جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

عرضه کالا در ارزش افزوده چیست؟

عرضه کالا در ارزش افزوده 

منظور از عرضه کالا در ارزش افزوده چیست؟ آیا اصطلاحات قانونی را میدانید؟ در ادامه متن زیر ما به ارائه راهنمایی در خصوص عرضه کالا با گواهی ارزش افزوده می پردازیم تا راهنمای مناسب شما در این مسیر باشد.

عرضه کالا در ارزش افزوده

بر اساس ماده ۴ قانون مالیات بر ارزش افزوده، منظور از عرضه کالا، انتقال کالا از طریق هر نوع معامله است. با توجه به تبصره این ماده حتی اگر کالاهای مشمول مالیات ارزش افزوده که توسط مؤدی خریداری، تحصیل و یا تولید می شود مورد استفاده شغلی قرار گرفته و به عنوان دارایی در دفاتر ثبت گردد یا حتی بابت مصارف شخصی برداشته شود، عرضه کالا محسوب شده و باید بابت آن مالیات ارزش افزوده محاسبه شود. اضافه بر موارد فوق معاوضه کالا یا خدمات، عقد صلح و نیز به عنوان عرضه محسوب میشود.

ارائه خدمات در ارزش افزوده چیست؟

بر اساس ماده ۵ قانون مالیات بر ارزش افزوده، به خدماتی که به غیر داده می شود و ما به ازای آن دریافت می گردد ارائه خدمات گفته می شود. با توجه به این تعریف چون منظور از ارائه خدمات، انجام خدمت برای غیر است، عرضه خدمت به خود مشمول ارزش افزوده نیست.

عرضه کالا در ارزش افزوده 

واردات در ارزش افزوده چیست؟

بر اساس ماده ۶ قانون مالیات بر ارزش افزوده ورود کالا یا خدمات از مناطق آزاد تجاری و صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی و یا خارج از کشور به قلمرو گمرکی کشور واردات نامیده می شود.

با توجه به این تعریف منظور از واردات صرفاً واردات از خارج کشور نیست بلکه از مناطق آزاد تجاری و صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی هم به عنوان واردات در نظر گرفته میشود.

منظور از صادرات در ارزش افزوده چیست؟

طبق ماده ۶ قانون مالیات بر ارزش افزوده، صدور کالا یا خدمات به مناطق آزاد تجاری و صنعتی، مناطق ویژه اقتصادی و یا خارج از کشور صادرات نامیده میشود. با توجه به این تعریف منظور از صادرات صرفاً صدور کالا یا خدمات به خارج کشور نیست بلکه صدور کالا یا خدمات به مناطق آزاد تجاری و صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی هم به عنوان صادرات در نظر گرفته میشود.

در صورت داشتن سوال ثبتی و حقوقی در زمینه تجارتتان تنها نیاز به مشاور و کارشناس متخصص دارید. ما در مجتمع ثبتی ایلیا این امکان را فراهم آوردیم تا در کم ترین زمان سوالاتتان را با توجه به تجارب حقوقی خود ارائه دهیم.

به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها