لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما

مالیات کارت بازرگانی


به مجوزی که از جانب اتاق بازرگانی و صنایع و معادن برای انجام دادن کارهایی از قبیل صادرات و واردات برای اشخاص حقیقی و حقوقی صادر می شود کارت بازرگانی می گویند.

کاربرد های کارت بازرگانی

۱: از کارت بازرگانی می توان برای ثبت نام و علامت های تجاری غیر فارسی استفاده کرد.

2انجام دادن اموری مانند واردات و صادرات تمامی کالاهایی که در منطقه های ازاد می باشد را با داشتن کارت بازرگانی می توان به انجام رساند.

۳: با داشتن کارت بازرگانی ثبت کردن سفارشات و مرخص کردن کالا محیا می شود.

ابطال کارت بازرگانی

برای انکه کارت بازرگانی باطل شود به دو صورت ممکن است:

۱:ابطال اختیاری

۲:ابطال اجباری

ابطال اختیاری

اگر اشخاصی که کارت بازرگانی دارند و می خواهند از داشتن و دریافت کارت بازرگانی چشم پوشی کنند می توانند مدارک خود را در اختیاراتاق های بازرگانی و تعاون اداره کل مقررات صادرات و واردات و یا سازمان های بازرگانی استان ها بگذارند تا نسبت به باطل کردن کارت بازرگانی اقدام نمایند.

ابطال اجباری

۱:هنگامی که که کارت بازرگانی صادر شده باشد و بعد از ان مشخص شود که دارنده کارت یکی از شرایط دریافت کارت را دارا نمی باشد.

2-وقتی اشخاصی که دارای کارت بازرگانی هستند و جرائمی مانند قاچاق را انجام دهند کارت بازرگانی ابطال می شود.

مالیات کارت بازرگانی

دارا بودن کارت بازرگانی به تنهایی منجر به وضع مالیات نمی گردد درآمد مشمول مالیات تعیین کننده مالیات قابل پرداخت خواهد بود .

از انجایی که کارت بازرگانی نمی تواند به تنهایی موجب دریافت مالیات شود درامدی که از مالیات بدست می اید تعیین می کند که چه مقدار مالیات باید پرداخت شود.

با توجه به نرخ ماده 131 قانون در خصوص اشخاص حقیقی مالیات را بر مبنای درامدی که از مالیات به دست میاید به صورت مستقیم محاسبه می کنند ولی 25% از درامد برای اشخاص حقوقی محاسبه و دریافت می شود.

مطابق بخشنامه مصوبه گمرک اشخاصی که کارت بازرگانی خود را اخذ کرده اند برای واردات کالا باید مطابق مفاد و مالیات های مستقیم دولتی به میزان 4 درصد از واردات کالا را به صورت مجموع ارزش گمرکی و حقوق ورودی واریز نمایند.

مالیات علی الحساب کارت بازرگانی

اشخاصی که کارت بازرگانی را دریافت کرده اند در فرایند واردات قطعی باید 4% از واردات کالا را به صورت مجموع ارزشی گمرکی و حقوق ورودی پرداخت کنند.

چه کسانی از پرداخت 4% مالیات علی الحساب معافند:

واحدهای تولیدی که پروانه بهره برداری و کارت بازرگانی دارند و ماشین های خط تولیدی برای واحدهای تولیدی که جواز تاسیس دارند از پرداخت 4% مالیات علی الحساب معاف هستند.
کارت های بازرگانی که رتبه طلایی دارند بعد از دریافت نمودن تاییدیه از جانب اتاق صنایع و معادن مربوطه می توانند از پرداخت 4% از مالیات علی الحساب معاف شوند.

وقتی سازمان امور مالیاتی کشور سند تسویه شده را عرضه،و کارت های بازرگانی که خوش حساب هستند را معرفی کند می تواند از پرداخت 4% مالیات علی الحساب معاف گردد.

کلیه دستگاه های اجرایی دارای ردیف بودجه ای کشور همانند وزارتخانه ها ، موسسات و سازمان های دولتی و شهرداری
موسسه ها،وزارتخانه ها،شهرداری ها و سازمان های دولتی که شامل تمامی دستگاه های اجرایی می باشد از پرداخت 4% از مالیات علی الحساب معاف هستند.
کالاهایی که جنبه تجاری ندارد و از طریق پست آورده شده اند
تمامی کالاهایی که ازطریق پست فرستاده شده اند و کالاهایی که بعنوان کالاهای تجاری محسوب نمی شوند از پرداخت4%مالیات علی الحساب معاف هستند.

نکته قابل توجهی وجود دارد و ان این است که دارندگان کارت پیله وری و کارت بازرگانی و کلیه وارد کنندگان مانند اشخاص حقیقی و حقوقی و اشخاصی که شامل موارد فوق نمی شوند و کارت بازرگانی ندارند باید 4% مالیات علی الحساب را پرداخت نمایند.

اقدامات اولیه ثبتی در ایلیا...

مسیر طی شده ی ایلیا سرشار از نام کسانی ست جای_گاهی استـوار برای سرشار از نام کسانی ست خودشان ایجاد نماید.

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

مدارک و مدت زمان لازم برای اخذ کارت بازرگانی

برای اخذ کارت بازرگانی باید در ابتدا مدارک مورد نیاز را تهیه نماییم. در این مقاله علاوه بر بررسی مدارک لازم به بررسی مدت زمان اخذ کارت بازرگانی خواهیم پرداخت.

اخذ کارت بازرگانی اشخاص حقوقی

برای اینکه بتوانیم برای شرکت خود کارت بازرگانی اخذ نماییم باید در ابتدا از مدارک لازم اطلاع داشته و سپس مراحل آن را بدانیم. در این مقاله اطلاعات دقیق و کاملی برای اخذ کارت بازرگانی به شما داده خواهد شد.

هزینه و تعرفه اخذ کارت بازرگانی

کارت بازرگانی ، کارتی است که برای تجار و بازرگانان صادر می شود تا مجوزی باشد برای واردات و گاها" صادرات محصولات مجاز .جهت بهرمندی از فرایند اخذ کارت بازرگانی و اطلاع از هزینه کارت بازرگانی توسط ثبت ایلیا با ما در ارتباط باشید.

اتاق بازرگانی

اتاق بازرگانی نهادی اقتصادی است که جهت رفاه حال بازرگانان و کمک به اعتلای وصعبت اقتثادی کشور ایجاد شده ومرجع صدور کارت بازرگانی است . موسسه ایلیا جهت اخذ

مراحل و شرایط اخذ کارت بازرگانی

در این مقاله به بررسی شرایط و مراحل مورد نیاز جهت اخذ کارت بازرگانی خواهیم پرداخت.

تمدید کارت بازرگانی

اعتبار کارت بازرگانی برای اشخاص و شرکتهایی که پروانه بهره برداری ندارند تنها یک سال است. بعد از اتمام این مدت باید تمدید گردند. در این مقاله به بررسی نحوه تمدید کارت بازرگانی خواهیم پرداخت.

سامانه ثبت نام کارت بازرگانی

برای ثبت نام کارت بازرگانی باید از طریق سامانه اتاق بازرگانی اقدام نمود. در این مقاله درباره ی مراحل ثبت سامانه کارت بازرگانی و مدارک مورد نیاز خواهیم پرداخت.

اخذ کارت بازرگانی اشخاص حقیقی

یکی از انواع کارت بازرگانی، کارت بازرگانی حقیقی می باشد که در این مقاله به بررسی آن خواهیم پرداخت.

نحوه محاسبه سهم اتاق بازرگانی در اظهارنامه

نحوه محاسبه و پرداخت سه هزارم سهم اتاق بازرگانی به منظور تمدید کارت بازرگانی از مبلغ مندرج در برگه درآمد مشمول مالیاتی فرد مالیات دهنده ، مقدار سه هزارم از آن به عنوان سهم سه در هزار اتاق بازرگانی محاسبه می شود

مالیات کارت بازرگانی

برای خیلی ها این سوال پیش می آید که آیا دریافت کارت بازرگانی مالیات دارد یا خیر؟ در این مقاله به بررسی شرایط مالیاتی اخذ کارت بازرگانی خواهیم پرداخت.

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟