لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما تور مجازی ایلیا

نقش اختراع در اقتصاد


حق اختراع از جمله موضوعات مالکیت صنعتی بوده و نقش مهمی در تجارت بین الملل دارد و در اغلب کشورهای دنیا و در قوانین داخلی و نیز در عرصه بین الملل و قواعد فراملی، دگرگونی های عمیقی در مقررات مربوط به حق اختراع بوجود آمده است که خود شاهد مدعا و گویای اهمیت این دسته از مصادیق حقوق مالکیت صنعتی است."

نقش اختراع در اقتصاد

دنیای اقتصاد به دگرگونی و تسریع در وضع قوانین مربوط به اختراعات کمک فراوانی کرد. اگر بتوان اطلاعات و دانسته ها را ریشه ی اساسی در پیشرفت جوامع دانست، تکنیکها و عملکردهای فنی را بایستی محرک اصلی در تحولات اقتصادی دانست در دنیای امروز، اهمیت هر جامعه ای بیشتر بر داشته های آن جامعه در مورد اطلاعات، معلومات و دانش استوار است تا بر گنجینه ها و آثار مادی؛ زیرا امروز برای ارزش های مالی و منقول از قبیل مالکیتهای فکری به ویژه صنعتی، نقش مهمی در اقتصاد جهانی قایل هستند.

ارتباط اختراع با صنعت

تحول صنعت و خدمات، تولید و افزایش معاملات تجاری - که بیشترین فایدهی آن دامن گیر مصرف کنندگان و مشتریان است - مستلزم فضای سالم حقوقی و رقابت مشروع است؛ حمایت از مالکیتهای صنعتی و به ویژه حق اختراع، مقدمه و بستری برای این آرمان ها به نظر می آید. بنابراین هم جست و خیزهای اقتصادی و صنعتی در اختراعات و دگرگونی قوانین مربوط به آن کارساز است و هم تضمین حقوق مخترعان در تحول صنعت و تکنولوژی نافذ و مؤثر خواهد بود و این وابستگی دوگانه را نباید از نظر دور داشت و اصل اقتصاد آزاد و آزادی اقتصادی را با اصل حمایت حقوقی و اقتصادی از مخترع معارض دانست؛ زیرا اصل آزادی و گردش روان و بدون مانع کالا ما را بدان رهنمون می شود تا از امتیازات وحقوق پدیدآورندگان و مخترعان حمایت گردد، هر چند منجر به آزاد سازی رقابت در برخی زمینه ها شود. اما کاردانی در آن است که با اعمال این اصول، هم مصلحت جامعه و هم حقوق مخترع را مصون از تضییع نگه داشت تا جامعه از نتایج اختراع، نوآوری ها و ابتکارات مردم محروم نشود و انگیزه های دگرگونی و پیشرفت، همچنان روز به روز جوانه زند. (ماده ۱۷ ق.ث.. ط. ص. ع.ت.)

مشاوره آنی
مجتمع ایلیا ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی در راستا ارائه خدمات با حداقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت برند لباس 🥇【مراحل ثبت برند لباس ✔️】

مراحل ثبت برند لباس ، شرایط ثبت برند لباس ، چگونه برند لباس ثبت کنیم؟ ، ثبت برند پوشاک

ثبت شرکت بازرگانی در ایران

شرکت های بازرگانی جزئی از شرکت های تجاری محسوب می شوند.این قبیل شرکت ها دراصل موضوع عملکردمربوط به حرفه بازرگانی را خط نشان می کنند در این مقاله به بیان بیشتر پرداخته می شود لطفا مطالعه نمایید.

شرکتهای دولتی در آیینه قوانین

در نظام حقوقی ایران شرکت دولتی، یک شرکتی تجاری محسوب می شود ولی تشکیل، اداره، انحلال و نظارت بر فعالیتهای آن تابع قواعد خاصی است که در قوانین مختلف پیش بینی شده است.

نظام مادرید

سیستم مادرید توسط دفتر بی المللی سازمان جهانی مالکیت فکری که ثبت بین المللی را انجام میدهد و در مجله رسمی Wtpo در مورد علائم بین المللی می سازد، اداره می شود.

نقش اختراع در اقتصاد

حق اختراع از جمله موضوعات مالکیت صنعتی بوده و نقش مهمی در تجارت بین الملل دارد در این مقاله می توانید در مورد نقش اختراع در اقتصاد مطالبی را مطالعه نمایید

معاهده ی همکاری در مورد گواهی نامه های اختراع

این معاهده موافقت نامه ای برای همکاری بین المللی در زمینه ی گواهی نامه های حق اختراع بوده و اغلب عقیده بر آن است که از زمان تصویب کنوانسیون پاریس تاکنون، مهمترین پیشرفت در همکاری بین المللی در راستای حق اختراع می باشد.

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید