جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

منظور از عرضه کالا در ارزش افزوده چیست؟

منظور از عرضه کالا در ارزش افزوده چیست؟ آیا اصطلاحات قانونی را میدانید؟ در ادامه متن زیر ما به ارائه راهنمایی در خصوص عرضه کالا ارزش افزوده دار می پردازیم تا راهنمای مناسب شما در این مسیر باشد.

عرضه کالا در ارزش افزوده یعنی :

بر اساس ماده ۴ قانون مالیات بر ارزش افزوده، منظور از عرضه کالا، انتقال کالا از طریق هر نوع معامله است. با توجه به تبصره این ماده حتی اگر کالاهای مشمول مالیات ارزش افزوده که توسط مؤدی خریداری، تحصیل و یا تولید می شود مورد استفاده شغلی قرار گرفته و به عنوان دارایی دردفاتر ثبت گردد یا حتی بابت مصارف شخصی برداشته شود، عرضه کالا محسوب شده و باید بابت آن مالیات ارزش افزوده محاسبه شود. اضافه بر موارد فوق معاوضه کالا یا خدمات، عقد صلح و نیز به عنوان عرضه محسوب میشود.

  • منظور از ارائه خدمات در ارزش افزوده چیست؟

بر اساس ماده ۵ قانون مالیات بر ارزش افزوده، به خدماتی که به غیر داده می شود و ما به ازای آن دریافت می گردد ارائه خدمات گفته می شود. با توجه به این تعریف چون منظور از ارائه خدمات، انجام خدمت برای غیر است، عرضه خدمت به خود مشمول ارزش افزوده نیست.

  • منظور از واردات در ارزش افزوده چیست؟

بر اساس ماده ۶ قانون مالیات بر ارزش افزوده ورود کالا یا خدمات از مناطق آزاد تجاری – صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی و یا خارج از کشور به قلمرو گمرکی کشور واردات نامیده می شود. با توجه به این تعریف منظور از واردات صرفأ واردات از خارج کشور نیست بلکه از مناطق آزاد تجاری – صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی هم به عنوان واردات در نظر گرفته میشود.

  • منظور از صادرات در ارزش افزوده چیست؟

بر اساس ماده ۶ قانون مالیات بر ارزش افزوده، صدور کالا یا خدمات به مناطق آزاد تجاری – صنعتی، مناطق ویژه اقتصادی و یا خارج از کشور صادرات نامیده میشود. با توجه به این تعریف منظور از صادرات صرفأ صدور کالا یا خدمات به خارج کشور نیست بلکه صدور کالا یا خدمات به مناطق آزاد تجاری – صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی هم به عنوان صادرات در نظر گرفته میشود.

ادامه مطلب
ثبت شرکت تولید چسب برق - ثبت شرکت چسب

پل ارتباطی مجتمع ثبتی و حقوقی ایلیا

شماره تماس مجتمع

شعبه کرج: 137 32 – 026

شعبه تهران : 119 55 266 – 021

سامانه پیامکی ایلیا : 32 52 52 32

سامانه اینترنتی ایلیا : WWW.ELIYA.IR

پست الکترونیکی ایلیا [email protected] ELIYA.IR :

خدمات قابل ارائه مجتمع ثبتی ، اداری و حقوقی ایلیا ( ثبت شرکت ایلیا )شامل تنطیم قراردادهای حقوقی و مشاوره حقوقی و امور مالیاتی شامل تشکیل پرونده مالیاتی ، تشکیل پرونده ارزش افزوده و اخذ گواهی ارزش افزوده ، اخذ کد اقتصادی و اقدامات بعد از ثبت شرکت ، اخذ پلمپ دفاتر مالیاتی و همچنین خدمات ثبتی شرکت و برند در کلیه واحد های ثبتی اداره ثبت شرکتها در چهار چوب قانون تجارت ایران شامل ( ثبت شرکت و ثبت تغییرات شرکت ) خدمات نام تجاری در اداره مالکیت صنعتی شامل ( ثبت برند و ثبت علامت تجاری ، ثبت طرح صنعتی و ثبت اختراع ) همچنین اموراخذ کارت بازرگانی در اتاق بازرگانی استانها ی کشور ) و کلیه خدمات اداری و اخذ انواع مجوزها در کل مراجع ذیصلاح ، همچنین امور حقوقی ( دعاوی کیفری ، خانواده و حقوقی کلیه دادگاه ها ) و تهیه و تدوین و تنظیم انواع قرارداد های تخصصی درسراسر ایران .

)به لبخندتان برترینیم (

به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها