درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکتثبت تغییرات شرکتثبت برندخدمات اداری مشاوره

استعلام نام شرکت - سامانه استعلام نام شرکت

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     پنج شنبه، 7 مرداد 1400


استعلام نام شرکت و انتخاب نام شرکت:
اشخاص حقوقی نیزمانند اشخاص حقیقی دارای نام می باشند.هرشرکتی باید نام خود را براساس نحوه ی تشکیل ، نوع سرمایه و موضوع فعالیت انتخاب کند تا عملکرد خود را از دیگران جدا و متمایز سازد.

نام شرکت معرف شرکت وموضوع فعالیت شرکت است وتاثیرمستقیمی بر روی بازاریابی شرکت دارد.لذا باید با دقت زیادی انتخاب شود. از سوی دیگر، انتخاب نام شرکت نباید فقط محدود به سلیقه ی موسسین باشد وباید نظر بسیاری از افراد جامعه را به خود جلب کند. طبق تحقیقات انجام شده ، شرکت هایی که در انتخاب نام خود دقت زیادی به خرج داده اند ، نسبت به شرکت هایی که از نام های کلیشه ای و تکراری استفاده کرده اند بسیار موفق تر بوده اند.

به دلیل بالا رفتن میزان تقاضا برای ثبت شرکت به مراتب انتخاب نام شرکت نیز افزایش یافته در نتیجه تعداد اسم های تکراری هنگام ارسال نام ها به اداره ی ثبت شرکتها باعث رد نام شده است زیرا با تشابهی که با اسم های دیگردارد نام رد می شود .

علت آنکه اجازه نمیدهند اسامی به صورت تکراری به ثبت برسد این است که مممکن سو استفاده از اسامی بسیار زیاد است و می توان مشکلات زیادی به وجود اورد زیرا اگر نام دو شرکت یکی باشد در نتیجه نمیتوان ان ها در هنگام معامله تشخیص داد و مشکالات فراوانی خواهد داشت.

به همین دلیل لازم است قبل از انتخاب اسم شرکت استعلامات لازم صورت گیرد و و براساس استعلام نامم مورد نظر شما انتخاب شود ( اسامی باید به صورت 3 الی 4 سیلابی باشد. )

برای استعلام نام شرکت باید به سامانه اینترنتی بروید و در آن قسمت نام های مورد نظر خود را استعلام نمایید. لازم به ذکر است که این سایت زیر نظر سازممان ثبت اسناد و املاک کشور است برای استعلام باید شناسه ملی ، نام شخصیت حقوقی ، شماره ثبت را وارد نمایید .

پس از وارد کردن یکی از موارد بالا، اگر شرکت مورد نظر قبلا به ثبت رسیده باشد، اطلاعات کلی آن شامل نام کامل،تاریخ تاسیس و ثبت،شناسه ملی واحد ثبتی آدرس و کد پستی شرکت نشان داده خواهد شد.


ب) استفاده از پایگاه های اطلاعاتی روزنامه رسمی کشور به نشانی http://rrk.ir
در این روش برای استعلام نام شرکت،پس از ورود به سامانه ی فوق به قسمت آگهی های قانونی مراجعه کرده وبا ذکرنام و تکمیل سایر اطلاعات خواسته شده بر روی گزینه ی جستجو کلیک کنید.
در این سامانه تمامی آگهی های اشخاص حقوقی به همراه اطلاعاتی نظیر نام شرکت،موضوع شرکت و مشخصات اعضای شرکت برای اصالت سنجی به صورت رایگان در دسترس خواهد بود.

ثبت نام شرکت

پس از استعلام نام شرکت ، درصورتیکه نام پیشنهادی شما در اداره ثبت شرکت ها ثبت نشده بود،می توانید با مراجعه به پایگاه الکترونیکی http://www.irsherkat.ssaa.ir به ترتیب 55 نام را انتخاب و در سامانه وارد کنید تا پس از بررسی، یکی از نام ها مورد تایید قراربگیرد. ضمنا ، متقاضی تعیین نام باید یکی ازسهامداران یا موسسین و یا وکیل رسمی دادگستری (با ارائه وکالتنامه) باشد.
لازم به ذکر است، برای مطالعه ی بیشتر در رابطه با مراحل ثبت نام شرکت،می توانید به دیگر مقالات ما در سایت مراجعه کنید.در این مقالات،به طور کامل و دقیق در رابطه با چگونگی ثبت نام شرکت توضیح داده شده است.
پس از تایید نام توسط اداره ثبت شرکت ها، اعتبار آن در صورت ثبت و آگهی شدن نامحدود است، اما در صورتی که ثبت نشود اعتبار آن تا 33 ماه پس از تاریخ تایید نام می باشد . البته این مدت برای شرکت های سهامی عام 6 ماه می باشد.
کارشناسان ما در مجتمع ثبت شرکت ایلیا همواره آماده یاری شما عزیزان در کلیه امور ثبتی می باشند.

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
سلام ببخشید خواستم دفتر پیشخوان میگه باید مدارک رو اسکن کنم درسامانه تعین نام باید به کدوم قسمت برم
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا
سلام باید به سایت اداره ثبت شرکت ها مراجعه کنین و از اون طریق ثبت نام کنین
پاسخ
سلامچگونه می توانم آدرسی از شرکت بازرگانی، تولیدی ، خدماتی و بین المللی ایران میثاق پیدا کنم؟
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا
سلام میتونین مراجعه کنین به سایت روزنامه رسمی یا شناسه ملی
پاسخ
اسمی به این نام وجود دارد یا نه؟
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا
سلام این نام رو برای ثبت نیاز دارید ؟
پاسخ
سلام
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا
سلام عرض کردم ، در خدمتم .
پاسخ
اسم شرکت برا شرکت بازرگانی در جلفا میخواستم
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
اسامی که برای شرکت های بازرگانی انتخاب میشه باید در انتهاش از واژه جلفا استفاده بشه حتما مانند بازار کسب و کار نگین جلفا ، ابتکار تجارت ستاره جلفا
پاسخ
یه اسم پسوند برا شرکت بازرگانی در جلفا میخواستم
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
شرکت هایی که در منطقه آزاد به ثبت میرسند باید در انتهای اسم خود سیلاب جلفا را داشته باشند بنابراین شما باید یه نام 3 سیلاب انتخاب کنین و در انتهای آخر از اسم جلفا استفاده کنین مثلا شرکت بارمان تجارت فردا جلفا
پاسخ
شرکت اسپاد فیدار مهر نقش جهان ثبت شده است یا نه
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
سلام برای استعلام نسبت به قانونی بودن شرکت ها باید از طریق سامانه شناسه ملی یا روزنامه رسمی اقدام نمایید
پاسخ
سلام می خوام نام شرکت رو انتخاب کنم این سیستم استعلام زیاد قوی نیست شما می تونید راهنماییم کنید. ممنون میشم با من تماس بگیرید.
پاسخ
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید