جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

نکات و قانون تجارت در ثبت شرکت سهامی خاص

در ثبت شرکت سهامی

در این مقاله سعی داریم برایتان در رابطه با قانون تجارت در ثبت شرکت سهامی خاص در نظر داشته باشید توضیحات جامعی ارائه دهیم پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

قانون تجارت شرکت سهامی خاص

شرکت های سهامی تابع قوانین خاصی هستند مثلاً سرمایه در آنها به صورت سهام است و شرکا در واقع به حکم سهامدار می باشند و گاهاً سهامداران باید شرایط خاصی داشته باشند. همچنین نحوه انتخاب میزان سرمایه و تادیه آن در شرکت های سهامی، ویژگی های متفاوتی دارد.

قانون تجارت شرکت سهامی خاص انواع مختلفی دارد که مهم ترین آنها شرکت سهامی خاص می باشد که در این مقاله به آنها می پردازیم.

قانون تجارت در شرکت سهامی خاص همانطور که می دانید شامل سه سهامدار است که کمتر از این تعداد مجاز به ثبت نیست و 3یا بیشتر سهامدار لازم است جهت ثبت این شرکت اما حضور دو بازرس اصل و علی البدل نیز الزامی می باشد که بازرسین نباید از اقوام سهامداران باشند به ویژه اقوام درجه یک.

از سویی دیگر شرکت سهامی عام شرکتی است که موسسان آن تنها بخشی از سرمایه شرکت را تامین میکنند و باقیمانده را از طریق فروش سهام به عامه مردم تامین می کنند. اما در سایر شرکتها کل سرمایه را خود اعضا فراهم می کنند.

به این نکته توجه داشته باشید در شرکتهای سهامی خاص پذیره نویسی در بورس انجام نمی شود و اوراق بهادار ارائه نمی کنند و همچنین امکان انتشار آگهی و اطلاعیه برای فروش سهام وجود ندارد در صورتی می شود از قوانین شرکت های سهامی عام و لایحه اصلاحی استفاده کنید

تمامی اقداماتی که شرکتها انجام می دهند تا شرکتشان به تاسیس برسد در واقع مسئولیت تضامنی شرکتها گفته می شود. لازم است بدانید تا قبل از ثبت شرکت هر نوع معامله، قرارداد، مبادله سهام و امضای آنها تخلف و وجه قانونی ندارد.

در صورتی که هریک از شرکا اقدام به این عمل نمایند و قبل از ثبت شرکت اقدامات خارج از قانون را انجام دهد طرف های دیگر می توانند از دادگاه در خواست انحلال و یا باطل کردن آن قرار داد را دهند دادگاه نیز به قطع درخواست باطل کردن را صادر خواهد کرد و حق اعتراض وجود ندارد.

 موسسین شرکتها قبل از ثبت شرکت باید با شرکا در رابطه با هزینه ثبت شرکت به بررسی و نتیجه گیری برسند و بدانند حتی اگر شرکت به ثبت نرسد باید هزینه را متضرر شوند اعضای هیئت مدیره می توانند بعد از ثبت شرکت هزینه را در مجمع عمومی مورد بحث و بررسی قرار دهند.

ثبت شرکت سهامی

نکات ثبت شرکت سهامی خاص

انواع شرکت در قانون تجارت وجود دارد که قانون قالب آنها یکی است اما یکسری نکات مهم در ثبت شرکت سهامی که بیشتر در تعداد نفرات است در همین نوع شرکت یعنی شرکت سهامی خاص تعداد نفرات سهام دار 3 نفر و بازرسین 2 نفر می باشد این بازرسین به صورت علی البدل و بازرس اصلی می باشند.

سرمایه در این نوع شرکتها به صورت نقدی و غیرنقدی است ( سرمایه نقدی پول رایج کشور و سرمایه غیر نقدی : زمین ، ماشین و هر چیزی که ارزش مادی داشته باشد و کارشناس قیمت نهایی را بر روی آن گذشته باشد.

در انتخاب نام برای این نوع شرکتها کلمه سهامی خاص ابتدا یا انتهای نام باید آورده شود. برای انتخاب نام شرکتتان با مجتمع ثبتی ایلیا تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کمالی فرد
کمالی فرد
2 سال قبل

سرمایه اولیه ثبت شرکت سهامی چقدرمیشه؟ ایا شما تمامی مجوزها رو براثبت میگیرید؟