لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما تور مجازی ایلیا

سامانه ثبت نام کارت بازرگانی 【راهنمای ثبت نام کارت بازرگانی✔️】


مطابق قوانین گمرگی جمهوری اسلامی ایران کارت بازرگانی از جمله مجوزهایی می باشد که شخصیت هایی حقوقی و حقیقی می توانند در زمینه واردات و صادرات کالا فعالیتهای خود را انجام دهند . اینگونه فعالیتهای تجاری و بازرگانی برای کلیه عموم آزاد نمی باشد فقط اشخاصی که این مجوز را دارا می باشند می توانند تجارت خود را شروع کنند . هم چنین به عنوان تاجر شناخته شوند .

تاجران کشورهای خارجی در صورتی می توانند در ایران به امر تجارت بپردازند که متقابلا تاجرین ایرانی هم بتوانند در کشور آنها تجارت خود را انجام دهند . برای اطلاع از ثبت نام کارت بازرگانی و عضویت در اتاق بازرگانی در ادامه این مقاله با ما همراه باشید . 

سامانه کارت بازرگانی

در ادامه به نحوه وارد شدن به سایت کارت بازرگانی خواهیم پرداخت . برای انجام این کار در ابتدا باید وارد سامانه الکترونیکی به آدرس http://cscs.chambertrust.ir/ شده و اقدامات و مراحل مربوط به ثبت کارت بازرگانی را به سرانجام برسانید . 

در این سامانه می توانید علاوه بر اخذ کارت بازرگانی ، تمدید و یا انتقال و یا المثنی کارت و یا تغییر نوع عضویت را انجام دهید .

با در نظر گرفتن شرایط اخذ کارت بازرگانی و هم چنین کامل کردن مدارک ثبت ، سپس ثبت خود را آغاز نمایید.

راهنمای ثبت نام کارت بازرگانی

 1. ورود اطلاعات اولیه در پیشخوان
 2. سپس فرم هایی که به صورت الکترونیکی در اختیار شما قرار داده می شود را چاپ نموده و با مراجعه به سازمان های مربوطه، گواهی های مورد نیاز را اخذ کنید.
 3. تکمیل اطلاعات پرونده و اسکن مدارک و بارگذاری آنها در سامانه
 4. سپس بعد از بازبینی با ثبت نهایی ، پرونده الکترونیکی شما به اتاق بازرگان ارسال می شود .
 5. به صورت غیر حضوری پرونده متقاضی در اداره بررسی می گردد .
 • در صورت اینکه پرونده و اطلاعات ناقص باشد و یا مغایرتی داشته باشد از طریق پیامک و یا ایمیل به متقاضی اطلاع داده می شود که مجدد به سامانه مراجعه نماید و مدارک و اطلاعات را تکمیل و رفع نقص نماید .
 • اما در صورتی اینکه پرونده متقاضی کامل و بدون نقص باشد که از طری پیامک و یا ایمیل به متقاضی اطلاع رسانی می شود که با تکمیل مدارک خود به اتاق بازرگانی مراجعه نماید .
 • برای پیگیری از روند ثبت خود می توانید با مراجعه به این سامانه از آخرین وضعیت پرونده خود اطلاع پیدا کنید .

الزامی است در شروع ثبت مواردی را رعایت نمایید تا به مشکل مواجه نشوید از جمله اینکه :

 1. حتما از مرورگر های به روز اینترنتی استفاده شود.
 2. در حین ثبت درخواست، از دکمه های Back و Forward مرورگر استفاده نشود.
 3. پر کردن اقلام اطلاعاتی که با علامت * مشخص شده اند، الزامی است.
 4. در هر مرحله از تکمیل فرم ها، تنها با زدن دکمه مرحله بعد، اطلاعات درج شده در آن بخش ذخیره می شود.
 5. در هیچ یک از بخش ها و صفحات سامانه، نیازی به تغییر صفحه کلید از فارسی به انگلیسی نمی باشد.
 6. در طی مراحل ثبت درخواست، اطلاعات پرونده شما به صورت خودکار در این سیستم ذخیره می گردد و چنانچه به هر علتی (قطع شدن ارتباط اینترنتی، آماده نبودن مدارک و ...) ادامه ثبت اطلاعات برای شما میسر نبود، یک ماه فرصت دارید تا با مراجعه مجدد به همین پیشخوان درخواست خود را تکمیل نمایید.ولی در صورت تکمیل نکردن پرونده تا حداکثر یک ماه، درخواست ناقص حذف گردیده و لازم است ثبت اطلاعات را مجدداً از مرحله اول آغاز نمایید.

مزایای داشتن کارت بازرگانی

 • از گونه امتیازاتی است که دارنده این کارت می تواند بدست بیاورد که یک فرد عادی نمی تواند داشته باشد .
 • از جمله مزایای آن راحتی در امر صادارت و واردات و سفر به کشورهای دیگر ، برای تاجرانی که به مسافرت به کشورهای دیگر دارند ویزای مخصوص تجار صادر می شود .
 • با در دست داشتن این کارت می تواند در اتاق بازرگانی عضویت داشته باشد .
 • از طریق مناطق آزاد کشور می تواند واردات کالا را انجام دهند .
 • امکان ثبت علائم تجاری لاتین و غیر فارسی.

ثبت نام اتاق بازرگانی

بر اساس ماده 1 آیین نامه عضویت در اتاق بازرگانی در کشور می تو.اند مشمول افراد حقیقی و حقوقی در ایران شود . امور بازرگانی و نیز افرادی که به انجام امور خدماتی و صنعتی مشغول هستند می توانند عضو اتاق بازرگانی باشند . هیج شخصی نمی تواند بیش از یک کارت عضویت در اتاق بازرگانی را به نام خود اخذ کند . مگر در زمانی که شخص علاوه بر اینکه کارت عضویت برای خود اخذ کرده به عنوان نماینده یک شخص حقوقی به عضویت اتاق بازرگانی در آید .

شما متقاضیان ثبت نام اتاق بازرگانی می توانید با کارشناسان مجرب مجتمع ایلیا در راستای انجام امور تخصصی خود در ارتباط باشید . و جهت ثبت مدارک و امور مربوط به آن با شماره تماس های 02632137 و 02126655119 تماس حاصل فرمایید تا از مشاوره آنی و تخصصی این موسسه بهره مند شوید .

شرایط اخذ کارت بازرگانی

شرایط درخواست کارت بازرگانی برای افراد حقیقی و حقوقی متفاوت می باشد :

الف ) اشخاص حقیقی

 1. حداقل شرایط سنی 24 سال تمام.
 2. محل کسب مناسب داشته باشد .
 3. دارا بودن 3 سال سابقه کار در امور بازرگانی ، یا دارا بودن مدرک تحصیلی معتبر در رشته تجارت.
 4. ارائه برگه عدم سوء پیشینه.
 5. دارا بودن صلاحیتهای مالی ، اخلاقی ، اجتماعی که به تأییدیه یکی از بانک های کشور باشد .
 6. به ضوابط و مقررات گمرکی آشنایی کامل داشته باشد و از جمله مقررات تجارت های خارجی
 7. دارا بودن سرمایه مناسب با رشته فعالیت و یا داشتن سرمایه و اعتبار بانکی
 8. دارا بودن دفاتر پلمپ شده و ارائه اظهارنامه ثبتی در سامانه
 9. واگذاری تعهدات در مورد پیروی از سیاست کلی وزارت بازرگانی و رعایت کامل ضوابطی و مقرراتی که در مواقع خاص از طرف دولت و یا وزارت بازرگانی از لحاظ تعیین خط مشی سیاست بازرگانی و ممنوع بودن ورود و صدور کالا اعلام می گردد .
 10. رسید تسلیم اظهارنامه مالیاتی سال قبل برای متقاضیان تمدید کارت بازرگانی را ارائه دهند .
 11. واگذاری تعهد مبنی بر استفاده سالم و مفید امور تجاری از کارت بازرگانی.

ب) اشخاص حقوقی

شرکتها و یا موسسات و یا اتحادیه هایی که در ایران در اداره ثبت شرکتها به ثبت رسیده اند . هم چنین در امور تجاری و بازرگانی مشغول هستند می توانند با رعایت موازین و مقررات درخواست کارت بازرگانی را از وزرات بازرگانی کشور داشته باشند .


شرایط شرکتهایی که تقاضای اخذ کارت بازرگانی دارند

 •  برای اتباع خارجی باید پروانه کار و اقامت معتبر را از مراجع ذی صلاح اخذ کرده باشند.
 •  سفارتخانه های کشور صلاحیت مدیران خارجی را اخذ کرده باشند .
 • در صورتی برای مدیران عامل شرکت های خارجی که در ایران به ثبت رسیده اند کارت بازرگانی صادر می شود که متقابلاَ کشور متبوع آنان این حق را برای ایرانیان محفوظ بدارد.
 •  مطابق ماده 6 آیین نامه ، هیچگونه از اشخاص حقیقی و یا حقوقی نمی تواند بیش از یک کارت بازرگانی داشته باشد . د رمواردی که بخواهد درخواست کارت در شهرستانهای دیگر دهد باید کارت خود را در محلی که صادر شده است باطل نماید.
 •  در صورتی که در یکی از شهرستان ها اداره کل بازرگانی نباشد می توانند از طریق فرمانداری به یکی از نزدیک ترین اداره کل بازرگانی مدارک را ارسال نمایند .
 • شرکت های تولیدی که در شهرستان دارای مدیر شعبه مستقل می باشند مدیر شعبه مستقل می تواند ثبت نام کارت بازرگانی را انجام دهند.
اشخاص ذیل نمی توانند کارت بازرگانی دریافت کنند:
 • اشخاصی که به علت ارتکاب به جنحه جنایت به موجب حکم قطعی از مراجع قضایی از تمام و یا پاره ای از حقوق اجتماعی محروم گردیده اند.
 • ورشکستگان به تقصیر و تقلب و همچنین ورشکستگان در حال موقت که امور آن تصفیه نشده باشد.
 • افرادی که مشهور به فساد اخلاق و سوء استفاده باشند.

مالیات کارت بازرگانی

داشتن کارت بازرگانی به تنهایی برای پرداخت مالیات کافی نمی باشد لذا درآمد حاصل مشمول مایلت می باشد . برای اشخاص حقیقی مطابق با ماده 131 قانون مالیتهای مستقیم محاسبه می شود و برای اشخاص حقوقی 25 درصد از درآمد آنها محاسبه و اخذ می گردد . در نتیجه باتوجه به بخشنامه گمرک کشور ، مالکین کارت بازرگانی الزامی است که مالیات علی الحساب واردات قطعی کالا را به میزان 4 درصد جمع ارزش گمرکی و حقوق ورودی را پرداخت نمایند .

از اینکه تا انتهای مقاله همراه ما بودید سپاسگزاریم. در صورت پیش آمدن هرگونه سوال مبنی بر ثبت کارت بازرگانی و سایت ثبت نام کارت بازرگانی با شماره های 02632137 و 02126655119 تماس حاصل فرمایید . 

مشاوره آنی
مجتمع ایلیا ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی در راستا ارائه خدمات با حداقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

اخذ کارت بازرگانی اشخاص حقیقی

یکی از انواع کارت بازرگانی، کارت بازرگانی حقیقی می باشد که در این مقاله به بررسی آن خواهیم پرداخت.

اخذ کارت بازرگانی اشخاص حقوقی

برای اینکه بتوانیم برای شرکت خود کارت بازرگانی اخذ نماییم باید در ابتدا از مدارک لازم اطلاع داشته و سپس مراحل آن را بدانیم. در این مقاله اطلاعات دقیق و کاملی برای اخذ کارت بازرگانی به شما داده خواهد شد.

✔️مالیات کارت بازرگانی【مالیات کارت بازرگانی چقدر است🥇】

مالیات کارت بازرگانی ، مالیات کارت بازرگانی چقدر است ، مالیات کارت بازرگانی اشخاص حقیقی ، مالیات کارت پیله وری ، استعلام بدهی مالیاتی کارت بازرگانی، نحوه محاسبه مالیات کارت بازرگانی حقوقی

🥇اخذ کارت بازرگانی【 ✔️ کارت بازرگانی】

کارت بازرگانی ، انواع کارت بازرگانی ، انواع کارت بازرگانی ، کارت بازرگانی تولیدی ، کارت بازرگانی چیست ، مزایای اخذ کارت بازرگانی

هزینه اخذ کارت بازرگانی ✔️

کارت بازرگانی چیست؟ ، هزینه کارت بازرگانی ، هزینه تمدید کارت بازرگانی ، هزینه دریافت کارت بازرگانی ، هزینه کلاس کارت بازرگانی ، هزینه صدور کارت بازرگانی ،

ثبت آنلاین کارت بازرگانی

برای اینکه بتوانیم کارت بازرگانی اخذ نماییم باید ثبت آنلاین در سامانه اتاق بازرگانی داشته باشیم. در این مقاله به بررسی نحوه ثبت آنلاین کارت بازرگانی و مراحل و مدارک مورد نیاز خواهیم پرداخت.

سامانه ثبت نام کارت بازرگانی 【راهنمای ثبت نام کارت بازرگانی✔️】

اطلاع از سامانه ثبت نام کارت بازرگانی و نیز درخواست کارت بازرگانی توسط تیم مجرب حقوقی ایلیا انجام خواهد پذیرفت . برای ثبت نام کارت بازرگانی باید از طریق سامانه اتاق بازرگانی اقدام نمود. در این مقاله درباره ی مراحل ثبت سامانه کارت بازرگانی ، راهنمای ثبت نام کارت بازرگانی خواهیم پرداخت.

مدارک و مدت زمان لازم برای اخذ کارت بازرگانی ✔️

برای اخذ کارت بازرگانی باید در ابتدا مدارک مورد نیاز را تهیه نماییم. در این مقاله علاوه بر بررسی مدارک لازم به بررسی مدت زمان اخذ کارت بازرگانی خواهیم پرداخت.

مزایای کارت بازرگانی 【 فواید کارت بازرگانی_مشاوره رایگان ✔️】

اخذ کارت بازرگانی در کم ترین زمان _ بهره مندی از مزایای داشتن کارت بازرگانی با مشاوره تخصصی کارشناسان حقوقی ایلیا تماس حاصل فرمایید. در این مقاله به بررسی مزیت و فواید اخذ کارت بازرگانی خواهیم پرداخت ✔️

مرجع صادر کننده کارت بازرگانی

توضیحات کامل درباره مرجع صادر کننده کارت بازرگانی

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید