جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

نمونه صورتجلسه هیات مدیره در خصوص تعیین سمت ✔️

صورتجلسه هیات مدیره در خصوص تعیین سمت

در صورتی که می خواهید صورتجلسه ای را تنظیم کنید باید اطلاعات لازم را داشته باشید. از این رو نمونه صورتجلسه هیات مدیره در خصوص تعیین سمت را برایتان بازگو می کنیم. در صورت نیاز به تخصص در زمینه تنظیم صورتجلسه با کارشناسان ثبتی ایلیا تماس بگیرید.

رئیس هیات مدیره شرکت ها عهده دار دعوت و ریاست جلسات هیات مدیره می باشد و در صورتی که این شخص نباشد عهده دار این امر نایب رئیس هیات مدیره است که باید همه موارد را به صورت کامل انجام بدهد.

صورتجلسه هیئت مدیره

برای تشکیل جلسه های هیات مدیره باید متنی را در قالب صورتجلسه تنظیم نمایید وذیل آن را هم اکثریت اعضای شرکت باید تایید و امضا کنند. در متن صورتجلسه هیات مدیره ای که تنظیم شده است باید اسم های اعضا و مدیرانی که در جلسه حضور نداشته اند درج شود.

در متن های صورتجلسه همه تصمیم ها و مذاکره هایی که در جلسه گرفته شده است درج می شود و همه اقداماتی که در آینده برای شرکت انجام شده است در متن صورتجلسه به صورت رسمی انجام می شود.

نمونه صورتجلسه هیئت مدیره

جلسات هیات مدیره با حضور بیش از نیمی از اعضا قابل تشکیل است و به رسمیت شناخته خواهد. هر نوع تصمیم که با تایید اکثریت آرا در این جلسات همراه باشد باید در متن اساسنامه شرکت ثبت شوند.

ترتیب دعوت هرکدام از اعضا در جلسات هیات مدیره را اساسنامه شرکت تعیین خواهد کرد .

در مدت زمان یک ماه که از زمان تشکیل جلسات هیئت مدیره گذشته باشد، مدیران شرکت می توانند برای تشکیل جلسه به اعضا نامه ای ارسال کرده و رسماً از آن ها دعوت به عمل آورند.

در پایان هر جلسه هیئت مدیره باید تمامی تصمیمات به امضای تمامی حضار در جلسه رسیده باشد و آن ها را در نمونه صورت جلسه هیئت مدیره درج نمایند .

برای ثبت نمونه صورت جلسه هیات مدیره شرکت می توانید با کارشناسان حقوقی تماس حاصل فرمایید.

صورتجلسه هیات مدیره در خصوص تعیین سمت

نکات مهم درباره صورت جلسه هیئت مدیره

  •  تمامی صورتجلسه های تنظیم شده در شرکت باید بر روی سربرگ های حقوقی مربوطه  درج و بعد از امضاء اعضای صلاحیتدار تهیه و ارسال گردد.
  •  اگر رئیس هیات مدیره و مدیر عامل یک نفر باشد بر اساس ماده 124 قانون تجارت تمامی رویه های قانونی را در مجمع عمومی عادی یا عادی بطور فوق العاده مطرح کنند و نتیجه را  به تصویب حداقل نیمی از حضار در مجمع برسانند.
  •  صورتجلسه هیات مدیره در خصوص تعیین سمت و دارندگان حق امضاء باید تا یک ماه از اولین جلسه تشکیل شده به اداره ثبت ارائه شود.
  •  جهت دسترسی به تمامی اطلاعیه ها و بخشنامه ها و نیز اطلاع از آخرین راهنمایی های مربوط به چگونگی پذیرش و ثبت درخواست تاسیس و تغییرات  شرکت ها به صورت اینترنتی علاوه بر مراجعه به موسسات حقوقی معتبر می توانید با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی ثبت شرکت ها به نشانی اینترنتی sherkat.ssaa.ir  اقدام به کسب اطلاع و درج مدارک و نیز ارائه صورتجلسات هیئت مدیره تایید شده کنید.

نمونه صورتجلسه تعیین حقوق مدیرعامل

بسمه تعالی

نام شرکت: ……………………

شماره ثبت شرکت: ……………………

سرمایه ثبت شده:  ……………………

شناسه ملی: ……………………

جلسه هیات مدیره شرکت …………………… سهامی خاص ثبت شده به شماره …………………… با حضور (کلیه / اکثریت: توضیح این که در متن صورتجلسه تنها یکی از کلمات «کلیه» یا «اکثریت» درج می گردد.) اعضا در تاریخ ………… ساعت ……… در محل قانونی شرکت (در صورتی که جلسه در محل دیگری غیر از محل قانونی شرکت تشکیل شده آدرس آن محل نوشته شود) تشکیل و تصمیمات ذیل اتخاذ گردید.

الف: ۱- خانم/ آقای ……………… کد ملی ……………… به سمت رئیس هیئت مدیره

۲- خانم/ آقای ……………… کد ملی ……………… به سمت نایب رئیس

۳- خانم/ آقای ……………… کد ملی ……………… به سمت مدیر عامل

۴- خانم/ آقای ……………… کد ملی ……………… به سمت عضو هیئت مدیره

۵- خانم/ آقای……………… کد ملی ……………… به سمت عضو هیئت مدیره

۶- خانم/ آقای……………… کد ملی ……………… به سمت عضو هیئت مدیره

ب: کلیه اسناد و اوراق بهادار و تعهدآور شرکت از قبیل چک، سفته، قراردادها و عقود اسلامی به امضاء مشترک ……………… و ……………… همراه با مهر شرکت دارای اعتبار می باشد.

ج: کلیه اعضاء هیات مدیره و مدیرعامل بدینوسیله اقرار می نماییم که دارای سوءپیشینه کیفری نبوده و مشمول ممنوعیت های مندرج در اصل۱۴۱قانون اساسی و مواد ۱۱۱ و ۱۲۶ قانون تجارت نمی باشیم و با امضاء ذیل صورتجلسه هیات مدیره در خصوص تعیین سمت و دارندگان امضاء مجاز ضمن تایید مفاد فوق بدینوسیله قبولی سمت خود را اعلام می داریم.

د: به خانم / آقای ……………… (احدی از مدیران یا سهامداران یا وکیل رسمی شرکت) وکالت داده می شود که ضمن مراجعه به اداره ثبت شرکتها نسبت به ثبت صورتجلسه هیات مدیره در خصوص تعیین سمت و دارندگان امضاء مجاز و پرداخت حق الثبت و امضاء ذیل دفاتر ثبت اقدام نماید.

محل امضاء اعضای هیات مدیره:               ۱- ……………………      ۲- ……………………      ۳- ……………………

انتخاب هیات مدیره

مجمع عمومی عادی عهده دار انتخاب هیات مدیره شرکت می باشد. توجه داشته باشید که در هنگام تاسیس شرکت، مجمع عمومی موسس انتخاب اولین هیات مدیره را عهده دار است.

همانطور که می دانید در شرکت سهامی خاص مجمع عمومی تشکبل نمی گردد به موجب همین امر در صورتی که در شرکت مجمع عمومی موسس تشکیل نگردد نخستین هیات مدیره به وسیله سهامداران انتخاب می گردد.

مدت زمان مدیریت مدیران در اساسنامه مشخص می گردد اما با توجه به قانون این مدت زمان نباید بیشتر از دو سال باشد. بعد از آنکه اعضای هیات مدیره انتخاب شدند باید به صورت کتبی سمت را قبول کنند. همه کارها و اقدامات مدیران در شرکت سهامی در برابر اشخاص ثالث معتبر است.

3.7/5 - (12 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها