جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

تنظیم اساسنامه موسسه در استان البرز

اساسنامه موسسه در استان البرز

تنظیم اساسنامه موسسه در استان البرز با توجه به نوع موسسه باید انجام شود به طور کلی دو نوع ثبت موسسه وجود دارد که به انتفاعی و غیر انتفاعی تقسیم می شود. برخی موسسات دارایی تیپ اساسنامه مخصوص به خود هستند.

راهنمای اساسنامه موسسه در استان البرز

اساسنامه دستور العمل کاری موسسه است و خلاصه ای از مقررات مربوط به اداره موسسه یا شرکت در آن ذکر می شود. درحقیقت خط مشی یک موسسه غیر تجاری را اساسنامه آن موسسه مشخص می کند.

همچنین مواردی مانند نام موسسه، موضوع فعالیت آن، سرمایه، مشخصات اعضا و سهمش و سمت شان و اقامتگاه موسسه و سایر مواردی از این دست در اساسنامه موسسه ذکر می شود و این اساسنامه توسط اداره ثبت شرکت ها باید مورد تایید قرار گیرد.

بنابراین تنظیم اساسنامه موسسه در استان البرز باید با دقت کافی انجام شود و کارشناسان ثبت شرکت ایلیا در این زمینه (ثبت شرکت و موسسه) بهترین هستند. لازم به ذکر است که اساسنامه موسسه در کنار سایر مدارک ثبتی (تقاضانامه و …) جهت ثبت موسسه لازم می باشد.

که باید پس از تاییدیه متن آن از طریق سامانه مرجع ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری دونسخه از آن از سامانه پرینت گرفته شده و به امضا شرکا برسد و هردو نسخه به همراه سایر مدارک ثبت موسسه به اداره ثبت ارسال شود.

می توان هر آنچه جهت اداره یا ایجاد تغییر در موسسه لازم است در تنظیم اساسنامه موسسه در استان البرز را پیش بینی نمود زیرا تغییرات شخصیت حقوقی من جمله موسسه در چارچوب اساسنامه میسر می باشد.

اساسنامه موسسه در استان البرز

نمونه اساسنامه موسسه در استان البرز

اساسنامه موسسه غیر تجارتی

ماده 1: نام ونوع موسسه:…………………..

ماده 2: موضوع موسسه: …………………………….

ماده 3: مركز اصلی موسسه: …………………………..

ماده 4: سرمایه موسسه:

ماده 5: مدت موسسه: از تاریخ ……………… بمدت نامحدود

ماده 6: تابعیت موسسه: تابعیت ایرانی است.

ماده 7: هیچ یك از شركا حق انتقال سهم الشركه خود را بغیر ندارند. مگر با رضایت و موافقت دارندگان سه چهارم سرمایه موسسه كه دارای اكثریت عددی نیز باشند. انتقال سهم الشركه بعمل نخواهد آمد مگر بموجب سند رسمی.

ماده 8: مجمع عمومی عادی موسسه در ظرف مدت چهار ماه اول هر سال پس از انقضای سال مالی موسسه تشكیل می شود. ولی ممكن است بنابه دعوت هر یك از اعضای هیات مدیره یا شركا بطور فوق العاده تشكیل گردد.

ماده 9: دعوت هر یك از جلسات مجامع عمومی توسط هر یك از اعضای هیات مدیره مدیرعامل یا شركا بوسیله دعوتنامه كتبی یا درج آگهی در یكی از جراید كثیرالانتشار بعمل خواهد آمد فاصله دعوت از روز انتشار تا تشكیل جلسه 12 روز خواهد بود.

ماده 10: در صورتی كه كلیه شركا در هریك از جلسات مجامع عمومی حضور یابند رعایت ماده 8 اساسنامه ضرورت نخواهد داشت .

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها