جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

اثر ثبت اختراع بر رشد اقتصاد

ثبت اختراع بر رشد اقتصاد

حق اختراع از جمله موضوعات مالکیت صنعتی بوده و اثر ثبت اختراع بر رشد اقتصاد و تجارت بین الملل بسیار زیاد است. از این رو نکات تخصصی در پیاده سازی ثبت اختراع و اعمال آن برای تولیدات بر روی اقتصاد نقش مهمی را ایفا خواهد کرد . در ادامه نکات تخصصی و حقوقی را ارائه می کنیم.

ثبت اختراع بر رشد اقتصاد

در اغلب کشورهای دنیا و در قوانین داخلی و نیز در عرصه بین الملل و قواعد فراملی، دگرگونی های عمیقی در مقررات مربوط به حق اختراع بوجود آمده است. که خود شاهد مدعا و گویای اهمیت این دسته از مصادیق حقوق مالکیت صنعتی است.

دنیای اقتصاد به دگرگونی و تسریع در وضع قوانین مربوط به اختراعات کمک فراوانی کرد. اگر بتوان اطلاعات و دانسته ها را ریشه ی اساسی در پیشرفت جوامع دانست، تکنیک ها و عملکردهای فنی را بایستی محرک اصلی در تحولات اقتصادی دانست.

در دنیای امروز، اهمیت هر جامعه ای بیشتر بر داشته های آن جامعه در مورد اطلاعات، معلومات و دانش استوار است. تا بر گنجینه ها و آثار مادی؛ زیرا امروز برای ارزش های مالی و منقول از قبیل مالکیتهای فکری به ویژه صنعتی، نقش مهمی در اقتصاد جهانی قایل هستند.

ثبت اختراع بر رشد اقتصاد

ارتباط ثبت اختراع بر رشد اقتصادی

تحول صنعت و خدمات، تولید و افزایش معاملات تجاری که بیشترین فایدهی آن دامن گیر مصرف کنندگان و مشتریان است.

مستلزم فضای سالم حقوقی و رقابت مشروع است؛ حمایت از مالکیت های صنعتی و به ویژه حق اختراع، مقدمه و بستری برای این آرمان ها به نظر می آید.

بنابراین هم جست و خیزهای اقتصادی و صنعتی در اختراعات و دگرگونی قوانین مربوط به آن کارساز است. هم تضمین حقوق مخترعان در تحول صنعت و تکنولوژی نافذ و مؤثر خواهد بود. این وابستگی دوگانه را نباید از نظر دور داشت.

اصل اقتصاد آزاد و آزادی اقتصادی را با اصل حمایت حقوقی و اقتصادی از مخترع معارض دانست؛ زیرا اصل آزادی و گردش روان و بدون مانع کالا ما را بدان رهنمون می شود تا از امتیازات و حقوق پدیدآورندگان و مخترعان حمایت گردد.

هر چند منجر به آزاد سازی رقابت در برخی زمینه ها شود. اما کاردانی در آن است که با اعمال این اصول، هم مصلحت جامعه و هم حقوق مخترع را مصون از تضییع نگه داشت تا جامعه از نتایج اختراع، نوآوری ها و ابتکارات مردم محروم نشود و انگیزه های دگرگونی و پیشرفت، همچنان روز به روز جوانه زند. (ماده ۱۷ ق.ث.. ط. ص. ع.ت.)

در صورت تمایل به اقدام به ثبت اختراع می توانید با مجتمع حقوقی ایلیا تماس بگیرید و نکات تخصصی در مسیر ثبت اختراع را از بخش روابط عمومی دریافت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها