درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکتثبت تغییرات شرکتثبت برندخدمات اداری مشاوره

آگهی تاسیس شركت

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     شنبه، 27 شهریور 1400


آگهی تاسیس شرکت یکی از مدارک ثبت شرکت است که در انتهای فرایند ثبت شرکت به صدور میرسد تا روزنامه رسمی کشور با استناد به آن اقدام به انتشار آگهی ثبت تاسیس نماید.

 

آگهی تاسیس

 

آگهی تاسیس شرکت

به موجب قانونی که در سال 1289 شمسی به تصویب رسید دولت موظف گردید در پایتخت روزنامهای حاوی دستخط های سلطنتی و احکام وزارتخانه و عزل و نصب مامورین و قوانین موضوعه منتشر سازد و این روزنامه با نام مجله رسمی وزارت دادگستری منتشر میگردید که بعدها به نام روزنامه رسمی کشور تغییر نام داد و زیر نظر قوه قضائیه قرار گرفت.بر طبق قوانین کشور ما پس از ثبت شرکت لازم است خلاصه مفاد ثبت شرکت شامل موضوع شرکت ، آدرس و اعضای آن و سرمایه اولیه شرکت جهت اطلاع عموم آگهی شود که این آگهی در روزنامه رسمی قوه قضائیه کشور به عنوان تنها مرجع قانونی اطلاع رسانی حقوقی به ثبت رسیده و در هر زمان توسط عموم مردم قابل استعلام است .

جهت صدور آگهی تاسیس شرکت پیش آگهی آن پس از طی شدن کلیه مراحل ثبت شرکت توسط اداره ثبت شرکتها صادر میشود و سپس پیش آگهی در روزنامه رسمی به صورت آگهی چاپ می شود.

جهت صدور و چاپ آگهی تاسیس شرکت مدارک ثبتی شرکت ( اظهار نامه / تقاضانامه- شرکتنامه – اساسنامه و صورتجلسه) باید حتما با امضا شرکا به تایید اداره ثبت شرکتها رسیده باشد و ممهور به مهر این اداره باشد تا در روزنامه رسمی آگهی شود ، آگهی روزنامه رسمی سند قطعی و دولتی محسوب میشود.

موارد دیگری که در روزنامه آگهی می شود عبارتند از :

تغییرات های شرکت ، منحل شدن شرکت ، شرکتهای که شعب شرکتهای خارجی هستند خلاصه نامه های آنها ،   احکامی که در مورد اعتراض های که افراد به ثبت علائم تجاری داشته اند ، آیین نامه های تصویب شده

آگهی ثبت شرکت

زمانی که شرکت به ثبت می رسد باید تمام موارد ذکر شده در اساسنامه ( اسامی شرکا ، سرمایه شرکت ، سمتها ، موضوع شرکت ) در قالب روزنامه رسمی به چاپ برسد که نام این روزامه آگهی تاسیس است .

استعلام آگهی تغییرات

زمانی که تغییرات در شرکت ایجاد می کنید باید آگهی تغییرات داشته باشید و این آگهی تغییرات در اداره ی ثبت شرکت ها قسمت آگهی به چاپ میم رسد هنگام ثبت تغییرات یک زمان مشخصی وجود  دارد تا تغییرات به ثبت برسد و شما می توانید با استعلام آگهی تغییرات خود در سایت اداره ثبت شرکتها تغییرات شرکت خود را چک نمیاد همچنین اگر میخواهید با هر شرکتی یا اورگانی قرار داد ببندید باید به سایت روزنامه رسمی مراجعه و آگهی تاسیس و تغییرات را استعلام بگیرید.

دریافت آگهی تاسیس شرکت

به منظور آگهی ثبت شرکت ها و هم چنین آگهی تاسیس شرکت ها می توانید به سامانه اینترنتی http://rrk.ir مراجعه کنید.

آگهی تاسیس شرکت در روزنامه رسمی

برای تاسیس شرکت باید آگهی تاسیس چاپ کرد این آگهی تاسیس در واقع تمامی موارد ذکر شده در اساسنامه را درج می نماید پس از آگهی تاسیس بایستی همان آگهی را در روزنامه کثیرالانتشار به چاپ برسانید.

در واقع اگهی تاسیس روزنامه محلی و روزنامه رسمی آگهی کثیر الانتشار کشوری می باشد.

در قسمتی که آگهی را ثبت نام می کنید بخش پرداخت آگهی را کلیک میکنید و کد مکانیزه 18 رقمی را کپی میکنید . و بعد از آن در بخش پایین صفحه با درج مجدد آدرس و کدپستی گزینه پرداخت را کلیک کنید.

بعد از وصل شدن به پرتال بانک اطلاعات کارت را وارد نمایید سپس شماره پیگیری که به شما ارائه داده پرینت بگیرید بعد از گذشت 5 روزکاری پیامکی از جانب سازمان مربوط به روزنامه رسمی به شما داده می شود مبنی بر چاپ آگهی در سامانه

 

ثبت شرکت ایلیا

 

وضعیت چهارحالت آگهی

دریافت شده از ثبت : به منظور عدم پرداخت هزینه و اگر مایل باشید آگهی را در روزنامه رسمی چاپ کنید بر روی پرداخت آنلاین آگهی کلیک نمایید.

آماده ارسال به چاپ : به ممنظور آنکه چاپ آگهی موفقیت آمیز است و منتظر ارسال آن باشید .

انتشار یافت امضا نشده : به این منظور که آگهی چاپ شده اما هنوز به تایید ئ امضا نرسیده است .

شرکتهای سهامی خاص به دلخواه خودشان روزنامه مورد نظر را انتخاب می کنند ومیزان هزینه بستگی به روزنامه مورد نظر دارد

محاسبه نرخ چاپ آگهی در روزنامه رسمی

با توجه به تعداد کارکتر های چاپ شده در روزنامه رسمی هزینه آن مشخص

 می شود این کارکتر ها بستگی به ( موضوع فعالیت ، تعداد شرکا ، مشخص شدن سمت ها ، سرمایه اولیه  ) دارد.

. مثلا" اگر تعداد شرکا زیاد باشد و یا موضوع فعالیت شرکت بیش از حد باشد قطعا هزینه آگهی تاسیس شرکت نیز بالا می رود. لازم به ذکر است که در مواردی علاوه بر آگهی روزنامه رسمی درج آگهی تاسیس شرکت در روزنامه های کثیرالانتشار نیز لازم است.

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
سلام آگهی تاسیس شرکت ام را که سال ۸۵ ثبت شده چطور میتونم بگیرم ؟
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا
سلام اگر کلا اگهی رو از اون سال از اداره دریافت نکرده باشید ، کلا شرکت از بین رفته چون بازه زمانی محدودی برای دریافت مدارک ثبتی از اداره قرارداده اند. اگر شرکتتون ثبت شده میتونین مراجعه کنین به اداره ثبت شرکت ها و برابر اصل مدارک ها رو دریافت کنین
پاسخ
هزینه ثبت شرکت با همه استعلامات،وپرداختی ها،دفاتر پلمپ و...؟تشکر
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
هزینه های مربوط به ثبت شرکت بر اساس متغییر هایی مثل تعداد نفرات ، موضوع فعالیت ، سرمایه اولیه شرکت ، متفاوت هستش
پاسخ
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید