درخواست مشاوره رایگان

هزینه تغییر آدرس شرکت 🥇【هزینه ثبت تغییرات شرکت ✔️】

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     جمعه، 7 آذر 1399


هزینه ها و تعرفه قیمت ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت موارد بسیاری را پوشش می دهد که به نقل از سایت رسمی مجتمع ثبتی ایلیا این موارد عبارتست از هزینه پایه ثبت، حق الثبت شرکت نزد اداره ثبت شرکت ها ، حق ابطال تمبر سرمایه ، حق الوکاله وکیل ثبت تغییرات شرکت ، هزینه های پستی ، حق چاپ آگهی روزنامه رسمی و هزینه آگهی روزنامه کثیر الانتشار است . به علاوه برحسب نوع تغییرات شرکت و تعداد نفرات و موضوع صورتجلسه در هزینه ثبت صورتجلسه شرکت ، دخیل است . مثلا" حق الثبت صورتجلسه شرکت با مسئولیت محدود با حق الثبت صورتجلسه شرکت سهامی خاص که پیچیدگی های ثبتی و اداری دارد ، قطعا" بسیارمتفاوت است .حق الزحمه موسسات ثبتی حقوقی نیزبه دلیل متغیر بودن بر ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت موثر است. همچنین امور ثبت تغییرات شرکت در شهری کوچک در قیاس با مراکز استان و کلان شهرها متفاوت است . همانطور که گفتیم موضوع صورتجلسه شرکت نیز بر هزینه ثبت تغییرات شرکت تاثیرگذار است مثلا اگر موضوع صورتجلسه طولانی باشد و موارد مختلفی را شامل شود ، قطعا" هزینه ثبت صورتجلسه شرکت نیز افزایش می یابد. نکته قابل توجه این است که افرادی که با برنامه های بلند مدت تجاری اقدام به امور تغییرات شرکت می کنند و مجدانه و هدفمند کار را انجام میدهند ظرف مدت کوتاهی ، نه تنها همه هزینه های ثبت تغییرات شرکت که چند برابر آن نیز به آنها بازگردانده می شود ، به علاوه با افزایش تعداد شرکا یا سهامداران هزینه ثبت صورتجلسه شرکت چنانچه تقسیم شود به شما کمک خواهد شد.با شماره تلفن های 32137-026و26655119 -021تماس بگیرید و کلیه امور ثبتی خود را به ثبت شرکت ایلیا بسپارید.

تغییرات شرکت

 1. تغییر اساسنامه
 2. تمدید مدت شرکت،زاید بر مدت مقرر
 3. انحلال شرکت،حتی در مواردی که انحلال به واسطه ی انقضای مدت شرکت صورت گیرد.
 4. تعیین کیفیت تفریغ حساب یا تبدیل شرکا یا خروج بعضی از آن ها از شرکت.
 5. تغییر اسم شرکت

برای مطالعه بیشتر در خصوص تغییرات شرکت به صفحه لینک شده مراجعه نمایید.

 و در هر تقسیم راجع به مورد معین ماده ی 58 قانون تجارت در ماده ی 58 قانون تجارت در ماده ی نهم نظامنامه ی قانون تجارت،علاوه بر موارد بالا،تغییر مدیر یا مدیران شرکت هم افزوده شده است. ثبت تغییرات شرکت ها مستلزم تنظیم و ارایه صورتجلسه متناسب با موضوع تغییرات و ارایه آن به مرجع ثبتی است. اداره ی کل شرکتها در صورت صحت صورتجلسه و رعایت کردن کلیه اصول و قواعد قانونی آن و مطابقت موارد آن با پرونده ی اصلی، آگهی تغییرات ثبتی را صادر نموده که در روزنامه رسمی و محلی اطلاع رسانی شود. در ذیل ضمن پرداختن به نحوه ی اعمال تغییرات در شرکت، به مراحل ثبت تغییرات شرکت می پردازیم.

نحوه ی اعمال تغییرات شرکت

تغییرات شرکت به سه حالت تنظیم می شود:

 1. مجمع عمومی عادی.
 2. مجمع عمومی فوق العاده.
 3. هیأت مدیره.

ثبت صورتجلسات

به موجب ماده ۲۰۰ قانون تجارت، ثبت صورتجلسات ذیل  در شرکت الزامی است:

 1. تغییر اساسنامه
 2. تمدید مدت شرکت، زاید بر مدت مقرر
 3. انحلال شرکت، حتی در مواردی که انحلال به واسطه ی انقضای مدت شرکت صورت گیرد.
 4. تعیین کیفیت تفریغ حساب یا تبدیل شرکاء یا خروج بعضی از آن ها از شرکت
 5. تغییر اسم شرکت
 6. در هر تقسیم راجع به مورد معین ماده ی ۵۸ ق.ت در ماده ی نهم نظامنامه قانون تجارت، علاوه بر موارد بالا، تغییر مدیر یا مدیران شرکت هم افزوده شده است

هزینه تغییر آدرس شرکت

بعد از آنکه شرکتی به ثبت رسید این امکان وجود دارد که آدرس شرکت با تغییراتی مواجه شود.مجمع عمومی فوق العاده عهده دار چنین تصمیمی می باشد.در صورتی که در اساسنامه شرکت ذکر شده باشد هیئت مدیره شرکت هم می تواند جهت تغییر آدرس شرکت مبادرت نماید.برای تغییر آدرس شرکت مستلزم پرداخت هزینه هایی در خصوص تغییر آدرس شرکت می باشید، برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه تغییر آدرس شرکت می توانید با مشاوران و کارشناسان ثبت شرکت ایلیا تماس بگیرید و به طور دقیق از هزینه تغییر آدرس شرکت آگاه شوید.

در سامانه ثبت ایلیا به صورت واضح و با جزئیات کامل، هزینه ثبت تغییرات شرکت اعلام شده است و از شروع کار تا اتمام آن یک هزینه ثابت اعلام می گردد. مجتمع ثبتی ایلیا اطلاعات تغییرات شرکتها را دریافت نموده و صورتجلسات مورد نظر را مانند صورتجلسه تغییرات نام شرکتها به صورت آنلاین تهیه و تولید می نماید و کاربر با دانلود اسناد و امضای آنها، مستندات را به کارشناسان ایلیا ارسال می نماید. با انجام امور به این شیوه، از رفت و آمدهای غیرضروری جلوگیری شده و در زمان و هزینه مشتریان صرفه جویی خواهد شد. در زمان انجام سفارش تغییرات شرکت هیچ گونه هزینه ای جهت بررسی و تایید اسناد و مدارک از موکل دریافت نمی شود و تمام هزینه ها بعد از بررسی، رفع نواقص و تایید مدارک دریافت می گردد.

 

تغییر آدرس شرکت

هزینه ثبت تغییرات شرکت

مجموع هزینه ثبت تغییرات شرکت از ابتدا تا پایان کار توسط ثبت شرکت ایلیا برای سفارش هایی که در یک صورتجلسه انجام می شود را می توانید در قسمت پایین صفحه ملاحضه نمایید. یکی از نکات مثبتی که در ثبت ایلیا وجود دارد این است که، اگر شخصی همزمان ۲ یا ۳ صورتجلسه تغییرات برای شرکت خود نیاز داشته باشد، از نظر تعرفه هزینه بسیار مقرون به صرفه است و این مورد برای اشخاصی است که تمام مراحل انجام کار را به ثبت شرکت ایلیا می سپارند.

پیگیری صورتجلسه

پس از طی نمودن مراحل و ارائه مدارک درخواستی برای ثبت شرکت، اداره ثبت شرکتها یک شماره پیگیری به متقاضیان ارائه می دهد. این شماره باعث می شود که با نحوه پیگیری ثبت شرکت از طریق سامانه های مختلف مربوطه اقدام نمایید.

ثبت تغییرات

بعضی از تغییرات شرکت در صلاحیت مجمع عمومی فوق العاده و بعضی از تغییرات در صلاحیت مجمع عمومی عادی می باشد.بطور کلی تغییر کلیه مواردی که در اساسنامه وجود دارد در صلاحیت مجمع فوق العاده است. برای به ثبت رساندن تغییرات شرکت نیاز به تنظیم صورتجلسه است که ذیل آن می بایست به امضای اعضای شرکت رسیده باشد.شرکت هایی که با مجوز به ثبت رسیده اند برای تغییرات شرکت خود باید از نهادهای مختلف گروهی مجوز گرفته و صورتجلسه تغییرات را هم که به تایید مجوز درآمده همراه با اصل مدارک و مجوز به اداره ثبت شرکت ها تقدیم نمایند.
چنانچه شرکتی قصد داشته باشد بطور همزمان چند تغییر در شرکت ایجاد کند مثلاَ تغییر آدرس، تغییر در سهام و... باید برای هر یک به طور جداگانه صورتجلسه تنظیم کند و برای هر کدام از آنها بطور مجزا پذیرش بگیرد و اگر صورتجلسه ای بدون پذیرش اینترنتی همراه با صورتجلساتی که در سامانه پذیرش شده اند ارجاع شود صورتجلسه نیز رد میشود. صورتجلسات باید متناسب با نوع شرکت انتخاب شود. متن صورتجلسه تایپ شده در سامانه عیناَ باید با متن صورتجلسه ای که به اداره ثبت شرکت ها داده شده مطابق باشد.
بنا به ماده 200 ق.ت ثبت تغییرات ذیل در شرکت ها الزامی است:

 1. تغییر اساسنامه
 2. تمدید مدت شرکت،زاید بر مدت مقرر
 3. انحلال شرکت،حتی در مواردی که انحلال به واسطه ی انقضای مدت شرکت صورت گیرد.
 4. تعیین کیفیت تفریغ حساب یا تبدیل شرکاء یا خروج بعضی از آن ها از شرکت
 5. تغییر اسم شرکت
 6. در هر تقسیم راجع به مورد معین ماده ی 58 ق.ت در ماده ی نهم نظامنامه قانون تجارت،علاوه بر موارد بالا،تغییر مدیر یا مدیران شرکت هم افزوده شده است.

تغییرات

یک شرکت در طول حیات حرفه‌ای خود ممکن است بارها دچار تغییرات ریز و درشت شود یا حتی شرایط حاکم بر آن به صورت ارادی یا اجباری تغییر کند تا شرکت بتواند خود را با تحولات اقتصادی داخل و خارج آن تطبیق دهد و چهارچوب حقوقی اولیه ای را که برای فعالیت اقتصادی–تجاری در نظر گرفته تغییر دهد. همه این تحولات، باعث به وجود آمدن وضعیت جدیدی در شرکت خواهد شد. در این میان اطلاع از تغییراتی که طبق قانون باید الزاماً ثبت شوند برای متصدیان و موسسان شرکت‌ها بسیار حائز اهمیت است چون در صورت قصور از ثبت تغیرات الزامی، شرکت آنها می‌تواند با محدودیت‌های متعددی رو به رو شود.

کلیه تغییرات مربوط به شرکت اعم از افزایش یا کاهش سرمایه شرکت، تغییر موضوع شرکت،تغییر آدرس شرکت، تبدیل سهام شرکت به بانام و بی نام، انتخاب یا تمدید بازرسین، تغییر حق امضا شرکت، تغییر آدرس شرکت، تغییر یا تمدید هیئت مدیره شرکت، تغییر مواد اساسنامه شرکت، ورشکستگی، ابطال و انحلال شرکت باید فوراَ ثبت گردد. ایجاد چنین تغییراتی فقط در صورتی ممکن است که این موارد به تصویب مجمع عمومی فوق العاده و یا هیأت مدیره رسیده باشد. چنین تغیرات و تصمیماتی، باید مطابق قانون تجارت به ثبت برسند. به همین دلیل، ثبت آنها نیاز به تدوین و تنظیم صورتجلسه دارد. قبل از تأسیس سامانه الکترونیکی، امور مربوط به این تغییرات و ثبت آنها با صرف وقت زیاد و دردسرها ی بسیاری انجام می شد اما امروزه متقاضیان به جای مراجعه حضوری به اداره کل ثبت شرکتها و مؤسسات غیر تجاری می توانند ا

مدارک لازم جهت ثبت

 1.  کپی اساسنامه شرکت.
 2. روزنامه رسمی آخرین تغییرات شرکت.
 3. فهرست اسامی شرکا یا سهامداران با میزان سهام یا سهم الشرکه ایشان.
 4.  کپی کارت ملی و شناسنامه تمامی موسسین.
 5.  اصل مدارک شناسایی اشخاص در حال خروج و حضور جهت امضاءدر دفاتر اداره ثبت شرکت ها.
 6. در صورت انحلال شرکت حضور تمامی شرکا و مدیر تسویه ضروری می باشد.

عناوین صورتجلسات ثبت تغییرات شرکتها

برای ثبت تغییرات شرکت نیاز به تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت می‌باشد. روش و مقررات خاصی جهت تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت جاری است و باید نکات بسیاری را با توجه به قانون تجارت، اساسنامه شرکت و نوع شرکت یا موسسه و همچنین بخشنامه های داخلی اداره ثبت شرکتها و سامانه ثبتی شرکتها لحاظ کرد.

به صورت خلاصه انواع صورتجلسه تغییرات شرکت‌ها به شرح زیر می‌باشد:

 1.  صورتجلسه تغییرات محل شرکت.
 2. صورتجلسه تغییرات موضوع فعالیت شرکت.
 3. صورتجلسه تغییرات الحاق به موضوع شرکت.
 4. صورتجلسه تغییرات اسم شرکت.
 5. صورتجلسه تغییرات افزایش سرمایه شرکت.
 6. صورتجلسه تغییرات کاهش سرمایه.
 7. صورتجلسه تغییرات ورود شریک یا سهامدار جدید به شرکت.
 8. صورتجلسه تغییرات خروج شریک یا سهامدار.
 9. صورتجلسه تغییرات نقل و انتقال سهام یا سهم‌الشرکه.
 10. صورتجلسه تغییرات انتخاب اعضای هیئت‌مدیره.
 11. صورتجلسه تغییرات انتخاب بازرسین (سهامی خاص )
 12. صورتجلسه تغییرات تصویب ترازنامه و سود و زیان سال مالی (سهامی خاص )
 13.  صورتجلسه تغییرات اصلاح مفاد اساسنامه شرکت.
 14.  صورتجلسه انحلال شرکت.
 15. صورتجلسه تاسیس یا انحلال شعبه.
 16. صورتجلسه پرداخت سرمایه تعهدی.
 17. صورتجلسه تغییرات تبدیل نوع سهام ( با نام به بی نام و بالعکس )
 18. صورتجلسه تغییرات یا تمدید مدیر تصفیه.

راهنمای گام به گام ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت ها

گام اول : مشخص نمودن نوع تغییرات

در ابتدا کلیه اعضاءهیئت مدیره و سهامداران شرکتها با تشکیل مجمع عمومی فوق العاده و عادی به طور فوق العاده در خصوص تغییرات لازم در شرکت خود تصمیم گیری می نمایند این تصمیمات میتواند شامل : تغییر آدرس دفترمرکزی ، تغییر موضوع فعالیت شرکت ، نقل و انتقال سهام ، ورود و خروج شریک و یا حتی انحلال شرکت شخصیت حقوقی خود تصمیم گیری نمایند باید به این نکته توجه داشته باشید که تمامی تصمیمات می بایست با حضور کلیه اعضا و سهامداران شرکت باشد تا بتوانند ذیل صورتجلسه شرکت تنظیم شده را امضا نمایند.در صورتی که کلیه سهامداران حضور نداشته باشند مراحل ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت با آگهی دعوت امکان پذیر است که البته یک سری شرایط و مقررات خاص خود را دارد) و با اتمام جلسه نسبت به ثبت سامانه ای تغییرات شرکت در سامانه ثبت شرکت اقدام می نمایید.

گام دوم : اطلاعات شرکت

در این مرحله کلیه اطلاعات مرتبط با شرکت خود را وارد می نمایید که شامل : شماره ثبت شرکت ، شناسه ملی ، نوع شرکت و... می باشد .شما باید نوع جلسه تشکیل شده را نیز در این گام مشخص نمایید این مجامع عبارتند از : مجمع عمومی فوق العاده ، مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده و هیئت مدیره می باشد.

گام سوم : تصمیمات جلسه

در این قسمت تصمیماتی که منجر به تغییر در شرکت شما می شود را وارد می نمایید این تصمیمات با توجه مجمع انتخابی شما متغییر می باشد. توجه داشته باشید میتوانید چند تصمیم را در یک مجمع وارد نمایید.

گام چهارم : اشخاص جلسه

در این گام باید اطلاعات هویتی کلیه اشخاصی که در جلسه شرکت حضور دارند را وارد نمایید حتی اگر به عنوان نماینده و یا وکیل باشند سمت اعضا نیز باید مشخص گردد. حتی اگر تنها سهامدار باشند باید سهامدار بودن آنها مشخص گردد.

گام پنجم : تایید نهایی و ارسال پرونده

در این مرحله فرایند تدوین و تنظیم صورتجلسه شرکت شما بارگذاری گردیده و باید بدانید که اصل صورتجلسه به همراه امضاء کلیه اعضاءو مهر شرکت باید به اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری حوزه فعالیت شما ارسال گردد.

 
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
     

 

ثبت شرکت ایلیا

 

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید
هزینه تغییر آدرس شرکت 🥇【هزینه ثبت تغییرات شرکت ✔️】

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
علی فراهانی
لطفا بفرمائید که هزینه های ثبتی افزایش سرمایه شرکت سهامی خاص چقدر است و هزینه حق العکمل شرکت شما چقدر است.
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
سلام عرض کردم ، برای ارئه ی اطلاعات در این حوزه در اسرع وقت با شما تماس خواهیم گرفت .
پاسخ
رضا زاهدی
میخواستم دو تغییر رو برای شرکت تعاونی مسکن ثبت کنیم اول ثبت انحلال تعاونی و تعیین محل تصفیه دوم ثبت اعضا هیئت تصفیه لطفا هزینه رو برام اعلام کنید و زمان انجام موارد درخواستی مدارک آماده است
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا®
ثبت شرکت ایلیا®
برای این امر ابتدا باید با سازمان تعاون حرف بزنین و از ایشون تاییدیه و نامه دریافت کنین
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا®
ثبت شرکت ایلیا®
برای اخذ وام و نحویه دریافش باید با بانک ها صحبت کنین
پاسخ
کامران حیدری
با سلام میخواستم گرید شرکت خودم رو از باند وراه به ابنیه تعقیردهم
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا®
ثبت شرکت ایلیا®
برای این امر باید از طریق سامانه ساجات برای شما اقدام کنیم
پاسخ
قاضی
پرداخت تغییرات ثبت شرکت
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
پرداختی هزینه های تغییرات باید از طریق سایت روزنامه رسمی انجام شود تا بتونین برای کارهای ثبتتون اقدام کنین و اون روزنامه رسمی و روزنامه کثیرالانتشار به ثبت برسونین
پاسخ
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید