لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما تور مجازی ایلیا

اعطای نمایندگی برند شرکت های خارجی پوشاک و کالا های سرمایه ای در ایران

شرایط اخذ و اعطا نمایندگی های خارجی برند ها و شرکتها در ایران
همانطور که میدانید شرکت های بزرگ تولیدی پوشاک و کالاهای صنعتی و کالاهای سرمایه ای و ...برای فروش محصولات خود در سطح جهان از جمله ایران از طریق گرفتن نماینده در آن کشورها اقدام می کنند.برای همین برندهای معتبر و اینتر نشنال در اعطا نمایندگی خارجی به صورت انحصاری یا غیر انحصاری ویا فروش مستقیم از طریق فروشگاه های خود ضوابط و قوانین خاص خود را دنبال می کنند و در این راه مقید به اصول اعطای نمایندگی برند و شرکت هستند. اگرتمایل به اخذ یا سرمایه گذاری در برند و یا شرکت خارجی هستید ، می توانید با مطالعه دقیق این مقاله به مقصود خود دست پیدا کنید و یا اینکه با ما تماس بگیرید تا اطلاعات تکمیلی برای شما ارسال و کارشناسان و کلای اخذ نمایندگی برند شرکتهای خارجی با شما تماس خواهند گرفت تا نسبت به اخذ نمایندگی برند خارجی اقدامات لازم صورت پذیر گردد.

واردات کالا فقط با اخذ نمایندگی مستقیم از برند ها و شرکتهای خارجی

واردات کالا تنها با اخذ نمایندگی مستقیم
براساس طرح ( واردات کالا تنها با اخذ نمایندگی ) که حمایت ویژه ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز را به همراه دارد، واردات برندهای خارجی به طور انحصاری توسط نمایندگی‌های رسمی انجام شده و ثبت سفارش و اطلاعات آن در اختیار گمرک قرار می‌گیرد و گمرکات موظفند صرفاً کالا را براساس اطلاعات مندرج در ثبت سفارش که در سامانه ثبت شده ترخیص کنند. یکی از مهم‌ترین مزیت‌های این طرح امکان ثبت سفارش صرفا توسط نمایندگی‌های رسمی بوده و با اجرایی شدن آن، امکان ثبت سفارش به نام افراد غیرمرتبط از جمله دارندگان کارت‌های بازرگانی یک‌بار مصرف وجود نخواهد داشت. این اقدام پس از راه‌اندازی گمرک الکترونیک در کشور امکان‌پذیر شده و با توجه به الکترونیکی شدن تمامی رویه‌های گمرکی و ارتباط الکترونیکی گمرک و سامانه ثبت سفارش هیچ مانعی برای اجرایی شدن این طرح وجود ندارد و اطلاعات دریافتی از سامانه ثبت سفارش بر سامانه جامع گمرکی می‌نشیند و سامانه الکترونیکی گمرک هم روی این اطلاعات اصطلاحا قفل می‌شود.

دستور العمل نحوه اخذ و تمدید مجوز عاملیت برندهای خارجی در حوزه پوشاک و کالاهای سرمایه ای

در راستای جلوگیری از واردات پوشاک و کالاهای قاچاق ، وزارت صنعت، معدن و تجارت دستورالعملی برای اعطای نمایندگی به واردکنندگان پوشاک و کالا با چند شرط تنظیم کرد.
در این دستورالعمل شرط اول این است که شرکت صاحب برند، حکم اعطای نمایندگی را امضا کند و این کار با واسطه انجام نشود. دومین شرط این دستورالعمل این است که در ۲ سال اول فعالیت نمایندگی، ۲۰ درصد حجم واردات در ایران تولید شود و سومین شرط هم به این گونه می باشد که پس از ۲ سال ۵۰ درصد از مقدار تولید پوشاک و کالا در ایران توسط نماینده قانونی به بازارهای هدف صادر شود. در ادامه لینک دستورالعمل برای اعطای نمایندگی واردکنندگان پوشاک و کالا و همجنین مدارک و شرایط لازم درج شده است.

دستور العمل های اعطای نمایندگی برند شرکت های خارجی پوشاک و کالا های سرمایه ای در ایران

لینک : دستورالعمل نحوه صدور گواهی فعالیت نمایندگان و شعب شرکت‌های خارجی عرضه‌کننده پوشاک و کالا در ایران

لینک : ضوابط صدور تأییدیه فعالیت شرکت های متقاضی واردات گوشی تلفن همراه و تبلت فاقد نمایندگی در ایران (جدید)

لینک :دستور العمل نحوه صدور گواهی فعالیت نمایندگان، توزیع کنندگان، دفاتر و شعب شرکت های خارجی عرضه کننده کالاهای سرمایه ای در ایران ( جدید )

لینک : دستورالعمل نحوه صدورگواهی فعالیت نمایندگان، توزیع کنندگان، دفاتر و شعب شرکت های خارجی عرضه کننده کالاهای سرمایه ای در ایران (نسخه انگلیسی )

لینک : دستورالعمل نحوه صدور گواهی فعالیت نمایندگان و شعب شرکت های خارجی عرضه کننده پوشاک در ایران (نسخه انگلیسی )

مدارک و شرایط صدور و تمدید گواهی فعالیت برند شرکت های خارجی پوشاک و کالا های سرمایه ای در ایران

لینک : مدارک مورد نیاز جهت صدور گواهی فعالیت نمایندگی رسمی پوشاک

لینک : مدارک مورد نیاز جهت تمدید گواهی فعالیت نمایندگی رسمی پوشاک

لینک : مدارک مورد نیاز جهت صدور گواهی فعالیت نمایندگی رسمی/ توزیع کننده لاستیک

لینک : مدارک مورد نیاز جهت تمدید گواهی فعالیت نمایندگی رسمی/ توزیع کننده لاستیک

لینک : مدارک مورد نیاز جهت صدور گواهی فعالیت نمایندگی رسمی / توزیع کننده وسیله نقلیه موتوری

لینک : مدارک مورد نیاز جهت تمدید گواهی فعالیت نمایندگی رسمی / توزیع کننده وسیله نقلیه موتوری

لینک : مدارک مورد نیاز جهت صدور گواهی فعالیت نمایندگی رسمی / توزیع کننده کالاهای سرمایه ای و مصرفی با دوام

لینک : مدارک مورد نیاز جهت تمدید گواهی فعالیت نمایندگی رسمی / توزیع کننده کالاهای سرمایه ای و مصرفی با دوام

لینک :مدارک مورد نیاز جهت صدورتاییدیه فعالیت شرکت های متقاضی واردات گوشی تلفن همراه و تبلت فاقد نمایندگی در ایران (جدید)

شرایط اخذ نمایندگی برند شرکتهای خارجی در ایران

اخذ و اعطاءنمایندگی های خارجی برند ها و شرکتها در حوزه پوشاک و کالا

اخذ و اعطاء نمایندگی های خارجی
همانطور که میدانید شرکت های بزرگ تولیدی برای فروش محصولات خود در سطح جهان از طریق گرفتن نماینده در آن کشورها اقدام می کنند. برای همین برندهای معتبر و اینتر نشنال در اعطا نمایندگی به صورت انحصاری یا غیر انحصاری ویا فروش مستقیم از طریق فروشگاه های خود ضوابط و قوانین خاص خود را دنبال می کنند و در این راه مقید به اصول اعطای نمایندگی برند و شرکت هستند.

مراحل اخذ نمایندگی برندهای خارجی در ایران

خدمات ما به شما در این زمینه شامل:
اخذ انحصاری و غیر انحصاری محصول یا برند مورد درخواست شما از کمپانی مورد نظر خارجی
برند سازی محصول تولیدی شما و فرنچایز آن در سطح بین الملل
معرفی برند خارجی و اخذ شعبه فرنچایز یا نمایندگی خارجی با توجه به میزان سرمایه شما .
مشاور و کارگزار در کنترل کیفیت و عرضه شعبه های فرنچایز در سراسر دنیا
فرنچایز و یافتن نماینده برای برند شما در سطح دنیا
اخذ مجوز خط تولید تحت لیسانس از کمپانی خارجی مورد نظر شما
اخذ مجوز و توافق نامه انتقال تکنولوژی از کمپانی های خارجی
خرید و فروش امتیاز شرکت یا کارخانه شما
فروش و واگذاری نمایندگی های خارجی و داخلی
مورد نظر شما کارگراری در تاسیس کارخانه از شروع تا خط تولید در کشور
اگرتمایل به اخذ یا سرمایه گذاری در برندی هستید ، با مجتمع ثبت ایلیا تماس بگیرید تا اطلاعات تکمیلی برای شما ارسال و کارشناسان و کلای مجرب نحوه ثبت نمایندگی برند و شرکت مجتمع ثبتی ایلیا با شما تماس خواهند گرفت تا نسبت به اخذ نمایندگی خارجی اقدام شود.

مراحل اخذ نمایندگی برندهای خارجی به شرح زیر خواهد بود

 • مرحله اول — با ما با ایمیل یا تلفن یا وایبر تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان مجتمع ایلیا مشاوره لازم را انجام دهند.
 • مرحله دوم — کارشناسان مجتمع ایلیا درخواست شما با برسی و استعلام شرکت مربوطه بررسی و با شما تماس میگیریم برای انتخاب برند یا محصول یا شرکت مورد نظر شما
 • مرحله سوم — ارسال قرارداد کارگزاری برای اخذ برند یا محصول یا شرکت مورد نظر شما از طرف ما
 • مرحله چهارم — امضا و ارسال قرارداد از طرف شما به همراه مدارک مورد نیاز برای اخذ نمایندگی به ما
 • مرحله بنجم — واریز مبلغ مرحله اول قرارداد از طرف شما و ارسال فیش
 • مرحله ششم — ارسال اصل قرارداد بعد از تایید واریزی
 • مرحله هفتم — شروع بروسه گرفتن نمایندگی طبق زمانبندی توافق شده در قرارداد
 • مرحله هشتم — گزارش ماهانه و تماس از طرف ما با سرمایه گذار و همکاری مستمر بین طرفین
 • مرحله نهم — ارسال قرارداد شرکت و برند خارجی و امضا طرفین و در نهایت شروع نمایندگی
 • مرحله دهم — دریافت مرحله نهایی قرارداد و امضای قرارداد سابورت طولانی مدت بین طرفین و کنترل کیفیت ( ما بین شرکت ما و گیرنده نمایندگی و اعطا کننده نمایندگی ))

توضیحات تکمیلی در خصوص دریافت نمایندگی از برند های خارجی در ایران

واردات کالا تنها با اخذ نمایندگی مستقیم
براساس طرح ( واردات کالا تنها با اخذ نمایندگی )که حمایت ویژه ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز را به همراه دارد، واردات برندهای خارجی به طور انحصاری توسط نمایندگی‌های رسمی انجام شده و ثبت سفارش و اطلاعات آن در اختیار گمرک قرار می‌گیرد و گمرکات موظفند صرفاً کالا را براساس اطلاعات مندرج در ثبت سفارش که در سامانه ثبت شده ترخیص کنند. یکی از مهم‌ترین مزیت‌های این طرح امکان ثبت سفارش صرفا توسط نمایندگی‌های رسمی بوده و با اجرایی شدن آن، امکان ثبت سفارش به نام افراد غیرمرتبط از جمله دارندگان کارت‌های بازرگانی یک‌بار مصرف وجود نخواهد داشت. این اقدام پس از راه‌اندازی گمرک الکترونیک در کشور امکان‌پذیر شده و با توجه به الکترونیکی شدن تمامی رویه‌های گمرکی و ارتباط الکترونیکی گمرک و سامانه ثبت سفارش هیچ مانعی برای اجرایی شدن این طرح وجود ندارد و اطلاعات دریافتی از سامانه ثبت سفارش بر سامانه جامع گمرکی می‌نشیند و سامانه الکترونیکی گمرک هم روی این اطلاعات اصطلاحا قفل می‌شود.

واردات پوشاک منوط به اخذ نمایندگی از برندهای اصلی

مدیر کل صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت از اجرای دستورالعمل واردات پوشاک خبر داد و گفت : از این پس واردات پوشاک به کشور تنها به شرط اخذ نمایندگی رسمی با شرایط این دستورالعمل امکانپذیر است.

سه شرط برای اعطای نمایندگی پوشاک

در راستای جلوگیری از واردات پوشاک قاچاق گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت دستورالعملی برای اعطای نمایندگی به واردکنندگان پوشاک با چند شرط تنظیم کرد.
در این دستورالعمل شرط اول این است که شرکت صاحب برند، حکم اعطای نمایندگی را امضا کند و این کار با واسطه انجام نشود. وی بیان کرد: دومین شرط این دستورالعمل این بود که در ۲ سال اول فعالیت نمایندگی، ۲۰ درصد حجم واردات در ایران تولید شود و سومین شرط هم به این گونه رقم خورد که پس از ۲ سال ۵۰ درصد از مقدار تولید پوشاک در ایران توسط نماینده قانونی به بازارهای هدف صادر شود

شرایط اخذ نمایندگی از برخی شرکتهای خارجی ترکیه

دریافت نمایندگی از برند های ترک

همانطور که بر همگان مشهود است، ترکیه یکی از پیشتازان در صنعت تولید پوشاک، لوازم منزل، تجهیزات صنعتی و ماشین آلات می باشد. اگر شما مصرف کننده محصولات ترک هستید و به مقدار معقولی از فروش آنها دست پیدا کره اید، می توانید به دریافت نمایندگی از ترکیه فکر کنید. دریافت نمایندگی از برند های ترک به صورت کاملا حرفه ای با قرارداد های قانونی انجام خواهد شد. این کار از طریق شرکت ثبت شده ما درترکیه قابل انجام است. علاوه بر این موارد می توانیم ارسال قانونی بار به ایران را نیز برای شما انجام دهیم.
شما برای انتخاب برند محدودیتی نخواهید داشت. تنها گزینه هایی که باید به آن توجه داشته باشید این است که این برند خود در ترکیه تولیدی داشته باشد تا قیمت ها قابل کاهش باشد. برای جنس های وارداتی به ترکیه امکان کاهش قیمت ها به صورت شگرف وجود نخواهد داشت. گزینه دوم که باید به آن توجه داشته باشید این است که شما باید حجم خرید قابل قبولی داشته باشید. اگر حجم خرید پایین داشته باشید امکان دریافت تخفیف مناسب برای شما وجود نخواهد داشت.
خرید عمده از ترکیه و دریافت نمایندگی از ترکیه گزینه هایی است که برای شما از داخل ایران نیز مقدور می باشد. امکان بستن قرارداد در خود ایران بدون حضور شما درترکیه نیز وجود خواهد داشت.
برند انگلیش هوم، برند مادام کوکو، برند کنتس، برند برناردو، برند کوک پلاس، برند سارا اندرسون، برند کرامیکا، و بسیاری از برندهای دیگر برای خرید لوازم منزل از ترکیه در دسترس خواهند بود. این برند های در زمینه تولید لوازم آشپزخانه، ست های خواب و وسایل دکوری نیز فعال هستند. برند سارو، برند تاچ، برند مادام کوکو، برند انگلیش هوم، برند کنتس از برند هایی هستند که در زمینه تولید وسایل خواب به طور حرفه ای فعالیت دارند و می توانید ست های خواب متنوعی را از آنها انتخاب کنید.
برای خرید پوشاک به صورت عمده نیز می توانید از برندهای کوتون، ال سی ویکیکی، دیفکتو، ماوی، ای دی ال محصولات خود را تهیه کنید و با خرید همده پوشاک ترک تخفیف های مناسبی از شرکت تولید کننده دریافت کنید. برای خرید کیف و کفش به صورت عمده نیز می توانید از برند بامبی، سوهو، توییگی، آلدو، دیوید جونز یا منگو دیدن فرمایید و موارد مناسب برای خرید عمده را انتخاب کنید.

شرایط اخذ نمایندگی فروشگاه آنلاین مداترک

به جهت ارائه تمامی کالاهای مورد نیاز در همه زمینه ها و سلیقه های مختلف و تنوع محصولی بالا ، بزرگترین فروشگاه ارائه کالاهای خارجی اصل در ایران میباشد .
در راستای دست یابی به اهداف تعیین شده فروشگاه و برندسازی، و نیز اشتغال زایی و افزایش درآمد افراد علاقه مند، بر آن شدیم تا در تمامی شهرهای کشور عزیزمان ایران، اقدام به واگذاری نمایندگی فروشگاه برای واجدین شرایط نماییم. از آنجایی که این نمایندگی در هر شهر انحصاری خواهد بود و قطعا” با توجه به حجم وسیع کالاهای ارائه شده اصل و خارجی، سود قابل توجهی عاید شخص نماینده حقیقی یا حقوقی خواهد کرد، لذا اولویت با کسانی است که ضمن دارا بودن شرایط، زودتر از بقیه اقدام به ارسال مدارک مورد نیاز نموده باشند.
برخی از شرایط اخذ نمایندگی:

 • ۱- تابعيت دولت جمهوري اسلامي ايران
 • ۲- عدم اعتياد به مواد مخدر و داشتن حسن شهرت
 • ۳- نداشتن سوء پيشينه كيفري و همچنين نداشتن سابقه محكوميت
 • ۴- داشتن گواهي پايان خدمت وظيفه عمومي يا معافيت دائم برای متقاضیان آقا
 • ۵- تسلط کامل به کامپیوتر و اینترنت و آشنایی با نرم افزارهای شبکه های اجتماعی
 • ۶- داشتن محیط کسب و کار مجهز به امکانات ارائه خدمات (ملکی یا اجاره ای)

سایر شرایط و نیز شرایط شرکتهای حقوقی بعد از ارسال مدارک و تایید متقاضی، برای وی ارسال خواهد شد.
مدارک لازم برای درخواست نمایندگی:

 • ۱- کپی کارت ملی متقاضی
 • ۲- آدرس پستی محل کسب و کار و شماره تلفن
 • ۳- آخرین مدرک تحصیلی

شرایط اخذ نمایندگی ال سی وایکیکی

برند « ال سی وایکیکی » ( LC Waikiki ) در سال 1985 در فرانسه شروع به کار کرد و بعد از سال 1997 به عنوان یک برند ترکیه¬ ای و تحت حمایت مجموعه ی «LC Waikiki Mağazacılık Hizmetleri Ticaret A.Ş» ادامه داد. در حال حاضر ال سی وایکیکی با 569 فروشگاه در 27 کشور جهان و با شعار «هرکسی شایسته خوب پوشیدن است»، مردم را برای لذت بردن از مد با محصولات با کیفیت و قیمت مناسب توانمند کرده است.
برند ال سی وایکیکی که در سال 2013 به عنوان شرکت محبوب در صنعت «آماده برای پوشیدن» ترکیه انتخاب شد، در حقیقت در سال 1988 توسط خانواده ی Dizdar ،Küçük و Kısacık ایجاد شد. خانواده های Dizdar ،
Küçük و Kısacık از سهامداران عمده ی شرکت LCWaikiki در حال حاضر هستند.
شرایط اخذ نمایندگی فروشگاه زنجیره ای هپی لند
۱. مراکز استان و یا شهرستان های بزرگ ایران قابلیت دریافت نمایندگی را دارا می باشند.
۲. حداقل های متراژ جهت دریافت نمایندگی:
• ۸۰ متر مربع متراژ
• بر و یا ویترین حداقل ۶ متر
• ارتفاع حداقل ۳ متر
۳. موقعیت مکانی و تجاری ملک مذکور بسیار مهم می باشد.
• در حد امکان در مجتمع تجاری نباشد و در صورت ضرورت در طبقه همکف واقع شده باشد.

دستورالعمل نحوه صدور گواهی فعالیت نمایندگان و شعب شرکت‌های خارجی عرضه‌کننده پوشاک در ایران

ساماندهی برندهای پوشاک خارجی در کشور استارت خورد. رشد قارچ‌گونه برندهای خارجی در کشور و عدم امکان رصد این کالا موجب شد تا از سال گذشته و در راستای حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان داخلی دو طرح «شناسنامه‌دار کردن کالای وارداتی براساس کد (GS1) و شناسایی برند‌های پوشاک در کل کشور» در دستور کار قرار گیرد و حال با گذشت یک سال از آغاز این طرح، وزارت صنعت، معدن و تجارت «دستورالعمل نحوه صدور گواهی فعالیت نمایندگان و شعب شرکت‌های خارجی عرضه‌کننده پوشاک در ایران» را تدوین و برای اجرا ابلاغ کرده است.
براساس آمار اعلام شده از سوی مرکز امور اصناف و بازرگانان ایران تا اردیبهشت ماه سال جاری که پرونده بررسی متقاضیان دریافت کد رهگیری بسته شد، در مجموع برای 55 شرکتی که مدارک و قرارداد از کشور مبدأ داشتند، کد رهگیری برای ثبت آنها در ایران صادر شد و 145 برند برای پلمب به اماکن معرفی شدند.

حال براساس دستورالعملی که از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت تدوین شده علاوه بر واردات کالا، شرکت‌های خارجی ملزم به سفارش‌گذاری بخشی از واردات طی زمان‌بندی خاص به تولیدکنندگان داخلی شده‌اند که این امر می‌تواند رشد تولید را در این بخش به همراه داشته باشد و از سوی دیگر این امکان را به وجود می‌آورد تا تولیدکنندگان به تکنولوژی جدید مجهز شوند.
براساس دستورالعمل صادرشده متقاضی دریافت نمایندگی علاوه بر داشتن مجوز از شرکت خارجی به‌عنوان نماینده فروش باید گواهی فعالیت که از سوی مرکز اصناف و بازرگانان صادر می‌شود را نیز دریافت کند.
متن دستورالعمل نحوه صدور گواهی فعالیت نمایندگان و شعب شرکت‌های خارجی عرضه‌کننده پوشاک در ایران

ماده ۱_ تعاریف

 • شرکت خارجی: مالک نام نشان تجاری (برند) که درخارج از قلمرو جغرافیایی و سیاسی جمهوری اسلامی ایران به ثبت رسیده است.
 • نماینده: شخص حقوقی ایرانی که مطابق مفاد این دستورالعمل‌ دارای قرارداد یا مجوز از شرکت خارجی به عنوان نماینده فروش محصولات آن شرکت است.
 • شعبه: شخص حقوقی متعلق به شرکت خارجی که به استناد "قانون اجازه ثبت شعبه یا نمایندگی شرکت‌های خارجی" در اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری به ثبت رسیده است.
 • گواهی فعالیت: مجوزی که مرکز اصناف و بازرگانان ایران براساس این دستورالعمل برای نمایندگان و شعب شرکت‌های خارجی صادر می‌کند.
 • سامانه مرکز: منظور سامانه مرکز اصناف و بازرگانان ایران به نشانی www. Gatc.ir است.
 • مدارک لازم برای صدور گواهی فعالیت

ماده ۲_ مدارک لازم برای صدور گواهی فعالیتی:

 • ۱_ درخواست کتبی و تکمیل فرم‌های مربوط مطابق فرمت مندرج در سامانه مرکز.
 • ۲_ اصل قرارداد یا مجوز متقاضی از شرکت خارجی (برای تطبیق مدارک) به زبان انگلیسی و یا همراه ترجمه رسمی آن به زبان فارسی برای سایر زبان‌ها، قرارداد یا مجوز متقاضی باید مشتمل بر قید دوره (شروع و خاتمه)، نام محصول، نام نشان تجاری، شرایط فسخ، نام نماینده، نام و ماهیت شرکت خارجی باشد. (منظور از ماهیت شرکت خارجی تصریح به مالکیت نام نشان تجاری است.)
 • ۳_ تصویر برابر با اصل اساسنامه، آگهی تاسیس و تغییرات شرکت ثبت شده نزد مراجع ذیربط و مندرج در روزنامه رسمی.
 • ۴_ ارائه شماره پرونده مالیاتی متقاضی در سازمان امور مالیاتی.
 • مقررات عمومی

ماده ۳_ شرکت خارجی یا نماینده آن مکلف است طی دو سال اول حداقل معاد ۲۰ درصد ارزش واردات را در داخل تولید و حداقل معادل ۵۰ درصد ارزش تولید داخلی را صادر کند.
ماده ۴_ مدت اعتبار گواهی فعالیت نمایندگی حداکثر (۲) سال مشروط بر اعتبار مدت قرارداد یا مجوز است.
ماده ۵_ متقاضیان دریافت گواهی فعالیت باید پس از ثبت نام و تکمیل فرم‌های مربوط از طریق سامانه مرکز، نسبت به ارسال پستی مدارک مورد نیاز به نشانی مرکز اصناف و بازرگانان ایران اقدام نمایند تا بعد از بررسی مدارک مطابق این دستورالعمل، حداکثر ظرف مدت ۱۰ روز نسبت به صدور گواهی و ارسال آن به نشانی متقاضی اقدام شود.
ماده ۶ _ کلیه اسناد صادره توسط شرکت خارجی علاوه بر مهر و امضای صادرکننده، باید به تایید اتاق بازرگانی (یا وزارت امور خارجه یا مراجع قضایی) و نمایندگی جمهوری اسلامی ایران (اعم از سفارت، کنسولگری یا دفتر حفاظت منافع) در کشور مبدا رسیده باشد.
ماده ۷_ دارندگان گواهی فعالیت مکلف به دریافت پروانه کسب مطابق مقررات قانون نظام صنفی می‌باشند و با عرضه‌کنندگان کالای قاچاق برابر قانون برخورد خواهد شد.
تبصره ۱_ فروش پوشاک باید صرفا در فروشگاه‌های خرده‌فروشی مجهز به صندوق مکانیزه فروش متصل به درگاه سازمان امور مالیاتی کشور و زیرمجموعه دارنده گواهی فعالیت باشد، بنابراین مسئولیت عملکرد فروشگاه‌های مذکور با دارنده گواهی فعالیت است.
تبصره ۲_ دارنده گواهی فعالیت باید نسبت به ایجاد سامانه پوشاک، به نحوی که کل زنجیره از بدو ورود تا فروش نهایی برای واردکننده، گمرک و سایر دستگاه‌های ذیربط (از جمله سازمان امور مالیاتی و مرکز اصناف و بازرگان ایران) قابل رصد و رهگیری باشد، اقدام کند.
ماده ۸_ اظهارنامه گمرکی واردات پوشاک باید به نام دارنده گواهی فعالیت و ارزش اظهاری آن بر مبنای فهرست قیمت رسمی شرکت مادر باشد و توسط گمرک جمهوری اسلامی ایران مبنای محاسبه حقوق گمرکی تلقی گردد. هم‌چنین در مدارک ارائه شده به گمرک مشخصات پوشاک وارداتی و نشان تجاری پوشاک نیز باید قید شود.
ماده ۹_ دراندگان گواهی فعالیت ملزم به الصاق شناسه کالا (کد GTIN) به صورت دوختی روی کلیه اقلام وارداتی پوشاک و درج کشور محل تولید به صورت تایپی در کنار شناسه کالا هستند.
ماده ۱۰_ رعایت مقررات شناسه کالا و کد رهگیری براساس آیین نامه مرتبط هنگام ثبت سفارش و ورود کالا به گمرکات کشور الزامی است.
ماده ۱۱_ مسوولیت استفاده از امتیاز، علامت و نام نشان تجاری و همچنین حقوق مادی و معنوی شرکت خارجی برعهده دارنده گواهی فعالیت است.
ماده ۱۲_ در صورت فسخ یا ابطال قانونی قرارداد از سوی هر یک از طرفین، دارنده گواهی فعالیت موظف است ضمن اطلاع‌رسانی این موضوع به صورت عمومی، همزمان مرکز اصناف و بازرگانان ایران را جهت ابطال گواهی مطلع نماید. در صورت اطلاع از فسخ یا ابطال قانونی قرارداد و یا احراز عدم صحت مدارک متقاضی توسط مراجع قانونی یا اداری، مرکز موظف است پس از تخصیص مهلتی یک ماهه به دارنده گوایه فعالیت و بررسی لازم نسبت به ابطال گواهی صادره اقدام کند.
ماده ۱۳_ رعایت کلیه سیاست‌ها و دستورالعمل‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص سیاست‌های تولید، تجارت، سرمایه‌گذاری مشترک، استفاده از ظرفیت‌های تولید، صادرات از ایران و ... برای متقاضیان نمایندگی و دارندگان گواهی فعالیت نمایندگی الزامی است و در غیر این صورت مجوز نمایندگی لغو خواهد شد.
ماده ۱۴_ نمایندگان و شعب شرکت‌های خارجی در خصوص تبلیغ کالای خود موظف به رعایت ماده (۷) قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و آیین‌نامه اجرایی آن است.
ماده ۱۵_ در صورت اختلاف‌نظر در برداشت از مفاد این دستورالعمل، نظر وزارت صنعت، معدن و تجارت تعیین‌کننده خواهد بود.
ماده ۱۶_ دارندگان گواهی فعالیت از تاریخ تصویب این دستورالعمل سه ماهه فرصت دارند نسبت به تطبیق شرایط و مدارک خود با مفاد این دستورالعمل اقدام و گواهی فعالیت جدید دریافت کنند. بدیهی است پس از تاریخ مقرر کلیه گواهی‌های صادره قبلی از درجه اعتبار ساقط می‌شوند.
ماده ۱۷_ هرگونه واردات پوشاک به کشور به صورت تجاری صرفا از طریق دریافت گواهی فعالیت مطابق شرایط این دستورالعمل مجاز می‌باشد. در غیر این صورت قاچاق تلقی شده و برابر مقررات با آن برخورد خواهد شد.
ماده ۱۸_ واردات پوشاک برای مصارف غیرتجاری مانند شرکت در نمایشگاه (با تایید شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران) از شمول این دستورالعمل خارج خواهد بود.
این دستورالعمل در (۱۸) ماده و (۲) تبصره توسط وزیر صنعت، معدن و تجارت تصویب شده است.

سرچ درخواست نمایندگی از شرکتها و برندهای خارجی توسط هموطنان عزیز ایرانی

 • اخذ نمایندگی پوشاک زنانه
 • اخذ نمایندگی برندهای معروف
 • شرایط اخذ نمایندگی lc waikiki
 • اخذ نمایندگی پوشاک کودک
 • گرفتن نمایندگی از شرکتها
 • گرفتن نمایندگی لباس
 • اخذ نماینذگی برند لباس از شرکتهای خارجی
 • اخذ نمایندگی مانتو
 • ثبت شرکت در کرج
 • اخذ نمایندگی نایک
 • اخذ نمایندگی پوشاک مردانه
 • اخذ نمایندگی برند لباس
 • اخذ نمایندگی نایک
 • اخذ نمایندگی پوشاک کودک
 • اخذ نمایندگی پوشاک زنانه
 • اخذ نمایندگی از ترکیه
 • ثبت برند در کرج
 • اخذ نمایندگی از شرکتهای چینی
 • اخذ نمایندگی از شرکت های خارجی
 • نمونه درخواست اخذ نمایندگی از شرکتهای خارجی
 • اخذ نمایندگی فروش
 • اخذ نمایندگی محصولات ساختمانی
 • اخذ نمایندگی انحصاری
 • نمونه نامه درخواست نمایندگی به زبان انگلیسی
 • مراحل ثبت نمایندگی شرکت خارجی
 • گرفتن نمایندگی از شرکت های معتبر
 • لیست نمایندگی شرکتهای خارجی در ایران
 • ثبت نمایندگی شرکت خارجی در وزارت بازرگانی
 • گرفتن نمایندگی مک دونالد
 • ثبت شرکت
 • ثبت برند
مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

مراحل ثبت تصویب ترازنامه شرکت ها

مراحل ثبت تصویب ترازنامه شرکت ها - ترازنامه شرکت های تجارتی یکی از امور مهم در مباحث اقتصادی و منفعت شرکاء و چگونگی سود وزیان در شرکت می باشد.همچنین تصویب

انواع وام و شرایط اخذ انها بعد از ثبت شرکت

آشنایی با انواع وام و شرایط اخذ انها بعد از ثبت شرکت - طبق معمول قانون ضمانت در همه بانک ها ثابت است و فقط شرایط دریافت انها تفاوت دارد فرایند دریافت وام نیازمند آشنایی باهریک از بانک ها می باشد برای دریافت برخی از وام ها باید ضامن اختیار کرد همچنین برای همه مقدور نیست تا ضامن شخص دیگری شود شخصی ...

تجزیه یا پاره سهم در سهام شرکتها

تجزیه سهم یا پاره سهم در شرکتها - یکی از مواردی که در ماده 32 لایحه اصلاحی قانون تجارت پیش بینی شده است تجزیه سهام می باشد(مبلغ اسمی سهام وهمچنین قطعات

چگونگی انتشار آگهی دعوت

چگونگی انتشار آگهی دعوت از کارشناسان و مشاورین مجرب و متخصص مجتمع ثبت شرکت و برند ایلیا بخواهید همین حالا با ما در تماس باشید

اسم خاص یعنی چه؟

اسم خاص یعنی چه؟ اسمی است که به یک شخص ، حیوان ، شی یا مکان خاص اشاره دارد و حتما " باید از سیلابهای نام شرکت باشد. جهت تعیین نام شرکت مجتمع ثبتی ایلیا درک

مراحل ادغام شرکت های تجارتی

مراحل ادغام شرکت های تجارتی

معافیت سربازی و کسری خدمت با ثبت اختراع

معافیت سربازی و کسری خدمت با ثبت اختراع شما را یک قدم به معافیت و کسرخدمت سربازی و تسهیلات کسری نظام وظیفه نزدیکتر کند. مزایای ثبت اختراع در سربازی و خرید اختراع برای معافیت سربازی

نام های لاتین

نام های لاتین نامهای لاتین از لحاظ حقوقی به دو بخش تقسیم می شود نام شرکت و نام تجاری . جهت مشاوره ثبت نامهای لاتین و برند لاتین با موسسه ایلیا تماس بگی

چگونگی اخذ وام با تاسیس شرکت

چگونگی اخذ وام با تاسیس شرکت - در رابطه با وام تاسیس شرکت باید گفت که شرکت سهامی خاص و محدود پس از ثبت می تواند تا ده برابر سرمایه اولیه وام اخذ نماید.

اشخاص ثالث چه کسانی هستند؟

اشخاص ثالث چه کسانی هستند؟ شخصی است که طرف قرارداد یک شخصیت حقوقی یا قرارداد قرار می گیرد و قوانین حقوقی مواردی را برای حفظ حقوق ایشان پیش بینی نموده است

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پرسش و پاسخ های شما
نمایندگی پوشک بچه میخوام
پاسخ 5 5
ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
سلام عرض کردم ، وقتتون بخیر . برای ارائه ی اطلاعات بیشتر در این حوزه در اسرع وقت با شما تماس خواهیم گرفت .
پاسخ
سلام من میتونم نمایندگی برند شمارو بزنم
پاسخ 5 5
ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
سلام متاسفانه ما نمایندگی اعطا نمیکنیم
پاسخ
جهت اخذ نمایندگی پوشاک زنانه
پاسخ 5 5
ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
باید خودتون ابتدا با برند ترکیه صحبت کنین و بعد برای ثبت نمایندگی اقدام کنین
پاسخ
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید