لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما تور مجازی ایلیا

ثبت برند لباس - مراحل ثبت برند لباس


برند عبارتست از نام،علامت،عبارت،نشانه و یا ترکیبی از موارد ذکر شده که به منظور ایجاد وجه تمایز میان کالاها و خدمات شرکت یا تولید کننده، با کالا و خدمات رقبای دیگر و کالاهای مشابه کاربرد دارد.

ما در این مقاله برآنیم تا در خصوص ثبت برند لباس و مراحل ثبت برند لباس مطالبی را به متقاضیانی که در صدد ثبت برند لباس می باشند ارائه نماییم.برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را تا انتها مطالعه نمایید.

ثبت برند لباس

یکی از اجناس اساسی و مهم و مورد نیاز جامعه که در طول تاریخ نقش به سزایی در معرفی و شناسایی فرهنگ،مذهب،شرایط اقتصادی و.....داشته است لباس می باشد.در دنیای امروز لباس نقش بسیار مهمی در معرفی اجتماعی اشخاص دارد.قابل ذکر است که لباس از لحاظ اقتصادی هم سهم بزرگی از سبد خانواده را از آن خود کرده و به خود اختصاص داده است.این تقاضا از سوی جامعه به قدری پهناور می باشد که افراد بسیار زیادی به امر تولید لباس می پردازند و به منظور توسعه و گسترش فعالیت خود نخست واحد تولیدی خود را ثبت می نمایند و سپس به منظور به ثبت رسانیدن برند لباس خود اقدام می نمایند.شرکت هایی که به امر تولید لباس مشغول می باشند همانند دیگر تولیدکنندگان نیازمند برند و ثبت آن می باشند.ثبت برند لباس برای تولید کنندگان پوشاک بسیار مهم و با اهمیت می باشد زیرا بدین صورت می توانند کالاهای خود را از دیگر کالاهایی که در بازار موجود می باشد تفکیک نمایند.قابل ذکر است که ثبت برند لباس برای تولید کنندگانی که به این امر مشغول می باشند به منزله ایجاد شناسامه ای می باشد که آنان را از شرکت های مشابه و رقیبان دیگر متفاوت می کند و در عین حال محصولات آن ها را در بازار به مصرف کنندگان معرفی می کند.

مزایای ثبت‌ برند لباس

اشخاصی که برای ثبت برند لباس خود اقدام می نمایند مزایایی را برای خود و شرکتشان به ارمغان می آورند که این مزایا به شرح ذیل می باشد:

  1. جلوگیری از هرگونه سوء استفاده از سوی شرکت های رقیب.
  2. ارتقا ارزش نام شرکت در بازار مصرف و در میان مشتریان.
  3. افزایش اعتبار بین المللی با دریافت علامت مخصوص ® بالای برند تجاری لباس.
  4. 4قابلیت ارتباط با شرکت های بزرگ تجاری در جهان و امکان بازاریابی بین المللی.
  5. جلوگیری از سرقت طرح ها و ایده های طراحی پوشاک توسط افراد سودجو.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت‌ برند لباس

1.تکمیل دو رونوشت اظهارنامه علامت.
2.مدارک هویت متقاضی.
الف- اشخاص حقیقی:رونوشت شناسنامه و کارت ملی.
ب- اشخاص حقوقی: آخرین روزنامه رسمی ، تصویر شناسنامه و کارت ملی صاحبان امضاء.
3.مدارک نماینده قانونی: در صورتی که تقاضا توسط نماینده قانونی ( وکیل، دارنده یا دارندگان حق امضاء برای اشخاص حقوقی و …) به عمل آید مدارک آن ضمیمه گردد.
4.ده نمونه گرافیکی با تصویر از علامت درخواست حداکثر در ابعاد 10×10 سانتی متر.
5.در صورت سه بعدی بودن علامت، ارائه علامت به صورت نمونه گرافیکی یا تصویر دو بعدی به نحوی که از شش زاویه متفاوت تهیه و در مجموع یک نمونه واحد را تشکیل دهند از الزامات می باشد.
6.ارائه مدارک دال بر فعالیت در رشته مربوط به عنوان مثال: جواز اعلامیه تاسیس از صنایع یا پروانه بهره برداری صنایع یا پروانه ساخت از قبیل وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی یا پروانه کسب و.......... الزامی می باشد.
7.استفاده از حق تقدم: چنانچه متقاضی یا متقاضیان ثبت بخواهند به استناد تقاضای ثبت خارج از کشور از مزایای حق تقدم (حداکثر تا6 ماه) استعمال نمایند بایستی مدارک مربوطه به حق تقدم را مصادف با تسلیم اظهارنامه یا حداکثر ظرف مدت 15روز از آن تاریخ تسلیم نمایند.
8.رونوشتی از ضوابط و شرایط استفاده از علامت جمعی و تأییدیه مقام صلاحیت دار.
9.ارائه رسیدی که به پرداخت هزینه های قانونی مربوط می شود.

مراحل ثبت برند لباس

به عنوان نخستین مرحله از مراحل ثبت برند لباس شما بایستی مدارک فوق الذکر را تکمیل و آماده نمایید سپس از نام برند مورد در خواست خود استعلام بگیرید و پس از آن اظهارنامه ثبت برند خود را کامل نمایید به موجب این امر شما می توانید به پایگاه اینترنتی اداره مالکیت معنوی به آدرس http://iripo.ssaa.ir مراجعه نمایید و رمز اظهارنامه را دریافت نمایید و مدارک مورد نیاز را به اداره مالکیت معنوی ارائه نمایید.پس از آن که مدارک را به اداره مالکیت معنوی تسلیم نمودید آگهی نوبت اول صادر می شود و شما بایستی هزینه روزنامه رسمی اول و هزینه های ثبتی را پرداخت نمایید در صورتی هیچ گونه مغایرتی وجود نداشته باشد برند لباس شما ثبت می گردد و به شما گواهینامه ده ساله ثبت برند اعطا می شود.

از اینکه تا انتهای مقاله همراه ما بودید صمیمانه سپاسگزاریم.

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت شرکت بازرگانی در ایران

شرکت های بازرگانی جزئی از شرکت های تجاری محسوب می شوند.این قبیل شرکت ها دراصل موضوع عملکردمربوط به حرفه بازرگانی را خط نشان می کنند در این مقاله به بیان بیشتر پرداخته می شود لطفا مطالعه نمایید.

شرکتهای دولتی در آیینه قوانین

در نظام حقوقی ایران شرکت دولتی، یک شرکتی تجاری محسوب می شود ولی تشکیل، اداره، انحلال و نظارت بر فعالیتهای آن تابع قواعد خاصی است که در قوانین مختلف پیش بینی شده است.

نظام مادرید

سیستم مادرید توسط دفتر بی المللی سازمان جهانی مالکیت فکری که ثبت بین المللی را انجام میدهد و در مجله رسمی Wtpo در مورد علائم بین المللی می سازد، اداره می شود.

ثبت برند لباس - مراحل ثبت برند لباس

ثبت برند لباس - مراحل ثبت برند لباس -در مجموعه ثبت برند ایلیا فرایند مراحل ثبت برند لباس به صورت تخصصی انجام میگردد.

نقش اختراع در اقتصاد

حق اختراع از جمله موضوعات مالکیت صنعتی بوده و نقش مهمی در تجارت بین الملل دارد در این مقاله می توانید در مورد نقش اختراع در اقتصاد مطالبی را مطالعه نمایید

معاهده ی همکاری در مورد گواهی نامه های اختراع

این معاهده موافقت نامه ای برای همکاری بین المللی در زمینه ی گواهی نامه های حق اختراع بوده و اغلب عقیده بر آن است که از زمان تصویب کنوانسیون پاریس تاکنون، مهمترین پیشرفت در همکاری بین المللی در راستای حق اختراع می باشد.

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید