جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

اخذ کد اقتصادی در گرگان

کد اقتصادی در گرگان 

چگونگی اخذ کد اقتصادی در گرگان سوالی است که مشمولین کد اقتصادی به دنبال پاسخ روشن در خصوص آن هستند و هر دولتی برای اینکه بتواند فعالیت تجاری داشته باشد باید آن را دریافت کند. پس از ثبت شرکت اخذ کد اقتصادی بسیار مهم است به همین دلیل در ادامه متن زیر توضیحاتی در این مورد به شما ارائه می دهیم.

درباره کد اقتصادی در گرگان

کارآفرینان و بازرگانان را در سایه حمایت خود قرار دهد، باید اول آنها را شناخته و سپس قادر باشد تا خرید و فروش یا به طور کل معاملاتشان را ردیابی کند. یکی از روش های دستیابی به این شناخت و ایجاد چتر حمایتی اخذ کد اقتصادی از سوی فعالان امر می باشد.

با اخذ کد اقتصادی در گرگان علاوه بر معرفی خود به عنوان یک فعال اقتصادی یا کارآفرین مالیات مربوطه را پرداخته و در مقابل از پشتیبانی و حقوق دولتی برخوردار می شوید بدین صورت که با شناخت صاحبان مشاغل امکان جلوگیری از رقابت های ناسالم اقتصادی ایجاد می شود.

کد اقتصادی در گرگان

کد اقتصادی کد یا شماره 12 رقمی است که برای شرکت یا شخص صادر شده است. باید روی همه فاکتورهایش اعم از فاکتور خرید یا فروش دیده شود.

دلیل درج کد اقتصادی بر روی فاکتورهای خرید و فروش کنترل معاملات و محاسبه دقیق مالیات بر اساس آنها و بر طبق اسناد و مدارک موجود می باشد. تا از امکان خطا در محاسبه مالیات یا محاسبه نظری و تخمینی آن کاسته شود.

مضافاً به وسیله کد اقتصادی سازمان امور مالیاتی کشور قادر است دفاتر قانونی، فاکتورها و صورتحساب های صادره را به راحتی ارزیابی کند.

کد اقتصادی در گرگان 

مدارک مورد نیاز برای اخذ کد اقتصادی در گرگان

  • دریافت دفترچه و تکمیل آنها (واحد اطلاعات و خدمات اداره دارایی)
  • دریافت فرمهای مربوطه و تکمیل آنها (واحد ثبت و شناسائی اداره دارائی)
  • شناسنامه و کارت ملی تمامی اعضای هیئت مدیره
  •  آگهی ثبت شرکت و تغییرات ثبتی در دو نسخه
  • فتوکپی از اظهارنامه شرکت (و یا شرکتنامه و تقاضانامه در شرکت‏های غیر سهامی)
  • آگهی روزنامه رسمی و تغییرات آن
  • فتوکپی پروانه بهره برداری یا مجوز تاسیس (در صورت موجود بودن)
  • سند مالکیت اقامتگاه قانونی شرکت که در آگهی تاسیس قید گردیده است. در صورت استیجاری بودن، فتوکپی قرارداد اجاره که به تایید واحد مالیاتی محل ملک رسیده باشد.
  • نامه شروع و یا عدم شروع به فعالیت شرکت و فتوکپی آن بعد از ثبت در دبیرخانه
  • پرداخت مالیات حق تمبر به اداره دارائی

اشخاص مکلف به اخذ کد اقتصادی در گرگان

هر شرکتی که کار تولید، مونتاژ، واردات و صادرات ، توزیع هر نوع کالا و انجام کارهای خدماتی اشتغال دارند همچنین کلیه اشخاص حقیقی که به امور فوق مشغول هستند و دارای پروانه کسب یا کار ازمراجع ذی صلاح بوده و یا دارای محل کار می باشند واجد شرایط اخذ کد اقتصادی هستند. قابل ذکر است احراز یکی از دو شرط فوق برای اشخاص حقیقی کفایت می کند تا آنها را واجد شرایط اخذ کد اقتصادی نماید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها