جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

گواهینامه ثبت نام در نظام مالیات بر ارزش افزوده چیست؟

گواهینامه ثبت نام در نظام مالیات بر ارزش افزوده چیست؟

اگر شما هم نمی دانید که گواهینامه ثبت نام در نظام مالیات بر ارزش افزوده چیست؟ و چگونه دریافت می شود. برای کسب اطلاعات در زمینه مالیات بر ارزش افزوده پیشنهاد می کنیم ادامه این مطلب را بخوانید.

ثبت مالیات بر ارزش افزوده

میزان مالیات بر ارزش افزوده کالاها و خدمات بر طبق مصوبه سال 1401 هکان 9درصد بوده که به صورت جمع مالیات و عوارض اخذ می گردد. در زمانی که چک ارائه می شود باید چک رمزدار و قبوض الکترونیکی به همراه سه رقم آخر آن ها ارائه گردد.

این قبض و چک های ارائه شده در حکم بدهی مودی مالیاتی بوده و باید در هنگام صدور قطعی تسویه گردند. در زمان ارائه چک های تضمینی در قالب بدهی های مودی مالیاتی به نسبت قبض ارسالی وی از طریق سامانه مالیات بر ارزش افزوده اقدام می شود.

مودیان گرامی باید این را در نظر داشته باشند که در صورت ثبت الکترونیکی اظهارنامه ارزش افزوده باید به امضای دیجیتال یا پرداخت کل مبلغ تعهد شده در زمان تعیین شده انجام شود که نیازی به مراجعه حضوری مودی برای ارائه نسخه چاپی بدهی نخواهد بود.

ثبت مالیات بر ارزش افزوده

گواهینامه ثبت نام در نظام مالیات بر ارزش افزوده

مدرکی است که نشان دهنده ثبت نام کامل مودی در سامانه مالیات بر ارزش افزوده است. این مدرک پس از تکمیل ثبت نام در سامانه مالیات بر ارزش افزوده و پس از ثبت درخواست گواهی نامه توسط مؤدی، از طرف اداره مالیات بر ارزش افزوده صادر و در اختیار او قرار داده می شود.

مؤدی با ارائه آن به خریداران می تواند نسبت به دریافت مالیات ارزش افزوده ذکر شده در صورتحساب از مشتریان اقدام نماید. در صورت عدم وجود گواهینامه ارزش افزوده معمولا خریداران از پرداخت ارزش افزوده ذکر شده در فاکتور فروش خودداری می کنند.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها