جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

قانون مالیات بر ارزش افزوده در قراردادهای پیمانکاری

اگر یک شرکت پیمانکاری هستید باید بدانید قانون مالیات بر ارزش افزوده در قراردادهای پیمانکاری نیز تاثیر دارد. بنابراین این شرکت ها نیز موظف به فعالیت در زمینه پیمانکاری هستند.

مشمول شدن قانون مالیات بر ارزش افزوده در قراردادهای پیمانکاری

یک پیمانکار موظف است در سامانه مالیات بر ارزش افزوده پیش ثبت نام و ثبت نام خود را نهایی کند. بلافاصله اقدام به تکمیل اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده بصورت دوره ای نماید. تا بتواند خیلی سریع گواهینامه مالیات بر ارزش افزوده خود را از سازمان ارزش افزوده دریافت نماید.

این در حالی است که یک پیمانکار وقتی می تواند مبلغ مالیات و عوارض ارزش افزوده را در صورت وضعیت خود تثبیت کند که گواهینامه مالیات بر ارزش افزوده را به کارفرما ارائه نماید. و این یک الزام است.

متاسفانه بیشتر پیمانکاران بخصوص پیمانکاران انبوه سازی مانند مسکن مهر و تعاونی مسکن نهادها، اقدامات قابل قبولی در این زمینه انجام نداده اند و با پرداخت چند برابر مبلغ مالیات بر ارزش افزوده جدا از خسارت و جرائم دیگر، هزینه هنگفتی را بر فعالیت اجرایی خود وارد ساخته اند.

 

قانون مالیات بر ارزش افزوده در قراردادهای پیمانکاری

 

اصول و قاعده مالیات و عوارض پیمانکاری چگونه است؟

مهمترین نکته ای خیلی از پیمانکاران توجهی به آن ندارند پرداخت مالیات بر ارزش افزوده پیمانکاران و جمع آوری اسناد و مدارک استاندارد و صدور نوع صورت وضعیت ها است.

متاسفانه من خودم بارها شاهد این قضیه بوده ام که بر فرض پیمانکار بابت مواد و مصالح پای کار ، مالیات و عوارض پرداخت کرده است. چون مدرک یا فاکتوری ندارد نتوانسته است از اعتبار مالیاتی آن استفاده کند و بابت در صد دریافتی از کارفرما، فقط پرداخت کننده اظهارنامه مالیاتی بوده است.

ادامه مطلب
ثبت بین المللی اختراع

نحوه محاسبه ارزش افزوده پیمانکاری

دریافت فاکتورها و صورتحساب های استاندارد خرید مواد و مصالح بهنگام پرداخت ثبت نام در مالیات بر ارزش افزوده تنظیم صورت وضعیت ارائه شده در صورتحساب استاندارد اداره دارایی بایگانی و نگهداری صورت حسابهای خرید و فروش اقدامات لازم برای دریافت گواهینامه مالیات بر ارزش افزوده ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده در مهلت مقرر پرداخت به موقع مبلغ مالیات بر ارزش افزوده هر دوره.

در صورت نداشتن گواهینامه چگونه مالیات اخذ کنیم؟

مهمترین اقدامی که شما باید به عنوان پیمانکار در صورت وضعیت خود اعمال کنید این است وقتی گواهینامه ندارید نباید در صد صورت وضعیت ارائه شده به کارفرما را اعمال کنید. وقتی موفق به دریافت این گواهینامه از سازمان مالیات بر ارزش افزوده شدید، می توانید درخواست دریافت مبلغ مالیات و عوارض ارزش افزوده صورت وضعیت های قبلی را نیز نمایید.

تاریخ تعلق مالیات ارزش افزوده در خصوص فعالیت های پیمانکاری به چه ترتیبی است ؟

به استناد مفاد بند ب ماده ۱۱ قانون، تاریخ تعلق مالیات در مورد ارائه خدمات، تاریخ صورتحساب یا تاریخ ارائه خدمات هر کدام که مقدم باشد، (حسب مورد) خواهد بود. از آنجایی که فعالیت های پیمانکاری از مصادیق ارائه خدمات تلقی می شوند، لذا اینگونه مودیان مکلفند به هنگام صدور صورت وضعیت نسبت به درج و وصول مالیات و عوارض ذیل صورت وضعیتهای صادره اقدام نمایند. بدیهی است در صورتی که صورت وضعیت های صادره، توسط کارفرما تعدیل می شود. همچنین مالیات و عوارض متعلقه نیز متناسب با تعدیل انجام شده، تعدیل خواهد گردید.

ثبت شرکت ایلیا

 

خدمات قابل ارائه مجتمع ثبتی، اداری و حقوقی ایلیا (ثبت شرکت ایلیا) شامل تنطیم قراردادهای حقوقی و مشاوره حقوقی و امور مالیاتی شامل تشکیل پرونده مالیاتی، تشکیل پرونده ارزش افزوده و اخذ گواهی ارزش افزوده، اخذ کد اقتصادی و اقدامات بعد از ثبت شرکت، اخذ پلمپ دفاتر مالیاتی و همچنین خدمات ثبتی شرکت و برند در کلیه واحد های ثبتی اداره ثبت شرکتها در چهار چوب قانون تجارت ایران شامل (ثبت شرکت و ثبت تغییرات شرکت) خدمات نام تجاری در اداره مالکیت صنعتی شامل (ثبت برند و ثبت علامت تجاری، ثبت طرح صنعتی و ثبت اختراع) همچنین اموراخذ کارت بازرگانی در اتاق بازرگانی استانها ی کشور) و کلیه خدمات اداری و اخذ انواع مجوزها در کل مراجع ذیصلاح، همچنین امور حقوقی (دعاوی کیفری، خانواده و حقوقی کلیه دادگاه ها) و تهیه و تدوین و تنظیم انواع قرارداد های تخصصی درسراسر ایران.

به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها