جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

تعیین حوزه مالیاتی

تعیین حوزه مالیاتی

برای دریافت نکات حقوقی مربوط به تعیین حوزه مالیاتی به منظور تشکیل پرونده مالیاتی داشتن تخصص کافی جزو الزامات است، مجتمع ثبتی ایلیا راهنما و پشتیبان حقوقی شما در این مسیر خواهد بود و با ارائه مشاوره رایگان حقوقی راهنمای شما عزیزان خواهد بود. با ما در ادامه همراه باشید.

حوزه مالیاتی

هر شرکت حقوقی بعد از ثبت شدن و دریافت آگهی تاسیس آن باید ظرف مدت دوماه از تاریخ ثبت به اداره مالیات مراجعه کند و تعیین حوزه مالیاتی انجام گردد جهت تشکیل پرونده و دربافت کداقتصادی. این عمل از چند جهت حائز اهمیت است که در زیر چند نمونه از آن را ذکر میکنیم:

  • اگر شرکت تشکیل پرونده انجام ندهد نمی تواند کد اقتصادی 12رقمی را دریافت کند.
  • هر شرکتی که پرونده مالیاتی نداشته باشد نمی تواند برای پایان هرسال مالی خود اظهارنامه ارسال کند حال چه فعالیت داشته باشد یا قصد اعلام عدم فعالیت در اداره مالیات کند.
  • اگر شرکت در زمان مشخص که همان دوماه بعداز ثبت است تعیین حوزه مالیاتی انجام ندهد از ابتدای امر مشمول جرائم مالیاتی میشود برای مثال اگر از آن دوماه فراتر رود جهت ابطال تمبر سرمایه که درقانون 2در هزار سرمایه اصلی است می شود 6درهزار که 4درهزار آن جریمه است.
  • مهمتراز هرچیز نداشتن کداقتصادی باعث میشود که شرکت در معاملات خود دچار مشکل شود.

تعیین حوزه مالیاتی اشخاص حقیقی

با تکیه بر ماده 110 قوانین مالیات کشور، تمام افراد با شخصیت حقوقی (در قالب شرکت ها) وظیف دارند با ارائه اظهارنامه ، سود و زیان و کلیه مدارک مالیاتی و هویتی شرکای شرکت به اداره مالیات برای بازرسی می باشد. این امور باید در محل فعالیت شخصیت حقوقی انجام شده و به اداره مالیات ارسال گردد.

در سال اول ارائه مدارک مالیات اداره مالیات و تعیین حوزه مالیاتی انجام می شود و در سال های بعدی تنها ارائه لیست تغییرات کافی است.

تعیین حوزه مالیاتی

مدارک تعیین حوزه مالیاتی

  • ارائه رونوشت مدارک هویتی
  • تسلیم اظهارنامه مالیاتی امضا شده توسط صاحبان امضا
  • تسلیم آدرس شرکت ثبت شده
  • ارائه کپی از پروانه کسب
  • تسلیم اظهارنامه، شرکتنامه شرکت
  • اگر ملک مورد نظر اجاره ای باشد ارائه اجاره نامه الزامی است

مدت تعیین حوزه مالیاتی

پس از به ثبت رسیدن شرکت مورد نظر و درج آگهی تاسیس آن ، اعضای هیئت مدیره در زمان 1 ماهه از زمان صدور آگهی تاسیس شرکت باید بخش مالیاتی را در اداره مالیات مشخص و اقدامات لازم برای ارائه امور مالی را انجام دهند. در این صورت با ارائه مدارک مورد نیاز کد اقتصادی را دریافت می کنند.

در صورتی که از حوزه مالیاتی تشکیل پرونده های مالیاتی اطلاعی ندارید مجتمع ثبتی ایلیا بهترین راهنما و وکیل برای این امر خواهد بود تنها کافی است با گروه ثبتی ایلیا تماس بگیرید و مشاوره های لازم را از واحد روابط عمومی دریافت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ابراهیمی
ابراهیمی
2 سال قبل

تا چه زمانی فرصت برای تعیین حوزه مالیاتی داریم؟