لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما تور مجازی ایلیا

استعلام کد حوزه مالیاتی


جستجوی کد واحد مالیاتی

با توجه به اینکه تعداد پرونده های مالیاتی در هر شهری بالا می باشد در هر حوزه مالیاتی هر پرونده نزد یک ممیز و یا گروه مالیاتی می باشد.با کامل نمودن فرم مشاوره آنی ثبت شرکت ایلیا و تماس کارشناسان ثبت شرکت ایلیا با شما و بهره مندی شما از مشاوره کارشناسان ثبت شرکت ایلیا می توانید از شیوه جستجوی کد واحد مالیاتی مطلع شوید.هم چنین می توانید با شماره تلفن های 32137-026 و26655119-021 تماس حاصل کنید.

جستجو کد واحد مالیاتی تهران

متقاضیانی محترمی که در جستجو کد واحد مالیاتی تهران و جستجو کد واحد مالیاتی مشهد می باشید.برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دو موضوع فوق الذکر می توانید با ثبت شرکت ایلیا تماس بگیرید و از راهنمایی های کارشناسان ما بهره مند شوید.مشاوران و کارشناسان ثبت شرکت ایلیا مفتخرند مشاور امور ثبتی شما متقاضیان گرامی باشند.

استعلام کد حوزه مالیاتی

همه شرکتها و موسسه هایی که در اداره ثبت شرکتها ثبت شده اند باید به منظور تعیین حوزه مالیاتی خود و استعلام کد حوزه مالیاتی مبادرت نمایند .برای اموری اعم از اخذ کد اقتصادی،شرکت در مناقصه ها و مزایده ها،اخذ کارت بازرگانی،اخذ تسهیلات بانکی،افتتاح حساب بانکی و تشکیل پرونده پرونده کارکنان شرکت تعیین حوزه مالیاتی انجام می شود.جهت بیشتر شدن درآمد‎های مالیاتی،کم شدن هزینه وصول مالیات،رضایت مندی مودیان،شفافیت در عملکرد و پیاده سازی آیین نامه اجرایی ماده ۲۱۹ قانون مالیات‎های مستقیم اهداف پروژه تفکیک اداره کل مالیات بر شرکت‎ها حوزه مالیاتی شکل گرفته است.مطابق ماده ۱۱۰ قانون مالیات،همه اشخاص حقوقی وظیفه دارند تا ترازنامه، اظهارنامه، سود و زیان متکی به دفاتر، اسناد و مدارک خود را حداکثر تا ۴ ماه پس از سال مالیاتی به همراه لیست اسامی تمامی شرکا، سهامداران و میزان سهام و نشانی هر یک از آنها را به اداره امور مالیاتی ارائه نمایند. این امر باید در اداره امور مالیاتی که مقر فعالیت اصلی شخص حقوقی در آن قرار دارد بعد از ارائه اولین لیست مدارک مذکور، در سنوات بعدی فهرست تغییرات کافی خواهد بود. شهر تهران،محل تسلیم اظهارنامه و پرداخت مالیات اشخاص حقوقی خارجی و موسسات مقیم خارج از ایران که در داخل کشور اقامتگاه یا نمایندگی ندارند می‎باشد.مطابق ماده فوق الذکر، در رابطه با کارخانه‌داران و اشخاص حقوقی در دوران معافیت نیز حکم جاری می‎شود.

کد واحد مالیاتی

پس از ثبت شرکت شما يک مودی مالياتی و يک فعال اقتصادی محسوب می شويد که بايد اين موضوع را ضمن تشکيل پرونده مالياتی به اداره دارايی اعلام فرماييد و جهت استعلام کد حوزه مالیاتی مبادرت نمایید.جهت تشکيل پرونده مالياتی ابتدا بايد حوزه مالياتی مشخص شود و شماره واحد مالياتی شما که يک شماره شش رقمی است و نشان دهنده حوزه مالياتی شما و نوع واحد آن مي باشد.برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کد واحد مالیاتی می توانید با شماره تلفن های 32137-026و26655119-021 تماس بگیرید.

نحوه دریافت شماره حوزه مالیاتی و گلاسه پرونده

اشخاص حقوقی،مطابق ماده 110 قانون مالیات های مستقیم موظف می باشند تا اظهارنامه،حساب سود وزیان،ترازنامه و همچنین مدارک خودشان را حداکثر تا 4ماه بعد از سال مالیاتی به همراه لیست هویتی شرکا وسهامداران و نشانی هر کدام یک از آن ها را به سازمان مالیاتی که فعالیت اصلی شخص حقوقی در آن قرار دارد ارائه نماید. مضاف بر آن يک کلاسه پرونده نيز جهت استعلام پرونده فيزيکي شما در اداره دارايي به پرونده شرکت شما در اداره ماليات تعلق مي گيرد.لازم به ذکر است که از آنجايي که تعداد پرونده هاي مالياتي در هر شهر بالا است در هر حوزه مالياتي هر پرونده نزد يک مميز يا گروه مالياتي مي باشد.با مراجعه به حوزه مالياتي خود می توانید از نحوه دریافت شماره حوزه مالیاتی و کلاسه پرونده خود نیز اطلاع حاصل نماييد.

حوزه مالیاتی

همه شرکتها و موسسه هایی که در اداره ثبت شرکتها ثبت شده اند باید به منظور تعیین حوزه مالیاتی خود مبادرت نمایند.برای اموری اعم از اخذ کد اقتصادی،شرکت در مناقصه ها و مزایده ها،اخذ کارت بازرگانی،اخذ تسهیلات بانکی،افتتاح حساب بانکی و تشکیل پرونده پرونده کارکنان شرکت تعیین حوزه مالیاتی انجام می شود.جهت بیشتر شدن درآمد‎های مالیاتی،کم شدن هزینه وصول مالیات،رضایت مندی مودیان،شفافیت در عملکرد و پیاده سازی آیین نامه اجرایی ماده ۲۱۹ قانون مالیات‎های مستقیم اهداف پروژه تفکیک اداره کل مالیات بر شرکت‎ها حوزه مالیاتی شکل گرفته است.مطابق ماده ۱۱۰ قانون مالیات،همه اشخاص حقوقی وظیفه دارند تا ترازنامه، اظهارنامه، سود و زیان متکی به دفاتر، اسناد و مدارک خود را حداکثر تا ۴ ماه پس از سال مالیاتی به همراه لیست اسامی تمامی شرکا، سهامداران و میزان سهام و نشانی هر یک از آنها را به اداره امور مالیاتی ارائه نمایند. این امر باید در اداره امور مالیاتی که مقر فعالیت اصلی شخص حقوقی در آن قرار دارد بعد از ارائه اولین لیست مدارک مذکور، در سنوات بعدی فهرست تغییرات کافی خواهد بود. شهر تهران،محل تسلیم اظهارنامه و پرداخت مالیات اشخاص حقوقی خارجی و موسسات مقیم خارج از ایران که در داخل کشور اقامتگاه یا نمایندگی ندارند می‎باشد.مطابق ماده فوق الذکر، در رابطه با کارخانه‌داران و اشخاص حقوقی در دوران معافیت نیز حکم جاری می‎شود.

 

استعلام کد حوزه مالیاتی

 

شماره واحد مالیاتی

منظور از شماره واحد مالیاتی شماره شش رقمی می باشد که نشان دهنده نوع واحد مالیاتی شما ومحل آن است.هم چنین شماره واحد مالیاتی در اداره دارایی تحت عنوان استعلام پرونده فیزیکی دارایی است.برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شماره واحد مالیاتی می توانید با ثبت شرکت ایلیا تماس بگیرید.

چگونگی تعیین حوزه مالیاتی

درباره چگونگی تعیین حوزه مالیاتی باید بگوییم که باید به نزدیکترین حوزه مالیاتی و واحد مالیاتی مقر فعالیت شرکت رجوع نمایید و به بخش تشکیل پرونده مالیاتی مراجعه کنید و مدارک مورد نیاز را کامل کنید و به اداره مالیاتی ارائه نمایید.خاطر نشان می شویم که شما با مشخص نمودن حوزه مالیاتی می توانید امور مالیاتی خود را در همان حوزه به انجام برسانید.

 

ثبت شرکت و برند ایلیا

 

کد حوزه مالیاتی

برای کسب اطلاعات در خصوص کد حوزه مالیاتی می توانید با شماره تلفن32137-026 تماس حاصل نمایید.

مدارک مورد نياز براي تشکيل پرونده و تعيين شماره حوزه مالياتي

مدارک مورد نياز براي تعيين حوزه ي مالياتي عبارت است از:

  • يک نسخه کپي پروانه کسب
  • کپي شناسنامه و کارت ملي کليه شرکا
  • ارائه درخواست اظهارنامه مالياتي به همراه امضا تمامي صاحبان امضا
  • ارائه قبوض تلفن و برق مرکز اصلي شرکت
  • کپي مدارک ثبتي شرکت (اساسنامه،آگهي هاي تاسيس و مدارک ثبتي)
  • آدرس مندرج در اجاره نامه يا آدرس رسمي و ثبت شده شرکت بايد يکسان باشد.
  • چنانچه ملک شرکت اجاره اي باشد،ارائه اصل اجاره نامه الزامي است که اجاره نامه بايد کد رهگيري داشته باشد.

قابل توجه است،طبق قانون،آدرس شرکت مي بايست آدرسي واقعي بوده و ملک مورد نظر اداري يا تجاري باشد.در غير اين صورت شرکت متخلف محسوب گرديده و قابليت اخذ کداقتصادي و تعيين حوزه مالياتي را نخواهد داشت.لذا،نشاني منزل مسکوني موقعيت تشکيل پرونده مالياتي را ندارد.

در پايان لازم است تاکيد شود که پس از ثبت شرکت ظرف دوماه بايد نسبت به تعيين شماره حوزه مالياتي ، تشکيل پرونده دارايي ، اخذ کد اقتصادي و دفاتر پلمپ قانوني شرکت اقدام نمود.

زيرا پس از طي اين مدت چنانچه در اين زمينه اقدامي نشود شرکت شما مشمول جرمه علي الراس خواهد شد.

موسسه ثبتي حقوقي ايليا با استفاده از وکلاي مجرب در حوزه امور مالياتي انجام اين امور در حوزه استان البرز و تهران را در اسرع وقت براي شما عزيزان به انجام مي رساند.

پل ارتباطی مجتمع ایلیا

( به لبخندتان برترینیم )

شماره تماس مجتمع ثبتی ، اداری و حقوقی ایلیا

شعبه کرج: 137 32 – 026
شعبه تهران :119 55 266 – 021
سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی : WWW.ELIYA.IR
پست الکترونیکی به نشانی INFO@ ELIYA.IR

خدمات قابل ارائه مجتمع ثبتی ، اداری و حقوقی ایلیا ( ثبت ایلیا ) در کلیه واحد های ثبتی اداره ثبت شرکتها شامل ( ثبت شرکت و ثبت تغییرات شرکت ) خدمات نام تجاری در اداره مالکیت صنعتی شامل ( ثبت برند و ثبت علامت تجاری ، ثبت طرح صنعتی و ثبت اختراع ) همچنین اموراخذ کارت بازرگانی در اتاق بازرگانی استانها ی کشور ) و کلیه خدمات اداری در کل مراجع ذیصلاح ، هم چنین امور حقوقی ( دعاوی کیفری ، خانواده و حقوقی کلیه دادگاه ها ) و تهیه و تدوین و تنظیم انواع قرارداد های تخصصی درسراسر ایران.

سوالات متداول استعلام کد حوزه مالیاتی

سوالات متداول استعلام کد حوزه مالیاتی

✅ چگونه از کد حوزه مالیاتی خود استعلام بگیریم؟

با توجه به اینکه تعداد پرونده های مالياتی در هر شهر بالا می باشد در هر حوزه مالياتی هر پرونده نزد يک مميز يا گروه مالياتی می باشد.با مراجعه به حوزه مالياتی خود می توانید از نحوه دریافت شماره حوزه مالیاتی خود اطلاع حاصل نماييد.

✅ آیا تعیین حوزه مالیاتی امری مهم محسوب می شود؟

بله جهت به انجام رسانیدن هر نوع فعالیتی، وجود کد اقتصادی ضروری می باشد.بدون داشتن پرونده نمی توان کد اقتصادی دریافت کرد و در نهایت شرکت نمی تواند با جایی قرارداد ببندد و هیچ گونه فعالیتی داشته باشد.بدون پرونده مالیاتی، شرکت نمی تواند در پایان سال مالی، اظهارنامه فعالیت یا عدم فعالیت خود را به اداره دارایی تحویل دهد و همین ممکن است مشکلات بسیاری به وجود بیاورد.

✅ منظور از حوزه مالیاتی چیست؟

حوزه مالیاتی به منظور دریافت کد اقتصادی، شرکت در مناقصات و مزایدات، اخذ کارت بازرگانی، اخذ تسهیلات بانکی، افتتاح حساب بانکی، تشکیل پرونده بیمه کارکنان شرکت صورت می‎گیرد.

✅ مدارک مورد نیاز برای استعلام کد حوزه مالیاتی

*مدارک هویتی شرکا*اظهارنامه مالیاتی*کپی مدارک شرکت*آدرس شرکت اصلی.

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

نمونه شکایت استفاده از علامت تجاری

ارائه توضیحات کامل و جامع درباره نمونه شکایت استفاده از علامت تجاری.با ثبت شرکت ایلیا تماس بگیرید و کلیه امور ثبتی خود را به ما بسپارید.

ثبت شعب داخلی

ثبت شعب داخلی را زا طریق کارشناسان و مشاورین ثبت شرکت و برند ایلیا تجربه نمایید همین حالا با مشاورین و کارشناسان ما در ارتباط باشید

راه های شناخت شرکت های دولتی

توضیحات کامل درباره راه های

قوانین ماهوی و شکلی ثبت شرکت ها

توضیحات تکمیلی در خصوص قوانین ماهوی و شکلی ثبت شرکت ها را از وکلای مجرب و متخصص ثبت شرکت و برند ایلیا بخواهید همین حالا با ما در تماس باشید.

انواع وام و شرایط اخذ انها بعد از ثبت شرکت

آشنایی با انواع وام و شرایط اخذ انها بعد از ثبت شرکت - طبق معمول قانون ضمانت در همه بانک ها ثابت است و فقط شرایط دریافت انها تفاوت دارد فرایند دریافت وام نیازمند آشنایی باهریک از بانک ها می باشد برای دریافت برخی از وام ها باید ضامن اختیار کرد همچنین برای همه مقدور نیست تا ضامن شخص دیگری شود شخصی ...

ادغام شرکت های تجاری

توضیحات تکمیلی در خصوص ادغام شرکت های تجاری را از مشاورین و کارشناسان متخصص و مجرب مجتمع ثبت شرکت و برند ایلیا بخواهید با ما تماس بگیرید

نحوه ثبت ختم تصفیه درانواع شعب و نمایندگی خارجی

نحوه ثبت ختم تصفیه درانواع شعب و نمایندگی خارجی در مرجع ثبت شرکتهای تهران به عنوان تنها متولی ثبتی در سرزمین اصلی (به غیر از مناطق آزاد) دارای ابهام میباشد

الزامات نشر آگهی در روزنامه کثیرالانتشار

الزامات نشر آگهی در روزنامه کثیرالانتشار از طریق وکلای مجرب و کارآزموده ثبت شرکت و برند ایلیا بخواهید همین حالا با ما در تماس باشید

عزل مدیر عامل شرکت تعاونی

توضیحات کامل و جامع درباره عزل مدیر عامل شرکت تعاونی.با ثبت شرکت ایلیا تماس بگیرید و کلیه امور ثبتی خود را به ما بسپارید.

تصویب ترازنامه شرکت

توضیحات کامل و جامع درباره تصویب ترازنامه شرکت به همراه توضیحاتی درباره احراز و تایید گزارش بازرسین در شرکتها

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پرسش و پاسخ های شما
09125594303
سلام. شماره واحد معاملاتی 333431 مربوط به کجاست؟
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
سوال شما مربوط به حوزه کاری ما نمی باشد
پاسخ
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید