لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما تور مجازی ایلیا

استعلام برند


استعلام برند یکی از بهترین روش ها برای ثبت یا عدم ثبت برند مورد نظر شما می باشد.برای استعلام برند می توانید با شماره تلفن 26655119-021 تماس بگیرید،هم چنین می توانید به پایگاه استعلام برند به نشانی https://ipm.ssaa.ir/Search-Trademark مراجعه کنید و جهت استعلام برند خود مبادرت کنید.در دنیای امروز انتخاب برند دشوارتر از گذشته می باشد زیرا حجم برندهایی که در اداره مالکیت صنعتی ثبت شده است خیلی بیشتر شده است.در صورتی که برندی در گذشته ثبت شده است دیگر قابل ثبت نمی باشد،به موجب همین امربه منظور پیشگیری از مردود شدن برند پیشنهادی قبل از ثبت باید از برند مورد نظر خود استعلام بگیرید.

استعلام آنلاین برند

استعلام آنلاین برند به شما کمک می کند که از وضعیت برندی که می خواهید ثبت نمایید اطمینان حاصل فرمایید زیرا ممکن است برند مورد نظرتان قبلا" به ثبت رسیده باشد اگر قبل از اقدام به ثبت استعلام آنلاین برند گرفته باشید می توانید در وقت و هزینه خود صرفه جویی نمایید در غیر این صورت ممکن است علاوه بر زمان هزینه زیادی نیز متحمل شوید در صورتی که برند مورد نظرتان به علت تکراری بودن و یا تشابه رد شود.

 

استعلام آنلاین برند

 

استعلام برندهای ثبت شده

قبل از آنکه برندی را به ثبت برسانید باید درباره استعلام نام تجاری و استعلام برند تجاری ثبت شده مطمئن شوید و مبادرات لازم را به انجام برسانید .شما با استعلام برندهای ثبت شده می توانید در صورتی که اسم انتخابی شما سابقه ثبتی داشته باشد و یا مشابه آن وجود داشته باشد از انتخاب آن اسم خودداری کنید.

سایت استعلام برند

سایت استعلام برند به نشانی http://rrk.ir می باشد به موجب همین امر برای استعلام نام برند می توانید به نشانی فوق الذکر مراجعه کنید.

 

این امکان وجود دارد تا با پر کردن فرم استعلام برند اطلاعات مربوط به زمینه کاری و برند مورد نظرتان را وارد کرده و بدون هیچگونه هزینه ای هم از وضعیت برند مورد نظرتان مطلع می شوید،برای استعلام برندهای ثبت شده می توانید این کار را به مشاوران و کارشناسان ثبت شرکت ایلیا بسپارید تنها کافیست مشاوره آنی رایگان  کلیک کنید  تا مشاوران و کارشناسان ثبت شرکت ایلیا با شما تماس بگیرند.

 

سامانه استعلام آنلاین برند از طریق سامانه تخصصی

سامانه استعلام آنلاین برند یکی از موثر ترین راه ها برای دریافت اطلاعات درست و کافی در مورد وضعیت برند مورد نظرتان می باشد از این رو با استفاده شیوه استعلام آنلاین در وقت و هزینه خود صرفه جویی می نمایید و امکان اطلاع از برندهای ثبت شده در تمام 45 طبقه ی کاری هم برایتان فراهم است.

در مراحل ثبت برند یکی از مهمترین قسمت های انتخاب نام مناسب برای برند می باشد که تا قبل از این توسط رقبا و همکاران شما به ثبت نرسیده باشد پیشنهاد ما برای استفاده درست از وقت و هزینه شما انتخاب چند مورد نام مناسب برای برندتان می باشد تا در صورت عدم ثبت نام مورد نظرتان به علت تشابه نام دیگری را جایگزین نمایید. با استعلام آنلاین شرکت و برند که از راه های متداول ثبت برند می باشد از به مشکل برخوردن شما در زمینه ثبت جلوگیری کرده و با توجه به قوانین ثبت از انتخاب برند مشابه و تکراری جلوگیری می گردد.

مزایای استعلام برند

 • جلوگیری از ثبت نام تکراری برند ثبت شده.
 •  پیشگیری از صرف وقت و هزینه برای ارسال برند تکراری.
 • عدم تشابه با برند رقبا.
 •  کسب اطلاع از کلیه برن های ثبت شده در طبقات مختلف کاری.

با روش استعلام آنلاین میتوان از ثبت و یا عدم ثبت برند مورد نظر اطمینان حاصل نمود تا در صورتی که برند مورد تایید قرار نمی گرفت از نام جایگزین استفاده نموده و اگر پس از استعلام از ثبت برند مطمئن گشتید با اطمینان کامل برای ثبت خود اقدام نمایید.

استعلام آنلاین برند قبل از ثبت

اولین گام در ثبت برند استعلام آنلاین برند می باشد با توجه به این موضوع ما شما عزیزان را در این راه همیاری می نماییم . با  کلیک بر روی مشاوره آنی  رایگان کارشناسان ما در کمترین وقت شما را از وضعیت برند مورد نظرتان مطلع می نمایند و در صورت عدم ثبت برند دیگری را به شما پیشنهاد میدهند که تا قبل از این به ثبت نرسیده باشد، با استفاده از سامانه ما بی دغدغه از اتلاف زمان و هزینه خود مراحل ثبت برند تان را آغاز نمایید.

 

استعلام برند

 

مواردی درباره نام برند تجاری

 •  قانون به شما این امکان را می رهد تا بعد از استعلام آنلاین برند و ثبت برند خود این امکان را داشته باشید تا از کسانی که از برند شما و مشابه ان استفاده می کنند شکایت کرده و از فعالیتشان جلوگیری نمایید و یا حتی طلب خسارت کنید.
 •  نکته بعدی در مورد برند این است که برند ثبت شد شما قابلیت انتقال دارد و هر چه بیشتر با برند خود فعالیت انجام داده باشید که برند شناخته شده تر و پرسود تر باشد به همان میزان ارزش برند بالاتر میرود.
 • مورد بعدی که باید بدانید این است که برند به جز هزینه ثبت و تمدید هزینه دیگری مانند مالیات نداشته و عوارضی به آن تعلق نمی گیرد.
 • لازم است بدانید برند را می توان به صورت بین المللی در آورد بدین صورت که با یک اظهارنامه یک مرحله از فرایند و همچنین یک هزینه میتوانید برند خود را به صورت بین المللی ثبت نمایید که در ایران این فرایند از طریق ثبت بین المللی برند مادرید صورت گرفته که طبق آن تولید یا خدمات خود را میتوانید در 86 کشور عضو معاهده مادرید به ثبت رسانید که این کار احتیاج به ثبت به صورت واحد به واحد در هر کشور را ندارد.

دلیل حمایت اداره مالکیت از برند های ثبتی

شما با ثبت برند در دنیای تجارت زمینه کاری و خدمات رسانی خود را به مردم و دولت معرفی نموده که این کار علاوه بر ایجاد اشتغال به چرخه درامد هم کمک شایانی میکند بنابراین شما با انجام کلیه مراحل و پرداخت هزینه قانونی برای ثبت برند خود از حمایت اداره مالکیت صنعتی برخوردار می گردید.

در نتیجه:

 •  از ثبت برند مشابه و هم نام شما جلوگیری می کند.
 •  اگر فردی از برند شما و یا حتی مشابه آن سو استفاده نماید طبق قانون و با شکایت شما پیگیری قانونی انجام می گردد.

در صورت نبود حمایت اداره مالکیت صنعتی با تلاش و فعالیت در دنیای تجارت و به شهرت رساندن یک برند تضمینی برای عدم سو استفاده از آن نبود پس با ثبت برند اول از همه از امنیت برند خود مطمئن می شوید.

نکته : شما با ثبت برند می توانید با اعطای نمایندگی با نام برند خود کسب و کار خود را نیز گسترش دهید.

زمان اعتبار قانونی برند تجاری

مدت اعتبار قانونی برند از زمان ثبت ده سال می باشد که بعد از طی این زمان قابل تمدید می باشد.

برندهای قابل ثبت در اداره مالکیت صنعتی

واژگان یا کلمات ، ترکیبی از حروف ، اعداد ، حرف و عدد و یا کلمه و رقم در کنار هم ، تصویر یا علامت و نماد و آیکون به شکل رنگی یا سیاه و سفید می تواند ثبت برند شود . در برخی کشورها شعار تبلیغاتی ، بو یا اصوات هم قابلیت ثبت برند دارند اما در کشور ایران فقط موارد گرافیکی و قابل رویت ذکر شده ثبت می گردد.

هر گونه واژه، ارقام، حروف، تصویر و یا ترکیب هر کدام از این موارد با هم به صورت رنگبندی شده و یا سیاه و سفید قابلیت ثبت برند را دارند. در کشور های دیگر از شعار و یا صدا ها وبوها نیز برای ثبت استفاده می شود که در ایران جز موارد قابل دیده شدن و گرافیکی امکان پذیر نمی باشد.

برند های تجاری غیر قابل ثبت

 • از کلمات عام که کلیت یک محصول را شامل میشود نمیتوان برای ثبت استفاده کرد مثلا" برند کیک قابل ثبت نیست زیرا کیک به اقسام مختلفی تقسیم می شود و نمیتوان آن را منحصر به یک برند دانست و ثبت کرد.
 • از کلمات توصیفی هم نمیتوان استفاده نمود مانند شیرین که برای محصولات مختلفی همچون بستنی، شکلات، آبنبات... به کار میرود و مختص به یک محصول یا برند نیست.
 • علامت های که با عرف و موازین اسلامی همخوانی ندارد و بر خلاف آن می باشد همچنین تصویر از چهره افراد مقدس نیز قابل ثبت برای برند نیست.
 • همچنین نشان های دولتی ، نمادهای بین المللی ، پرچم کشورها ، اسامی مشهوره یا مقدسه ، نام سازمان های جهانی بر اساس قوانین اداره مالکیت فکری و معنوی غیرقابل ثبت می باشد.

شیوه استعلام انلاین برند تجاری در سامانه موسسه ثبتی ایلیا

با اکتفا به توضیحات داده شده می دانید که برند اعتبار شما در دنیای تجارت می باشد و با ثبت قانونی آن اعتبار خود را تثبیت می نمایید، اولین گام استعلام برند می باشد که به سه طریق انجام پذیر است:

استعلام با مراجعه به سایت اداره مالکیت صنعتی که به علت به روز رسانی نشدن از قابلیت نمایش برندهای در حال ثبت که روند ثبت آن ها تکمیل نشده و نداشتن اطلاعات کامل از طبقه بندی مشاغل گمراه شوید و حتی با این استعلام هم برند شما رد شود.

یک راه هم استعلام حضوری ار اداره ثبت است که بنا به حجم زیاد کار و پرونده های مربوط به ثبت برند و این نکته که اداره ثبت برند در کل ایران شعبه ای نداشته و فقط اداره واقه در استان تهران امور ثبتی برند را انجام می دهد ممکن است به نتیجه دلخواه دست پیدا نکنید.

 

 

 

مشاوره آنی
مجتمع ایلیا ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی در راستا ارائه خدمات با حداقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

شرایط ثبت برند لاتین 🥇【ثبت برند لاتین ✔️】

مراحل و شرایط و مدارک ثبت برند لاتین در کشور . انجام امور ثبتی در کم ترین زمان توسط مجرب ترین کارشناسان ثبتی در کشور

طراحی لوگو

طراحی لوگو ، آرم توسط دپارتمان طراحی ثبت شرکت ایلیا برای شما در اسرع وقت و مطابق سلیقه شما انجام می شود . کارگروه تخصصی طراحی و تبلیغات روبیک طراحی لوگو ، آرم ، ست اداری ، طراحی سایت سئو ، کارت ویزیت ، کاتالوگ وحتی برنامه نویسی اپلیکیشن را برای شما به انجام می رساند .

0 تا 100 سیب سلامت سال 99

در این مقاله به مطالبی درباره سیب سلامت - مراحل و نحوه دریافت و گرفتن مجوز سیب سلامت و در آخر شرایط دریافت آن

ارزانترین ثبت برند ✔️

برای ثبت برندو انجام امورات ثبتی و حقوقی خود باید با اشخاص مجرب و کاربلد در مجتمع متخصص در امر ثبت برند در ارتباط باشید. برای اطلاع از بهترین موسسه ثبت برند در کشور باید به رزومه آن ها توجه کنید .

استعلام برند

استعلام برند های ثبت شده، سایت استعلام برند و برند های قابل ثبت بصورت آنلاین

نام تجاری - انتخاب نام تجاری

نام تجاری - انتخاب نام تجاری زیبا برای ثبت برند از اساسی ترین اقدامات اولیه برای ورود در بازار است. تفکر اساسی ای که در پشت نام تجاری ( برند ) قرار دارد یک استراتژی

🥇مدارک ثبت برند【مدت زمان ثبت برند ✔️】

نام تجاری ، مدت زمان ثبت برند، مدارک ثبت برند، مدارک لازم برای ثبت برند ،مدارک جهت ثبت برند ، مدارک لازم برای ثبت لوگو

وکیل علائم تجاری - وکیل ثبت برند

وکیل علائم تجاری - وکیل ثبت برند - باید به صورت کامل مسلط به انجام امور ثبتی متقاضیان باشد . مجتمع ایلیا این اطمینان را به شما خواهد داد که امورات و مراحل ثبت برند شما با تجارب مجرب ترین کارشناسان در کم ترین زمان انجام خواهد پذیرفت.

ثبت برند بین المللی🥇

ثبت برند بین المللی ، ثبت برند در خارج از کشور ، مزایای ثبت بین المللی برند ، هزینه ثبت برند بین المللی ، کشورهای عضو سیستم بین المللی مادرید

برترین نمونه اسم برند 🥇 اسم شرکت های ایرانی【 و هنری ✔️】

2 هزار اسم و نمونه نام شرکت ایرانی اصیل 🥇 و خارجی ✔️ نمونه اسم برند اسم برند ایرانی اسم برند انتخاب اسم برند و اسم برند زیبا اسم شرکت نمونه اسم شرکت

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پرسش و پاسخ های شما
صیاد
سلام وقت بخیر خسته نباشین ببخشید اسم برند منو استعلام میگیرید ممنون میشم اسم برند هم هست. سلیم صیاد
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا
درود، در اسرع وقت در مورد استعلام نام با شما تماس خواهیم گرفت پیشاپیش از صبر و شکیبایی شما ممنونیم .
پاسخ
سعید
عالی است
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
ممنونم و خوشحال هستیم که توانستیم نقشی اندک در بالا بردن اطلاعات ثبتی شما داشته باشیم
پاسخ
علی جباری
برند باهامش
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
برای انتخاب نام شرکت میتوینن با این شماره تماس بگیرید 9099072870
پاسخ
khoshbakht
سلام ، وقت بخیر لطفا استعلام کنید که برند باتیس ثبت شده یا خیر ؟من در حوزه ی قطعات یدکی و لنت میخوام ثبت کنم مچکرم
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
سلام این اسم خودش عینا ثبت نشده
پاسخ
مرتض دهدهی
پولک و نبات خاتون
پاسخ
برند پولک نبات خاتون
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا®
با سلام برای انتخاب نام شرکت میتوانین با شماره تلفن 9099072870 تماس بگیرید
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا®
با سلام برای انتخاب نام شرکت میتوانین با شماره تلفن 9099072870 تماس بگیرید
پاسخ
مهیار
سلام برای برند ماه پری می خواست استعلامات لازم رو انجام بدید. ممنون میشم تماس بگیرید سپاس
پاسخ
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید