درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکتثبت تغییرات شرکتثبت برندخدمات اداری مشاوره

اخذ مجوز به چه معناست؟

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     پنج شنبه، 14 مرداد 1400


اخذ مجوز 

مجوز یعنی چه

منظور از اخذ مجوز سندی رسمی و قانونی است که از سوی مراجع ذی صلاح جهت انجام موضع فعاللیت مشخصی صادر می گردد و برای هر موضوع فعالیت باید از مقامات قانونی مربوط به آن موضوع فعالیت مجوز اخذ نمود.بنابراین در صورتی که شرکت یا موسسه ای را می خواهید به ثبت برسانید که موضوع فعالیت آن نیاز به اخذ مجوز دارد باید پیش از آن از مرجع مرتبط تقاضای مجوز یا جواز یا موافقت اصولی نمایید.مثلا" برای فعالیتهای فرهنگی هنری عموما" باید از وارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز اخذ نمود یا بریا فعالیتهای فنی مهندسی کارت نظام مهندسی و یا برای فعالیتهای کشاورزی نیاز به اخذ مجوز از جهاد کشاورزی می باشد . بر همین اساس برای سایر موضوعات فعالیت باید از نهادهای مربوطه در صورت نیاز اخذ مجوز نمود.مجوز می تواند انواع متفاوت داشته باشد مانند جواز کسب و یا جواز تاسیس صنایع که هر یک شرایط متفاوتی دارد. جواز کسب را اتحادیه های مربوط به صنوف شغلی مختلف صادر می کنند و جواز تاسیس برای واحدهای تولیدی با متراژ بالا از سوی وزارت صنعت و معدن صادر می شود.لازم به ذکر است که مجوز نه تنها برای اشخاص حقوقی که برای اشخاص حقیقی نیز ممکن است به صدور برسد مانند شخص حقیقی که میخواهد جهت فروش کالایی خاص در فروشگاه شروع به کار کند و پیش از آن باید از اتحادیه مربوطه به شغلش مجوز اخذ کند.

چنانچه می خواهید جهت دریافت مجوز فعالیت اقدام کنید و اطلاعات لازم وکافی در این خصوص ندارید ثبت شرکت ایلیا گزینه بسیار خوبی جهت مشاوره می باشد.برای برقراری ارتباط با مشاوران و کارشناسان ثبت شرکت ایلیا می توانید به دو روش عمل کنید نخست فرم مشاوره آنی رایگان را کامل کنید تا مشاوران و کارشناسان ثبت شرکت ایلیا با شما تماس بگیرند و دوم اینکه با شماره تلفن های 32137-026 و 26655119-021 تماس حاصل کنید.

 

اخذ مجوز

 

موافقت اصولی چیست

تعریف موافقت اصولی

منظور از موافقت اصولی موافقت از طرف مرجع ذی صلاح جهت افرادی می باشد،که می خواهند فعالیت های صنعتی و تجاری انجام بدهند.بعد از احراز شرایط لازم و تسلیم طرح توجیهی جهت سرمایه گذاری در انجام فعالیت صنعتی جدید موافقت اصولی به اسم متقاضی از جانب اداره مربوطه صادر می گردد.

مدارک لازم جهت اخذ مجوز

اکثر سازمانهای صادر کننده مجوز صلاحیت متقاضی را از لحاظ تحصیلات و سوابق کار مورد بررسی قرار می دهند. بنابراین به طور کلی مدرک تحصیلی و رزومه کاری می تواند ازمدارک مورد نیاز باشد.برخی از نهادهای صدور مجوز نیز ممکن است اقدام به برگزاری آزمون کتبی یا مصاحبه شفاهی جهت صدور مجوز نمایند.

مزایای مجوز

یکی از مزایای مجوز این است که جهت ثبت علامت تجاری و یا اسم تجاری برای کسب و کارتان لازم می باشد. به علاوه جهت اخذ استاندارد ، ایران کد و پروانه بهره برداری نیز نیازبه مجوز دارید. به طور کلی اخذ مجوز سبب قانونی شدن فعالیت شما می باشد کما اینکه در بسیاری از موضوعات فعالیت شرکتها ذکر این عبارت لازم است « در صورت لزوم پس ازاخذ مجوزلازم » و بدون این عبارت ممکن است تقاضای ثبت شخصیت حقوقی پذیرفته نشود.

در انتها خاطر نشان می شویم که در صورت روبرو شدن با هر سوال و موردی می توانید با مشاوران و کارشناسان خبره و کاردان ثبت شرکت ایلیا در ارتباط باشید.

پل ارتباطی ما:

( به لبخندتان برترینیم )

شماره تماس مجتمع ثبتی و حقوقی ایلیا ( ثبت شرکت ایلیا )

  • شعبه کرج: 137 32 – 026
  • شعبه تهران :119 55 266 – 021
  • سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی : WWW.ELIYA.IR
  • پست الکترونیکی به نشانی INFO@ ELIYA.IR

خدمات قابل ارائه در کلیه واحد های ثبتی ( اداره ثبت شرکتها و برند استانها ) و حقوقی ( دعاوی کیفری و حقوقی کلیه دادگاه های ) سراسر ایران

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید