جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

ثبت طرح صنعتی در کرج

ثبت طرح صنعتی در کرج

ثبت طرح صنعتی در کرج به مانند امور تخصصی مربوط به ثبت طرح صنعتی در سایر شهر های ایران است چنانچه شما ساکن کرج هستید. می توانید کار ثبت طرح صنعتی و تنظیم صورتجلسه خود را به مجتمع حقوقی ایلیا بسپارید اما باید بدانید در هر کجای ایران هم که باشید کار ثبت طرح صنعتی شما توسط مجتمع تخصصی ایلیا انجام خواهد شد.

از این رو در این مقاله به ارائه توضیحاتی کامل درباره ثبت طرح صنعتی در کرج خواهیم پرداخت تا راهنمای صفر تا صد شما در این مسیر باشد پس بهتر است در ادامه همراه ما باشید.

راهنمای ثبت طرح صنعتی در کرج

حقوق مالکیت معنوی و ثبت طرح صنعتی جایگاه مهمی را در تجارت، صنعت و تحقیق های صنعتی به خود اختصاص داده است و توجه نکردن به این حقوق سبب ایجاد ضرر و زیان های زیادی جبران ناپذیری به فعالان این عرصه خواهد شد.

هم چنین باید این موضوع بسیار مهم را در نظر داشته باشید که انجام صحیح مراحل ثبت طرح صنعتی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

در حقیقت به انجام رساندن این مراحل به صورت دقیق و کامل در موفق بودن ثبت انواع طرح های صنعتی و ایده بسیار مهم محسوب می شود.

وقتی محصولی طراحی شده است و پس از زحمت های زیادی که برای تولید آن صورت می گیرد، بعد از زمانی با طی کردن مراحل قانونی به بازار مصرف وارد می شود رقیبان سعی بر آن دارند تا همان محصول را تولید کرده و برای کسب سود بیشتر به بازار عرضه کنند، در این زمان ثبت طرح صنعتی مطرح می شود که می تواند از حقوق طراح حمایت کرد.

مشاوره ثبت طرح صنعتی در کرج

طرح صنعتی به دلیل تخصصی بودن آن باید توسط افراد مجرب انجام شود تا بتوان آن را قانونی به ثبت رساند. از این رو گاهی تنها با مشاوره رایگان در این زمینه می توان خود طرح صنعتی را در کرج به ثبت رسانده و از مزیت آن در فعالیت های اقتصادی بهره ببرید.

کارشناسان حقوقی مجتمع ایلیا در زمینه وکالت و کارشناسی و ثبت سریع طرح صنعتی در شهر کرج راهنمای شما بوده تا بتوانید بدون اندکی وقت هدر دادن طرح خود را به ثبت رساند تنها نیاز به یک تلفن دارید.

مجتمع حقوقی ایلیا همچنین برای تسهیل ارائه خدمات به مشتریان عزیز خود سامانه مشاوره آنلاین را در سایت خود قرار داده تا راهنمای صفر تا صد و سریع شما در موارد حقوقی و ثبتی باشد.

ثبت طرح صنعتی در کرج

نحوه ثبت طرح صنعتی در کرج

 • به سامانه اداره ثبت مالکیت صنعتی مراجعه کنید.
 • اظهارنامه اینترنتی را کامل کنید.
 • کارشناس اظهارنامه وارد شده را بررسی می کند و در صورت نبود اشکال در آن را تایید می کند.
 • ابلاغیه پذیرش صادر می شود.
 • متقاضی برای تشکیل پرونده فیزیکی در اداره ثبت طرح مالکیت صنعتی اقدام می کند.
 • هزینه های ثبتی قانونی باید پرداخت شود.
 • شماره ثبت طرح صنعتی را در این مرحله اخذ می نمایید.
 • آگهی صادر می شود.
 • در نهایت به وسیله اداره ثبت طرح صنعتی سند تصدیق دریافت می شود.

چه طرح هایی می توانند در کرج به ثبت برسند؟

 • طرح باید نوین باشد. یک طرح در صورتی نوین تلقی می شود که مانند آن از تاریخ ارائه تقاضانامه ثبت در دسترس عموم قرار نگرفته باشد.
 • طرح باید اصیل باشد. یک طرح زمانی اصیل است که به صورت مستقل به وسیله طراح خلق شده باشد و هیچ تقلید یا کپی از طرح ها وجود نداشته باشد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت طرح صنعتی در کرج

الف- اشخاص حقیقی

 • فتوکپی شناسنامه و کارت ملی مالک
 • ارائه فتوکپی شناسنامه و کارت ملی طراح
 • نمونه طرح صنعتی از 6 زاویه مختلف
 • آدرس و کد پستی

ب- اشخاص حقیقی

 • روزنامه تاسیس و تغییرات شرکت
 • فتوکپی شناسنامه و کارت ملی مالک و طراح
 • نمونه طرح صنعتی در 6 زاویه مختلف
 • آدرس و کدپستی

مزایای ثبت طرح صنعتی در کرج

 • ثبت طرح صنعتی، سبب متمایز شدن محصول تولید شده با دیگر محصولات مشابه می شود.
 • با ثبت طرح صنعتی، باعت می شود تا میان مشتریان و مصرف کنندگان محصول کشش ایجاد شود و سبب بازاریابی بیشتر کالا شود.
 • انتخاب محصول و تصمیم گیری برای مصرف کننده آسان تر شود.
 • از گمراه شدن مصرف کنندگان تا حد زیادی جلوگیری می کند.
 • باعث خواهد شد که تولید کنندگان برای ارائه و عرضه محصولات زیادی با همدیگر رقابت سالم تری داشته باشند.
 • مصرف کنندگان کالا و محصولات مورد حمایت قرار گیرند و از زیان خرید محصولات تقلبی در امان بمانند.
 • مالکیت طرح صنعتی سبب گسترش اقتصادی در راستای ملی و بین المللی می باشد.

مراحل ثبت الکترونیکی اظهارنامه طرح صنعتی در کرج

 1. برای ثبت طرح صنعتی قبل از هر کاری باید اظهارنامه آن تنظیم شود که دارای عکس و مشخصات ظاهری کالایی که طرح بر روی آن صورت گرفته است می باشد. چنانچه طرح شما به صورت سه بعدی است اداره مالکیت صنعتی می تواند پیش ساختی از آن را از شخص متقاضی بخواهد.
 2. ارائه مدارک مالک، نماینده قانونی و طراح
 3. ارسال نمونه ای از طرح صنعتی
 4. تایید نمودن اطلاعات و بازبینی اطلاعات و پیوست های آن ها
 5. پرداخت نمودن هزینه به صورت اینترنتی و اخذ شماره اظهارنامه
 6. پرداخت هزینه به منزله تایید و ثبت نهایی اظهارنامه تلقی شده و استرداد هزینه و تغییر اطلاعات و ضمائم امکان پذیر نمی باشد.
 7. خاطر نشان می شویم که متقاضیان مضاف بر ثبت اظهارنامه طرح صنعتی می توانند درخواست های دیگر را به وسیله همین سامانه اعلام کنند و از تصمیم اداره با خبر شوند.
 8. از تاریخ دریافت، مرجع ثبت اظهارنامه و پیوست های آن را از نظر رعایت جنبه های شکلی و دیگر شرایط تعیین شده در قانون و هم چنین مطابقت طبقه و یا طبقه های بین المللی مورد ارزیابی قرار می گیرد.

هزینه ثبت طرح صنعتی در کرج

هزینه ثبت طرح صنعتی در کرج

ثبت طرح صنعتی در کرج مطابق حقیقی و حقوقی بودن آن متفاوت است. علاوه بر هزینه های واریزی، هزینه چاپ و نشر دو روزنامه رسمی را هم باید در نظر گرفت که بر اساس تعداد خطوط هزینه متغییری دارد.

درباره متقاضیان خارجی که در اجرای مقررات و قوانین کنوانسیون پاریس تقاضاهای خودشان را مستقیماً به مرجع ثبت ارائه می نمایند باید معادل ارزی مبلغ ریالی مشخص شده در جدول را بر اساس نرخ رسمی پرداخت کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه طرح صنعتی می توانید با مجتمع حقوقی ایلیا تماس حاصل کنید.

روش استعلام طرح صنعتی در کرج

متقاضیان محترمی که می خواهید برای ثبت طرح صنعتی اقدام کنید شما می توانید با مراجعه به سامانه ی https://iripo.ssaa.ir و پر کردن فرم استعلام، اطلاعات شکل طرح صنعتی خود و حوزه کاری را وارد نموده تا قبل از ثبت طرح صنعتی خود شامل هزینه و زمان اضافه نگردید.

در صورت نیاز به مشاوره های تخصصی می توانید از مشاوران مجرب مجتمع ثبتی و حقوقی ایلیا به صورت رایگان مشاوره دریافت نمایید.

با استفاده نمودن از این روش جلوی طرح، شکل های تکراری و غیر قابل ثبت به سامانه استعلام طرح صنعتی را می گیرید. می توانید از اتلاف هزینه و زمان جلوگیری کنید. در ضمن می توانید از استعلام طرح های صنعتی و کالاهای تجاری سایر رقبای خود در بازار کارتان اطلاع حاصل نمایید.

ثبت صنعتی محصول در کرج

همانطور که تا اینجای متن فوق متوجه شدید، طرح صنعتی مشخصه ای از محصول را ارائه می دهد که مبتکرانه و ایده پردازی شده است.

این طرح برای محصولات ارائه می شود و متخصصین و طراحان طرح باید دارای ابتکار و مهارت در انجام و ارائه این طرح ها باشند. بدین جهت ثبت صنعتی محصول باید با تخصص کامل انجام پذیرد.

ویژگی ‌های طرح صنعتی در کرج

طرح صنعتی بیشتر از هر چیزی باید کاربرد صنعتی داشته باشد، یعنی در همه صنعت ها قابلیت استفاده و کارکرد را داشته باشد و مشکل یا مسئله ای را برطرف نماید. ویژگی و خصوصیات مهم دیگر طرح صنعتی، جنبه‌ی هنری و زیبایی‌ شناختی آن می باشد.

درست است که طرح صنعتی باید در صنعت و فن کارکرد داشته باشد. اما باید ترکیب یا شکل ظاهری محصول را نیز تغییر دهد؛ به این ترتیب طرحی که صرفاً جنبه‌ فنی و کاربردی داشته باشد، طرح صنعتی محسوب نخواهد شد.

به همین نحو، طرحی که تنها جنبه‌ زیبایی ظاهری داشته باشد و در صنعت کارکردی نداشته باشد هم طرح صنعتی نیست. طرح صنعتی در واقع آمیزه‌ای از هنر و صنعت است.

از اینکه تا انتهای مقاله همراه ما بودید صمیمانه سپاسگزاریم. خاطر نشان می شویم که مشاوران و کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا آماده ارائه خدمات به متقاضیان محترم ثبت طرح صنعتی در کرج می باشند.

5/5 - (2 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها