا خدمات اطمینان حاصل نماید قبل از ثبت برند استعلام آنلان مهمترین اقدام شما قبل از ثبت می باشد.

قدم اول : استعلام آنلاین برند // برای پیشگیری ار عدم ثبت به علت تشابه و یا تکراری بودن برند اتدا باید استعلام آنلاین انجام دهید تا از ثبت یا عدم ثبت برندتان اطمینان حاصل نمایید.


توجه: برند مورد نظر شما امکان دارد در طبقه و حوزه کاری دیگری ثبت شده باشد پس میتوان آن را در طبقه کاری شما به ثبت رساند.

قدم دوم : بررسی مدارک مورد نیاز برای ثبت برند // از آن جهت که برند ها متفاوت می باشند مدارک مورد نیاز آن ها نیز متفاوت است. برای برند لاتین کارت بازرگانی لازم می باشد، اگر برند حقوقی باشد و به نام شرکت به ثبت برسد مدارک کامل شرکت احتیاج است، همچین جواز فعالیت شما در زمینه کاریات و مدارک شناسایی کامل باشد.
قدم سوم : مراجعه به سامانه ثبت برند // بعد از مراحل استعلام برند و تکمیل مدارک قدم اخر و مهم مراجعه به سایت اداره مالکیت به آدرس ipssaaa.ir است که باید در آن اظهارنامه برند شامل: مشخصات حقیقی و یا حقوقی متقاضی، مشخصات برند وارد شود پذیرش نهایی گرفته شود و منتظر بمانید تا پذیش نهایی وتاییدیه انجام شود.


توجه داشته باشید این ااظهارنامه باید با دقت کامل شود تا موجب رد آن نشود شما عزیزان میتوانید برای ثبت اظهارنامه برند خود از موسسه ثبت ایلیا همیاری گرفته تا در روند ثبت برندتان با مشکلی مواجه نگردید.
پس از تایید اظهارنامه نوبت به آگهی در روزنامه رسمی میرسد که در دو نوبت انجام میشود و نوبت دوم 1 ماه پس از اگهی اول که پس از تایید اظهارنامه انجام شده چاپ میشود که با چاپ نوبت دوم مطمئن می شوید اعتراضی نسبت به برند شما وجود ندارد با پیگیری حضوری و اداری گواهی 10 ساله معتبر صادر می گردد که قابل تمدید می باشد.

برای مطالعه بیشتر درباره ثبت برند بر روی لینک کلیک کنید.

 

 استعلام آنلاین برند

مواری درباره نام برند تجاری

• قانون به شما این امکان را می رهد تا بعد از استعلام آنلاین برند و ثبت برند خود این امکان را داشته باشید تا از کسانی که از برند شما و مشابه ان استفاده می کنند شکایت کرده و از فعالیتشان جلوگیری نمایید و یا حتی طلب خسارت کنید.

• نکته بعدی در مورد برند این است که برند ثبت شد شما قابلیت انتقال دارد و هر چه بیشتر با برند خود فعالیت انجام داده باشید که برند شناخته شده تر و پرسود تر باشد به همان میزان ارزش برند بالاتر میرود.
• مورد بعدی که باید بدانید این است که برند به جز هزینه ثبت و تمدید هزینه دیگری مانند مالیات نداشته و عوارضی به آن تعلق نمی گیرد.
• لازم است بدانید برند را می توان به صورت بین المللی در آورد بدین صورت که با یک اظهارنامه یک مرحله از فرایند و همچنین یک هزینه میتوانید برند خود را به صورت بین المللی ثبت نمایید که در ایران این فرایند از طریق ثبت بین المللی برند مادرید صورت گرفته که طبق آن تولید یا خدمات خود را میتوانید در 86 کشور عضو معاهده مادرید به ثبت رسانید که این کار احتیاج به ثبت به صورت واحد به واحد در هر کشور را ندارد.

دلیل حمایت اداره مالکیت از برند های ثبتی

شما با ثبت برند در دنیای تجارت زمینه کاری و خدمات رسانی خود را به مردم و دولت معرفی نموده که این کار علاوه بر ایجاد اشتغال به چرخه درامد هم کمک شایانی میکند بنابراین شما با انجام کلیه مراحل و پرداخت هزینه قانونی برای ثبت برند خود ااز حمایت اداره الکیت صنعتی برخوردار می گردید.

در نتیجه:

1) از ثبت برند مشابه و هم نام شما جلوگیری میکند
2) اگر فردی از برند شما و یل حتی مشابه آن سو استفاده نماید طبق قانون و بل شکایت شما پیگیری قانونی انجام می گردد.
در صورت نبود حمایت اداره مالکیت صنعتی با تلاش و فعالیت در دنیای تجارت و به شهرت رساندن یک برند تضمینی برای عدم سو استفاده از آن نبود پس با ثبت برند اول از همه از امنیت برند خود مطمئن میشوید.


نکته : شما با ثبت برند می توانید با اعطای نمایندگی با نام برند خود کسب و کار خود را نیز گسترش دهید.

زمان اعتبار قانونی برند تجاری

مدت اعتبار قانونی برند از زمان ثبت ده سال می باشد که بعد از طی این زمان قابل تمدید می باشد.

برندهای قابل ثبت در اداره مالکیت صنعتی

واژگان یا کلمات ، ترکیبی از حروف ، اعداد ، حرف و عدد و یا کلمه و رقم در کنار هم ، تصویر یا علامت و نماد و آیکون به شکل رنگی یا سیاه و سفید می تواند ثبت برند شود . در برخی کشورها شعار تبلیغاتی ، بو یا اصوات هم قابلیت ثبت برند دارند اما در کشور ایران فقط موارد گرافیکی و قابل رویت ذکر شده ثبت می گردد.
هر گونه واژه، ارقام، حروف، تصویر و یا ترکیب هر کدام از این موارد با هم به صورت رنگبندی شده و یا سیاه و سفید قابلیت ثبت برند را دارند. در کشور های دیگر از شعار و یا صدا ها وبوها نیز برای ثبت استفاده می شود که در ایران جز موارد قابل دیده شدن و گرافیکی امکان پذیر نمی باشد.

 استعلام آنلاین برند

برند های تجاری غیر قابل ثبت

از کلمات عام که کلیت یک محصول را شامل میشود نمیتوان برای ثبت استفاده کرد مثلا" برند کیک قابل ثبت نیست زیرا کیک به اقسام مختلفی تقسیم می شود و نمیتوان آن را منحصر به یک برند دانست و ثبت کرد.
از کلمات توصیفی هم نمیتوان استفاده نمود مانند شیرین که برای محصولات مختلفی همچون بستنی، شکلات، آبنبات... به کار میرود و مختص به یک محصول یا برند نیست.
علامت های که با عرف و موازین اسلامی همخوانی ندارد و بر خلاف آن می باشد همچنین تصویر از چهره افراد مقدس نیز قابل ثبت برای برند نیست.
همچنین نشان های دولتی ، نمادهای بین المللی ، پرچم کشورها ، اسامی مشهوره یا مقدسه ، نام سازمان های جهانی بر اساس قوانین اداره مالکیت فکری و معنوی غیرقابل ثبت می باشد.
موسسه ثبتی وحقوقی ایلیا با رعایت کلیه این نکات و رعایت آن ها همیار شما در کلیه امور استعلام و ثبتی برند می باشد.
جهت راهنمایی انتخاب نام تجاری مناسب ، مقاله انتخاب نام شرکت و برند تجاری را مطالعه نمایید.

شیوه استعلام انلاین برند تجاری در سامانه موسسه ثبتی ایلیا

با اکتفا به توضیحات داده شده میدانید که برند اعتبار شما در دنیای تجارت می باشد و با ثبت قانونی آن اعتبار خود را تثبیت می نمایید، اولین گام استعلام برند می باشد که به سه طریق انجام پذیر است:


1) استعلام با مراجعه به سایت اداره مالکیت صنعتی که به علت به روز رسانی نشدن از قابلیت نمایش برندهای در حال ثبت که روند ثبت آن ها تکمیل نشده و نداشتن اطلاعات کامل از طبقه بندی مشاغل گمراه شوید و حتی با این استعلام هم برند شما رد شود.
2یک راه هم استعلام حضوری ار اداره ثبت است که بنا به حجم زیاد کار و پرونده های مربوط به ثبت برند و این نکته که اداره ثبت برند در کل ایران شعبه ای نداشته و فقط اداره واقه در استان تهران امور ثبتی برند را انجام می دهد ممکن است به نتیجه دلخواه دست پیدا نکنید.
3) اخرین روش هم استعلام آنلاین با مراجعه به سامانه مجتمع ثبت برند ایلیا و پر نمودن فرم استعلام آنلاین برند می باشد که کارشناسان مجرب ثبت برند کلیه استعلام های مربوطه را با بالاترین کیفیت در اختیار شما قرار می دهند.
در دنیای تجارت با استعلام آنلاین علامت و برند تجاری و همچنین استعلام نام و شماره ثبت شرکتها در مجتمع ثبتی و حقوقی ایلیا گامی فراتر از رقبا بردارید.

 

 استعلام آنلاین برند