•  اخذ دفاتر مالیاتی (پلمپ دفاتر تجاری )  شرکتها

همه ساله جهت اظهار دقیق عملکرد مالی، اخذ دفاتر مالی به شکلی مجزا و خصوصی سازی شده الزامی ست .دفاتر  برای هر شرکت پلمپ میگردد. کامل کردن و تحویل این دفاتر به طور سالانه کاملا اجباری می باشد.

پلمپ دفاتر تجاری  یا دفاتر مالیاتی یعنی چی ؟

 موسسات ،  شركت ها و   سازمانهایی كه پیرو قوانین مالیاتی هستند باید از سازمان امور مالیاتی دفاتر قانونی خود را جهت ثبت همه ی  عملکردهای مالی خود اخذ نمایند .اینگونه  دفاتر به دفاتر قانونی مشهور هستند .

 شركتها با عنایت به قوانین و ضوابط نوع نوشتن وثبت این  دفاتر قانونی ملزم می باشند که همه ی فرآیندهای مالی خود را به ترتیب وپشت سرهم به رشته ی تحریر در بیاورند.در این دفاتر به هیچ عنوان نباید خط خوردگی وجود داشته باشد.پایان سال مالی زمان تسلیم اظهار نامه مالیاتی و دفاتر پلمپ  میباشد.

دفاتر پلمپ برای معین ساختن عملکرد مالی سالیانه شرکت, ثبت شرکت، به شکلی کاملا اجباری میباشد.

به جهت نظارت مستقیم بر اجرای قوانین و مقررات مالیاتی ، سازمان امور مالیاتی کشور ،هیات هایی متشکل از سه نفر را برای بازرسی و کنترل دفاترپلمپ پرداخت کننده های  مالیاتی برمبنای آیین نامه ای که بنا به پیشنهاد سازمان امور مالیاتی کشور توسط  وزیر امور اقتصادی و دارایی تصویب شده است اعزام  می نماید. اگر پرداخت کنندگان از تحویل دفاترپلمپ  امتناع بورزند با توافق هیات مندرج در" بند (3) - ماده 97" این قانون درآمد شامل مالیات  همان  سال به شکل علی الراس تشخیص  داده خواهد شد.

تبصره: هیات های موضوع این ماده می توانند حسب تجویز سازمان امور مالیاتی کشور کلیه دفاتر و اسناد و مدارک مالی مودیان را اعم از این که مربوط به سال مراجعه یا سنوات قبل باشند به منظور کسب اطلاعات لازم و ارائه آن به اداره امور مالیاتی ذیربط مورد بازرسی قرار دهند و یا در صورت لزوم دفاترپلمپ و اسناد و مدارک سنوات قبل را در قبال ارائه رسید به اداره امور مالیاتی ذیربط منتقل نمایند.

 • چرا پلمپ دفاتر می کنیم ؟

زیرا که قانون این اتفاق را مقرر نموده است واگر این کار را انجام ندهندمشمول جریمه ی مالیاتی می شوند.  

صادر نشدن  صورتحساب ، درج نشدن شماره اقتصادی ، به کار بردن  شماره اقتصادی خود برای افراد دیگر یا بالعکس ، مسئولیت تضامنی بعلاوه10درصد مبلغ مورد معامله ای  که عاری از رعایت قوانین این ماده صورت گرفته باشد را دارا میباشد.

آیا شرکتی که کار نمی کند باید دفتر مالیاتی یا تجاری بگیرد؟

بدون شک پاسخ مثبت است. کلیه ی شرکت ها بنابر ضوابط قانونی ملزم به  اخذ وگرفتن دفاتر مالیاتی خود از حوزه ی مالیاتی می باشند.در صورت عدم فعالیت نیز می بایست مراتب را  به اداره دارایی اطلاع رسانی کنند به این شکل که دفاترپلمپ خالی از اطلاعات خود را به اداره تسلیم نمایند.

زمان دقیق تسلیم دفاتر تجاری چه موقع می باشد ؟

تیرماه هر سال  زمان تسلیم اظهار نامه مالیاتی است که باید از  اواخر سال قبل جهت دریافت پلمپ  دفاتر اقدامات لازم صورت پذیرد.

چه مدارکی جهت  اخذ دفاتر تجاری نیاز است؟

 • کپی شناسنامه و کارت ملی مدیر عامل
 • کپی روزنامه رسمی تاسیس و یا آخرين تغييرات ثبت شركت در روزنامه رسمی
 • مهر شرکت

پلمپ دفاتر مالیاتی و تجاری چقدر زمان خواهد برد ؟

دفاترپلمپ یک روز بیشتر زمان نمی برد و حدودا یک  الی دو ماه طول میکشد که به واسطه ی اداره ی پست به دست موکلین گرامی برسد.

مراحل اخذ دفاتر  تجاری شرکتها به چه صورت است ؟

 • مشاوره تلفنی با کارشناس موسسه ثبت ایلیا
 • انعقاد قرارداد
 • ارسال مدارک به کارشناس
 • کپی شناسنامه و کارت ملی مدیر عامل
 • کپی روزنامه رسمی تاسیس و یا آخرين تغييرات ثبتی شركت در روزنامه رسمی
 • مهر شرکت

مدارک را چگونه تحویل کارشناس دهیم؟

به دوشکل این امکان فراهم است:

 • ارسال مدارک با پیک
 • بصورت حضوری و عقد قرارداد در مجتمع ثبت شرکت و برند ایلیا

آیا می توان برای فرار و رهایی از مالیات اظهارات دروغین ارائه داد؟

اظهارات دروغین  وبی اساس بااین نیت که  از پرداخت مالیات رهایی می یابیم با استناد به دفاتر و مدارک ساختگی در شکل کسب  یا خودداری از تحویل اظهارنامه مالیاتی ترازنامه و حساب سود و زیان برای سه سال پی در پی ، حبس از 3 ماه تا 2 سال و محرومیت از همه ی  معافیت ها و بخشودگی های قانونی در زمان ذکر شده   را دارد.

اخذ دفاتر مالیاتی ( پلمپ دفاتر ) در کرج

در مجتمع ثبت شرکت و برند ایلیا فرایند اخذ پلمپ دفاتر یا همان دفاتر مالیاتی به صورت کاملا تخصصی با کمترین هزینه و زمان انجام میشود.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی بیشتر در این خصوص با کارشناسان و مشاوران مجتمع ثبت ایلیا در ارتباط باشید.

 • از اینکه وب سایت مجتمع ثبت شرکت ایلیا را جهت مطالعه انتخاب نمودید سپاس گذار هستیم.